jadlospis 2,5 latka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • sluchajcie ile jedza wasze dzieci w wieku mojego synka. im starszy tym gorzej
    u niego z zapetytem za wyjatkiem slodyczy. chodzi mi o to ze staje sie
    niejadkiem. ogladalam super nianie i jej podpowiedzi ale na wiele sie nie
    zdaly. moj synek nie podjada przed glownymi posilkami slodyczami. na
    sniadanie je kasze, potem zupka 250 g nastepnie jogurt czasem chwyci kanapke
    i jakis owoc a na kolacje mleko z kasza. chcialabym zeby jadl np kotlety itp
    cos innego niz zupki ale nie chce czy to ok czy zupy nie je za malo jak jedza
    wasze dzieci i ile a moze macie jakies sposoby na polepseznie apetytu u
    dziecka. acha jak jest w przedszkolu to panie mowia ze je ale dziwi mnie fakt
    ze zawsze jest czyciutki, bede wdzieczna za porady
    • Z tego co piszesz maluch zjada ładnie. I wcale nie jest tego za mało.
      Najwidoczniej mu wystarcza i nie ma co się zadręczać-chyba, że masz za mało
      problemówsmile, dopóki waga ciała malucha nie spada drastycznie, nie jest
      apatyczny i blady to jest ok.
      Moja mała od zawsze na śnaidanie piła kubek mleka, do spania danio i/lub owoc
      jakiś, jak wstawała obiad z jednego dania; zupa lub drugie, do wieczora też
      owoc, może serek lub chrupki do mleka na przegryzkę. Słodycze co drugi dzień
      np; czekoladka milkinis, lub cząstka czekolady. Na dzień dzisiajeszy jest lekko
      poza siatką centylową i już nie wiem z czego mam jej ograniczyć smile Problem
      stanowi przedszkolne jedzenie, jest tego tyle że na samą myś czuje się
      najedzona.
    • sie mi przypomnialo i zacytuje moja ulubioną dietę
      dl atego wieku to typowe, nie przejmuj sie ;DDDDDDDDDDDDDDD

Dieta-Cud Zwana Dietą Przedszkolaków. Prawdopodobnie zwróciłaś(-eś) uwagę na
      fakt, że większość dwulatków jest szczupła. Teraz przepis na ich sukces w tej
      dziedzinie staje się dostępny dla wszystkich w tej oto nowej diecie. Wskazana
      jest konsultacja z lekarzem przed jej rozpoczęciem, w przeciwnym przypadku
      będziesz się musiał(-a) z nim zobaczyć po jej zakończeniu. Tak czy inaczej
      powodzenia!

DZIEŃ PIERWSZY:
      śniadanie: Jajecznica z jednego jajka, jedna grzanka z dżemem z winogron. Zjedz
      dwa kęsy jajecznicy, przy pomocy palców, zrzuć resztę na podłogę. Jeden raz
      ugryź grzankę, następnie rozsmaruj dżem po swojej twarzy i obrusie. Drugie
      śniadanie: Cztery woskowe kredki (obojętnie jakiego koloru), garść
      ziemniaczanych czipsow, i szklanka mleka (3 łyki tylko, resztę rozlej) Obiad:
      Suchy patyk, dwie dwugroszówki i jednozłotówkę, cztery łyki rozgazowanego
      Sprite. Zagryzka przed snem: Rzuć grzankę na podłogę w kuchni.

DZIEŃ DRUGI
      śniadanie: Podnieś z podłogi wczorajsza, grzankę i zjedz ja. Wypij pół butelki
      wyciągu z wanilii albo jedna buteleczkę farbki do kolorowania jedzenia. Drugie
      śniadanie: Polowe szminki w jaskrawym różowym kolorze i garść suchego psiego
      jedzenia, jedna kostkę lodu, jeśli masz na to ochotę. Popołudniową przekąska:
      Liż tak długo lizaka aż się zrobi klejący, zabierz na dwór, upuść do piasku.
      Podnieś i liż tak długo aż zrobi się czysty. Wtedy wnieś go z powrotem do domu
      i upuść na dywan. Obiad: Mały kamyk, albo nie ugotowane ziarnko grochu,
      wepchnij do lewej dziurki w nosie. Wylej sok z winogron na uklepane ziemniaki,
      zjedz łyżeczką.

DZIEŃ TRZECI
      śniadanie: Dwa naleśniki z dużą ilością dżemu, zjedz jeden palcami, wetrzyj
      dżem we włosy. Szklanka mleka, wypij polowe, włóż drugiego naleśnika do reszty
      mleka w szklance. Po śniadaniu podnieś wczorajszego lizaka z dywanu i zliż
      włoski, połóż na siedzeniu najlepszego wyściełanego krzesła. Drugie śniadanie:
      3 zapałki, kanapka z masłem orzechowym i dżemem. Wypluj kilka gryzów na
      podłogę. Wylej szklankę mleka na stół i wychłeptaj. Obiad: Miseczka lodów,
      garść czipsow, trochę czerwonego ponczu. Spróbuj wyśmiać trochę ponczu przez z
      nos, jeśli dasz rade.

OSTATNI DZIEŃ
      śniadanie: Ćwierć tubki pasty do zębów (jakiegokolwiek smaku), kawałek mydła,
      oliwkę, szklankę mleka wrzuć do miseczki z płatkami kukurydzianymi, dodaj pół
      szklanki cukru. Gdy płatki zmiękną, wypij mleko, a reszta nakarm psa. Drugie
      śniadanie: Zjedz okruszki chleba z podłogi w kuchni i dywanu w pokoju
      gościnnym. Znajdź lizaka i zjedz go do końca. Obiad: Połóż spaghetti na
      grzbiecie psa, włóż klopsy mięsne do uszu. Włóż budyń do soku i wyssij przez
      słomkę.

POWTÓRZ DIETĘ JEŚLI POTRZEBA !
      --
      _
    • kubus96!!
      Twoje dziecko normalnie je ..jak zwykły człowiek, a nie jak "obżartuch"..mam
      kuzyna lat 10 wcina koltlety mielone jak, za przeproszeniem odkurzacz i co??!!
      tego chcesz nauczyc swoje dziecko????
      10 lat, a wygląda jak pączek , nadwaga kompleksy..teraz rodzice mu zabraniają
      normalnego jedzenia..., ale co z tego za pierogi i kotleta dałby sie
      pokroić..hmnnnn
    • Chciałbyś, zeby 2,5 letnie dziecko zjadło: talerz zupy
      drugie danie i jeszcze deser???
      A Ty sama Ile jesz dziennie???
      Odpowiedz??
      • o matko tylko jej nie pobijcie czasami...
        to normalne ze mama się martwi. ale tak jak któraś z poprzedniczek napisała -
        jesli waga dziecka jest ok, jest zdrowe - widac takie ma zapotrzebowanie -
        skoro nie zapycha się chipsami i słodyczami - niech je ile potrzebuje. Ja mam
        synka 2,5 latka który ma zmienny apetyt - w tygodniu chodzi di żłobka więc nie
        wiem ile je - choć małą obiadokolację po powrocie wtrząchnie. W wolne dni -
        najgorzej jest rano, nie chce nic ale daję mu jakieś jabłuszko, potem spacerek -
        a po spacerku apetyt rośnie smile
    • Moja cora je tak:
      rano - kubek mleka, kanapka, ktora wlasnie a propos postu wyzej jest rozsmarowana na stole
      kolo 10 - owoc, jesli nie zjadla nic kanapki
      12 - platki wielozbozowe (koleczka z dziurka z Cheerios) z jogurtem naturalnym
      kolo 15 - obiad (to, co my - zupa lub drugie danie), jest to najmniej przyswajalny posilek, chyba ze jest ryba, makaron, kuskus lub jakas inna kasza
      do kolacji - serek, owoc, kanapka kinder lub nic w zaleznosci od pysznosci obiadu
      19 - kubek mleka z dodatkiem kaszki
      --
      Moja dziewczynka
      Moj synek
    • sniadanie zje albo nie zje. Jest to albo mleko z platkami, albo jajecznica,
      kanapka lub omlet z warzywami lub kubek kakao.
      Drugie sniadanie(owoce lub jogurt z platkami)zje albo nie zje.

obiad [przewaznie zje, ale nie zawsze. Rzadko zdarza sie, ze zje dwa
      dania(oczywiscie w odsepach czasowych)

Kolacji jesc nie chce.
      --
      dzis jestem w nastroju nieprzysiadalnym
    • Po pierwsze: co do kotletów i mięsa w ogóle, to moja obecnie trzyletnia córka
      je normalnie mięso od ok pół roku czyli zaczęła w wieku twojego syna dopiero.
      Wcześniej nie tolerowała tzw drugiego dania i jadła wyłącznie rozciapaną zupę
      gniot na obiad oraz kaszki. Mięso, owoce, warzywa normalnie podane - wszystko
      odpadało wg niej smile
      Nagle ok 2,5 roku grom z jasnego nieba strzelił i z godziny na godzinę
      wszystkiego zachciała, dostała i je teraz.
      A obecny jadłospis mojej trzylatki:
      śniadanie - trochę kanapki z wędliną, ogórek kwaszony czasem, ew danonek
      II śniadanie - jogurt naturalny z otrębami (zalecenie lekarza, na problemy z
      wypróżnianiem, niezbyt to lubi, ale o dziwo słucha się, że to na brzuszek i zjada)
      po spacerze - zupa z makaronem razowym, parę łyżek
      po spaniu, ok 17-18 drugie obiadokolacja - kilka łyżeczek kaszy, kęs mięska,
      parę łyżek surówki/sałatki
      przed spaniem znowu jogurt z otrębami, owoc
      nie lubi czekolady, ciastek, ciast itp, żadnych słodyczy poza żelkami, jedynie
      czasem te kilka żelków zje
      nie podjada miedzy posiłkami, dużo pije bardzo rozcieńczonego soku - w proporcji 1:5
      Waży w normie, wysoka i szczupła jest. Jako że ja do głodomorów należę, ciężko
      mi czasem uwierzyć że ona nie jest głodna i próbuję ją dokarmiać.
      A więc, na moje oko, całkiem dobrze twój synek je. Dopóki dobrze się czuje i
      dobrze wygląda to chyba jest ok, prawda?

• U nas też problem z drugim daniem.
        Zupy owszem -wcina wszystkie.Ale jak mamy tylko drugie ,to najchętniej zjadłby
        ze 2 gryzki mięska i 10 ogórków konserwowych...A na ziemniaki to patrzeć nie
        może.
        Za to uwielbia makaron.Nieraz rzuca się nawet na surowy tongue_out

--
        Bartuś-moje szczęście!!!
        • dokładnie 100 procentowo jak moje dziecię smile ziemniaki - jej wróg , a makaron
          miłość największa z jedzenia... właściwie gdyby jej decyzje tak w pełni
          pozostawić to jadłaby tylko makaron i żelki smile
    • Moim zdaniem ładnie zjada. Przeciez dziecko w wieku 2,5 roku ma znacznie
      mniejszy żołądek niż dorosły człowiek, nie może jeść tyle samo. A twoje dziecko
      nie zamorzy się zjadając to co zjada. Na kotlety może przyjdzie mu ochota
      później, nie martw się smile
      • Mój dwulatek (27 miesięcy) na śniadanie o świcie zjada kaszkę z mlekiem, potem
        drugie śniadanie kawałek bułki, alebo kromka chleba najlepiej sucha, na obiad
        zupka albo przeciarana (wtedy z mięsem) albo zwykła, z drugiego dania czasem coś
        skubnie, zwykle ziemniaki. Na kolację kaszka z mlekiem. W ciągu dnia jakieś
        owoce, sok, jogurt, kisiel, budyń, biszkopty, kawałek drożdżówki, czasem
        parówka. Oczywiście nie to wszystko, tylko coś z wymienionych rzeczy smile
        Nie jest tego dużo ale widocznie mu wystarcza. Tym się nie martwię że mało je,
        tylko strasznie wybredny uncertain i często coś sobie zażyczy a po zjedzeniu dwóch
        łyżek juz nie chce tylko krzyczy że chce coś innego.
    • wcale nie je malo..ma owoc,jogurt,zupa i mleko..spokojnie..odstaw polowe
      slodyczy to zacznie wiecej jesc...
      --
      Wiek Szymusia
      Niedługo pojawi się dzidzia
      A my rodzice

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.