• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

POMOCY.Mały NIC nie chce jesc!Ma skaze bialkowa! Dodaj do ulubionych

• 20.10.03, 17:39
    Szuka pomocy, mzoe ktos mial juz taki problem. Synek nie chce jesc KOMPLETNIE
    NIC !2 tyg. temu odrzucił butel i hciał tylko pierś, od 5 dni wrzeszcy jak Mu
    sie da pierś sad Jestem o krok od załamania nerwowego ! Pomóżcie !!! sad(((((((
    Zaawansowany formularz
    • 21.10.03, 01:02
      Proszę opisz Waszą sytuację trochę dokładniej - wiek dziecka, co jadło i jak do
      tej pory, co wprowadzałaś, skąd podejrzenie skazy bialkowej, etc.
      Przykro mi, ale trudno Ci pomóc na podstawie tego, co napisałaś.
      Trzymaj się, dzieci jednak z tego wyrastają !!!

Pozdrawiam,
      Chalsia
      • 21.10.03, 08:36
        Dzieki za odzew smile Dominis ma 3 miesiace (skonczyl w sobote). Od poczatku jest
        na "dokarmianiu" - za mała ilosc pokarmu "dzieki wspanialym poloznym w
        szpitalu"! sad Mial Bebiko Omneo. Mial zoltaczke zktora wyszedl ze szpitala i
        potem 2 tyg. znowu spedzilismy w szpitalu w inkubatorku i na wypłukiwaniu jej.
        Dostal zapalenia uszu, gardla,drog moczowych i .... wg opisu "krwotoczne
        zapalenie jelit" ktore jakoby zdiagnozowali na podstawie tego ze ma krew w
        kupkach i krzyczy wniebogłosy majac kolke jelitowa. Ja przeczytalam w ksiazkach
        i od razu czulam ze to objawy alergii. Lekarze nie chceli mnie słuchac,
        katowalam go wiec zwyklym mlekiem - Bebiko. Po 1,5 miesiaca sprobowano - kazano
        zmienic mleko na Bebilon pepti - "jak rekja odjal", do tej pory od tego dnianie
        pojawila sie krew. Ale zmienilo sie wraz z Pepti "kupkowanie" - z kilku w ciagu
        doby - na jedna na 3 lub 4 dni. Boli go brzuch bardzo czesto, zwija sie,steka.
        Po zjedzeniu przeze mnie kawaleczka czeklady - wysypka, po masle - wysypka, po
        bawarce - wysypka itp. sad(((((
        Jadł pieknie natomiast - co 3 godz. obie piersi i nawet do 120 ml Pepti.
        2 tyg. temu odrzucil butelke, wrzeszcac jak ja widzial, chcial tylko cyca.
        Od 6 dni chce jesc, krzyczy "lalalalala", probuje dwa razy possac...i otwiera
        buzie, robi sie czerwony i wrzeszczy, jedyna mozliwosc - uspic go w takim
        stanie ze smoczkiem w buzi sad((((
        Je tylko w czasie snu - ale tylko piers, butli nie chce.

Uszy wykluczone.Gardlo wykluczone. Plesniawki wykluczone, Zapalenie drog
        moczowych wykluczone. Lekarz nie wie o co chodzi, tym bardziej ja sad

Boje sie ze ... zrazil sie do jedzenia i sie boi....bo ja widzac ze On coraz
        mniej je - wciskalam mu an sile, aby sie nie odwodnil sad((((((

Bylam u 3 lekarzy -nie wiedza o co moze chodzic, jedyna rada - niech Go
        sprobuje ktos inny karmic i zobaczymy. Wpadam w taki dół psychiczny ze nie
        pytaj.

MARZE O POWORCIE NORMALNEJ SYTUACJE sad(((( Jesli mozesz cos wymyslic - blagam
        pomoz !!!!
        • 21.10.03, 22:51
          MOniko,
          bardzo Ci współczuje, mój synek (6m) też ma alergię i dosyć często zaczyna
          płakać jak je. Zupelnie nie wiem dlaczego. Bardzo chce piersi, poje troche i
          zaczyna się rzucać i popłakiwać. Ale nie aż tak jak Twój.
          Nie piszesz czy jesteś na diecie. Jeżeli nie, to natychmiast zacznij stosować
          dietę eliminacyjną. Zero mleka, przetworów z , jajek, ryb, czekolady, kakao,
          orzechów. To podstawa, moze byc, ze bedziesz musiala wyeliminować jeszcze
          wiele innych rzeczy (zajzyj do wątku "dieta karmiącej mamy alergika"). jeżeli
          nie byłaś u alergologa to też pójdź jak najszybciej.
          JA z doświadczenia wiem, że alergia może się przejawiać w tak różny sposób, że
          czasami trudno jest zinterpretować zachowanie dziecka. Może po prostu jest coś
          co mu wybitnie nie pasuje. Jeżeli to nie kwestia alergii, a myślę ścisła dieta
          powinna pomóc, to nie wiem, może coś z układem pokarmowym. Są jacyś pediatrzy
          gastrolodzy?
          Ale spróbuj z dietą i żadnych odstępstw!
          Acha, nie próbój raczej mu podawać niczego innego niż mleko, jeżeli jest
          alergikiem to stanowczo wstrzymaj sie do 7 miesiaca zycia.
          No nie wiem co jeszcze.
          Napisz jak Wam idzie,

Powodzenia i wytrwałości!
          Aśka
          Na brzuszek spróbuj np. infacol. Odkad mój Grześ go bierze, brzuszek go tak
          nie boli. To nadmiar gazów spowodowany alergią.
          • 22.10.03, 09:02
            Dziekuje za odpowiedz na moj list. Jedyne co jem to :
            sniadanie : czarny chleb z margaryna i parowki drobiowe
            obiad: ziemniaki, gotowany kurczak i szpinak lub brokuły lub marchewka
            kolacja: czarny chleb, margaryna i kilka plasterkow wedliny z indyka.
            pije: ziola na laktacje, herbatke koperkowa.
            Porbowalam kozie mleko, jest uczulony.
            Czy cokolwiek z tych produktow moze uczulac Go ? sad(((
            Nie znam alergologa we Wroclawiu, moze znasz kogos z Wrocka i On mi poleci ?
            Dominik je w nocy piers 4 razy, co 2,5 godz. ale to troche mało nie ?
            Nienawidzi smaku Bebilon pepti, slodze Mu, nic nie pomaga.
            Pediatrzy rozkladaja rece, dzisiaj jeszcze USG brzuszka.
            Jest mi strasznie ciezko bo widze jak cierpi a nie wiem co mam robic sad((((

odpowiedz jesli mozesz.
            pozdrawiam Ciebie i dzidzie

Monika
            • 22.10.03, 09:33
              Parówki drobiowe...? A skąd wiadomo co w nich jest ?
              Ostatnio czytałam dużo na temat herbatki koperkowej i okazuje się, że może
              wręcz szkodzić maluchowi, spróbuj wyeliminować przynajmniej te dwie rzeczy
              Pozdrawiam
              Kejt
              • 22.10.03, 10:35
                kejt130 napisała:

> Parówki drobiowe...? A skąd wiadomo co w nich jest ?

Ba, prawie na pewno białko, pomijając już wszelkie konserwanty. Radziłabym
                odstawić parówki i wędliny. W zamian - mięsa pieczone w domu. Upieczony w
                całości kawałek piersi indyczej, albo mielone mięso (np. udziec z indyka) z
                dodatkiem surowego ziemniaka zamiast jajka). Upieczone w piekarniku, można
                jeść i na zimno i na ciepło. Z takiego mielonego możesz też robić pulpety
                gotowane - lekkostrawne, więc nie zaszkodzą maluszkowi.

pozdrawiam,
                skarolina
                --
                jeszcze 12 tygodni smile
            • 22.10.03, 10:53
              Przeczytałaś lekture "obowiązkową" (czyli wątek "dieta mamy karmiącej małego
              alergika") ???
              Chyba nie.
              Już Ci dziewczyny podpowiedziały co zmienić, a od siebie dodam - nie jedz
              ciemnego pieczywa i sprawdź czy margaryna, którą używasz nie zawiera pochodnych
              białka mleka krowiego. Kurczaka zmień na wieprzowinę i królika.

A Bebilon - spróbuj Nutramigen lub Bebilon Amino (wszystko na receptę). A po za
              tym nie jest dziwne, że nie chce jeść, skoro równolegle ssie pierś, no bo
              Bebilon jest ohydny w porównaniu z mlekiem mamy. Podawaj mu Bebilon wymieszany
              z Twoim mlekiem, na początek więcej Twojego mleka/mniej Bebilonu, z czasem
              zwiekszaj udział Bebilonu.

Pozdrawiam,
              Chalsia
            • 22.10.03, 21:30
              Moniko,
              nic dodać nic ująć. Dziewczyny mają rację. Najpierw postaraj się naprawdę
              przeczytać wątek o diecie i jedz tylko to , co do czego masz pewność, że
              zawiera tylko to co ma zawierać. Nawet ilości śladowe alergenu będą uczulać
              dziecko!.
              Ja też z moim maluszkiem wybieram się na USG brzuszka, w piątek skończył 6
              miesięcy i waży 6650 sad.
              Co do alergologów sie niestety nie orientuję. Ja leczę się w Warszawie.
              POzdrawiam i na pocieszenie dodam, że dzisiaj mimo bardzo restrykcyjnej diety,
              Grześ dostał czerwonych plamek. No bądź tu mądry i zabawiaj się w dedektywa...

Daj znać czy będzie poprawa.

Asia
    • 15.11.03, 17:36
      Prosiłaś o namiary na dobrego alergologa we Wrocku.Kilka postów wyżej jest na
      ten temat mowa.
      Pozdrawiam
      Wioletta.
    • 15.11.03, 21:03
      Moniko
      Przeczytałam, jaka jest Twoja dieta i zwróciłam uwagę na jedną rzecz.
      Z własnego doświadczenia wiem, że ciemne pieczywo powoduje zwiększenie
      produkcji gazów (przez mleczko także u dzieciaczków), co wywołuje kolki.
      Tak było u mnie, gdy mój synek miał ok. 1-2 mies.
      Po przejściu na zwykły chleb kolki minęły jak ręką odjął.
      Tak więc ciemne pieczywo jest zdrowe, ale nie zawsze wskazane.
      Spróbuj, może coś się poprawi.
      Życzę powodzenia w walce z alergią i kolkami.
      Gosia mama Tomka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.