• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Jak wygląda skaza białkowa???

• 04.09.05, 19:50
    Proszę napiszcie jak wygląda skaza białkowa- czym się objawia- szczególnie na
    skórze???
    Edytor zaawansowany
    • 04.09.05, 20:40
      na policzkach jest gruba warstwa suchej skory, czasem sie zaczerwienia, wyglada
      jak polakierowana
      pozdrawiam J.
      • 04.09.05, 20:53
        a czy z tych zaczerwienień łuszczą się żółte strupki?
        • 05.09.05, 13:53
          tak
    • 04.09.05, 20:53
      Oczywiście nie musi być tylko na policzkach, często też bywa np. na rękach i
      nogach. oprócz tego maluszek może sporo ulewać, mogą wystąpić bóle brzucha.
      --
      Wenus z Willendorfu
      Niemowlęta i młodsze dzieci
      Frutka malutka
      • 05.09.05, 20:07
        i mega kolki
    • 04.09.05, 20:55
      Teraz mam 22 lata ,ale od urodzenia miałam stwierdzona skazę
      białakową.Generalnie objawia się suchą skórą i miejscami
      zaczerwienioną .Występuje równiez swędzenie.Ja około 10-15 r.ż miałam bardzo
      intensywnie zaognione pod kolanami i w zgięciach na palcach u rąk.Jednak z
      praktycznych doświadczeń moge zapewnić ,ze jest to niebardzo kłopotliwe i jesli
      się stosuje zalecenia dermatologa to ładnie skóra wygląda i nie widac zmian.

Pozdrawiam
      • 05.09.05, 20:12
        A czy występują krostki?
    • 05.09.05, 20:15
      Moja corcia ma najprawdopodobniej skaze, ale wcale nie ma mega kolek, wrezc
      wcale nie maila i nie ma kolek. Jedyna dolegliwosc to zmiany na skorze,
      policzki, troche na szyjce, czasami w zgieciach raczek i nozek, raz jest dobrze
      raz pojawia sie wysypka, lub takie placki. Wlasciwie to nie wiem czemu raz jest
      OK raz nie , pije juz dluzszy czas bebilon pepti, czyli wyeliminowalam bialko
      mleka krowiego, i sojowego bo na to tez jest uczulona, wiec sama juz nie wiem,
      czemu te zmany nie ustapia raz na zawsze.
    • 05.09.05, 21:10
      Moja córeczka też miała stwierdzoną skazę białkową bo miała wysypkę{tylko}.
      Mimo, że dostawała tylko Nutramigen wysypka utrzymywała się nadal. Pomyślałam,
      że może to trądzik albo potówki i zaczęłam kąpać ją co 2 dzień w
      nadmanganiuanie potasu a co 2 w Oilatum. Po kilku dniach wysypka zeszła. Teraz
      już od trzech tygodni je kaszkę mleczno-ryżową i nie ma wysypki. Myślę więc ,
      że to ja miałam rację.Lekarze często się mylą bo najprościej jest stwierdzić,
      że to skaza i niech matka się denerwuje.Radziłabym odwiedzić alergologa albo
      dermatologa.Zajrzyj na forum "Alergie" tam jest bardzo dużo na ten temat.
      Pozdrawiam.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.