• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jadłospis dla 5-miesięcznego maluszka Dodaj do ulubionych

• IP: *.* 06.08.02, 19:40
    Witam Mamusie i ich maluszki :)))Mój synek 23.07.02 ukończył 5 m-cy- karmię Go piersią ale pokarmu nie mam zbyt wiele ( choć walczę od niego z całych sił) od miesiąca podaję mu soczki i deserki... i tu moje pytanie ile WY podajecie waszym maluszkom ja:jeśli soczek to 60ml. dziennie za 3 dni ( bo na tyle starcza) deserek dziennie pół słoiczka, no i ostatnio spróbowaliśmy też zupkę i też dziennie pół słoiczka.Tyle, że nie wiem jak to robić bo jak podaję soczek to tylko to ... a może soczek lub deserek lub soczek + zupka ???? Drugie pytanie tyczy się kaszki ... ja podaję kleik ryzówy na noc ale ostatnio sąsiadka mnie skrytykowała czy słusznie ????pozdrawiamy Asia i Michałek
    Zaawansowany formularz
    • Gość edziecko: Maka__ IP: *.* 06.08.02, 20:14
      Cześć Asiu!Ja również mam 5-miesięczną córeczkę Emilkę. Od czwartego miesiąca rozszerzam jej dietę (nie karmię piersią). Nie bardzo orientuję się, jak wygląda urozmaicanie diety w przypadku mamy karmiącej piersią, ale nie rozumiem dlaczego sąsiadka skrytykowała Cię za kaszkę. Ja - za radą pediatry - podaję córuni kaszkę na noc. Dzięki temu, że kaszka jest sycąca dzidzia lepiej i dłużej śpi. Co do deserków i soczków - podaję je w niewielkich ilościch pomiędzy normalnymi karmieniami. Moja córeczka czasem ma ochotę na cały słoiczek jabłka, a czasem nie chce ani łyżeczki. Stosuję się do jej "zachciewajek".Pozdrawiam - Marlena
    • Gość edziecko: altro1 IP: *.* 06.08.02, 21:53
      Mój synek ma prawie sześć miesięcy i podaję mu pół (albo mniej w zależności od apetytu) słoiczka jarzynki i pół słoiczka deserku. Nie podaję soczku, bo dzieci karmione piersią nie potrzebują go, jeśli dostają już owoce. Podawanie soczku może też zmniejszać laktację. Ja nie podawałam dziecku kaszki, bo wtedy jest najedzone i nie chce ssać piersi, a jak dziecko nie ssie to nie wzrasta produkcja pokarmu i koło sie zamyka. Moim zdaniem gdybyś karmiła w nocy to wtedy byłaby szansa na większa ilość mleczka. Spotkałam się z podawaniem kaszki dzieciom w tym wieku , ale wtedy kiedy bardzo słabo przybierają na wadze. Ale zrobiszjak uważasz. aga
      • Gość edziecko: Asia_G IP: *.* 07.08.02, 23:03
        Cześć Asiu,moja córeczka skończyła 5.08 6 miesięcy. Według obecnie panujących standardów jeśli dziecko karmione jest piersia, to do ukończenia 6 miesięcy nie powinno się podawać nic dodatkowego. Ja stosowałam się do tych zasad przy moim pierwszym dziecku (teraz ma 6 lat)zaczełam podawać córeczce dodatkowe pokarmy po ukończeniu przez nią pół roku. W tej chwili postanowiłam postępować trochę inaczej według tzw. zdrowego rozsądku. Karmię moją maleńką piersią ale już od około miesiąca wprowadzam jej urozmaicenie do jadłospisu w formie deserków, soczków to na co mała ma ochotę. Obiadków jeszcze nie próbowałam bo uważam, że na siłę nie ma sensu bardziej kalorycznie karmić malucha. Mała rozwija się bardzo ładnie w wieku 5 miesięcy ważyła 7340 (przy urodzeniowej wadze 3520g). Musisz tylko pamiętać, że jeżeli chcesz karmić piersią to maluch musi stymulować produkcję pokarmu jedząc z piersi.I jeszcze jedno najwazniejszy jest spokój.pozdrawiamBaśka i Emilka
    • Gość edziecko: Milka IP: *.* 07.08.02, 11:29
      Cześć Asiu,moja córeczka skończyła 5.08 6 miesięcy. Według obecnie panujących standardów jeśli dziecko karmione jest piersia, to do ukończenia 6 miesięcy nie powinno się podawać nic dodatkowego. Ja stosowałam się do tych zasad przy moim pierwszym dziecku (teraz ma 6 lat)zaczełam podawać córeczce dodatkowe pokarmy po ukończeniu przez nią pół roku. W tej chwili postanowiłam postępować trochę inaczej według tzw. zdrowego rozsądku. Karmię moją maleńką piersią ale już od około miesiąca wprowadzam jej urozmaicenie do jadłospisu w formie deserków, soczków to na co mała ma ochotę. Obiadków jeszcze nie próbowałam bo uważam, że na siłę nie ma sensu bardziej kalorycznie karmić malucha. Mała rozwija się bardzo ładnie w wieku 5 miesięcy ważyła 7340 (przy urodzeniowej wadze 3520g). Musisz tylko pamiętać, że jeżeli chcesz karmić piersią to maluch musi stymulować produkcję pokarmu jedząc z piersi.I jeszcze jedno najwazniejszy jest spokój.pozdrawiamBaśka i Emilka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.