Dodaj do ulubionych

Jak wygląda skaza białkowa???

04.09.05, 19:50
Proszę napiszcie jak wygląda skaza białkowa- czym się objawia- szczególnie na
skórze???
Edytor zaawansowany
  • 04.09.05, 20:40
    na policzkach jest gruba warstwa suchej skory, czasem sie zaczerwienia, wyglada
    jak polakierowana
    pozdrawiam J.
  • 04.09.05, 20:53
    a czy z tych zaczerwienień łuszczą się żółte strupki?
  • 05.09.05, 13:53
    tak
  • 05.09.05, 20:07
    i mega kolki
  • 04.09.05, 20:55
    Teraz mam 22 lata ,ale od urodzenia miałam stwierdzona skazę
    białakową.Generalnie objawia się suchą skórą i miejscami
    zaczerwienioną .Występuje równiez swędzenie.Ja około 10-15 r.ż miałam bardzo
    intensywnie zaognione pod kolanami i w zgięciach na palcach u rąk.Jednak z
    praktycznych doświadczeń moge zapewnić ,ze jest to niebardzo kłopotliwe i jesli
    się stosuje zalecenia dermatologa to ładnie skóra wygląda i nie widac zmian.

Pozdrawiam
  • 05.09.05, 20:12
    A czy występują krostki?
  • 05.09.05, 20:15
    Moja corcia ma najprawdopodobniej skaze, ale wcale nie ma mega kolek, wrezc
    wcale nie maila i nie ma kolek. Jedyna dolegliwosc to zmiany na skorze,
    policzki, troche na szyjce, czasami w zgieciach raczek i nozek, raz jest dobrze
    raz pojawia sie wysypka, lub takie placki. Wlasciwie to nie wiem czemu raz jest
    OK raz nie , pije juz dluzszy czas bebilon pepti, czyli wyeliminowalam bialko
    mleka krowiego, i sojowego bo na to tez jest uczulona, wiec sama juz nie wiem,
    czemu te zmany nie ustapia raz na zawsze.
  • 05.09.05, 21:10
    Moja córeczka też miała stwierdzoną skazę białkową bo miała wysypkę{tylko}.
    Mimo, że dostawała tylko Nutramigen wysypka utrzymywała się nadal. Pomyślałam,
    że może to trądzik albo potówki i zaczęłam kąpać ją co 2 dzień w
    nadmanganiuanie potasu a co 2 w Oilatum. Po kilku dniach wysypka zeszła. Teraz
    już od trzech tygodni je kaszkę mleczno-ryżową i nie ma wysypki. Myślę więc ,
    że to ja miałam rację.Lekarze często się mylą bo najprościej jest stwierdzić,
    że to skaza i niech matka się denerwuje.Radziłabym odwiedzić alergologa albo
    dermatologa.Zajrzyj na forum "Alergie" tam jest bardzo dużo na ten temat.
    Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.