przed testami-jakie leki? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Za tyzień w wtorek mamy testy skórne panel pokarmowy a Lenka dziś wstała z gorączką. Wobec tego mam pytanie jakich leków nie można podawać przed testami i jaki czas od testów dziecko powinno być "czyste". Na testy czekam już pół roku i jeśli nie zrobimy teraz to kolejne pół przeczekamy a strasznie zależy mi że by zobaczyć co ją uczula. W panelu wziewnym wyszła tylko brzoza a ona ma wciąż zatkany nos. Laryngologicznie jest ok a nos jakby pełen a nic nie leci.
    • Paracetamol można, ale z gorączką czy z innymi objawami infekcji nikt wam testów i tak nie zrobi. Przynajmniej u nas za nic nie zrobią.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
      • Wiem że gdy mała będzie chora to z testów nici, chodziło mi o to co moge podac aby sie polepszyło i we wtorek już zdrowa i "czysta" lekowo testy miała. Sytuacja chyba sie jednak sama rozwiązała bo podawałam ibum i po chorobie ani śladu. Jest zdrowa jak rydz. Zastanawiam sie czy ta infekcja czy co to było może byc reakcją na psa. Zwierzak pojawił sie w naszym domu 2 tygodnie temu w czasie kiedy dziewczynki miały już zatkane nosy i trudno nam teraz stwierdzić czy pies wywołuje jakies reakcje alergiczne. Dodam tylko że starszej córce wyszła w testach alergia na psa ale nigdy nie miała żadnych objawów w kontaktach z psami a u młodszej takowej nie stwierdzono. Prosze o jakieś rady bo nowy dom dla psa już czeka ale nam bardzo trudno sie z nim rozstać kiedy nie ma sie pewności czy on napewno uczula.
        • Z psem nie podpowiem, bo ja nigdy nie miałam zwierząt, ale powiem tak, że w te testy ślepo wierzyć nie ma co, najważniejsza jest dokładna obserwacja! Wiem to po sobie, sama jestem alergiczką i co 2 lata mam testy (od ponad 20 lat!!!) i wiecznie mi wychodzi, że mam mega alergię na selera (nic mi po nim nie jest, rzadko jem ale nie mam ŻADNYCH objawów) i pomidory (jem codziennie bo uwielbiam), za to nie wychodzi mi alergia na jabłko i banana, po których cała puchnę, wszystko mnie swędzi i ewidentnie mam alergię...
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
    • Jeżeli chodzi o leki "przeciwgorączkowe" to nam powiedziano, że tydzień przez testami nie podawać,a dokładniej to:

Wytyczne przed testami:
      -leki alergiczne na 2 tyg. przed odstawić
      -leki uspakające na 10 dni przed odstawić
      -sterydy wziewne na 2-3 dni przed nie przyjmować
      -na tydzień przed, żadnych witamin, lekórw przeciwbólowych,leków przeciwgorączkowcyh, uodparnaijacych
      -nie smarować skóry maściami sterydowymi na 3 dni przed

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/bl9csg18fidhv5tv.png

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.