pokrzywka + gorączka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jednego się nauczyłam -NAJWIĘCEJ DOWIEM SIĘ NA FORUM NIE OD LEKARZY!!!
    A teraz od początku,
    Moja córka ( niecałe 2 lata) . Już kilkakrotnie dostawała bardzo silnej
    pokrzywki na pupci i nóżkach.(jeden bąbel na całą nóżkę). Oczywiście początki
    lekarskiej diagnozy coś zjadła. Dodam , że nie ma alergii (takiej typowej).
    Zawsze przy tej wysypce kiludniowej dostawała bardzo wysokiej temp. do 41 st.
    Miała już ją tak z 7 razy. Prowadziłam zeszyt gdzie zapisywałam co jadła,
    niestety nie widzę alergenu.
    Miała już takie diagnozy jak: trzydniówka, szkarlatyna, reszta to wirusówki.
    A ta pokrzywka to tak na dodatek. Niestety z moich obserwacji wynika , że jak
    jej wyskoczy jeden bąbel zaraz na następny dzień gorączka na przemian z
    wysypką i tak conajmniej 4 dni.
    Może Wam się coś nasuwa. Wyczytałam na forum o cytomegalii.Kilka objawóa się
    zgadza: miała zaburzenia metabolizmu, podwyższone próby wątrobowe, nie
    znalazłam wyglądu wysypki.
    Dodam tylko , że miała reflux moczowy II/III st. już nie ma.
    • u mojej sąsiadki powodem podobnych przygód były bakterie w układzie pokarmpowym
      wykryła to chyba jak zrobiła wymaz z gardła
      ale nie jestem pewna
      jak się dopytam do dam znać
    • Coz - mysle ze przy takich objawach musisz przede wszystkim sprawdzic czy to
      nie infekcja - zrob badania krwi, koniecznie z powtorzeniem prob watrobowych i
      rozmazem recznym.
      Poza tym standard - badania kalu i moczu.
      Skoro byly jakies zaburzenia metabolizmu - to o ile nie jest to kontrolowane -
      sprawdzilabym czy cos sie z tym nadal nie dzieje.

Wysypka przy cytomegalii jest o tyle charakterystyczna i rozniaca sie od
      alergicznej - ze nie dotyka nigdy zgiec rak i nog. Moze wygladac zupelnie tak
      samo jak to co diagnozuje sie jako skaze - czyli czerwone, wysypane policzki,
      moze pokrywac rece, nogi. Czesto ma ta ceche ze pojawia sie i znika, czasem
      kilka razy w ciagu dnia. Zwykle nie swedzi, ale podrapana nawet przypadkiem czy
      podrazniona - latwo sie nadkaza i potem juz siedzi i swedzi.
      Ona jest wogole charakterystyczna dla przewleklych chorob wirusowych - nie
      tylko cytomegalii. Czesto wystepuje przy wirusowym zapaleniu watroby u dzieci
      (wyjasniono wysokie proby watrobowe?), cytomegalii, mononukleozie.

Aczkolwiek pokrzywka takze moze byc jak najbardziej objawem przewleklej choroby
      wirusowej, pasozytniczej czy bakteryjnej.
      I ja bym postarala sie bardzo dokladnie to sprawdzic.

--
      Pozdrawiam serdecznie
      Agnieszka Mockałło
      www.kocia-stronka.republika.pl/
      • Dzięki za odpowiedź. Rozmawiamy na dwóch forach ze sobą. Mam prośbę przed
        chwilą odpisałam Tobie na zdrowiu dziecka. Możesz zerknąć:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=54130395&wv.x=2&v=2&s=0
        • W sylwestra zrobiłam zdjęcia tej wysypkijakbyś mi podała emaila to wysłałabym.
          • ostatnie wyniki z dn. 19.12.06
            AST (got) 42 u/l
            ALT(GPT) 16 u/l
            CRP 0,
            CBV IGG 250 więc spadło z 1132
            • Sluchaj - co oznacza ten ostatni parametr?
              Bo nie mam pojecia...
              A widac z tego co piszesz ze bardzo mocno spadl.

Adres pod ktory mozesz wyslac zdjecie - wyslalam, odpisalam tez na drugim
              forum smile

--
              Pozdrawiam serdecznie
              Agnieszka Mockałło
              • ten drugi to właśnie cytomegalia
                • To jakos dziwnie jest to oznaczone - my mielismy zupelnie inaczej, byly
                  sprawdzane przeciwciala IgG i IgM przeciwko cytomegalii - co pozwalalo ocenic
                  czy infekcja juz sie nie toczy i czy wogole sie toczyla.
                  Widze ze u Was tylko IgG?
                  Nie znam norm dla tego oznaczenia ktore jest u Ciebie.
                  Kiedy byl ten wyzszy parametr?
                  Dawno?

Robilas usg brzuszka?

--
                  Pozdrawiam serdecznie
                  Agnieszka Mockałło
                  • to właśnie są normy IgG, norma jest do 15, okropnie miała je przkroczone, w
                    dwóch badaniach IgM wyszło ujemne. Wyższy parametr z 17.11.2006., niższy
                    19.12.2006.
                    Wysłałam zdjęcia.
                    Ja, mój mąż i syn mamy IgM ujemne, a IGg około 200.
                    • mrozbasia napisała:

> to właśnie są normy IgG, norma jest do 15, okropnie miała je przkroczone, w
                      > dwóch badaniach IgM wyszło ujemne.

Czyli prawdopodobnie pierwsze badanie zrobiliscie tuz po wyciszeniu sie
                      choroby - bo faktycznie, wynik niezly...
                      To w sumie dobrze, oznacza ze chorowala dopiero teraz a nie jak byla mniejsza.
                      Mojemu, gdy mial jakies 16 - 17 miesiecy IgG wyszlo 27 bodajze.
                      Czyli musial chorowac bardzo dawno, prawdopodobnie sie z nia urodzil lub
                      zachorowal tuz po porodzie.

> Wyższy parametr z 17.11.2006., niższy
                      > 19.12.2006.

No to szybciutko jej spadaja smile

> Wysłałam zdjęcia.

Doszlo, dzieki smile
                      Faktycznie, nieciekawie to wyglada sad
                      I mysle ze teraz przede wszystkim musicie wlasnie jakies choroby zakazne
                      wykluczyc.
                      Najlepiej badania byloby robic w chwili gdy pojrzywka zaczyna wylazic - bo
                      mozliwe ze na pozostaly czas ona siedzi w ukryciu.

A sluchaj - jakie to byly zaburzenia metaboliczne?
                      One nie moga miec z tym zwiazku?

> Ja, mój mąż i syn mamy IgM ujemne, a IGg około 200.

Czyli wszyscy teraz przechorowaliscie sobie cytomegalie.

--
                      Pozdrawiam serdecznie
                      Agnieszka Mockałło
                      • Tak, jeżeli synek miał igG tak niskie to nie koniecznie chorował, mogł mieć
                        kontakt. Sprawdziłabym oko i ucho i oczywiści próby wątrobowe.
                        Czekamy na wyniki z boreiozy, ale pradopodobiństwo pozytywnego wyniku nawet w
                        przypadku istnienia choroby to 10-30% (ugryzienia kleszcza nigdy nie widziałam).
                        We wtorek wybieramy się do rof. Dziubka może on coś wymyśli.
                        Wydaje mi się, że faktycznie to mogą mieć dużo wspólnego z takim stanem
                        bakterie w kale. Wiem , że wydzielają toksyny, ale nie wiem jaka jest
                        częstotliwość. O ostatniej bakterii mało jest w necie.
                        Jeżeli chodzi o zaburzenia metabolizmu to we wrześniu wyniki ok, miała za dużo
                        witaminy D3, w moczu wtedy były szczawiany. Poziom Ca do kreatyniny był za
                        wysoki.
                        • > Tak, jeżeli synek miał igG tak niskie to nie koniecznie chorował, mogł mieć
                          > kontakt.

Prawdopodobnie chorowal - wiele na to wskazuje, np. bardzo silna i dluga
                          zoltaczka po porodzie i pare innych rzeczy. W tym wlasnie charakterystyczna
                          wysypka.

>Sprawdziłabym oko i ucho i oczywiści próby wątrobowe.

Sprawdzone smile

> Jeżeli chodzi o zaburzenia metabolizmu to we wrześniu wyniki ok, miała za
                          >dużo
                          > witaminy D3, w moczu wtedy były szczawiany. Poziom Ca do kreatyniny był za
                          > wysoki.

Witaj w klubie - moj ma to samo, ma bo jeszcze caly czas z tego wychodzimy -
                          witamina D3 caly czas uwalnia sie z tkanek. Ale juz wapn sprowadzilismy do
                          normy - tyle ze w moczu jest go jeszcze bardzo duzo.

--
                          Pozdrawiam serdecznie
                          Agnieszka Mockałło
                          • Może to cytomegalia tak im namieszała.
                            Ja obsesyjnie diety trzymałam, udało się, ale musi być kontrola, miała zacząć
                            dostawać D3, ale wstrzymałam sie po tych rewolucjach pokrzywkowo-gorączkowych.
                            Weronika nie miała jednak dużego przekroczenia.
                            Lekarz jak była mała żle zinterpretował fosfatazę alk. i zamiast obniżyć D3 to
                            podwyższył, dobrze, że tylko trochę go słuchałam i zaczęłam sprawdzać.
                            Moja córka miała jeszcze reflux moczowy II/III obustronny, cofnął się (tak
                            wykazała cystografia).
                            • Dzisiaj lekarz powiedział , że wyniki z boreliozy są na pograniczu i za mało
                              IgA (nie widziałam wyników) Planuje nas skierować do CZD do szpitala. W
                              poniedziałek jestem z nim umówiona.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.