Dodaj do ulubionych

wigilijny kompot

21.12.11, 09:45
Mam pytanko moczę suszone owoce w wodzie,to potem ją wylewam i gotuję w nowej wodzie, czy gotuje w tej wodzie w której owocki się moczyły.Mam rożne wersje przepisu,ale nie wiem jaka jest generalna zasada. Dzięki.
Obserwuj wątek
    • sefora74 Re: wigilijny kompot 21.12.11, 10:03
      Ja zawsze opłukuję owoce pod bierzącą wodą aby pozbyć się nieczystości potem moczę i wlewam całą zawartość (wodę i owoce) do garnka i odpowiednio uzupełnią "nową" wodą. Uważam że gotując kompot w ten sposób ma on bardziej intensywny smak smile
    • echtom Re: wigilijny kompot 21.12.11, 10:08
      Ja nie wylewam, ale właściwie nie moczę, bo z suszonych używam tylko śliwek i moreli, które są dość miękkie i szybko się gotują, a jabłka dodaję świeże.

--
      "Może i nie był miłośnikiem kotów i na pewno nie chciał urazić nikogo ze swoich nowych parafian, ale nie był też człowiekiem, który wykopałby za drzwi bezdomnego, nawet jeśli ów bezdomny zostawia sierść na kanapie i drze papier toaletowy."
    • myga Re: wigilijny kompot 21.12.11, 10:09
      Ja robie z suszonych sliwek, najpierw myje, potem zalewam woda na noc, na drugi dzien gotuje kompot w tej samej wodzie, przed koncem gotowania dodaje pare swiezych jablek, taki kompot mi smakuje najbardziej.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka