Dodaj do ulubionych

IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego?

02.02.15, 14:14
Pomimo tego że trzymamy z dzieckiem ostrą dietę min. bezmleczną, w ciągu 10 miesięcy ige mleka skoczyło z klasy 3 do klasy 6. Nic z tego nie rozumiem.
Bardziej bałam się o jajko, bo w czasie tych 10 miesięcy zdarzały się pokrzywki po przypadkowym kontakcie z jajkiem. A tu niespodzianka bo jajko spadło.

--
"Będziemy szli - wbrew logice powolnym marszem całe życie
będziemy mówić, że już dosyć i dalej, dalej, dalej kroczyć..."
Obserwuj wątek
    • ewellana84 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 02.02.15, 14:40
      Witaj. Może śladowe ilości gdzieś? Zamawialam przez net komosę. Zjadło dziecko pięć paczek, zamówiłam następna i tam inf. O śladowym mleku i innych alergenach. Wcześniej tej inf nie było. No i teraz się zastanawiam czy czy to może być przyczyną zmian skórnych u synka/6 klasa na mleko.
      A gotujecie mleko w domu? Opary też alergizuja. Zawsze jak do dziadków jeździliśmy którzy piją dużo mleka było gorzej.
        • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 02.02.15, 15:56
          Też myślałam o tych śladowych ilościach. Je amarantus i od niedawna słonecznik z tej samej firmy i na obu opakowaniach jest informacja o śladowych ilościach. Je też takie chrupki ryżowe na których jest informacja że w zakładzie przetwarzane są te alergeny.
          Mleka nie gotujemy, w zasadzie mleko które córka ze szkoły przynosi wykorzystujemy do kawy dla gości. Córka z mężem jedzą jogurty i serki ale zawsze potem myją ręce i buzię.

Jajka za to gotuję często bo córka lubi, było przy nim ubijane kilka razy białko, placki dla córki smażę jak mały jest w kuchni. A jajko spadło. I gdzie tu sens i logika.

W tych śladowych ilościach na opakowaniach są też jajka.
          Wygląda to jakby mały cały czas dostawał coś z krowy. Ale przy mojej i jego strasznej diecie to chyba chińczyk musiał by ryż mlekiem podlewać.

A Wy robiliście jeszcze później badania? Spada coś po odstawieniu nutramigenu/bebilonu?
          --
            • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 02.02.15, 18:01
              Ige całkowite 140, wcześniej było 50. Też już wszystko odstawiłam ze śladowymi ilościami.

Ja chcę powtórzyć testy w tym laboratorium co były robione poprzednio, też gdzieś w drugiej połowie lutego.

Była taka sytuacja u nas że jesienią zaczął uczulać go amarantus i to był wtedy gdy zaczęłam nowe opakowanie. Może faktycznie jakieś tam zanieczyszczenia są, ale żeby o 3 klasy w górę mleko wybić to chyba za mało.

--
            • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 03.02.15, 08:45
              Nie je bebilonu ani nutramigennu, ale ostatnio wprowadzamy neocate advance.
              Karmię jeszcze. Jemy ryz kaszę jaglaną, (ja jadłam jeszcze płatki owsiane ale po ostatnich testach odstawiłam), amarantus, chrupki ryżowe 2 rodzaje, ryż preparowany, wafle ryzowe.
              Wieprzowina, dynia, cukinia, fasolka szparagowa, buraki, sinlac, dicoflor,ostatnio acidolac, oleje slonecznkowy i rzepakowy, smalec, ostatnio pestki słonecznika.
              Na amarantusie, jednych chrupkach i słoneczniku jest informacja ze zawierają šladowe ilości alergenów.

--
                • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 03.02.15, 14:31
                  Tylko surowe mięso i sama robię resztę. Od czasu do czasu kupowałam gotowy smalec, ale korespondowałam z producentem i oni dają gwarancję że tam nie ma białek mleka.

Objawy - większość ustąpiła. Ale skóra nie jest do końca idealna i pogarsza się po infekcjach. Na twarzyczka żyje własnym życiem, od pięknej do wysypanej i ma to raczej związek z katarami, wiatrem, mrozem, włączonym kaloryferem.
                  Na jednej dłoni ma mały liszajek, a na drugiej suchą skórę wielkości 5 groszówki.
                  Na nogach i pod kolanami pojawiają się krostki, których do tej pory nie mogłam powiązać z jedzeniem, Ale jak teraz analizuje zapiski to pogarszały się po większych ilościach produktów ze śladowymi ilościami mleka. No i czasem ma sapkę (też raczej wiązałam z suchym powietrzem, teraz już sama nie wiem) i czasem, ale bardzo rzadko reflux jak zaśnie wieczorem.

ewellana84 - myślę że jak śladowe ilości mogą wywołać wstrząs to i zmiany skórne raczej też. Szkoda że wcześniej o tym nie pomyślałam, ale jak zajdę do ekologicznego na moim osiedlu to na wszystkich produktach jest ten zapis. Teraz poszukałam na internecie i kupiłam amarantus, quinoe (wcześniej próbowałam ale uczulała, może właśnie przez te białka mleka) i pestki słonecznika z innej firmy, podobno bez tego zapisu. Dziś przyjdą to sprawdzę czy rzeczywiście.

--
                    • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 03.02.15, 14:57
                      Teraz kupiłam w sklepie www.zdrowazywnosc.lompart.pl Kupowałam ich firmowe produkty, bo mają też z bioplanet, właśnie z tej firmy do tej pory kupowaliśmy ze śladowymi ilościami.

Jak przyjdą i obejrzę opakowania to napiszę czy jest na nich taki zapis.

--
                        • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 03.02.15, 22:01
                          Witam,sledze wasz watek od poczatku, bo moj maly tez ma silna alergie, 4 klasa na mleko i 2 na bialko jajka, taze rozumiem dylemat, bo sama uwazam na mlodego jak tylko sie da, a mimo to czasami widze pokrzywke na buzi w miejscu gdzie dostal od kogos buziaka kto jadl to co go uczula.ale wracajac do tematu, konsultowalas eyniki z lekarzem, moze dziecko akurat przed testami bylo narazone na jakis przypadkoey kontakt z alergenem i stad taka wartosc.
                          • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 04.02.15, 08:25
                            Wyniki były robione przez alergologa i on mi je przekazywał, tyle że ja byłam tak zszokowana tą 6 klasą że rozmowa niewiele wniosła. Ale niedługo mamy wizytę więc dowiem się więcej.

Co do kontaktu przed testami to kilka dni przed testami jadł właśnie amarantus ze śladowymi ilościami mleka i jadł często, ale nie codziennie chrupki ryżowe na których też jest taka adnotacja. Innych kontaktów z mlekiem raczej nie miał.

A Twój synek ile ma lat? Wyniki mu rosną, czy maleją? Je produkty ze śladowymi ilościami alergenów?

--
                            • kruffa Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 04.02.15, 09:59
                              Z tego co piszesz nie jesteś w stanie w 100% powiązać jedzenia z objawami.

Co do wyników badań - zawsze leczymy objawy choroby, a nie wyniki badań.
                              Ja miesiącami szukałam przyczyny zmian na skórze dziecka (pomimo trzymania diety) a największymi winnymi okazały się potem głównie:
                              1. zanieczyszczona woda w kranie
                              2. roztocza (reagowała skórą)
                              3. płatki mydlane w zbyt dużym stężeniu
                              4. zanieczyszczenie powietrza.

Gdybym leczyła dziecko wg wyników badań z krwi to musiałoby mieszkać w namiocie tlenowym. Poza tym wyniki - różniły się od obserwacji.
                              Objawy wziewnej alergii zniknęły po roku odkąd przeprowadziliśmy się w czystsze rejony. Dziecko nie musi przyjmować leków. A wyniki z krwi pozostały na wysokim poziomie.
                              Dziecko jest zdrowe, nie ma objawów, spirometria jest ok, nie jest rozdrażnione (rozdrażnienie też jest jednym z objawów alergii) i do tego świetnie się uczy.
                              Na postawie badań z krwi powinnam szukać w niej choroby na siłę. Dawno już "wyluzowałam"

Kruffa
                            • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 04.02.15, 13:19
                              Moj synek w kwietniu skonczy 2 latka, testy z krwi mial robione raz we wrzesniu, niedlugo beda kolejne, takze bede wiedziala jak wyglada sprawa przeciwcial.je np.ciastka owsiane z info od producenta o sladowych ilosciach alergenow, czasami je tez galaretke lub kisiel z torebki z takimi wpisami od producenta, jednak staram sie unikac takich produktow w diecie malego. Wielkim stresem sa dla wypady do znajomych, gdzie maja male dzieci, ktore jedza wszystko, a slady tego jedzenia sa w calym pomieszczeniu.
                              • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 04.02.15, 16:42
                                Kruffa masz racje ze nie tylko pokarmy wpływają na skórę, zanieczyszczenie powietrza na pewno wzmaga alergie. Dobrze że Wam się udało, zawsze to nadzieja dla innych.

Mamaalergika85 u nas podobnie z wizytami u innych malych dzieci. Do tego w domu maly rozumie że każdy ma swoje jedzenie, ale jak widzi inne male dziecko które cos je to prosi żeby mu dac.
                                Ja juz nie daję nic ze śladowymi ilościami. Wydaje mi się ze jest juz mała poprawa na skórze.
                                --
                                • ewellana84 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 04.02.15, 17:25
                                  Wilgga dzięki za informację o sklepie. A co dokładnie zamawiałaś? Zaczełaś juz podawać te rzeczy?
                                  Liczę , że może po odstawieniu tych śladowych ilości też skóra wkońcu będzie ładna.
                                  Długo ich już nie podajesz?
                                  A czy w testach wyszło Wam coś jeszcze i jak w porównaniu z wcześniejszymi wynikami?
                                  Dzięki z góry, pozdrawiam
                                    • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 04.02.15, 22:02
                                      Na opakowaniach BioPlanet są informacje o śladowych ilościach, do tej pory właśnie tej firmy produkty kupowaliśmy.
                                      Teraz kupiłam quinoe i słonecznik z napisem Lompart i amarantus z firmy Szarłat.

Dziś dostał słonecznik, ale zjadł zaledwie kilka ziarenek, resztę rozsypał po całym mieszkaniusmile

Ostatni raz śladowe ilości dostał w niedzielę, a w poniedziałek jeszcze pewnie w moim mleku.
                                      Dokładnie teraz obejrzałam małego i jednak tylko wydawało mi się że jest poprawa.

--
                                      • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 05.02.15, 09:58
                                        Wyszła jeszcze marchew w 1 klasie, poprzednio nie wyszła, mąka mix w 2 klasie, wcześniej badana była tylko pszenica 1 klasa, białko jajka w 2 klasie- wcześniej 3 klasa, żółtko klasa 0- wcześniej 2, kazeina 3 klasa - poprzednio 1. Wcześniej wyszły też ziemniaki, orzech laskowy i dorsz, ale teraz nie były badane.
                                        --
                                        • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 05.02.15, 11:49
                                          Wilgga, czy podajesz synkowi produkty z alergenami klasy 1?bo ja po konsultacji z lekarzem podaje, nie ma zadnych objawow,dziecka nie ma i nie mialo azs, u nas najwiekszy problem jest bialkiem jaja kl2, a maly od razu dostaje pokrzywki po sladowym kontakcie no i mleko kl 4, to po kapce jogurtu dostal obrzeku twarzy i karetka byla w domu.
                                          • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 05.02.15, 12:56
                                            E-kasiu - dlaczego wyrzucić jaglaną? W mixie są pszenica, żyto, jęczmień i owies, nie ma tam jaglanej.
                                            Gryczana u nas nie przeszła, ale mały ma na nią reakcję opóźnioną, wysypuje dopiero po 5 dniach.

Mamaalergika85 - Nie podaję niczego co wyszło w testach nawet w klasie 1.
                                            A co Wam wyszło jeszcze z testów w tej klasie 1 i innych?
                                            U nas pokrzywką reaguje na jajo i rybę. Mleko to nawet nie wiem bo raczej nie miał kontaktu.
                                            Najbardziej właśnie boję się tych wstrząsów, obrzęków.
                                            A jakie mleko Twój mały pije?

--
                                            • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 05.02.15, 13:52
                                              W kl1 wyszlo zoltko jaja i jablko, co bylo dla mnie duzym zaskoczeniem bo syn jadl kanapeczki z gotowanym zoltkiem i nic mu nie bylo, tak samo jablko jadl czesto bez reakcji, dlatego lekarka zasugerowala zeby nie rezygnowac z diety, chyba ze wystapia jakies objawy,bialko w testach potwierdzilo moje przypuszczenia, no i oczywiscie mleko, bo po tym incydencie z jogurtem bylam juz wystraszona na maxa, a jeszcze wyszla kl4 z przeciwcial to juz w ogole.wyszlo jeszcze ze kl3 jest na kota i kl2 na psa, niestety pies wyladawal u dziadkow. To tyle co wyszlo z testow, plus moje obserwacje z ktorych wynika uczulenie malego na rozne ziola przyprawy, niektore gatunki ryb, jagody, brzoskwinie, mleka nie pije zadnego, bo dlugo karmilam piersia i nie widzialam potrzeby dokatmianiem mm.
                                              • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 06.02.15, 22:34
                                                mamaalergika85 - zioła i przyprawy niestety zawierają śladowe ilości alergenów. Może temu uczulają. Przejrzałam w sklepie półki i masakra jakaś bo we wszystkich przyprawach coś jest.

Teraz szukam też mąki jaglanej i ryżowej bez śladowych ilości. Jakby ktoś wiedział coś o takich to proszę o info.

Kruffa - przyłączam się też do pytania Brzuzi (parę linijek wyżej).
                                                --
                                            • e-kasia27 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 06.02.15, 23:04
                                              wilgga napisała:

> E-kasiu - dlaczego wyrzucić jaglaną? W mixie są pszenica, żyto, jęczmień i owie
                                              > s, nie ma tam jaglanej.

Dlatego, że proso, z którego jest kasza jaglana, to alergen krzyżowy dla pszenicy, żyta, jęczmienia i owsa, a skoro ciągle są problemy pomimo tak bardzo okrojonej diety, to może właśnie kasza jaglana jest tego przyczyną, zwłaszcza, że zdaje się jecie to bez przerwy.

> Gryczana u nas nie przeszła, ale mały ma na nią reakcję opóźnioną, wysypuje dop
                                              > iero po 5 dniach.
                                              >

Po 5 dniach od jednorazowego podania, czy po pięciu dniach codziennego podawania i ile razy to sprawdzałaś?
                                                • ewellana84 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 09.02.15, 14:30
                                                  wilgga odstawiłaś jaglaną?
                                                  Z tego co e-kasia piszę ja też powinnam.
                                                  A po dostawieniu tych śladowych ilości zauważyłaś różnicę? Bo u nas , tak mi się wydaję, że trochę lepiej- ucho przestało pękać.
                                                  Mały strasznie marudził mi pełnie , chodził i czasami za pupę się łapał i drapał. Przeleczyłam go Pyrantelum, bo podejrzewam owsiki. Już na wieczór w dniu podania leku skóra się wyrażnie pogorszyła. Mam nadzieję, że to od ginących robali i czekam na poprawę.
                                                  Byłaś może z wynikami u lekarza?
                                                  • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 09.02.15, 21:36
                                                    Nie odstawiłam jaglanej. Na razie odstawiłam wszystko ze śladowymi ilościami i zaczęło sie poprawiać, ale wczoraj lekkie ale jednak pogorszenie. Dziś juz lekko lepiej.

U nas w pełnie nie widac dodatkowych czy mocniejszych objawów.
                                                    Nasz lekarz widział wyniki a niedługo mamy wizytę. A co Wasz lekarz mówi na tak wysokie wyniki?

--
                                                  • ewellana84 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 09.02.15, 21:48
                                                    Wilgga-Alergolog u którego byłam powiedział tylko , żeby nie dawać bo wysoko wyszłosmileno jakbym sama nie wiedziała.
                                                    Powiem Ci tak, że im więcej czytam o tym co dawać a co nie dawać to dostaję już ,,głupawki'', a skóra i tak żyje własnym życiemsmile Czasami mi się wydaje że wszystko szkodzi...

• wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 10.02.15, 11:33
                                                    Najlepsza jest dokładna obserwacja, tyle że czasem jest to bardzo trudne bo na skórę wpływają też inne rzeczy. Najważniejsze to nie dawać im alergenów, ale te śladowe ilości mnie dobijają psychicznie. Straszenie to wszystko trudne i naprawdę mam już dość.
                                                    Dobrze że ostatnio weszły te przepisy że firmy muszą dokładnie opisywać możliwe alergeny, zawsze to trochę łatwiej.
                                                    Wszystko na pewno nie szkodzi, ale czasem też mam takie wrażenie.

Ostatnio zdarzało mu się mieć czerwoną brodę, myślałam że to od śliny bo zęby mu idą a ślina leci obficie. Ale od tygodnia nie miał jej ani razu czerwonej. Ostatni raz miał w poniedziałek - jadł wtedy słonecznik z bio planety. W środę też jadł słonecznik ale z lompartu i broda była normalna. Teraz mimo tego że broda mokra od śliny to nie jest czerwona. Więc wnioskuję że w tej Bio planecie we wszystkim jest mleko, albo ja już wpadam w paranoję.

--
                                                  • ewellana84 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 10.02.15, 14:10
                                                    wilgga-a płuczesz te ziarna przed podaniem? Jak wynika z Twoich obserwacji to jednak coś tam szkodzi, to już trop jakiś jest.
                                                    U nas po dwóch tygodniach bez tych śladowych ilości, pod kolanami została tylko lekko sucha skóra, stanu zapalnego już nie ma, no i świądu nie ma. Czekam dalej, bo może to ciągle brużdziło, a nie inne pokarmy.
                                                  • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 10.02.15, 21:46
                                                    Słonecznik raz płukałam, raz nie. Teraz na razie całkiem odstawiłam, żeby dodatkowo nie mieszało.
                                                    Dziś rączki lepiej, a na nóżkach jakieś nowe krostki. Już sama nie wiem czy to jeszcze ten alergen wyrzuca, czy coś jeszcze mu szkodzi.
                                                    Dobrze że u Was poprawia się, widać śladowe ilości nieźle potrafią namieszać. Mam nadzieję że teraz okaże się że wcale tak dużo rzeczy nie uczula tylko tamto, jak pisałaś mieszało. I rozszerzycie dietę i Wy i my, jak już dojdę do ładu ze skórą.

--
    • pinak-oteka Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 27.04.15, 13:19
      Wilgga,
      Zaintrygował mnie przypadek Twojego synka, dlatego na ostatniej wizycie u immunologa postanowiłam zapytać o to.
      Lekarz mi powiedział ze jedynym logicznym wyjaśnieniem tego stanu rzeczy jest to ze dziecko musi mieć nadal kontakt z alergenem.
      A co Wasz lekarz na to?

A jak z dieta udało sie rozszerzyć?
        • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 27.04.15, 21:23
          Pinak-oteka - dzięki za zainteresowanie smile Nasz alergolog też jest tego zdania że mały musiał w czymś mleko dostawać. Odstawiłam wszystko co mogło zawierać śladowe ilości. Przeanalizowałam dokładnie to co jedliśmy i podejrzana była mi wieprzowina, kupowałam ją w dwóch sklepach, albo małym osiedlowym sklepiku mięsnym gdzie mają takie swojskie wędliny albo w większym markecie.
          W markecie ekspedientki z jednej strony lady mają mięso z drugiej sery, myślałam że na rękach może jakieś śladowe ilości przenoszą, przestałam tam kupować. I tak jak wcześniej mały od czasu do czasu miał duże pogorszenia których nie mogłam z niczym powiązać, tak po tym jak zaczęłam kupować tylko w tym małym sklepiku, zaczęło go sypać dosyć mocno.
          Przestałam tam kupować wieprzowinę, wróciłam do marketu.
          Skóra stopniowo poprawiała się.
          Zastanawiam się co w tym mięsie mogło tak szkodzić, czy mogły być tam białka mleka, jeśli świnie były np karmione mlekiem? Wiem że w markecie mięso jest z dużej hodowli, w tym małym sklepiku pochodzi od drobnych rolników, którzy mogli świnki karmić mlekiem (zasięgnęłam informacji i czasem karmią jak mają nadmiar mleka).

Teraz jest ze skórą dużo lepiej. Ma jakieś drobne zmiany w stanie gojenia się.
          Diety nie udało się nam rozszerzyć niestety. Co próbujemy to skóra reaguje. Teraz czekam aż wygoi się skóra całkowicie i dopiero wtedy będę dalej próbować.

mamaalergika85 - u nas podobne zasady w kuchni. Mały wszystko ma oddzielne.
          Kiedyś pisałaś że będziesz powtarzać testy z krwi, i zrobiliście?
          Ja próbuję zrobić małemu testy od 2 miesięcy, ale jak nie on, to córka chora i tak na zmianę. Mam nadzieję że w maju w końcu mi się to uda.
          --
          • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 28.04.15, 08:50
            Witam,testow nie powtarzalismy,daje jeszcze mlodemu 2-3 miesiace,ostatnio niestety zauwazylam ze znowu cos uczula synka,co jakis czas pojawia sie na raczce w jednym miejscu taka delikatna wysypka widoczna w sumie po kapieli, no i skora robi sie przesuszona na calym ciele najbardziej boje sie ze to poczatki azs a przeciez diete mamy tak restrykcyjna,ehh rece opadaja.
            • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 28.04.15, 13:19
              Mamaalergika85 - teraz wszystko pyli może od tego ta wysypka. Mój też ma straszną dietę niestety i ciągle katar, boję się że mu we wziewną przechodzi.

Ewellana84 - a Wy powtarzaliście testy?

--
              • ewellana84 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 01.06.15, 13:49
                Witaj Wilgga!
                Dawno mnie nie było, ale już jestem i piszę co tam u nassmile
                Z badań robiłam tylko synkowi morfologie i IgE całkowite. Morfologia super, a IgE z 2800 spadło w 8 miesięcy na 1400. Cieszę się , że spada a nie rośnie.
                Byłam u lekarza jesze, chodż obiecałam sobie, że już do żadnego nie pójdę bo nic nie pomagająwink
                Nie kazał testów narazie powtarzać. Za rok, no chyba ,że będzie coś się bardzo pogarszać.
                Synek bardzo ciężko ząbkowanie przechodzi, zęby idą cały czas, idą bardzo powoli. Z bólu się drapie. Lekarz też ze względu na to kazał poczekać z badaniami. Ząbkowanie może nasilać zmiany i czasami nie wiadomo, czy to z jedzenia czy dziecko z bólu rany rozdrapuje.
                Jeżeli chodzi o dietę lekarz zakazał tego co wyszło u nas bardzo wysoko (mleko jaja). W niższych klasach jeżeli nie ma reakcji można dawać.
                Próbowałam różnych kombinacji, jeżeli chodzi o diety. Przez jakiś czas tylko komose i amarantus ze zbóż jadł. Ale na takiej diecie nie da się długo pociągnąć, dziecko się buntowało, aż w końcu nie chciało nic jeść. A skóra i tak była fatalna.
                Zaczełam dawać normalnie wszystko jak wcześniej i zaczeło być lepiej.
                Skóra zaczęła się goić , gdy wyszły wszystkie zęby. Synek zrobił się spokojny, lepiej śpi.
                Zobaczę jak będzie dalej, jężeli wszystko się wygoi to będzie super. A jak nie , to będę dalej kombinowąc, ale już może będzie mi lepiej obserwować to wszystko.
                A jak tam u Was? Jak synek?
                Pozdrawiam
                • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 01.06.15, 22:09
                  Hej. Super że Wam IGE spada. Jak spada ogólne to sądzę że specyficzne na mleko jajo i inne też spadają.
                  U nas ze skórą jest dużo lepiej, w zasadzie od miesiąca jest całkiem czysta. Teraz ma katar to trochę mu na buźce wyskoczyło ale to raczej bakteryjne. Mamy za to problem z częstymi chorobami. Córka co raz przynosi coś ze szkoły a mały choruje prawie non stop. Ledwo mi z zapalenia oskrzeli wyszedł a już pojawił się katar i lekka gorączka. Wcześniej przeszedł anginę wirusową i jeszcze coś. I tak to się ciągle ciągnie i nie wiem czy coś wziewne nam nie miesza bo teraz tyle pyli. Po anginie migdały mu się bardzo powiększyły i zaczął mieć problemy z oddychaniem, potem doszły problemy z oskrzelami i jeszcze większe z oddychaniem. Nie wiem kiedy my z tych chorób wyjdziemy, jedyna pociecha że rok szkolny się kończy.
                  Dietę ma tak ograniczoną że czasem płakać mi się chce, a nie możemy rozszerzać w czasie chorób, więc czas nam się bardzo kurczy. Przez te choroby ciągle odkładam zrobienie panelu alergicznego, a bardzo bym już chciała go zrobić. Mam nadzieję że wyniki będą lepsze niż ostatnio.

Cieszę się że i u Was lepiej, u dzieci podobno często alergie się zmieniają, co teraz uczula za jakiś czas może już nie uczulać i tego się trzymam. Na komosie i amarantusie ciężko jest bazować dietę, jak karmiłam i jadłam takie rzeczy to ja się tym najeść nie mogłam, jako dodatek ok ale nie jako podstawa diety.
                  Pamiętaj że jak są zmiany na skórze to one mogą nie goić się przez to że są nadkażone. Świetna jest zwykła kalia. Lekko różowym roztworem przemyć przed smarowaniem. U nas to super się sprawdziło. Jeszcze moje ostatnie odkrycie, jak po 2 dniowej gorączce małemu zmiany pod kolankami wróciły - smarowałam bepantenem zmieszanym z pastą cynkową (trzeba uważać bo niektóre zawierają pszenicę), po dwóch dniach/dwóch smarowaniach na noc, kolanka były czyste.

Pozdrawiam
                  --
                  • ewellana84 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 02.06.15, 14:14
                    hej. Czyli u Was odstawienie tylko wieprzowiny pomogło na skórę?
                    Tak to jest jak jedno dziecko choruje, drugie zaraz łapie. Wydaję mi ,że raczej to nie wziewna , tylko od starszaka łapie wszystko.
                    Ja swojemu już wieprzowiny nie podaje. Raz spróbował sarniny i żadnego innego mięsa nie chce. Dobrze ,że polubił, no ale gorzej dla portfelawink.
                    Zaczęłam właśnie kąpać w kalii i widzę , że się poprawia. Może nadkażenie rzeczywiście.

Badałam jeszcze synkowi poziom wit D. Wyszedł nam poniżej normy ( w labie podane że norma powyżej 30, ale lekarz ,mówił że tak ok 50 powinno być). I zaczęłam mu trochę więcej dawac. Może to też ma wpływ jakiś na skórę.

Powodzenia
                    Pozdrawiam
                    • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 02.06.15, 21:33
                      Wieprzowinę mały je. Tyle że kupuję ją tylko w stokrotce. Uczulała go dosyć mocno wieprzowina z małego osiedlowego sklepiku. Dlaczego? nie wiem - taka zagadka. Nie je tego mięsa od połowy lutego i stopniowo mu się poprawiało, nie było juz dużych pogorszeń niewiadomo od czego (teraz wiem że pogarszało się w zależności od tego gdzie kupiłam mięso). Na początku kwietnia odstawiłam go od piersi, miał wtedy jeszcze kilka drobnych zmian. Z czasem i one się pogoiły. Tak się zastanawiam czy moje mleko go też nie uczulało lekko. Ale tego to już się nie dowiem.
                      U nas pewnie też niedobór wit D, ale mu nie badaliśmy. Wit D nie dostaje bo źle na nią reaguje. Teraz lato słońce, mam nadzieję że nadrobi niedobory, oczywiście nie zamierzam go opalać, ale nawet krótkie wyjścia na słońce powodują że witamina się produkuje.

Jak kąpiesz w kali to pamiętaj o natłuszczaniu zmian, bo kalia mocno wysusza. Ale działa rewelacyjnie.

Pozdrawiam
                      --
                        • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 03.06.15, 13:13
                          Hej. Zacznę od tego że bardzo rzadko kąpiemy małego. Co 4 -5 dni, tylko jak upały to częściej. A jak chory to nawet raz w tygodniu. Na co dzień tylko myję mu pod kranem dolne części ciałasmile.
                          Kąpiemy w kali, samej wodzie lub mydełku dziecięcym z rossmana- w zależności w jakim jest stanie. Jak np tydzień nie kąpany bo był chory i gorączka to mydełko, jak upały to prawie co dzień ale w samej wodzie ( w ubiegłoroczne upały oczywiście, bo teraz dopiero się zaczynają).
                          Po kąpieli nie smaruję niczym. Chodzi ok godziny a potem usypiam go na naszym łóżku. Jak dobrze zaśnie biorę latarkę i oglądam dokładnie całe ciałko robiąc notatki. Teraz już nic nie ma, ale wcześniej każdą zmianę przemywałam albo słabym roztworem kalii, albo słabym roztworem sody oczyszczonej, bądź też robiłam 5 minutowe okłady z sody. Potem smarowałam wszystkie zmiany maścią bepanthen.
                          Tak to u nas wyglądało. Trochę z tym zachodu i wieczorem to czasem i godzina zeszła na oglądaniu i smarowaniu. Ale ważne że już jest ok. Mam nadzieję że i u Was szybko się wygoi.
                          --
                            • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 18.06.15, 15:34
                              Witam, dzisiaj odebralam wyniki synka, u nas podobna sytuacja co u wilggi, mleko skoczylo z 4 na 5 klase, ale mila niespodzianka bialkiem jest 0 a bylo 2 i zoltko tez 0 a bylo 1, zoltko i tak podawalam co tydzien wiec sama odvzulilam, ale zaczynam wprowadzac bialko, boz mlekiem trzeba dluzej czekac.odstawiamy wszystko z sladowymi ilosciami, trzymajcie kciukiwink
                                  • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 18.06.15, 22:01
                                    Czyli dziecko dostawało produkty ze śladowymi ilościami mleka, myślisz że dlatego wzrosło? Ciekawe jest że żółtko dawałaś i spadło, może to jakiś trop jak dalej postępować. Dawać małe ilości żeby odczulić? Sama nie wiem w którą stronę iść - ścisła dieta czy stopniowe dawanie alergenów.

U nas niestety znów walczymy z wysypką
                                    , odstawiłam wszystko co ostatnio wprowadziłam i czekam.
                                    --
                                    • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 18.06.15, 22:27
                                      I nie tylko zoltko zeszlo, bo jablko zajadal prawie codziennie i tez wyszlo teraz 0, bylo 1, a co do bialka to nie jadl, ale czesto je ciasteczka z info od producenta o sladowej ilosci jaj i mleka, teraz wyklucze z diety wszystkie produkty gotowe z taka informacja, bo to moze tych sladowych nazbierala sie calkiem spora ilosci i stad taka wartosc tego mleka, a jak u was z sezonowymi owocami, ja podaje malemu pokilka czeresni i chyba narazie ok, truskawki to moze za rokwink
                                      • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 19.06.15, 13:20
                                        My nie dajemy na razie owoców wcale. Teraz zaczynam wprowadzać banana, ale małego wysypało i na razie wycofałam.
                                        Zastanawiam się czy nie zrobić z mlekiem odwrotnie, tzn dawać raz w tygodniu jakąś śladową ilość, np masło 2 mm sześcienne. Na razie poczekam co wyjdzie u nas w panelu i wtedy podejmę decyzje.

Na razie mamy inny problem, poszłam dziś na kontrolę do przychodni bo niedawno miał świsty w oskrzelach i dostałam skierowanie do szpitala bo cos tam w oskrzelach słychać. Ale mam wrażenie że to bardziej na zasadzie spychologii niż rzeczywistej konieczności. Mały z każdym dniem lepiej oddycha a jest bez żadnych leków tylko inhalacje z soli i oklepywanie.

--
                                        • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 19.06.15, 22:00
                                          u nas z oddychaniem lepiej, ale ostatnio było gorzej, to lekarka zaleciła steryd do nosa, wykupiłam i stoi w apteczce, w międzyczasie młodemu się poprawiło także nie miałam dylematu czy dać, a dzisiaj odkryłam, że na 95% moje dziecie jest uczulone/nietoleruje zbyt dobrze kwasu cytrynowego, także lista alergenów się powiększyła, u nas codziennie jest lek antyhistaminowy, także wycisza pewnie niektóre objawy
                                            • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 20.06.15, 13:56
                                              Mój też uczulony na kwasek cytrynowy, a o salicylianach muszę poczytać.
                                              Wczoraj pojechaliśmy do szpitala i tam żadnych świstów w oskrzelach lekarz nie słyszał. Duszności też badanie nie wykazało i wróciliśmy na szczęście do domu.

--
                                                • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 12.08.15, 15:09
                                                  W końcu zrobiłam małemu panel.......i już sama nie wiem co o tym myśleć. Mleko wyszło teraz w 3 klasie, ale jajko wzrosło, białko do 3 klasy, żółtko do klasy 2, a jajek nigdy nie jadł. Najgorzej wypadł dorsz 4 klasa, a rok temu klasa 0, ryby mały nigdy nie jadł. Z tym że używamy w domu jajek, rybę czasem też jemy.

--
                                                  • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 12.08.15, 22:42
                                                    Faktycznie ciezko to rozgryzc, u nas tez nieciekawie, wyszlo ze niby kl 0 dla jajka,ale po podaniu jajecznicy dostal takiej delikatnej pokrzywki wokol ust, znikla po kilku minutach, po mimo tego ze wczesniej zajadal ciastka na jajkach, potem dostal jedno ciasteczko na jaju i wyszly takie liszajowate zmiany na raczce.takze wrocilam tylko do zoltka.
                                                    Dobrze, ze mleko spadlo zawsze to jakis krok do przodu.
                                                  • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 13.08.15, 13:57
                                                    Robiłam teraz w tym laboratorium w którym miał testy w wieku 6 miesięcy. 6 klasa na mleko wyszła w innym laboratorium. Błąd testów zawsze może być.
                                                    Trochę mnie zmartwiłaś tym że pomimo że białko wyszło na zero to nadal jest po nim pokrzywka. Czy jak karmiłaś piersią to jadłaś nabiał i jajka cały czas czy miałaś jakieś przerwy? Ja odstawiłam niedługo po urodzeniu bo mały miał śluz w kupkach a potem w 4 miesiącu, w Boże Narodzenie skusiłam się po trochu na kilka rzeczy i myśle że może stąd tak mu te przeciwciała wzrosły i mocno się uczulił.

--
                                                  • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 16.08.15, 19:35

U mnie bylo tak, ze jak tylko zauwazylam ze malemu szkodzi mleko to odstawilam krowe, ale niestety czasami dalam sie skusic na malenki kawalek serniczka, tak samo z jajkiem, wytrzymalam na takiej diecie 1,5 roku, potem zakonczylam karmienie piersia.Teraz sama nie wiem co robic z tym jajkiem.
                                                    Teraz synek jest na rygorystycznej diecie, ale zdarzaja sie malemu pokrzywki na skorze po dotyku alergenem, nie jestem w stanie tego wyeliminowac, musialabym izolowac od innych dzieci, a taka sytuacja zdarzyla sie jak coreczka znajomych dotknela synka policzka raczka z loda, pokrzywka pojawila sie w ciagu kilku sekundsad
                                                  • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 16.08.15, 19:45
                                                    Kiedys gdzies czytalam, nie pamitam zrodla, ze bialka mleka krowiego praktycznie w niezmienionej postaci przenikaja do mleka kobiecego, wiec jest duze prawdopodobienstwo ze moglo te pare chwil zapomienia uczulic malego i stad taka duza wartosc przeciwcial.
                                                    Blad pomiarowy moze byc, lepiej robic w tym samym labie.
                                                  • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 17.08.15, 14:34
                                                    Może to faktycznie podjadanie podczas scisłej diety powoduje wzrost ige. Organizm nie zna danego białka a nagle dostaje go w większej ilości i traktuje jak wroga.
                                                    Do końca życia chyba nie daruję sobie tamtych świąt. No nic ale mleko się rozlało czas wyciągnąć wnioski żeby maluchom pomóc.
                                                    Z tego wniosek że nie należy dzieci narażać na duże dawki alergenu a bardzo stopniowo próbować nowości. Tzn nie robić tak: "dam dużo bo jak dam mało to nie zobaczę czy uczula".
                                                    Wierzę też że da się to jeszcze wszystko odkręcić, że alergii pozbędziemy się. Jeszcze nie wiem dokładnie jak ale pracuje nad tymsmile

--
                                                  • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 17.08.15, 15:03
                                                    hehesmileja już nie mam nadziei, że moj maluszek pozbedzie sie alergii, wydaje mi się, że ma taka wrodzoną silną skłonność do uczuleń i mam tylko nadzieję, że z wiekiem objawy będą łagodniejsze. ostatnio zrobiłam wywiad rodzinny i wyszło, że nie tylko od strony mojego męża jest mały obciążony genetycznie, ale też z mojej strony,(łącznie z przypadkiem wstrząsu anafil.), więc proszę tylko Boga, żeby chociaż troszeczkę przeszłosmile
                                                    jak znajdziesz patent na alergie to daj znać, chętnie skorzystamsmile
                                                  • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 17.08.15, 15:08
                                                    Na pewno zwiększać odporność, wtedy organizm lepiej toleruje alergeny. Co jeszcze nie wiem. Wiesz są takie dwie grupy na faceboku o alergiach. tam jest więcej ludzi z takimi problemami, bo te forum chyba zamiera.

--
                                                  • mamaalergika85 Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 17.08.15, 15:22
                                                    nie mam konta na facebooku i raczej nie będę miała, forum faktycznie zamierasmile
                                                    co do zwiekszania odporności to faktycznie działa, jesteśmy po wakacjach nad morzem i w gorach, a maluch super oddycha, bez zatkanego noska, bez żadnych dziwnych wysypek, mimo ze stołował się w restauracjach, a po podwórku czasami biegał kot i piessmile))))
                                                  • wilgga Re: IGE sp. wzrasta mimo diety. Dlaczego? 17.08.15, 15:25
                                                    Ja też nie miałam konta, założyłam specjalnie żeby mieć dostęp do grup, uważam że warto.
                                                    To u Was nie jest źle jak może jeść w restauracjach, ja muszę ciągnąć jedzenie ze sobą gdziekolwiek jedziemy, co niestety na tą chwilę nas bardzo ogranicza.

--
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka