• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Zaczerwienione krocze u dziewczynki

• 07.11.08, 22:35
    Witam moja córcia (22 miesiące) ma od dłuższego czasu ciągle zaczerwienione
    krocze. Lekarka kazała zrobic badanie moczu, czy nie ma zapalenia dróg
    moczowych, ale wszystko wyszło ok. Stwierdziła więc, że to musi byc na tle
    kontaktowym. Przepisała mi maśc z wazeliną i lanoliną, aby stosowac z
    zewnątrz, w celu uniknięcia kontaktu z resztkami moczu i kazała płukac
    majteczki w gorącej wodzie. Od zawsze piorę w tym samym proszku, lub same
    majteczki w jej mydełku i nigdy nie trwało to zaczerwienienie tak długo. Tą
    maścią smarowałam, jak przeszło to odstawiłam i w kółko jest to samo. Już nie
    wiem od czego to? Kazała mie też lekarka zrobic jej wkładeczki z ligniny, lecz
    tego nie zrobiłam. Może jednak powinnam? Czy ktoś miał podobny problem? Nie
    wiem czym to smarowac, bo w zasadzie nie wiem czy mogę smarowac córci pipusie
    w środku, gdzie ma to zaczerwienienie. Lekarka kazała smarowac tylko z zewnątrz.
    Edytor zaawansowany
    • 07.11.08, 22:45
      niczym tego nie smaruj moja ma to samo czasami jej to znika pozniej to znowu ma
      moja jest alergikiem nie wiem jak twoja podobno wraz z moczem usuwaja sie
      alergeny i draznia skore moze to ztego a wsrodku est zwsze troche bardziej zyweo
      czerwone
      • 07.11.08, 22:55
        Moja też ma sklonnośc do alergii. Ale czasem ją to bardzo piecze, płacze i mówi,
        że to pipusia. To, co nie mogę jej jakoś ulżyc, mam czekac, aż zniknie samo?
        • 07.11.08, 23:05
          sprobuj rivanolem jej oklady robic dobra jest tez masc clotrimazolum
    • 07.11.08, 23:08
      ja zauwazylam ze jej sie to robilo jak jadla bardzo duzo owocow i dostawala wit.
      vibomil moze za duzo tego miala nie wiem i ten mocz byl akis inny
      • 07.11.08, 23:11
        W przypadku mojej małej owoce nie wchodzą w grę, no chyba, że ich brak, bo nie
        je ich praktycznie w ogóle. Dobrze, że pije chociaż soki.
        • 07.11.08, 23:24
          a propo twojego watku czy twoja mala ma czasami taki dziwny przezroczyty sluz
          jak japrzebieram to jej czasami poleci nie wiesz czy to jest normalne u dwulatki
          • 08.11.08, 08:49
            Lekarka też mi się pytała o to, ale nie, mała nie ma żadnych upławów i majteczki
            są zawsze czyściutkie. Nie wiem już od czego to.
            • 08.11.08, 19:27
              Poszukaj lepszego lekarza.
              Taki objaw jest u dziewczynek czesto oznaką uczulenia na pokarm. W pewnym wieku
              bardzo często znikają objawy skórne, natomiast pomogą pojawić się właśnie takie
              objawy o jakich pisałaś. Moja córka kiedyś reagowała skórą, teraz jest to jedyny
              objaw. Znam kilka innych małych dziewczynek, które tak reagują na alergeny
              pokarmowe.
              Zresztą u dorosłych kobiet jest podobnie.

Kruffa
              • 11.11.08, 17:24
                Witaj Moja mała miała problemy ze skórą, ale nie wydaje mi się, aby to były
                objawy alergii, bo mała od dawien dawna ma w sumie stałe menu, bo nie chce
                żadnych nowości, a zaczerwienienia nie ma cały czas tylko co jakiś czas. A co do
                mojego lekarza to nie mam chyba na razie na co narzekac.
                • 11.11.08, 17:45
                  Dla mnie lekarz, który nie próbuje znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy jest
                  niewiarygodny.
                  Jak jest to co jakiś czas to zapisuj dokładnie co dziecko je, pije, gdzie jeździ
                  itp. Może w tym co stale je jest coś co jej szkodzi.
                  Weź też pod uwagę cykliczność tych objawów, bo może to być spowodowane pasożytami.
                  Problem w tym że taki stan rzeczy może w przyszłości doprowadzić do
                  niepłodoności lub to niemożliwości donoszenia ciąży.

Kruffa
                  • 11.11.08, 20:20
                    Owszem moja mała ma problemy z pasożytami a mianowicie z glistą ludzką. Teraz
                    jesteśmy miesiąc po leczeniu i póki co 3 krotne badanie kału nic nie wykazało,
                    ale zamierzam jeszcze porobic badania kilka razy dla pewności. Takie
                    zaczerwienienia mogą miec później aż tak poważne skutki, dlaczego?
    • 11.11.08, 13:45
      moja córka też ma podobne problemy podaje jej lacidofil pani
      ginekolog kazała zeby podmywała się jogurtem naturalnym jeszcze tego
      nie stosowałam i przepisała provag, znowu pediatra przepisał syrop
      FLUCONAZOLE. zrób badanie moczu od tego powinnas zacząć a babciny
      sposób to mąka ziemniaczana poprostu posy pipuche i tyłek mąką
      przynosi ulge.
      • 11.11.08, 17:21
        Ale ja jej robiłam już badanie moczu, bo lekarka kazała i wszystko wyszło ok.
        Może spróbuję tą mąką, ale to muszę posypac majteczki, bo mała już w pieluszce
        nie chodzi. Dzięki za rady.
    • 11.11.08, 21:10
      Mam ten sam problem z moją 5 letnia córeczka, z tym że przyznam, że
      już przestałam cokowiek z tym robić. Cały czas ma zaczerwienienie
      wokół warg sromowych, natomiast nigdy nie uskarża się na
      jakiekolwiek pieczenie czy ból. Kilkakrotnie robiłam badanie moczu,
      wszystko ok, robiłam kilka badań na pasożyty, nic nie wyszło.
      • 11.11.08, 21:14
        A słodycze Wasze pociechy lubią???
        Może jedzą w nadmiarze???
        Przyczyną takich dolegliwości u mojej Małej był i jest nadmiar cukru.
        Lekarka nie wierzy i otwiera oczy ze zdziwienia.....
        • 11.11.08, 21:55
          Moja córka ma to samo. Na początku majtki śmierdziały jej dośc podejrzanie.
          Myslałam, że żle wyciera pupe jak zrobi siusiu. Robiliśmy badanie moczu i wyszło
          ok. Doktorka kazała smarować clotrimazolem i kąpać w natmanganianie potasu (nie
          wiem jak to się pisze). Przez chwile był spokój i teraz znów ma zaczerwienione.
          Nic ją nie boli, tylko jest czerwone. Słodycze lubi. Nie wiem co z tym robić.
          Czuję, ze lekarz również to olewa. Moze zgłosić to przy najbliższej wizycie a
          alergologa?
          • 11.11.08, 22:33
            Odstaw słodycze, problem mnie po paru dniach.
        • 12.11.08, 08:34
          Moja maa je bardzo malo slodyczy bo po prostu nie chce, wiec to raczej nie to w
          jej przypadku
          • 12.11.08, 11:57
            Może to owsiki. U nas zawsze tego typu objawy u córek znikają po
            kuracji zentelem lub vermoxem. A owsiki i tak mamy co chwilę ....
            • 13.11.08, 09:33
              Nie moje dziecko nie ma owsików Za to miała glistę i obecnie jest ok. miesiąc po
              kuracji zentelem. Teraz smaruję jej krocze alantanem plus i zauważyłam, że jest
              dużo lepiej, ale nadal przyczyna tych zaczerwienień jest dla mnie tajemnicą
              • 13.11.08, 12:21
                A to nie drożdżyca czasem? Badanie moczu nie wykaże.

--
                MamaClub.pl - nie tylko dla mam!
                • 13.11.08, 12:36
                  O tym jeszcze nie słyszałam. Co masz na myśli, bo nic o tym nie wiem.
                  • 13.11.08, 12:54
                    U nas podobne objawy daje alergia na rumianek, który czesto jest składnikiem
                    różnych chusteczek do przecierania pupy, ale skoro Twoja corka juz nie chodzi w
                    pieluszce to moze jednak nie to.
                    • 13.11.08, 13:51
                      Używam chusteczek clean & play z pampersa, ale tam chyba nie ma rumianku. Mała
                      śpi jeszcze w pieluszce w nocy, no i po kupce używam też tych chusteczek.
                  • 13.11.08, 12:57
                    Moja córeczka miała w wieku 3 miesięcy grzybicę pochwy. Podobnie jak u dorosłych
                    kobiet. Przyczyną było przyjmowanie antybiotyków, ale wywołanie przewagi drożdży
                    w pochwie nie jest trudne m.in. przy jedzeniu słodyczy, wilgotnych, obcisłych
                    majteczkach, itp. Moja córka dostała maść Clotrimazolum do smarowania i
                    Fluconazole do picia (na receptę). Na początek wyeliminuj u dziecka cukier
                    całkowicie, również soki. Nawet jeśli to nie to - profilaktycznie nie zaszkodzi.
                    Powodzenia!
                    --
                    MamaClub.pl - nie tylko dla mam!
                    • 13.11.08, 13:52
                      Mała pije bardzo mało soków, bo lubi głównie wodę i herbatkę tylko delikatnie
                      słodzoną. Słodyczy je bardzo mało, często są dni, że w ogóle, bo za nimi nie
                      przepada.
                      • 13.11.08, 21:22
                        Ok, cukierków, batoników nie wcina.... ale je kaszkę na mleku, może
                        jakieś serki typu danonki ????
                        Pomyśl, cukier to nie tylko to co dostajesz w sklepie za 3 zł za kg.
                        Sacharoza i podobne dziadostwa stanowią wręcz bazę dla niektórych
                        produktów.
                        Tenże z kolei cukier jest pokarmem dla drożdżaków bytujących w
                        mniejszym lub większym stopniu w naszych ciałach.
                        I święty boże nie pomoże....
                        • 14.11.08, 08:48
                          Ja zdaję sobie z tego sprawy. Mała je mleko z kaszką przed spaniem, a w dzień
                          albo danio, albo 2 danonki. Ale jakbym to odstawiła małej to ona prawie nic by
                          czasem nie jadła, bo należy do niejadków i to są jej ulubione- choc nieliczne dania.
              • 13.11.08, 16:54
                A może te chusteczki są przyczyną? To jest sama chemia.
                Choć w tym przypadku byłoby to dziwne, bo nie powinno się goić, jesli byłoby to
                od nich.
                Alantan pomaga, bo chronisz tkankę w tym miejscu przed działaniem niszczących ją
                substancji wydalanych z moczem. A jest to tylko ta część, którą widzisz. A co
                jest wewnątrz organizmu?

Kruffa
                • 14.11.08, 14:27
                  a podajesz witamine C? jej nadmiar objawia sie zaczerwieniem krocza
                  • 14.11.08, 19:24
                    Nie podaję wit. c , teraz podaję jej od dwóch tygodni apetizer i od 3 dni
                    bioaron c- tam jest wit. c ale kłopoty z tym zaczerwienieniem zaczęły się dużo
                    wcześniej. Smarowałam alantanem plus, już było ok a dziś znowu krocze czerwone-
                    nie wiem czemu.
                  • 14.11.08, 20:59
                    to od wit C to objawia sie samym zaczerwienieniem? czy mogą też
                    pryszcze jakieś być? Bo u nas ten sam problem. Najpierw
                    zaczerwienione, a teraz pryszcze (malutkie krostki), które zaczęły
                    się pojawiać na wargach zewnętrznych i wzgórku łonowym (wiek 7,5
                    miesiąca).
              • 18.11.08, 13:41
                a skąd wiesz że nie ma owsików? u nas powracają co 3-4 miesiące.
                Składając jaja samice przenoszą często bakterie z odbytu w okolice
                krocza i stan zapalny gotowy. Ale może to też być candida - wtedy
                warto podawać dziecku 1 kroplę candiminu na łyżkę wody rano i
                wieczorem przez dwa tyg.
                • 18.11.08, 13:55
                  przestałam podawać wit C. Sukces!!! Cipka wychodzi na prostą!!! Nie
                  jest już taka czerwona smile
                • 18.11.08, 19:01
                  A jak można wykryc candidę? Czy robiąc jej badanie kału na pasożyty to wyjdzie?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.