Dodaj do ulubionych

Pokrzywka proszę o pomoc 5 lat

01.09.12, 16:44

Witam Moj syn od ok 2 tygodni dostaje wieczorem wysypka. Początkowo kilka plamek wiięc gdy podalam wapno szybko przeszło. Nie kojarzylam tego z alergii bardziej z owadami bo akurat byliśmy na wakacjach. Niestety tydzień temu synka nagle zaczęło wysypywac i w przeciągu 30 minut byłam już u dr bo syn zaczął puchnac( nie wiem czy syn nie zareagował tak złe na nirofen trusk. Bo akurat go dostał przed wysypka) syn dostał leki na 3 dni enkorton i Cezara oraz eliminacja konserwator. Jednak wysypka pojawia sie teraz codziennie i nie wiem czy moge podawac wapno sama od siebie tylko gdy pojawi sie wysypka czy np codzień rano gdy np jest ok. Proszę o poradę wizyta u alergologa za 2 tyg . Co moze uczuciach nagle dziecko które zawsze wszystko jadlo?
Obserwuj wątek
   • marita6 Re: Pokrzywka proszę o pomoc 5 lat 01.09.12, 22:51

    Witam syn od urodzenia dostawał nurofen jeśli miał gorączkę lub np zabkowal ostatni raz początek lipca- było ok bez wysypka. Gdy karmiłam piersią Maly miał wówczas ok 6/7 miesięcy miał stwierdzono skaze bialkowa, pózniej zauważyłam wysypka po pomidorach i wszystkim w proszku czyli pewnie konserwanty. Minęło i było ok. Wysypka pojawiła sie ok2 tyg temu i mija po wapnie pojawia sie wieczorem typowa pokrzywka policzki uda ramiona pózniej plecy. Boje sie nie podać wapnia. Niby nie swedzi a po nurofenie tak.
     • marita6 Re: Pokrzywka proszę o pomoc 5 lat 04.09.12, 00:09

      I kolejne dni z wieczorna pokrzywka. Już sama nie wiem co moze byc przyczyna. W poniedziałek testy, Maly bierze wapn0 więc z tego co mówiła pani z laborat odstawic na 2 dni przed. A jeśli znów go wysypie to co czekać czy zejdzie? Do jakiego momentu sie wstrzymać z jego podaniem. A z wysypka na ciele moge isc na testy?i czy idąc na testy mam jakaś określona grupę alergenow czy sama ustalam. A jeśli sama to co? Przecież nie wiem co go uczyła. Proszę o poradę, naszej pani dr alergolog nie ma więc musimy sami sobie radzić.
         • marita6 Re: Pokrzywka proszę o pomoc 5 lat 05.09.12, 21:20
          No więc tez o tym myślałam bo faktycznie miał owsiki a nasz dr tego nie leczy wie tak sobie żył z tymi owsikami dobry miesiąc. Przypadkiem trafiłam na art gdzie wyczytałem ze pasożyty moga wywoływać wysypka. W zeszła środę dostał pyrantelum 2 dni i w tym tyg tez dostanie 3 dawkę. Niby nie ma wysypka ale codziennie daje mu rano wapno do picia i nie wiem czy wysypka zniknęła czy to zasługa wapnia. Czy moze wciąż pić wapno? Nie zaszkodzi? Nie dostani dopiero w weekend by sprawdzic co sie dzieje. Teraz chodzi do przedszkola a nie chce by go w rzedszkolu wysyłali. Dziękuje za cenne uwagi
          • marita6 Re: Pokrzywka proszę o pomoc 5 lat 05.09.12, 21:21
           marita6 napisała:

           > No więc tez o tym myślałam bo faktycznie miał owsiki a nasz dr tego nie leczy w
           > ie tak sobie żył z tymi owsikami dobry miesiąc. Przypadkiem trafiłam na art gdz
           > ie wyczytałem ze pasożyty moga wywoływać wysypka. W zeszła środę dostał pyrante
           > lum 2 dni i w tym tyg tez dostanie 3 dawkę. Niby nie ma wysypka ale codziennie
           > daje mu rano wapno do picia i nie wiem czy wysypka zniknęła czy to zasługa wapn
           > ia. Czy moze wciąż pić wapno? Nie zaszkodzi? Nie dostani dopiero w weekend by s
           > prawdzic co sie dzieje. Teraz chodzi do przedszkola a nie chce by go w rzedszko
           > lu wysypalo. Dziękuje za cenne uwagi


           --
           http://suwaczki.waszslub.pl/img-1997062300300330.png
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka