Dodaj do ulubionych

candida-przepisy kulinarne przy diecie p/grzybicze

07.09.05, 13:16
Drogie Mamy,
proszę o podanie przepisów na jedzonko dla dzieci z candidą.
My również jesteśmy na diecie i wiem ,że początki są bardzo trudne. Co tu
podać dziecku,bez cukru, bez mleka, pszenicy itd.

Popzdrawiam
misia
Edytor zaawansowany
  • majamama 07.09.05, 23:21

placki z utartej jak na placki ziemniaczane dyni i kabaczka z dodatniem maki
    ziemniaczanej lub kukurydzianej (oj tu spece od candidy sie odezwa ze gdzie tu
    ze skrobia ziemniaczana wyjezdzam albo kaszka kukurydziana, ale daje pomysl i
    tyle, sama decydujesz smile), do tego daje jaja przepiorcze i sol morska. wszystko
    fajnie ale oc pare dni i male ilosci bo to sie smarzy. a Mikolaj, dziecie moje
    candidowe bardzo, zle sie czuje po jedzonkach mocno oleistych i przysmarzonych.

dyznia pieczona , koniecznie bez przykrycia w piekarniku...no niebo w gebie
  • wallis 08.09.05, 23:35
    U nas królują kasze i warzywa w roli głównej. Sezam, siemię lniane, pestki słonecznika i dyni. Do
    pojadania. Do picia zielona herbata, woda, kompot z jabłka (gotowany z goździkiem), rozcieńczony
    wodą, Na śniadanie kasza jaglana/płatki owsiane?ryż+kasza jaglana z jabłkiem i masłem sklarowanym
    na oboad zupa warzywna (zmiksowane, ugotowane w niewielkiej ilości wody) np. z dyni, z cukinii,
    brokuł-por-ziemniak, seler-marchewka-ziemniak, kalafior-marchewka-ziemniak, kalarepka-cukinia-
    marchewka-kapusta pekińska-ziemniak (oczywiście mało tego ziemniaka) do wszystkiego zielona
    pietruszka, oliwa z oliwek lub trochę rosołku, ale ostrożnie bo zakwasza. Czasem dorzucam jakąś
    ciecierzycę albo fasolę zmiksowaną, żeby była bardziej sycąca.
    Na drugie mięsko z warzywami, lub ryba (halibut, łosoś, pstrąg, sola) z warzywami, wąrtóbka z
    jabłkiem wymieszana z ryżem brązowym i ze szpinakiem, na kolację krupniczek z dużą ilością warzyw,
    zupa z soczewicy ze szpinakiem, placki z kaszy jaglanej.
    Generalnie jedzenie to moje największe utrapienie... Ale jak narazie mi dziecko nie chudnie.
  • patyska 09.09.05, 10:46
    wejdz na strone kruffy i wybieraj do woli wink
    www.malyalergik.pl
    --
    Patrycja i Jeremi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.