Czy wapno moze uczulac? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja mala ostatnio trapia sraczuszki. Powiazalam ich wystepowanie z momentami, kiedy podawalam jej Calcium w syropie (byla przreziebiona). Posadzalam o ich wystepowanieprzeziebienie ale za jakis czas znowu zaczelam podawac jej wapno wg wskazan lekarza i od tego czasu znowu cos sie dzieje nie tak, chociaz ostatnio alergia jakby poszla sobie. Odstawilam wapno i sraczuszka przeszla prawie natychmiast. Przypomnialo mi sie tez, ze pare miesiecy temu , gdy moja dieta byla mocno okrojona i bralam garsc tabletek wapna dziennie Okla reagowla podobnie. Rozstrojem i wysypka. Ale przeciez wpno podaje sie przy alergiach. Podobno zwalcza objawy. Czy ktoras z Was zetknela sie z uczuleniem na wapno?
  • Gość edziecko: Kingus IP: *.* 01.10.02, 18:52
    Może uczulać całe to świństwo chemiczne dodawane do produkcji, co to niby smak, konsystencję i diabli wiedzą, co jeszcze ponoć poprawiają. A samo wapno w postaci leku, jak każdy lek, może wywołać działania niepożądane. Między innymi zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Taka ponoć uroda preparatów magnezowych, wapniowych i paru innych-niby zdrowe, ale nie dla wszystkich... Lepiej "na wszelki wypadek" nie podawać, ja nawet zalecone zawsze sprawdzam. Pozdrawiam Kinga-mama Konrada z Zespołem Złego Wchłaniania (czyli tropiciel przyczyny biegunek :) )
  • Gość edziecko: goskax IP: *.* 05.10.02, 11:29
    Dopiero dzis przeczytałam Twój post i dopiero teraz odpowiadam. Gdzies wyczytałam,że alergikom nie nalezy podawać wapna w syropach (faktycznie moga uczulać "dodatki"). My w razie potrzeby podajemy "Calcium gluconicum" (rozgniatam i mieszam z pokarmem). Pozdrawiam
  • Gość edziecko: q1313q IP: *.* 05.10.02, 18:13
    Dzieki. Dobry pomsysl z tym rozgniaitaniem calcium gluconicum. w razie potrzeby wykorzystam. fakt, w syropie uczula mala strasznie. Przezylam przez to chwile grozy, bo podawanie go zbieglo sie w czasie z wprowadzaniem nowych produktow po raz pierwszy i podejrzewalam bogu ducha winna marchweke, jabluszko, kleik ryzowy...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.