Dodaj do ulubionych

torcik z nutellą i bitą śmietaną - czy można go podawać rocznemu dziecku?

IP: *.* 11.07.02, 13:31
Wyszukałam tutaj super przepis na torcik z nutella i bita śmietaną - mam pytanie czy roczne dziecko może zjeść taki torcik? bo ja miałam zamiar przynajmniej do 1,5 roku nie podawać dziecku żadnych słodyczy.
Edytor zaawansowany
  • Gość edziecko: Edyta-C. IP: *.* 11.07.02, 17:17
    Cześć Gosiu,czy mogłabyś podać ten przepis.Uważam że możesz spokojnie dać kawałeczek tortu.
  • Gość edziecko: GosiaA IP: *.* 11.07.02, 18:17
    Ten przepis był podawany wielokrotnie na tym forum.Ale podam go jeszcze raz."Torcik z nutellą i bitą śmietaną"Składniki:biszkoptowe spody do tortów (lub samemu upiec biszkopt),0.5l śmietany kremówki np. "Łaciatą" 30% duży słoik nutelliSposób wykonania:Na spód biszkoptowy placuszek, potem ubita śmietana, kolejny biszkopt, nutella (żeby lepiej się rozsmarowywała należy włożyć słoik na chwilkę do gorącej wody), kolejny biszkopt, śmietana itd.Po zrobieniu należy włożyć go na chwile do lodówki żeby śmietanka zgęstniała.Do śmietany można dodać łyżeczkę cukru waniliowego.
  • Gość edziecko: wege IP: *.* 12.07.02, 12:41
    Witaj! Ja chciałam spytać o drugą część pytania - jeżeli nie masz zamiaru podawać dziecku słodyczy to dlaczego tylko do 1,5 roku? Jeżeli wychodzisz z założenia że słodycze nie są niezbędne to po co to psuć. W przypadku mojego dziecka to naprawdę zdało egzamin - nie dostawal słodyczy do 2 lat wogóle, potem zamieszkaliśmy z rodzicami i bywało różnie - na początku podsuwane czekolady wypluwał - nie traktował ich jak jedzonko - i bardzo dobrze. Dzisiaj ma 6 lat i słodycze je w bardzo małych ilościach - ja nie kupuję, nie jem a jak ma ochotę to mówi i dostaje. Przy tym uwielbia wszystkie owoce orzechy warzywka - nigdy nie słodziłam mu napojów i kupowałam mleko modyfikowane bez cukru. Ma wszystkie zęby zdrowe co jest rzadkością w tym wieku w Polsce. Mało choruje.Polecam bezcukrowy hów!
  • Gość edziecko: Gosia1 IP: *.* 20.10.02, 15:31
    Wege, to jednak w dużej mierze zasługa genów (oczywiście nie tylko, ale...). Mój Misiek od bardzo wczesnego dzieciństwa je sporo słodyczy (nie ograniczm Mu w żaden sposób, a i On nie zawsze ma na nie ochotę - ja starałam się zrobić z tego całkiem naturalną rzecz) i również zęby ma WSZYSTKIE zdrowe, ani jeden nie był jeszcze leczony ani wyrywany. Ma 7 lat. Aha - mimo sztucznego karmienia, jak i używania smoczka ma idealny zgryz (nasza pani stomatolog pobrała odciski zgryzu od Niego i od Ani - też sztucznie wykarmionej, ssącej smoka do 4 roku życia). ;)Pozdrówka Gosia
  • Gość edziecko: gonya IP: *.* 27.10.02, 23:09
    Wiatam, zagadzam sie calkowicie z Wega!Po co wprowadzac niepotrzebnie slodycze tak malym dzieciom? Juz nie chodzi nawet o zeby - choc to tez, ale o inne szkody jakie wyrzadza cukier! Podnosi bardzo powaznie poziom insuliny, uzaleznia, zasluzowuje organizm i sprzyja rozwojowi grzybow (np.candida) w przewodzie pokarmowym. To tylko szczyt gory lodowej. Oczywiscie trudno jest calkowicie uniknac tego w zyciu (zwlaszcza dzieciom), ale jesli mozna? Dzieciom sprawiaja przyjemnosci rowniez inne smakolyki (orzechy, suszone owoce, marchewka czy jablko w raczke, chrupki kukurydziane czy ryzowe).Aha! Jeszcze jedno. Warto - jesli juz - zamiast cukru uzywac slodow zbozowych (do kupienia w sklepach ze zdrowa zywnoscia), miodem (uwaga na uczulenia).Pozdrawiam.
  • Gość edziecko: elza IP: *.* 20.10.02, 04:46
    Doradzcie mi dziewczyny, czy zamiast ubijac smietane to moznaby dodac taka juz gotowa "w sprayu". A jak nie, to jak najszybciej mozna ubic zwykla smietane? A czy ciasto biszkoptowe nasaczacie, czy juz nie trzeba?Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki.
  • Gość edziecko: Miśka! IP: *.* 26.10.02, 12:38
    Cześć!Jestem autorka tego przepisu, jeszcze sprzed 1,5 roku.Smietana gotowa w sprayu siądzie po 0,5 godzinie, ona jest do kitu, słuzy tylko do ozdabiania w ostatniej chwili.Lepiej więc ubij łaciata 30% z 2 łyżkami cukru, ew.mozna dodać zagestnik. Jeśli nie masz miksera, spoko możesz uzyc zwykłej ręcznej trzepaczki.blatów nie nasaczałam, ale jesli juz to troszkę mozesz, np. herbatką (bo dla dzieci).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka