badania nerek i moczu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam

Dziś jedna z mam, z którymi spotykam sie w piaskownicy, przyniosła mi wyniki
    badań swojej niespełna 2-letniej córeczki, prosząc o zamieszczenie ich na
    forum. Kobieta nie jest zadowolona z wyników leczenia. Dziecku podano jedna
    serie antybiotyków. Obecnie nie robiąz żadnych badań sad
    Czy może ktoś z Was wg tych wyników bedzie w stanie odpowiedziec , czy
    córeczka znajomej jest zdrowa ?

mocz:
    mieszana flora bakteryjna 10 ( do czwartej) kom/ml
    pałeczki + ziarniaki G(+) dod

Usg nerek wykazało, że prawa nerka jest 5mm większa od lewej czy to
    fizjologia / czy patologia ?

Dodam, że dziewczynka co miesiąc cierpi na zap. uk. moczowego sad Kobietę nie
    stać na pryatne badania, wiem, że powinna pójść z małą do urologa (
    najblizszy urolog na kasę chorych 30km ), ale musi wiedzieć o jakie badania
    prosić pediatrę zanim pojedzie.

Licze na Wasza pomoc - lea
    • Na pewno te wyniki nie są normalne i nie można dziecka z takimi wynikami
      zostawić bez opieki fachowca (myślę o nefrologu lub urologu). Aby dostać się do
      takiego lekarza wystarczy skierowanie od pediatry do poradni nefrologicznej lub
      urologicznej dla dzieci. Dobrze by było jechać do niego już ze zrobionymi
      podstawowymi badaniami tj. ogólnym badaniem moczu, i badaniem moczu na posiew
      (bakterii) od razu z antybiogramem. To na początku wystarczy, lekarz na tej
      podstawie bedzie mógł podać odpowiedni antybiotyk, a być może później zleci
      dodatkowe badania (USG dróg moczowych i ewentualnie cystografię). Lekarz
      pediatra powinien wydać skierowanie do specjalisty już po pierwszym zapaleniu,
      szczególnie przy takich wynikach z badania moczu. Nie powinien także robić
      problemu w wydaniu skierowania na kolejne badania moczu (ogólne i na posiew). A
      co do powiększonej nerki... Nerki często nie są jednakowe. Ale przy częstych
      zapaleniach występuje często powiększenie np. miedniczki nerkowej (jest to
      związane z ciągłym nadkażaniem nerki) ale też mogą być tego inne przyczyny.
      Stąd wykonuje się cystografię, żeby m.inn. sprawdzić czy dziecko nie ma
      refluksu (cofania sie moczu do nerki) lub innych zaburzeń w budowie układu
      moczowego, bo być może takie zaburzenia powodują ciągłe zapalenia. Życzę
      zdrowia dla dzieciaka. Mój Michał (obecnie 1,5 roku) miał powiększoną
      miedniczkę nerkową i zapalenia dróg moczowych. Obecnie wszystko jest OK,
      miedniczki się wyrównały, ale niestety trzeba leczyc takie rzeczy u
      specjalisty!!!!!
      Anita
    • Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie dotyczące wielkości nerek. Nie
      znan się na tym ,ale wiem że 3-4 cm to może być bład pomiaru nawet u bardzo
      dobrego fachowca, tak, że może różnica w wielkości nie jest w rzeczywistości
      taka duża.
      Natomiast jeżeli chodzi o resztę to chętnie podpowiem. Jestem mikrobiologiem i
      wykonuję setki badań moczu dzieci. Mieszana flora oznacza, ze mocz został
      pobrany niejałowo, 10 do czwartej to podwyższona ale nie bardzo wysoka ilość
      bakterii norma u dzieci to 10 do trzeciej.
      Piszesz, że dziewczynka ma nawracające infekcje, uważam ,że mama powinna wybrać
      się z nią do nefrologa dziecięcego nie do urologa czy "zwykłego" nefrologa.
      Powinna mieć ze sobą wyniki badania ogólnego moczu i posiewu moczu. Dobrze jest
      równolegle u dziecka używającego pieluszek zrobić posiew kału aby móc porównać
      bakteriw występujące w moczu i w kupie jeśli są identyczne można przyjąć,że nie
      mamy do czynienia z infekcją tylko z zanieczyszczeniem, ale to może
      zinterpretować tylko lekarz albo doświadczona osoba wykonująca badanie. Aby
      mocz na posiew pobrać prawidłowo należy dziecko umyć 3 razy pod bierzącą wodą
      mydłem, za każdy razem spłukać prysznicem nie wycierać! Jeśli dziecko jest
      malutkie osuszyć jałowym gazikiem miejsce gdze przyklei się specjalny woreczek
      kupiony w aptece jeśli większe próbować łapać do jałowego pojemnika też z
      apteki. Woreczek im dłużej jest przyklejony tym większe ryzyko, że mocz będzie
      zanieczyszczony, można spróbować zamoczyć nożki dziecka w letniej wodzie,
      szybciej zrobi siusu. Moczu nie należy przelewać, rozlewać do rożnych
      pojemników itp.
    • Zapomnialam dodać POWODZENIA NA PEWNO WSZYSTKOSKOŃCZY SIĘ DOBRZE!!!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.