Dodaj do ulubionych

Niejadek - 15 miesięcy

27.01.17, 07:15
Nie pomysłu, jak polepszyć apetyt u mojego synka. Z obiadem nie ma problemu, zjada to, co mu się daje, problemem są zawsze śniadania i kolacje. Jedyne co zje (prawie) zawsze, to kaszka. Nie chce żadnych kanapek (z szynką, serkiem) ani jajek - nie ma pomysłu, co mogłabym mu jeszcze zaproponować, a co "standardowo" dzieciom powinno smakować. Próbowałam z parówkami, ale też mu nie siadły. Pomidory lubi, ale dawałam mu je tylko w sezonie, teraz sama chemia. Z czym mogę jeszcze eksperymentować?
Edytor zaawansowany
  • 12.03.17, 04:14
    Je na obiad WSZYSTKO co mu podasz i nazywasz go niejadkiem??? Nie chce kanapek (a probowalas takie wesole, kolorowe, z buziami, z postaciami itp) A nalesniczki, jabluszka w ciescie, jajeczniczka (jesli nie uczulony na jajka - szczesciara!), krokieciki, budyn, kisiel, salatki owocowe i warzywne, rozne makarony i sosy? Dzieci uwielbiaja rozne smieszne kompozycje, mozesz nawt w internecie znalezc SETKI propozycji. Biale myszki z sera, pingwinki z jajk, biedronki z truskawk itp itd. Jesli dziecko je rozne rzczy, to je kombinuj w stworki-potworki i w koncu sie uda. Kasze tez sa rozne, mozesz mu codziennie robic inna. Poza tym, dziewczyno, spiewaj ze szczescia, JE OBIADY bez grymasow! Moj, w tym samym wieku, nie zje NIC co nie ma w sobie slodkich ziemniakow, a ja w ciazy nie moge na nie patrzec, bo nawet zapach mnie mdli smile A ile rzeczy mozna mieszac z patatami? Zamienmy naszym skarbom apetyty to zobaczysz najadka... smile No i kaszki i owoce. Uczulenie na mleko i jaja, a moja kuchnia miala duuuzo jaj... Teraz staje na glowie zeby moj dziecko zjadlo cos innego niz te cholerne ziemniaczki...
  • 18.07.17, 19:59
    Kolacja dla dzieci - pomysły
    smakuje.blox.pl/2016/04/Kolacja-dla-dzieci-pomysly.html

--
    smakuje.blox.pl
  • 20.09.17, 23:38
    Spróbuj upiec owocowe lub owsiane placuszki lub muffinki. Ja robię takie wypieki właśnie na śniadania lub na przekąskę w ciągu dnia lub do zabrania w teren. Są fajne do BLW bo łatwe w trzymaniu rączką smile Na moim blogu znajdziesz przepisy na takie placuszki lub babeczki, na przykład:
    - Placki dyniowo-morelowe
    - Placki z jabłek z amarantusem ekspandowanym, bez glutenu (takiego amarantusa można kupić na działach ze zdrową żywnością, np. w Auchan lub Carrefour)
    - Muffinki owsiane z owocami
    - Muffinki owsiane z dynią i jabłkiem

Myślę, że maluchowi na pewno posmakuje taka odmiana smile U nas nie tylko dziecię się zajada takimi wypiekami, ale i my z mężem także smile Są zdrowe i smaczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.