Dodaj do ulubionych

Uczulenie na trawy - dylemat czy odczulać

26.10.17, 09:44
Witajcie,
w tym roku mój syn po raz pierwszy miał objawy uczulenia. W marcu br robiliśmy mu testy skórne, i wyszło uczulenie na trawy, ale alergolog zaleciła tylko kontrahist doraźnie gdyby miał objawy (testy zrobiliśmy, bo zdarzały mu się pokrzywki).
I niestety alergia zaczęła się objawiać w okolicach maja: ciągłe chrząkanie i pokasływanie. Ponieważ nie wiedzieliśmy czym jest to spowodowane (wcześniej nie miał nigdy objawów alergii, a alergia kojarzyła nam się z katarem i łzawieniem oczu) leczyliśmy go jak przy przeziębieniu. Niestety objawy nie przechodziły, a wręcz się nasilały szczególnie po wysiłku fizycznym. Trafiliśmy wreszcie do alergologa, syn dostał inhalacje z nebbudu, metmin do nosa, singulair 5 do ssania i zakaz aktywności fizycznej i unikanie przebywania na zewnątrz. Trochę było o to ciężko, bo dziecko chodziło do przedszkola, natomiast musieliśmy zrezygnować z dodatkowych zajęć sportowych co syn bardzo przeżył.
Mniej więcej w połowie lipca objawy ustały, sporadycznie zdarzało mu się kaszlnąć, Singulair dziecko bierze do dziś.
Mniej więcej dwa tygodnie temu powtórzyliśmy testy na alergię, tym razem z krwi, które potwierdziły uczulenie na trawy w klasie 5 (kupkówka i tomka) oraz na żyto w klasie 4. Pani alergolog strasząc astmą, zaleciła natychmiastowe odczulanie, a ja prawdę mówiąc jestem trochę w kropce. Nie wiem czy na pewno jest to konieczne, czy odczulanie dziecka w wieku 6-7 lat jest dobrym pomysłem i jeśli odczulać to czym? Pani doktor przepisała szczepionki, mówiąc, że leki doustne są bardzo drogie - koszt około 1200 zł, a odczulać kroplami mielibyśmy dziecko od stycznia do marca lub kwietnia. Z drugiej strony mam dwoje dzieci w domu i one często chorują w okresie jesienno-zimowym, więc znów odczulanie szczepionkami też może się okazać bez sensu, jeśli co chwila będziemy je przerywać. Nie wiem co zrobić.
Pani alergolog poświęciła nam niewiele czasu na wyjaśnienie schematu odczulania, na odpowiedź czy są inne opcje powiedziała coś w stylu: odczulanie albo astma, wybór należy do Państwa. Prawdę mówiąc mam mętlik w głowie bo znam kilku alergików, którzy po prostu przed i w okresie pylenia po prostu biorą leki i nigdy się nie odczulali, astmy nie mają. Nie mieliśmy wcześniej w rodzinie alergii, to dla mnie kompletna nowość stąd sporo pytań.
Proszę o informację jak wygląda odczulanie na kropelkach, nam przepisano szczepionkę na trawy 80%, zboża 20%.
Proszę o opinie.
Obserwuj wątek
  • pagaa Re: Uczulenie na trawy - dylemat czy odczulać 07.11.17, 12:20


   cześć, nie odpowiem Ci na pytanie czy masz dziecko odczulać czy nie, ale mogę się wypowiedzieć w kwestii działania odczulania doustnego. Moja córka ma silną alergię na roztocza, pleśnie, niestety u niej mocno się to rzuciło na uszy, więc w porozumieniu z laryngologiem i alergologiem naszym zdecydowaliśmy się zacząć odczulanie w wieku 5 lat. Niestety córka nie może brać leków doustnych na alergię (wypróbowaliśmy i strasznie silne działania uboczne przy każdym leku były), więc nasza alergolog powiedziała, że lepiej odczulić ją doustnie Staloralem, bo te wstrzykiwane będą na nią działać jak te doustne. Byłam dość sceptycznie nastawiona na te kropelki doustne, bo drogie draństwo i alergolog powiedziała, że są troszkę słabsze w działaniu niż te w zastrzyku, ale spróbowaliśmy. Pierwsze 3-4 miesiące nie widziałam żadnej poprawy, wręcz jakby się nasiliło, ale alergolog kazała poczekać, powiedziała, że to normalne i faktycznie jakiś 4-5 miesiąc poprawa z dnia na dzień. Teraz tylko zachwalam, bierze go od roku i naprawdę ułatwiło nam to życie, nie ma kaszlu, kataru, smarków ciągłych w nosie, oczy już nie czerwone i uszy co najważniejsze zdrowe!big_grin do tego tak jej się odporność poprawiła, że od roku ani razu nic, nawet przeziębienia. na wiosnę wszyscy w domu mieli zapalenie oskrzeli tylko ona nic. nie wiem czy odczulanie podziała tez u Was, ale u nas zmieniło życie córki na lepsze. nie wiem jakby tpo było z odczulaniem na trawy, bo to sezonowo tylko, a córka odczula się cały rok non stop. a i nie wychodzi tak źle cenowo, bo to na długo wystarcza.
  • olaczup Re: Uczulenie na trawy - dylemat czy odczulać 20.12.17, 17:00
   Hej
   Moja Córka podobnie jak Twoja trawy w natarciu. Wszystkie odmiany w 5 klasie. Miała objawy i w wieku 4 lat prawie nie wychodzilismy na dwóch od czerwca do połowy lipca. Doustny Staloral podziałał. Efekty były już w pierwszym roku odczulania. ZERO OBJAWÓW. I tak jest do dzisiaj. Odczulamy sie juz trzy lata. będą jeszcze dwa. Trzy lata lecielismy całorocznie teraz nam kazała odstawić odczulanie do marca i w marcu zaczynamy. Pani Alergolog mówi ze Cróka może występować w reklamie szczepionki. I gdyby sie dalo odczulałabym jż jeszcze rok wcześniej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka