Jak i gdzie zbadać uczulenie na GLUTEN? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Lekarze podejrzewją, że to gluten uczula moją córeczkę, a ja wciąż mam
    nadzieję, że nie... Pomóżcie! Nie wiem jak sie to wykrywa? Krew? Może ktoś
    może polecić dobrego lekarza, który się tym zjmuje?? Będę b. wdzięczna
    • Badania z krwi u dzieci do 3 roku mogą dawać błędne wyniki (tzn. jeśli wyjdzie
      wynik ujemny, TO NIE ZNACZY, że dziecko na gluten na 100% uczulone nie jest).
      Jedyna skuteczna metoda to odstawić gluten i czekać. Objawy alergii zanikają w
      około 3 tygodnie po odstawieniu alergenu.
      Pozdrawiam,
      Chalsia
    • Od kiedy Twoja Mała jadła gluten (jak długo?,a kiedy pierwsze objawy)?Nie martw
      sie na zapas,niektóre dzieci wyrastaja z uczulania na gluten,chyba że to
      tzw.choroba trzewna czyli celiakia(wrodzona).Często po infekcjach czy
      przewlekłych biegunkach powstaje wtórna nietolerancja glutenu,która po jakimś
      czasie mija,muszą się tylko odbudować kosmki jelitowe.Jeśli mogę coś
      podpowiedzić są badania z krwi na przeciwciała gliadynowe (ale tu taki
      paradoks ,ze jak się je robi to dziecko musi jeść ten gluten,a skoro on uczula
      to wiadomo ,że lepiej go od razy zabrać z diety).Potem po tych badaniach jeśli
      dalej jest podejrzenie o nietolerancję glutenu to pozostaje biopsja,żeby badać
      czy kosmki jelitowe są"spłaszczone".
      Jest jeszce jedno badanie ,które bardzo pośrednio ,ale coś juz mówi i myślę ,ze
      jest najprostsze i da się przeżyć.Jest to ogólne badanie na wchłanianie
      (tzw.test z deksylozą),jeśli wyjdzie poniżej normy to wtedy zleca się kolejne
      badania.Moja Kasia miała to robione w klinice ,ale myślę ,ze ambulatoryjnie
      tez się je robi.W razie pytań pisz ,pozdrawiam Dorota
      • Dzięki za odp. Mała jadła gluten od ok 1 roku życia> Mniej więcej wtedy zaczęły
        się kupy: ok 6 dziennie, zielone, śmierdzące i tak przez miesiąc. Teraz
        skończyła 13 mis i glutenu nie dostaje od ok 1.5 tyg, jest lepiej z kupami.
        Były analizy kupki, nic nie wykryto i dlatego lekarz kazał odstawić gluten. Ale
        poza tym nic jej nie jest, świetnie przybiera i ma apetyt. Nie wiem czy to ten
        gluten... Dlatego chcę to zbadać, spróbuję podzwonić do jakiś przychodni ale
        zupełnie nie wiem gdzie, chyba na chybił trafił. A Twoja dzidzia też to ma?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.