Jak zachęcić dziecko do jedzenia zupek?pomocy! Dodaj do ulubionych

Jestem już wyczerpana tą sytuacją, mała od tygodnia nie chce jeść zup, ani gęstych ani przetartych w ogóle na widok łyżeczki robi taką skrzywioną minę i dziękuję, jeszcze z dwa dni do tyłu udało mi sie troszkę jej wcisną, ale dziś to już koniec- nie zje w ogóle, zmiksowałam tą zupę do butli- ale też nie chce jeść. Rano je cyca , potem z butli( tylko z butli nutramigen z kleikiem) potem jabłuszko ze słiczka, potem ta zupa o 14 której nie je za to domaga sie cyca, potem około 18 je albo kaszke ryzową albo lane kluseczki albo kasze jaglaną z owocami- łyżeczką, i około 21 butle z kleikiem. A zupy nie chce , boję sie, że znów wpadnie w anemie, bpo mięska nie je przez to. Już nie wiem co mam robić, upiekłam jej mięsko, ale nie chce go gryźć, tylko jeden kęsek zjadła.A warzywa też są ważne a ona ich nie je jak jej je podać inaczej niż w zupie, jakoś na słodko.Kasze róznego rodzaju to przemycę na podwieczorek, ale marchew albo ziemniaczek.Jestem załamana jak widzę jej tą skrzywioą minę to mi sie płakać chce. Czy wasze dzieci też tak strajkowały- czy jej to minie, a może ją przegłodzić i czekać. Już nie wiem co robić, dodam, że mała ma już prawie roczek i jest na diecie bezmlecznej, ognośnie glutenu- to chlebek to by jadła, aż sie rzuca na niego, ale chleb jest u nas dopiero w testowaniu, nie wiadomo czy przejdzie bo mała ma kwaśne kupy po nim-tzn. trylko tą jedną po chlebku kwaśną.I też nie wiem czy próbować dawać dalej ten chleb może sie przyzwyczai czy uznać, że to alergia.Doradzcie coś jak możecie.może ktoś miał taka sytuację, takiego niejadka.

Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.