Dodaj do ulubionych

zupa meksykańska-proszę o przepis

IP: *.* 20.03.03, 19:40
jak w tytule :)
Edytor zaawansowany
  • Gość edziecko: ulcik IP: *.* 20.03.03, 20:15
    Nie wiem czy o taką ci chodziło ale ta mi smakuje i to bardzo :)smileSkładniki:60 dag polędwicy wołowej2 papryki czerwone1 żółta paprykapuszka czerwonej fasolipuszka kukurydzy3 cebule5 ząbków czosnkubulion z kostki - około 1 litrakoncentrat pomidorowy 2 łyżeczkiłyżeczka Sambal Oelektłuszcz do smażenia - olejsól, pieprz, ostra papryka Sposób przygotowania: Cebulę i papryki pokroić w malutką kosteczkę i smażyć na oleju do miękkości - na małym ogniu, żeby cebula się nie przypaliła. Pod koniec wrzucić pokrojone w plasterki ząbki czosnku. Odstawić. Dodać kukurydzę i fasolę.Mięsko umyć, pokroić w niedużą kostkę, polać sosem sojowym lub posolić, popieprzyć i usmażyć na brązowy kolorek. Zdjąć z ognia.Dodać koncentrat pomidorowy i wymieszać. Zalać bulionem - lub bulionem wymieszanym pół na pół z wodą i gotować na malutkim ogniu aż mięsko będzie miękkie.Dodać Przygotowane wcześniej składniki - paprykę z kukurydzą i fasolą. Jeżeli jest za gęste dodać jeszcze bulionu lub wody. Chwilę jeszcze gotować - około 10 minut, możne dodać więcej koncentratu pomidorowego, jeżeli zupa nie ma ładnego koloru - ja zawsze ten koncentrat dodaję na oko, więc nie do końca wiem ile powinno go być.Doprawić przyprawami i Sambal Oelek, zupa musi być dosyć ostra.Można zagęścić wodą z mąką, lub wcisnąć 2 ząbki czosnku.Lubię kiedy jest właśnie zagęszczona i z dużą ilością czosnku.Udekorować kleksem śmietany.Przepis z mojej ukochanej strony czyli www.mniammniam.plSmacznego :)ulcik
  • Gość edziecko: kasiunia IP: *.* 20.03.03, 21:45
    ulcik, dzięki! jedno pytanko: co to Sambal Oelek :what:
  • Gość edziecko: ulcik IP: *.* 21.03.03, 08:11
    A oto i wyjaśnienie :) :)Ta znana z indonezyjskiej kuchni pasta korzenna jest również bardzo często stosowana w Chinach. Zawiera owoce papryki chili, cebulę, czosnek, imbir, sól i olej. Sambal oelek stosuje się do przyprawiania ostrych sosów. Można ją stosować wszędzie tam gdzie gdzie normalnie stosowane jest chili. Doskonały jako dodatek lub sos stołowy. Sambal oelek można kupić w większości marketów.pozdrawiamulcik
  • Gość edziecko: Niesia IP: *.* 21.03.03, 10:03
    A ja tą zupę robię w ten sposób:- 0,5 kg mięsa indyczego, wieprzowego, wolowego (co kto lubi, najlepiej zmielone własnoręcznie) mielonego - 3 ząbki czosnku- 1 duża cebula- 1 duży słoiczek pieczarek we własnym sosie (te niekoniecznie muszą być)- 1 puszka pomidorów bez skórki krojonych w kostkę- 1 puszka kukurydzy- 1 puszka fasoli czerwonej- 1 puszka fasoli białej- sos Tabasco orginal (ja tego nie dodaję, ale można)- sos sojowy, piprz cayenne (chyba tak to się pisze)- 30 dag sera żółtego- 3 łyżki olejuSposób przygotowania: Cebulę i czosnek szklimy na oleju w średniej wielkości garnku - należy uważać aby czosnek nie zrobił się gorzki. Dodajemy mięso, mieszamy podczas smażenia tak, aby nie pozostawało w dużych kawałkach, doprawiamy sosem Tabasco (przyprawy tej używa się bardzo ostrożnie bo można przedobrzyć) i sosem sojowym i pieprzem.Następnie dodajemy łącznie z zalewą (nic nie odcedzamy) pomidory, kukurydzę, fasolę i pieczarki. Całość dusimy ok.10 - 20 minut uważając aby fasola nie popękała. W czasie, gdy zupa dochodzi tarkujemy ser żółty.Sprawdzamy smak by doprawić według upodobań. Podajemy zupę posypaną serem. Do tego chleb, można też ją posypać szczypiorkiem, bezpośrednio przed podaniem. Zupa jest bardzo dobra, w przypływie wielkiej popularności na nią, ugotowałam jej z podwójnej porcji na 4 osoby, wszystko zostało zjedzone. Serdecznie pozdrawiam,Agnieszka
  • Gość edziecko: Niesia IP: *.* 21.03.03, 10:06
    Zapomniałam dodać, że przepis znajduje się na stronie, którą podała już Ulcik.Agnieszka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.