• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kaszka ryżowa na mleku czy na wodzie? Dodaj do ulubionych

• 02.01.06, 12:21
    Witam. Mój synek kończy właśnie 5 miesiąc. Do tej pory karmiony był wyłącznie
    piersią ale od jakiegoś tygodnia przestał przesypiać noce. Wydaje mi się, ze
    nie najada się juz moim mlekiem. Pediatra poradził wprowadzenie kaszki przed
    snem, zastanawiam się czy powinnam ja robić na wodzie czy na mleku
    zastępczym, mojego nie uda mi się aż tyle odciągnąć. Pozdrawiam serdecznie
    Monika.
    Zaawansowany formularz
    • 02.01.06, 12:35
      Na wodzie, na własnym mleku lub z dodatkiem jabłka ze słoiczka, na mleku
      zastepszym nie, bo po co ma byc alergia. I.
      --
      Elżbietka i Łukaszek - Mała Siostra Wielkiego Brata
      • 02.01.06, 13:22
        A dlaczego od mleka modyfikowanego ma być alergia?
        Najlepiej zrób na mieszance swojego mleka i wody lub swojego mleka i mleka
        modyfikowanego. Dodatek twojego mleka spowoduje, że maluch łatwiej zaakceptuje
        nowy smak. Jeżeli twój dzieciaczek ma skazę białkową to użyj bebilonu pepti
        lub nutramigenu (na receptę w aptece o 50% tańsze), jeśli nie ma skazy możesz
        na początek użyć jakiegokolwiek mleka HA (oznacza to hypoalergiczne, będzie
        łatwiejsze do strawienia dla maluszka).
        Powodzenia
    • 02.01.06, 13:27
      ja robiłam kaszki na wodzie, własnym mleku i modyfikowanym - ale dopiero, jak
      odstawiłam od piersi. do dzis nie wiem, dlaczego - są kaszki mleczno-ryżowe,
      dostosowane do wieku dziecka. spokojnie mozesz je kupić, ale wprowadzaj po
      troszke - zeby obserwować reakcę na nowe mleko. moja cóka za nic w świecie nie
      chciała bebiko, po nan bolał brzuszek i miała zatwardzenia. trafiłam dopiero w
      humanę. musisz przetestować mleko, jak każdy nowy posiłek.
      --
      miłego dnia!
    • 02.01.06, 13:42
      Po co dziecku karmionemu mlekiem matki (jeżeli tego mleka jest wystarczająca
      ilość) wprowadzać inne mleko? W dodatku tak wczesnie, tj. w wieku 5 miesięcy?
      Takie kaszki są smaczne na wodzie, np.Nestle (bobovita są mniej słodkie i
      niektore dzieci ich nie lubią).
      • 02.01.06, 15:15
        dzisiaj zrobie mojej coreczce (6 m-cy) pierwsza kaszke mleczno ryzowa (nestle)
        smile mam tylko pytanie ile moze ona stac po przygotowaniu i czy mozna ja potem
        odgrzewac? raz czy dwa?
        pozdrawiam,kasia
        ps dodam do tej kaszki jabluszka bo sama to taka sobie jestsmile
        • 02.01.06, 15:25
          Odgrzewać nie można. Najwyżej zrób mniej, jak dla dziecka będzie za mało to
          dorobisz. Długo po przygotowaniu też stać nie powinna, chyba że w lodówce.
        • 02.01.06, 15:29
          zależy jaką chcesz zrobić kaszkę półpłynną czy gęstą do podania łyżeczką. W zasadzie kaszki powinno się spożywać od razu dlatego najlepiej będzie jak nie będziesz jej robiła dużo myślę że 150ml wystarczy. Jeśli będziesz robiła w butelce a dziecko nie zje wszystkiego to jak postoi z godz. to się nic nie stanie
    • 02.01.06, 16:35
      Zrób na wodzie, ew z owocami, a po daj pierś. Ale te nieprzespane noce to może
      być objaw ząbkowania , niekoniecznie głodu.
    • 05.01.06, 19:53
      nasza lekarka polecila preparat Sinlac (mieszanka kleiku ryzowego z maczka z
      chleba swietojanskiego), miesza sie z woda, nie powoduje alergii, smaczny i
      maly wcina go wieczorem z apetytem. Noce od tej pory przespane!
      • 07.01.06, 14:18
        co to jest ten sinlac gdzie go kupic?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.