Dodaj do ulubionych

Brzoskwinie mrozić dla niemowlaka?

10.09.10, 21:53
Witam
Mam brzoskwinie z własnej działeczki, chciałabym je jakoś "zatrzymać" na zimę dla mojej córeczki, przetworów robić nie chce w słoikach (mają być bez cukru) poza tym nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac i za mało czasu przy dziecku.
W związku z tym czy mogę je zamrozić? Obrać ze skórki przesmażyć i zamrozić czy takie nie smażone?
Obserwuj wątek
    • amarulla Re: Brzoskwinie mrozić dla niemowlaka? 11.09.10, 09:04
      ja robię słoiczki- takie musztardowe akurat na dwie porcje wychodzą. brzoskwinie przesmażasz wraz z odrobiną cukru albo w wersji superzdrowej z fruktozą (kupiłam w sklepie z eko żywnością), przecierasz przez sito albo blendujesz (żeby pozbyć się skórek), ładujesz do wyparzonych słoiczków, zakręcasz i odstawiasz do góry dnem. następnego dnia rano wieczka powinny się 'wklęsnąć' - jeśli nie to lepiej jeszcze zapasteryzować - do gara, 2/3 wysokości wody i gotujesz przez 10 minut. voila - masz słoiczek jak ze sklepu, gdzie porcja owocków to około 3 zeta smile plus taki że możesz go ze sobą wszędzie zabrać, jest gotowy do jedzenia.
      jeśli jednak chcesz mrozić, to po prostu zblenduj i do pojemniczków - tylko pamiętaj, że później korzystanie będzie się wiązać z rozmrażaniem itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka