• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

odczulanie zmiana szczepionki Dodaj do ulubionych

• 31.08.12, 13:45
    witam. moja córka jest odczulana od roku szczepionką novo helisan. po opracowaniu nowej listy leków refundowanych kosztuje ona ponad 300 zł. czy jest możliwa zmiana tej szczepionki na inna tzn. innego producent która jest refundowana w znacznym stopniu?
    Edytor zaawansowany
    • 02.09.12, 00:50
      My będziemy zmieniać tyle że syn odczulany doustnie. Lekarka potwierdziłą, że to bez znaczenia.
      --
      pozdrawiam
      Dorota i Kuba&Bartek
    • 02.09.12, 22:45
      Po ponad roku odczulania przechodzi się na dawkę podtrzymującą szczepionki 1,0 i wówczas ta szczepionka jest znacznie tańsza niż 300 zł za op. (nie pamiętam dokładnie ale coś ok. lub nieco ponad 100 zł), wiem o czym piszę bo od ponad roku odczulamy novo helisen depot, od m-ca mamy novo helisen w dawce podtrzymującej, która jest znaaaaaacznie tańsza. Kupujemy w doz.pl. Spytajcie alergologa i w aptece, czy na pewno jest sens zmieniac szczepionkę, my nie zmieniamy...
      • 11.09.12, 08:52
        No właśnie pytałam i od lipca dawka podtrzymująca kosztuje 312 zł jeżeli kupowałaś przed 1 lipca to kosztowała coś ok 97 zł a teraz minister zdrowia nam polepszył
        • 12.09.12, 22:52
          tak, kupowałam przed 1 lipca ;-(
          • 13.10.12, 23:55
            I co w związku zmianą szczepionki? Można zmienić? Pytam bo cena mnie dzisiaj dobiła.
            --
            "Są dwa światy i jedno słońce, które u nas coś słabo grzeje
            Ty masz pewnie dużo pieniędzy, ja nadzieje"
            • 01.11.12, 11:10
              Od dziś Novo Helisen Depot na roztocza 422zł!
              Nie mogę tego pojąć...
              • 01.11.12, 12:29
                w przypadku dawki podtrzymującej jedna szczepionka podobno starcza na 9 zastrzyków, czyli na 9m-cy, ale rzeczywiście chyba oszaleli z cenami
    • 05.11.12, 14:06
      Mój syn jest odczulany od roku allergovit -em na trawy i drzewa na dzień dzisiejszy same trawy kosztują 174 pln, od środy przechodzimy na Pollinex, trawy i drzewa są po 3,2pln każda. Lekarz się zgodził na zmianę.
    • 24.04.16, 12:49
      Przed wielu laty odczulałam się tą szczepionką i jej cena wahała się od 400 do 140 zł - właśnie wahała, bo za każdym razem, a kuracja trwała 7 lat, to cena była inna. W aptece tłumaczono to okresowymi promocjami producenta i co ciekawe w różnych aptekach różne ceny na to samo.
      Ale opłaciło się, bo po 7 latach nigdy więcej nie miałam dolegliwości. Minęło już 10 lat od odczulania i mam spokój. Dlatego uważam, że warto brać tę szczepionkę Novo-Helisen.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.