Dodaj do ulubionych

co zrobić z cukinią?????

IP: *.* 15.10.02, 17:30
Dzisiaj dostałam od przyjaciółki dwie piękne cukinie. Kłopot tylko, że są naprawdę wielkie. Ja znam tylko jedne przepis na potrawę z cukinią, a jedzenie przez tydzień czy dwa lecza z warzyw nie uśmiecha mi się...Chciałabym w miarę możliwości zawekować je. Czy ktoś z Was zna jakieś ciekawe przepisy na przetwory z cukinii? Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: asia_t Re: co zrobić z cukinią????? IP: *.* 15.10.02, 20:17
      oj, na przetwory to nie znam. Ale z cukinii mozna zrobic placki (jak kartoflane, identycznie! a smakuja PYYYYYCHA). Mozna zrobic zupke (ja gotuje warzywka, cukinie oddzielnie dusze, potem przecieram wszystko,wychodzi zupka-krem). Mozna cukinie zapiec, jak kabaczka, z mieskiem, albo udusic. PozdrawiamasiaT
    • Gość edziecko: ala Re: co zrobić z cukinią????? IP: *.* 16.10.02, 10:51
      Co prawda nie lubię "robić słoików", ale kiedyś robiłam leczo z cukinią właśnie do słoików na zimę. Mam gdzieś przepis, jeśli jesteś zainteresowana, to napisz, to go odszukam. Mam za to bardzo prosty przepis w głowie na cukinię z makaronem. Gotuję makaron (najlepiej muszelki), osobno smażę na margarynie mięso z kurczaka lub indyka (pokrojone na małe kawałki i przyprawione pieprzem, papryką i solą), do tłuszczu z mięsa wkładam cukinię obraną, wydrążoną i pokrojoną w kostkę (to miękkie z pestkami wyrzucam)i smażę - duszę do miękkości (posolone). Na koniec do cukinii dodaję mięso i makaron, przyprawiam jeszcze słodką papryką i bazylią i ostrożnie mieszam, bo cukinia łatwo się "rozwala" i przez moment wszystko razem podsmażam mieszając.Je to moje dziecko (a lubi niewiele potraw z warzywami),więc jestem zadowolona, tym bardziej,że dobre też jest z makaronem bezglutenowym.Smacznego.
      • Gość edziecko: atzumi Re: co zrobić z cukinią????? IP: *.* 16.10.02, 11:44
        Oczywiście że jestem zainteresowana tym przepisem! Lubię robić przetwory, szczególnie że to dobry patent na brak czasu. Wracam, wrzucam taki słoik na patelnie i w ciągu 5 minut mam obiad. A co do przepisu na cukinie z kurczakiem - ja jestem wegetarianką, ale mój mężczyzna nie, więc myślę że mu zasmakuje. Dzieki :)Jeśli możesz, to proszę, poszukaj tego przepisu. Bedę bardzo wdzieczna. Pozdrawiam
        • Gość edziecko: ala Re: co zrobić z cukinią????? IP: *.* 16.10.02, 12:33
          Teraz jestem w pracy, więc poszukam w domu. Nienapoczęta cukinia może sobie leżeć, więc do jutra nic jej się nie stanie. Przepis wyślę ci jutro koło 11.00.Muszę powiedzieć, że przyszła mi ochota na cukinię pod obiema postaciami. Może nawet wezmę się za słoiki? Dzięki, że mnie natchnęłaś w dziedzinie mieszania w garach.
    • Gość edziecko: ala Re: co zrobić z cukinią????? IP: *.* 17.10.02, 12:25
      To ja - Ala.Podaję ci obiecany przepis na leczo do słoików. Piszę dokładnie tak, jak dostałam od mojej siostry (skąd ona go ma - nie mam pojęcia)LECZO Z CUKINIĄ (na ok. 9 małych słoików)1 kg papryki 1 kg cukinii2 kg pomidorów0,5 kg cebuli100 ml olejumielona papryka (ostra i słodka)oreganobazyliasólpieprzCebulę, paprykę, cukinię pokroić. Pomidory obrać ze skórki, pokroić. Rozgrzać olej, zeszklić cebulę, dodać paprykę i pomidory. Posolić. Gotować aż pomidory sie rozgotują, a papryka będzie miękka. Dodać cukinię, dusić ok. 15 minut, dodać przyprawy. Gorące leczo włożyć do słoików, od razu zamknąć. Pasteryzować 30 minut.Tyle przepis. Pamiętam, że ja go trochę zmodyfikowałam wg własnego widzimisię. Nie lubię cebuli, więc dodałam trochę mniej. Leczo było dobre, ale tym razem jeśli będę je robić, to wezmę mniej papryki, a dodam więcej cukinii.Życzę smacznego.Ala
      • Gość edziecko: atzumi Re: co zrobić z cukinią????? IP: *.* 17.10.02, 12:47
        Dziekje Ala! Dzisiaj wiec czeka mnie gotowanie i gotowanie i gotowanie.... :))) Wiesz, ja znam podobny przepis, ale na leczo z fasolką szparagową. Wg oryginału najpierwa dusi sie w oleju fasolke, potem dodaje cebule a na koncu papryke i pomidory. Ja smazę cebulke, dodaje do tego papryke i pomidory, a na koncu ugotowaną fasolkę (to o wiele tłuszczu mniej). A czasem pomidory zastepuje zwykłym koncentratem pomidorowym. Podobno można to tez wkładać w słoiki. PozdrawiamLena

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka