Dodaj do ulubionych

Odczulanie

26.01.11, 13:38
Witam wszystkich. Moj kilkunastoletni syn ma stwierdzona alergie m. in. na trawy i plesnie. Obecnie jestesmy w trakcie powtornych testow. Do tej pory( 3 lata) leczyl sie objawowo, ale poniewaz ostatnio bardzo mu dokuczal swiad oczu i katar w okresie pylenia chcialby sie odczulac. Dlatego tez poszlismy do lekarza, aby zorientowac sie w tym temacie. Lekarz stwierdzil, ze on sam raczej nie jest zwolennikiem odczulania, poza tym syn akurat jest uczulony na plesnie , na ktore nie ma odczulania. Innymi slowy nawet jesli odczuli sie na inne alergeny, to ten i tak pozostanie-a jest dosc mocno uczulony , co wyszlo w tescie i nie bedzie efektu zupelnej poprawy. Poza tym, wg lekarza odczulanie daje poprawe tylko na jakis czas i powiedzmy za rok, moze kilka lat i tak wrocimy do leczenia objawowego. Chcialabym zapytac , czy ktos spotkal sie z podobna opinia? Jestem w kropce, bo syn bardzo nalega na odczulanie a ja sama teraz juz nie wiem jak postapic.
--
Zaden dobry uczynek nie ujdzie bezkarnie.
Obserwuj wątek
    • ma_niusia Re: Odczulanie 26.01.11, 15:13
      Ja nie mam może dużego doświadczenia, ale mam Siostrę, alergiczkę, z AZS, z astmą, co tam jeszcze chcecie, po prostu full opcja. Odczulana od 6 roku życia. Na trawy i drzewa. Zauważyła znaczną poprawę, nie całkowite "wyleczenie" ale ogromna poprawa. Co prawda dopiero po 3 latach, ale wyraźnie lepiej. Niestety na wszystko się nie da odczulić, ale nawet odczulenie na jeden, dwa alergeny to znaczna poprawa komfortu życia alergika.

Sama jestem alergiczką i mam Syna alergika, ale Syn jeszcze za mały na odczulanie, a ja mam tak silną alergię, że bez położenia na oddział pod opieką anestezjologa nikt jeszcze nie zdecydował się mnie odczulac (a na szpital nie mam czasu przy dziecku). A szkoda.

Z taką opinią o jakiej piszesz jeszcze się nie spotkałam.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
      • aljoszka Re: Odczulanie 26.01.11, 21:10
        Ja się też wahałam, ale jednak zaryzykowałam i zaczeliśmy się własnie odczulać. Syn ma 8 lat i aktualnie odczulany się na trawy,brzozę i żyto. Nasza lekarka twierdzi,że to jest jedyna szansa,żeby ulżyć dziecku i należy spróbować.

--
        A.- 19.07.2002
        M.- 14.01.2007
    • misanka Re: Odczulanie 27.01.11, 10:49
      > poza tym syn akurat jest uczulony na plesnie , n
      > a ktore nie ma odczulania.

ja byłam z 10 lat temu odczulana na pleśnie - wprawdzie nie było "szczepionek" normalnie dostepnych, bo miałam robione na alternarię na specjalne zamówienie i było to dość drogie 400 złotych za szczepionki do odczulania na około pół roku
      nie wiem, może teraz zdrozało, albo węcz potaniało (bo i więcej chętnych na ten alergen do odczulania)
      niestety nie dokończyłam odczulania, pełen cykl miał trwać 5 lat, ja po 3 miałam problemy z sercem i alergolog do wyjaśnienia sytuacji zaprzestała szczepienia, potem minęły 3 miesiące, musiałabym wszystko zacynać od nowa i nie miałam już do tego serca sad
      ja widzę i po tych 3 latach trwałą i dość znaczną poprawę

inna sprawa, ze terapia jest:
      a) kosztowna
      b) męcząca - zastrzyki regularnie co tydzień-2 tygodnie w pierwszym roku, potem co 2-3-4 tygodnie w kolejnych latach; dzień po szczepieniu czułam się chora, miewałam gorączki i dreszcze - niestety tak bywa przy odczulaniu na pleśnie właśnie (i chyba też jady pszczół i os, bo to silne toksyny dla organizmu)
    • katisza Re: Odczulanie 03.02.11, 10:26
      Rany , że tacy lekarze nieuki leczą nasze dzieci .
      Jest szczepionka odczulająca na pleśnie .Syn dostaje- Alternaria .
      Wyszła mu alergia na pleśnie .Nasza alergolog uważa , ze trzeba odczulać iż często to uczulenie doprowadza do astmy .
      My odczulamy się już ponad rok .
      Przez pierwsze chyba 10 tyg zastrzyki w rękę co tydzień , potem 1 na 5-6 tyg .
      Odczulanie trwa od 3 do 5 lat .
      Bałam się , ale jest ok .Syn straszny panikarz nie narzeka na zastrzyki .Ogólnie dzieci super je znoszą , nie płaczą .Są nie bolesne smile
      Początek trudny , ale to bardziej psychicznie .Czasami ma stany podgorączkowe i po paru dniach pobolewa go ręka , ale to wszystko .

--
      chłopaki: 4200
      4500
      • katisza Re: Odczulanie 03.02.11, 10:32
        kosztowna ?
        Uważam ,ze nie .
        Bardziej kosztowne jest leczenie astmy .
        Za szczepionkę przez rok wydałam około 200( jak nie mniej) .Lekarza i szczepienie mam z NFZ czyli nie płacę .

--
        chłopaki: 4200
        4500
          • unhappy Re: Odczulanie 05.03.11, 23:31
            kata74 napisała:

> a odczulanie przez aparat Bicom. słyszałyście coś w tym temacie? jakieś opinie?

Brak danych potwierdzających skuteczność. Na forach dużo syfu reklamowego o cudownych wyleczeniach alergii. Gdyby to działało, to byłoby w każdym szpitalu, a deklarowane, cudowne właściwości urządzenia gwarantowałyby wynalazcy Nobla.

--
            Poznaj serwis, który otrzymał dotację z UE w wysokości 672 tysięcy złotych: swiatkotow.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka