Dodaj do ulubionych

Sernik bez jajek (lub prawie bez) - HELP

21.04.11, 19:45
na starość okazło sie, że mam alergie na jajka
jakos sobie radzę, bo jako takich nigdy nie lubiłam, ale obsesyjnie zatęskniłam za sernikiem
czy ktos zna przepis na taki, w ktorym do masy serowej nie trzeba dodawac jajek lub trzeba ich malo (wtedy kawalek mnie nie zabije)?
ja niestety znam tylko takie, gdzie potrzeba 6-7 jaj na kg sera, co oznacza, ze zjedzenie kawałka gwarantuje mi późniejsze nieprzyjemnosci
Edytor zaawansowany
  • syswia 21.04.11, 20:04
    do sernika na zimno jajek sie nie daje

do pieczonych i do tiramisu tak...
    --
    Z buntem przez zycie...
    www.bakowska1.webpark.pl
  • ewaewa123 21.04.11, 20:30
    Do sernika gotowanego też się jajek nie dodaje.
    Podaje przepis, tylko ja biorę ser juz zmielony z wiaderka.
    Sernik gotowany

1-1,25 sera białego tłustego lub półtłustego
    1 kostka masła
    1 szklanka cukru
    2 kopiaste łyżki mąki ziemniaczanej
    6 jaj
    zapach pomarańczowy
    8-12 paczek herbatników
    ¾ szklanki mleka

ser + cukier przepuścić przez maszynkę, masło rozgrzać w garnuszku, dodać ser, jajka, mieszać. Trzymać cały czas na małym ogniu, potem dodać mleko z mąką ziemniaczaną i zagotować , aż ukażą się bąbelki, ciągle mieszając dodać zapach, wykładać herbatnikami blachę, warstwa serowa, herbatniki, warstwa serowa, herbatniki.

Polewa

14 łyżeczek wody
    14 czubatych łyżeczek cukru
    ½ masła
    4 łyżki kakao
    Cukier + wodę chwilę gotować, dodać masło + kakao, zagotować

• baltycki 21.04.11, 20:51

ewaewa123 napisała:

> Do sernika gotowanego też się jajek nie dodaje.
    > Podaje przepis, tylko ja biorę ser juz zmielony z wiaderka.
    > Sernik gotowany

> 6 jaj

A moze jaja to nie jajka?????????
  • ewaewa123 22.04.11, 07:14
    No rzeczywiscie nie dotyczałam, tak na szybko chciałam i wydawalo misię,ze bez jaj. la wiem, ze ktoś przeczytał, dziekuję smile
  • myszmusia 22.04.11, 07:26
    dla tych co jajek nie jedza, ja wprawdzie wege ale lakotoovo - czyli jajka i mleko jem - uprzedzam,że tego sernika nie piekłam - mam go w przepisach ale nie sprawdzałamsmile
    SERNIK

CIASTO:
    1/3 kostki masła
    1/3 szkl. cukru
    3 łyżki kwaśnej śmietany
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    1,5 szkl. mąki
    MASA SEROWA:
    1 kg półtłustego twarogu
    3/4 szkl. cukru pudru
    1/2 kostki masła
    1/2 torebki budyniu waniliowego
    1 łyżka kaszy manny
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    1 cukier waniliowy
    1/3 szklanki smażonej skórki pomarańczowej
    LUKIER:
    1/3 szkl. cukru pudru
    2 łyżki wiórków kokosowych

Masło, cukier i śmietanę przeznaczone na ciasto wymieszaj w misce ręką na jednolitą masę. Dodaj proszek do pieczenia i mąkę. Zagniataj, aż cała mąka połączy się z masą maślaną. Podziel ciasto na trzy części. Z dwóch rozwałkuj placek takiej wielkości, aby można nim było wyłożyć dno i boki blaszki do pieczenia (może być kwadratowa o boku 25 cm lub tortownica 26 cm). Ciasto ułóż w suchej blaszce i mocno przyciśnij do jej boków. Z reszty ciasta rozwałkuj cieniutki prostokąt. Potnij go wzdłuż na paski a szerokości 1 cm. Przepuść ser przez maszynkę co najmniej dwa razy (lub kup już zmielony). Ważne jest, aby był wilgotny, wtedy sernik będzie się rozpływał w ustach. Jeżeli kupisz ser zbyt suchy, po zmieleniu dodaj do niego 1/2 szklanki kwaśnej śmietany.
    W misce rozetrzyj mikserem miękkie masło z cukrem pudrem na pulchną masę. Dodaj proszek do pieczenia, budyń, cukier waniliowy, kaszę manną. Cały czas miksując, dokładaj stopniowo zmielony twaróg. Na końcu dorzuć skórkę pomarańczową i wymieszaj ostrożnie łyżką.
    Wyłóż masę na ciasto, dokładnie rozsmaruj. Na wierzchu ułóż kratkę z pasków ciasta. Wstaw sernik na środkowy poziom piekarnika (180 st. C) na 40 minut. Wierzch gotowego sernika powinien być zrumieniony na złoto.
    Przygotuj lukier: przesiany cukier puder połącz z 2 łyżkami przegotowanej wody i dokładnie rozetrzyj. Dodaj wiórki kokosowe, wymieszaj. Polej lukrem wystudzony sernik. Ciasto jest gotowe, kiedy lukier zastygnie.

jesli zrobisz podziel sie wrazeniamismile
    --
    -----------------------------------
    Wielu ludzi uważa, że tym, którzy stają się wegetarianami, czegoś w życiu brakuje. Tym brakującym "czymś" jest zabijanie.
    - Eddy Grant
    http://i27.tinypic.com/scqd7s.gif
  • mamamisi2005 22.04.11, 07:32
    dziękuję ci dobra kobieto smile
    przepis na mase serową na pewno wyprobuje i dam znac czy przypomina to tradycyjny sernik smile
  • myszmusia 22.04.11, 07:43
    > przepis na mase serową na pewno wyprobuje i dam znac czy przypomina to tradycyj
    > ny sernik smile

tylko prosze nie zapomnijsmile
    --
    -----------------------------------
    Wielu ludzi uważa, że tym, którzy stają się wegetarianami, czegoś w życiu brakuje. Tym brakującym "czymś" jest zabijanie.
    - Eddy Grant
    http://i27.tinypic.com/scqd7s.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka