• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Dziecko kaszle - który syrop odstawić?

• 14.08.06, 12:14
    Witam, mój 3-letni syn kaszle nieprzerwanie 4 tygodnie (gdy się zmęczy, przed
    snem, w nocy i nad ranem),kaszel jest suchy, gardło bardzo czerwone.Pediatra
    rozpoznała zapelenie gardła i krtani (!) i odtąd synio bierze wszelkie mozliwe
    syropy-Eurespal,Diphergan,Sinecod itp. (przez tydzień też był antyboityk
    Duracef). Przed wizytą u alergologa które polecacie syropy odstawić a które
    spokojnie mogę mu dawać aż do wizyty??? Może jakoś mu teraz szkodzę dając mu
    tyle tego ??? Pomocy......
    Edytor zaawansowany
    • 14.08.06, 12:57
      ja osobiście odstawiłabym eurespal. miałam tak samo jak ty i zamiast eurespalu
      podawałam tylko ambrosol,ponieważ moja Dominika również miała suchy kaszel a po
      ambrosolu zmienił się w wilgotny,sinecod podawaj do końca.
      • 14.08.06, 13:16
        Dzięki za podpowiedź.Dodam jeszcze że mój mały jest od zawsze oskrzelowcem, na
        dodatek w nosie i gardle ma pneumokoki a wyczytałam że astma oskrzelowa może być
        przez nie inicjowana. Czy można by tu jeszcze zastosować Muscosolvan? może on
        trochę "umokrzy" ten suchy kaszel? Wizytę u alergologa mam dopiero na koniec
        sierpnia - muszę go jakoś podratować do tego czasu.
        • 14.08.06, 15:02
          Ha,moja tez jest oskrzelowcem.ostatnio właśnie gdy Dominika kaszlała i miała
          troszkę zmiany na oskrzelach,pediatra zapisała syropki, wziewy, i klacid. Jak
          dowiedział sięo tym mój alergolog,to dostałam taką zjebkę na czym świat stoi. po
          pierwsze nie mam chodzić do zwykłego pediatry
          po drugie,jesli jest jakis atak na dany alergen,nie leczy się tego antybiotykiem
          tylko i wyłącznie samymi wziewami.
          Dodam jeszcze,że faktycznie długi czas minął zanim Dominice ustąpił ten
          kaszel,gdy była leczona prez pediatrę.
          Co do Mucosolwamu ,osobiście również dawałam ale już się nie pytałam pediatrze
          czy mogę,z tego względu ,że poprzednio alergolog zapisał mi własnie mucosolwan.
          Ja dodatkowo podaje zyrtec i singulair. po singulairze kaszel ustapił w 1 dzień.pa
    • 14.08.06, 21:45
      Jeśli synek jest akergikiem to zdecydowanie poczekaj na wizyte u lekarza-tylko
      on moze zdecydować o sterydach.Jeśli jednak nie jest a kaszel jest
      bezproduktywny(czyli nic synek nie odkrztusza)to kaszel trzeba hamować-osobiści
      polecam bardzo syrop Malia-jest genialny-homeopoatyczny(u nas radzi sobie
      zarówno z kaszlem oskrzelowym jak i krtaniowym)
      Jesli chcesz kaszel "zmoczyć" to wystarczy podać codziennie kapsulke wiesiolka
      firmy Oeparol(nawilża sluzówke ipo 2 dniach masz gwarantowany mokry,zlagodzony
      kaszel) i nasz rodzimy rumianek-zaparz herbatke i podawaj do picia(posłodz
      troszke).Kaszel mam przerobiony od A do Z-córcia kaszlała nieprzerwanie 8
      miesięcy...
      • 14.08.06, 23:34
        Ambrosol i mukosolwan mają ten sam skład-ambrosol. A różnią się tym że
        mucosolwan ma więszą sporo dawkę ambrosolu od ambrosolu. Flavamed też ambrosol.
        Nie mieszaj tych leków. Po podaniu leku odczekaj ok. 20min i oklep dziecko to
        pomaga. Dawka ostatnia nie powinna być na noc bo noc z głowy sad Ale wizyta u
        alergologa wskazana. A eurespal też powodował u mojego syna dziwny kaszel.

--
        Wypoczynek nad morzem
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.