• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

lakcid i wysypka? Dodaj do ulubionych

  • 21.11.07, 20:48
    Witam,
    Moja córka dostała antybiotyk i jako prebiotyk lekarz zalecił
    lakcid. Po poprzednim leczeniu zostało mi troche lacidofilu i nie
    było większych problemów z przyjmowaniem (poza 2-dniową biegunką),
    później zaczełam stosować lakcid. Mała wysypka pojawiła się
    międzyczasie, a dziś jest trzeci dzień z Lakcidem i córka jest cała
    wysypana. Czy to możliwe, że wysypka pojawiła się na skutek
    zastosowania Lakcidu, czy to skutek całej terapii antybiotykowej?
    Dodam, że krostki są dość drobne i zaczerwienione i raczej nie
    swędzą, bo córka nie marudzi. Sama nie wiem, może to skaza białkowa?
    Pzdr i czekam na podpowiedzi
    Gosia
    Edytor zaawansowany
    • 21.11.07, 21:10
      Nie spotkałam sie z wysypką po lakcidzie ,stawiam na wysypkę uczuleniową lub
      zakażną.Nie piszesz gdzie dokładnie córka ma wysypkę.
      Może lekarz by to ocenił?

      • 21.11.07, 21:18
        Wysypka jest brzuchu, plecach, wewnętrznej stronie przedramion i ud,
        pod kolanami.
    • 21.11.07, 21:23
      Może być ucuzlenie na antybiotyk, może być na lakcid - zawiera mleko krowie.

      --
      Forum skazane na śmierć
      • 21.11.07, 21:26
        A lacidofil nie zawiera mleka krowiego?
        • 21.11.07, 21:28
          Antybiotyk to był Augumentin - dostawała przez 9 dni, do wczoraj.
          Może ktoś ma podobne doświadczenia smile
          • 21.11.07, 22:01
            lacidofil -białek mleka krowiego nie zawiera
            moj syn pod koniec kuracji augmentinem (nie pamietam dokładnie po ilu dniach)
            dostał gigantycznej wysypki, było to uczulenie na augmentin(ja juz myslałam ze
            to nawet ospa)wysypka utrzymywala sie ok 3-4 tygodni po odstawieniu leku
    • 21.11.07, 23:14
      to moze po antyboityku, mojego skarba tez to spotkalo w ytrakcie
      zazywania antyboityku-Ceclor , chyba po nim, albo po jakiejs
      fatalnej serii Bakusia ( ma 1,5 roczku) , nigdy nie mial zadnej
      alergii i nagle bach..... tez sie martwilam, ale nic go nie swedzilo
      i powoli po 5 dniach zaczelo znikac , a moze to byla nystatyna? a
      moze lactoral ?
      uwazam ze jesli nie goraczkuje i wysypka nie swedzi to nie ma co
      panikowac ,
      powodzenia i daj anzc czy juz lepiej.
      mama Bartoszka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.