Ryby i oleje ryb, kwasy omega w diecie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak Wasze dzieci reagują na posiłki złożone z ryb? Czy stosujecie suplementy na bazie tranu?
    • Reagują normalnie - jedzą.
      Nie podaję tranu. Wystarczy rozsądna, zbilansowana dieta
      --
      miszmasz-marghe.blogspot.com/
      i
      malutki-kuchcik.blogspot.com/
    • Mlodsza corka (4 lata) ryby lubi, od niemowlecia je lubila. Zjada rybe pieczona, duszona, po grecku, paluszki rybne, wedzonego lososia, krewetki, paelle z kawalkami ryby i owocami morza, salatke z tunczyka ...
      Starszy syn (12 lat) jakos nigdy w nich nie gustowal, czasem zje lososia zapiekanego w sosie smietanowo-koperkowym. Bo "ryba to nie mieso i smierdzi" ...
      Tranu nie podawalam nigdy, innych suplementow tez nie. Ryba srednio raz na tydzien.
      • Kwasy omega są nam potrzebne a nie wytwarzamy ich sami. Nie powinno sie z nich rezygnować. Jeżeli dziecko nie jest przekonane do ryb - proponuje uzupełnić te składniki suplementem bo oprócz ryb niewiele produktów zawiera je w takiej postaci. Jest np. preparat na bazie oleju rybiego dla dzieci o smaku cytrynowym Vitamarin Jr. Warto o to zadbać, zwłaszcza w okresie zimowym.
      • Ryby to mięso i mięso najlepsze dla człowieka. Świetnie przyswajalne białko, nienasycone kwasy omega 3. Jeśli nie dostarczacie tych składników w codziennej diecie, kupcie dla dziecka chociaż olej rybi, może być w syropie lub kapsułkach, np. Vitamarin.To naturalny preparat z tuńczyka i sardeli więc można uzupełniać nim kwasy omega jeśli dziecko odmawia konsumpcji ryb.
    • Vitamarin jak najbardziej w kapsułach sprzedawany jest również. Ja podaję go od dłuższego czasu, ale już tylko na podtrzymywanie efektu wysycenia ( 2 kapsułki dziennie)
    • spam, spam i jeszcze raz spam
      --
      miszmasz-marghe.blogspot.com/
      i
      malutki-kuchcik.blogspot.com/
    • A ja w inną stronę, moja córka w styczniu skończy dwa lata i ryby uwielbia, mogłaby jeść je codziennie. No ale pytanie czy może jeść codziennie rybę? Ryba owszem bogata jest w kwasy omega3, ale żelaza zawiera chyba niewiele.

Podaje je 3 razy w tygodniu rybę pieczoną w pergaminie z dodatkiem masełka i soli ziołowej i aż miło patrzeć jak wcina wszystko do dna, niestety z mięsem wieprzowym i wołowym już nie jest tak różowo sad
      Tran podaje codziennie, jakoś tak z tradycji, bo ja też go piłam w dzieciństwie smile
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/zpbndf9hyhyuv76x.png
    • Mój syn jest strasznym niejadkiem więc mogę zapomnieć żeby choć skubnął ryby. Kwasy omega3 przemycam mu w olejach zimno tłoczonych. Dodaję do potraw, czasem odrobinę do mleka. Inaczej się nie da. Wiadomo że takie oleje mają swój smak i zapach więc w większej ilości się nie da. Mi osobiście odpowiadają do sałatek czy potraw na ciepło a nawet bezpośrednio do spożycia w celu polepszenia ogólnego stanu zdrowia ale takiemu maluchowi nie koniecznie. Ja zamawiam tlyko sprawdzone produkty z www.osele.pl innym jakoś nie wierze.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.