Łuszczyca a może jednak alergia ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam, jestem mamą 5 miesięcznego Marcela. Od pewnego czasu na jego łokciach zauważyłam plamy które są bardzo suche i pokrywaja niemal całe łokcie. podczas wizyty u pediatry pani doktor powiedziała że skóra u dzieci na łokciach i kolanach jest narażona na szczególne wysuszanie i zapisała mu maść z witaminą A i krem oilatum. Mimo regularnego stosowania problem nie zniknął a wręcz przeciwnie pojawiły się suche i zaczerwienione plamki (nie tak zaawansowane jak na łokciach) na pleckach i brzuszku. Boje się wizyty u dermatologa ponieważ moja teściowa choruje na łuszczyce i obawiam się że mój mały bedzie miał to samo.... Chciałabym żeby okazało się że to alergia ktrą można wyleczyc w kilka tygodni. Biorę pod uwagę alergie ponieważ od 4 miesiąca rozszerzam mu dietę ( zaczełam studia zaoczne) i może cos mu nie służy. Karmię go piersią więc może to ja coś jem co mu szkodzi ? Ale od samego początku jadłam wszystko i nie było żadnych problemów. już sama nie wiem co myśleć. CZy udać się do alergologa czy dermatologa ? Jeśli powiem na starcie że teściowa ma łuszczyce boję się że lekarz pójdzie na łatwiznę i od razu da diagnoze że tez ją ma.
    • po pierwsze wyleczenie alergii w 4 tygodnie to jakiś mit. po 2. idź do dermatologa i nie mów mu sama z siebie o łuszczycy. niezależnie od przyczyny warto by diagnozować jak najwcześniej.
      --
      mama Julka i...
      http://lmtm.lilypie.com/AvWsp2.png
    • mlodamama2012 napisał(a):
      <Chciałabym żeby okazało się że to alergia ktrą można wyleczyc w kilka tygodni.

Mówisz tak, bo nie masz zielonego pojęcia, co to jest alergia. Gdy się już dowiesz - to zmienisz zdanie... Nie ma lekarstwa na alergię i nie da jej się wyleczyć - alergikiem jest się całe życie.
      Póki co pokaż dziecko lekarzowi. Zmiany, które ma dziecko mogą być alergią, ale wcale nie muszą. Zastanów się, czy nie było wcześniej z dzieckiem żadnych problemów - kolki, biegunki, ulewania, wymioty, śluz, krew w kupie, wysypki, szorstka, sucha skóra, lakierowane policzki, naderwane uszka, zmiany pod kolanami i w zgięciach łokci oraz nadgarstków... Bo to są podstawowe objawy alergii w wieku niemowlęcym.
      • czy może to być alergia pokarmowa ? obecnie zaprzestałam podawać synkowi wszystko i został tylko na piersi. zmienione miejsca troche przyblakły ale moze mie sie wydaje bo tak bardzo tego chce. juz mam umówiona wizyte u dermatologa wiec mam nadzieje ze sie wszystko wyjasni...
        • aby sie przekonac czy to alergia w dalszej kolejnosci przy wylacznym karmieniu piersia powinnas odstawic wszytskie produkty pochodzenia krowiego czyli mleko, sery, jogurty a takze wolowine i wiele produktow z ukrytym mlekiem jak drozdzowki, ciastka, wedliny sklepowe na przynajmniej dwa tygodnie. Mleko krowie to najsilniejszy alergen wiec jesli to odstawisz i skora sie poprawi twoje dziecie ma skaze bialkowa (tak bylo w naszym przypadku) oczywiscie to nie musi byc jedyna alergia ale te inne wychodza glownie w momencie rozszerzania diety wiec ja na twoim miejscu zrobilabym taki eksperyment, bo to nic nie kosztuje
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/zpbn2n0ac0lannpq.png
    • Nie ma co zwlekać tylko najlepiej iść do tego dermatologa, ja stosowałam u mojej córeczki jeszcze emulsje do kąpieli oilatum.
      A teściowa , niech idzie do jaskini solnej czytałam na ulotce(mam ją w ręce to mogę podać ci stronę www.krakowskajaskiniasolna.pl), że to dobre na łuszczyce-alergie.
    • Witam,
      wskazana jest wizyta u dermatologa. Zarówno alergia jak i łuszczyca jest chorobą przewlekłą. Obie choroby można zaleczyć skutecznie szybko, rokowanie jest pomyślne. Jednak daleka byłabym od stawiania diagnozy czy w ogóle jest to któraś z tych chorób. Proszę więc zgłosić się do lekarza, u którego uzyska Pani odpowiedz i który wskaże Pani ewentualne leczenie.

Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska.

--
      Członkini Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z ukończoną specjalizacją II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz alergologii. Doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie na oddziale alergologii oraz jako asystentka na Akademii Medycznej w Lublinie.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.