Usuwanie kości z kurczaka-proszę bardzo!!!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Piszę osobny wątek bo może ktoś jeszcze będzie to chciał zrobić więc podaję (mam nadzieję,że jasno i zrozumiale) jak usunąć kości z kurczaka nie krojąc go.Ja tak robę jak chcę go nafaszerować a potem jest super do krojenia. A więc :hello: odcinamy szyję i ręką odsłaniamy kości skrzydełek i z nich obsuwamy mięsko po kościach ku dołowi.Zostawiamy tylko kości z końca skrzydełka.Potem znów zsuwamy "po kości" mięsko z piersi a na końcu z nóżek.Wszystko robimy od środka kurczaka od szyji do dołu bo mięsko wtedy bardzo łatwo "odchodzi" od kostek. Kurczak po takiej"operacji" wygląda jakby się z niego wypompowało powietrze(jak flak) i jest gotowy do nadziania farszem.Potem tylko upiec i smacznego!!! Mam nadzieję,że napisałam to ze zrozumieniem bo trochę to ciężko "obskubać kurczaka przez internet". :crazy: Jak coś nie tak to chętnie jeszcze pomogę i wyjaśnię. To naprawdę z pozoru bardzo prosta czynność!!! Pozdrawiam Aga
  • Gość edziecko: Eki IP: *.* 28.11.02, 13:40
    HYmmm .... sprawa trudna do zrozumienia pomimo jasnego tłumaczenia . Czy ja dobrze zrozumiałam , oprócz wycięcia szyji nie robisz więcej żadnych nacięć ? Masz w kurczaku dwie dziury , po szyji i po wypatroszeniu - tak ? Przepraszam za głupie pytania ale nie bardzo rozumiem. Ach jak ja ci zazdroszczę tej umiejętności . Snią mi się takie nadziewane kurczaki , indyki , kaczki.
  • Gość edziecko: Agnieszka.Z IP: *.* 28.11.02, 14:38
    no właśnie tak jak piszesz. dwa nacięcia nic więcej .z pozoru to wygląda skomlikowanie ale to na prawdę prosta sprawa
  • Gość edziecko: Eki IP: *.* 29.11.02, 10:43
    > odcinamy szyję i ręką odsłaniamy kości skrzydełek i z nich obsuwamy mięsko po kościach ku dołowi. Hymm tak dumam i dumam bo chciałabym być dobrze przygotowana do operacji. W związku z tym mam jeszcze pytanie, czy do całej operacji oddzielania mięsa od kości używasz tylko palców ? Czy też są miejsca i które to są, że jest potrzebny nóż? Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość eki

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.