Dodaj do ulubionych

Gluten u niemowlaka?!

11.09.13, 13:27
Moja córeczka urodziła się 06.06.2013 roku i powoli zaczynam interesować się tematem rozszerzania diety. Córcia karmiona jest tylko piersią. Czytam schemat żywienia niemowląt i nie bardzo rozumiem kiedy mam wprowadzić gluten. Niby schemat zaleca wyłączne karmienie piersią do końca szóstego miesiąca życia (czyli u nas do 06.12.2013 r.) a z drugiej strony zaleca wprowadzenie glutenu w 6 miesiącu życia czyli u nas po 06.11.2013 r. Nie wiem czy dobrze to rozumiem. No i sama nie wiem jak to jest bo jedno z drugim wydaje mi się kolidować. Wytłumaczcie mi proszę jak to jest i kiedy tą ekspozycje na gluten rozpocząć.
--
http://www.suwaczek.pl/cache/af888f37b9.png
Obserwuj wątek
    • 0lindra Re: Gluten u niemowlaka?! 11.09.13, 14:09
      no niby koliduje jedno z drugim, ale tego glutenu jest tak malo (poł łyżeczki rozgotowanej manny) ze dziecko nawet nie poczuje ze cos dostalo smile ja zaczelam podawac gluten jak Mloda miala 5,5 msc.
      --
      kocham te małe rączki czuć na sobie
    • panna.z.wilka Re: Gluten u niemowlaka?! 11.09.13, 14:34
      no teoretycznie w szóstym, jak koleżanka wyżej napisała.
      ale jeśli planujesz karmić piersią dłużej, to spokojnie możesz wprowadzić gluten wtedy, gdy zaczniesz rozszerzać dietę, bez zabaw w specjalne gotowanie mikroskopijnych ilości kaszki.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tv73vpeahbih.png
    • kasiap0585 Re: Gluten u niemowlaka?! 11.09.13, 14:45
      Rozszerzanie diety to dla mnie czeski film sad dlatego zdecydowałam się na BLW. A właściwie córka sama wybrała tę metodę bo jej przez gardło żadna papka nie przeszła, nawet buzi nie chciała otworzyć jak widziała mnie z łyżeczką. To i kaszy manny nie miałam jak podać dlatego po prostu dałam jej pewnego dnia kawałek chleba jak to mówią "do ciumkania" smile
      Ale wracając do tematu to powiem Ci, że szukałam informacji o ekspozycji na gluten bo nie wiedziałam o co tyle szumu i do dziś nie wiem. Podobno w innych krajach się tego nie robi, (ja mieszkam w UK i nie ma czegoś takiego, no i inne dziewczyny z innych krajów też pisały o tym gdzieś , kiedyś...) Pewnego dnia dzidzia dostaje kawałek chlebka i już. Oczywiście Twoja decyzja, ale nie trzymałabym się tak kurczowo daty. Nie sądzę, żeby Twojemu dziecku coś się stało tylko dlatego że podasz po raz pierwszy 5g kaszy manny miesiąc później czyli 06.12.2013 smile
      Może się mylę, ale tak ja to widzę.
      Pozdrawiam
    • awidyna Re: Gluten u niemowlaka?! 11.09.13, 18:22
      forum.gazeta.pl/forum/w,97130,133310815,133310815,ekspozycja_na_gluten_krytyka.html
      Ja ekspozycję robiłam bo w rodzinie celiakia była. Ale poczytaj artykuł do ktorego podałam link.
      --
      http://lb1f.lilypie.com/tPeap2.png
    • lidek0 Re: Gluten u niemowlaka?! 12.09.13, 18:12
      Dla mnie to co czytam na forum o rozszerzaniu diety to czeski firm/ mamy wariują na potęgę/, dziecko piersiowe przynajmniej do 6 miesiąca tylko cyc, więc Twoje jest w połowie tego okresu, poza tym zaczynasz nie od glutenu, a ja ten podałabym ok 10 miesiąca, po prostu do rączki kawałek bułki. No i przestań wyliczać, że do 06.12.2013 masz karmić tylko piersią. Mam nadzieję, że w kalendarzu tej daty nie zaznaczyłaś, wyluzuj.
      --
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
    • paul_ina Re: Gluten u niemowlaka?! 13.09.13, 01:21
      Ja gluten zaczęłam wprowadzać po skończeniu pięciu miesięcy, czyli w szóstym. Po dwóch tygodniach małych ilości kaszki dałam do ręki piętkę od chleba - doskonale robi na dziąsła.

--
      Lenka
      Tymek
    • aniaurszula Re: Gluten u niemowlaka?! 13.09.13, 21:18
      przy 2 dziecku myslalam podobnie jak ty i bylam zdezorientowana bo 6 lat wczesniej byly inne wytyczne w sprawie wprowadzania glutenu. po rozmowie z pediatra postapilam podobnie jak ze starszym dzieckiem i zadnej ekspozycji nie robilam
    • peaches77 Re: Gluten u niemowlaka?! 22.11.13, 23:06
      podobno jak dziecko jest karmione piersią to po skonczeniu 5 miesiąca, jak mlekiem modyfikowanym to po skonczeniu 6 miesiąca. ,ja pomimo takich zalecen mam dziecko z nietolerancją glutenu. pediatra powiedziala,ze można z tego dziecko ,,wyprowadzić" odpowiednimi dietami, kaszkami bezglutenowymi typu niemieckie holle no i ciągla obserwacja. mam nadzieję,ze w przyszłości nie będziemy martwić się celiakią tylko wszystko będzie ok..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka