Dodaj do ulubionych

jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka?

25.03.09, 22:20
moj synek ma uczulenie na mleko, wieczorem daje mu kaszke ryzowa na wodzie a
rano kleik kukurydziany na wodzie z dodatkiem owocow ze sloiczka ale maly nie
chetnie go je, widac ze mu nie smakuje, za to kaszka ryzowa (z bananami)
zajada sie, moze moglabym mu dawac cos innego zamiast tego kleiku? dodam ze
synek jest na piersi ale niestety nie moge sciagnac wogole pokarmu sad czekam
na jakies propozycje bo moja wiedza na ten temat jest dosc uboga,z gory dziekuje
--
http://www.suwaczek.pl/cache/88f6317395.png
Obserwuj wątek
    • babcia47 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 25.03.09, 22:45
      z kasz bezglutenowych możesz mu podawać juz jaglaną (na "słodko" z
      owocami i "pikantnie" do dań obiadowych), kukurydzianą, sa tez
      egzotyczne np amarantus, ale na ich temat niewiele moge napisac, bo
      ich nie używałam, kasza gryczana nieprazona tez nie zawiera glutenu
      ale raczej nadaje się bardziej do dań obiadowych na "pikantnie"..z
      owoców jabłka, gruszki, jezeli masz dostęp do przetwoów domowych z
      małą iloscia cukru to również brzoskwinie i maliny..i w tym wieku
      juz spokojnie moze dostawać warzywa i mięsko (królik, indyk, kurka z
      sprawdzonego źródła, najlepiej "grzebiąca" ze wsi, na cielecinę i
      wołowinę, z racji skazy, powinnaś uważać)ugotowane osobno i
      zmiksowane z warzywami, ewentualnie z kaszką, z dodatkiem połowy
      żółtką co drugi dzień. Jezeli synek ma uczulenie na produkty
      mleczne, to do dań warzywnych zamiast masła powinnaś dodawać oliwę z
      pierwszego tłoczenia lub olej bezerukowy
      --
      Lady Sybil chrapała cicho. Małżeństwo zawsze jest związkiem dwojga
      ludzi gotowych przysiąc, że tylko to drugie chrapie...
      • mama_nikodemka Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 26.03.09, 09:51
        dziekuje za odpowiedz tylko wyszlo male niezrozumienie i to z mojej winy uncertain
        synek dostaje juz zupki z mieskiem i zoltkiem na przemian, i deserek i wieczorem
        kaszke tylko nie wiem co moge mu podac rano zamiast tego kleiku
        kukurydzianego...sinlac niestety go uczula, a co do kaszy np jaglanej to jak sie
        ja przyrzadza dla takiego malego brzdaca?
        --
        http://www.suwaczek.pl/cache/88f6317395.png
        • karro80 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 26.03.09, 13:57
          Gotuje, na opakowaniu piszą ile (chyba nawet tylko 5 min), bo ja na
          oko raczej robię.
          Ja sobie rozgotowuję np śliwki susz, rodzynki, żurawinę, jabłko,
          banana w róznych kombinacjach i dodaje kaszkę jaglaną do tego.
          Plus jakiś tłuszczyk właśnie - teraz mam np olej lniany jest super,
          tylko nie można go gotować. Może być slonecznikowy czy wspomniany
          rzepakowy, bo oliwa z oliwek będzie ciut za ostra w smaku.

Możesz dawać też po prostu do ugotowanej kaszy słoiczkowe owoce, ale
          tłuszczyk dodawaj, bo jak nie dostaje mleka, bo kaszki na wodzie to
          tłuszcz mu się przyda. Chyba, że grubiutki jest.
          • babcia47 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 26.03.09, 15:55
            ja kaszkę jaglaną gotuję dłużej wtedy jest bardzo mieciutka i wręcz
            kremowa w smaku..mozna ją mieszać z owocami, przecierkami ze
            słoiczków..lub warzywami zmiksowanymi do konsystencji sosu, z
            mieskiem lub bez.. wtedy będzie na "pikantnie", podobnie mozna z
            grysiku kukurydzianego zrobic polentę (udotowac na gesto z
            tłuszczem) i podać niekoniecznie z owocami a właśnie polaną jakimś
            sosem..mozna juz chyba również w tym wieku zaproponować maluchowi
            soczewicę, która jest dobrym źródłem białka..a brak w diecie mleka
            nie tyle wpływa na brak tłuszczu co właśnie białka i wapnia.. można
            z powodzeniem te składniki uzupełnic białkiem i wapniem z warzyw i
            miesa..tłuszcz jest niezbedny przy podawaniu warzyw właśnie by
            organizm mógł syntetyzować i przyswajać niektóre witaminy (A, E,
            D3), lecz z nadmiarem trzeba uważać, jak ze wszystkim zresztą i
            dodawanie ich jeszcze do deserków nie jest niezbędne..olej lniany
            jest bezcenny, ale należy go kupować z dobrego źródła np. w aptece,
            trzymać w lodówce bez dostepu swiatła, bo łatwo jełczeje, traci
            swoje właściwosci i smak..oliwa jest również dobra jednak faktycznie
            niektóre gatunki są ciężkie, o dominujacym smaku i zapachu..ale
            wystarczy zmienić na inną (próbując wcześniej u kogoś, kto ma
            otwartą butelkę w domu) i potem trzymać się sprawdzonej marki, oleje
            tez mozna wykorzystywac w diecie niemowlaka lecz musza to być oleje
            bezerukowe.
            --
            Podstawową umiejętnością, jaką powinien posiąść każdy człowiek, jest
            wdupiemanie, które polega na odróżnianiu rzeczy ważnych i takich, na
            które ma się wpływ, od badziewia czyli cudzych fanaberii (by kawka74)
            • babcia47 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 26.03.09, 16:03
              doczytałam, że karmisz piersią, więc zapewne niedoboru wapnia,
              białka i tłuszczu dziecko nie ma, masz tylko ograniczone mozliwości
              przy rozszerzaniu diety, bo nie wszystko możesz ugotować..jednak
              soczewicę i ta możesz wprowadzić właśnie dla urozmaicenia posiłków,
              w tym sniadań np.:
              www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka/papki-i-przeciery/595-pasta-z-soczewicy-po-6-miesiacu.html

--
              • karro80 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 26.03.09, 16:35
                Babciu47 tłuszczyku można, bo większość dzieciaków ma niedobory(za
                mało tłuszczu, za dużo cukru w diecie), a jak przebadali sloiki to
                tam też za mało dają.

Soczewicę można od 7mc jak najbardziej, jeszcze teraz mi się
                przypomniał groszek zielony.
                Brokuły też niezłe źródło wapnia.
                • babcia47 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 26.03.09, 17:28
                  niemowleciu wystarcza spokojnie łyżeczka tłuszczu dodana do potrawy
                  zawierającej warzywa i jest w niej niesbedny, pozatym dzieci
                  otrzymują tłuszcz również jako składnik innych produktów: mlecznych,
                  miesnych a nawet warzywnych..niemowlakowi, który jest karmiony
                  piersią właśnie mleko mamy dostarcza wystarczajacej ilosci tłuszczu,
                  całkowicie zaspokajajacej jego dzienne zapotrzebowanie..owszem
                  tłuszcz w diecie niemowlaka jest niezbędny ale nie należy przesadzić
                  w drugą stronę..a podawanie cukru do roku zycia a nawet znacznie
                  dłuzej jest zbedne i przynosi wiecej szkody niz pożytku.
                  Twierdzenie, ze dzieci dostaja za mało tłuszczy bierze sie stąd, ze
                  wwiele mam nie wie o tym, ze ich dodawanie do niektórych potraw jest
                  niezbedne i czesto nie dodaja właśnie do warzyw..ale w tym przypadku
                  tłusz moze tez miec rózna postać: masła (najkorzystniejsze, ale
                  autorka nie może go stosować) oliwa i oleje, jogurt, kefir, mleko
                  (te niestety tez nie wchodzą w grę..może za to poza oliwa i olejami
                  podac dziecku po posiłku pierś..wtedy dziecko dostanie najlepiej
                  przyswajalny tłuszcz i w odpowiedniej ilości..nawiasem mówiąc
                  dlatego tak zaciekle wdaję sie w dyskusje na ten temat, poniewaz gdy
                  poprzednio zajmowałam sie przez 5 tygodni wnukiem właśnie podawałam
                  mu zbyt dużą ilość tłuszczów, mały musiał przejść na dietę warzywno-
                  owocową z chudym mięskiem, by zgubić nadmiar zbyt szybko
                  zgromadzonej tkanki tłuszczowej, mimo, ze w tym okresie równiez
                  zaczął prowadzić bardzo aktywne życie..cukru nie podawałam,
                  weglowodanów również nie za duzo..wiec jedynie mozna tu obwinić
                  właśnie nadmiar tłuszczu..a dziecko otyłe to potencjalnie otyły i
                  chory dorosły
                  --
                  • karro80 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 26.03.09, 19:55
                    Babciu47 masz rację, tylko ja przeliczyłam tak szacunkowo, że skoro
                    dziecko dostaje kaszkę na wodzie, raz lub dwa razy dziennie z powodu
                    alergii to inne dzieci w tym samym wieku dostają do tej kaszki
                    mleko, które tłuszcz ma. Stąd propozycja dodania kapki dobrego
                    tluszczusmile
                    Bo to co piszesz to prawda,że mamy nie dodają tej łyżeczki
                    masła/oleju do zupki i też prawda, że w gotowcach tłuszczu jest
                    bardzo mało. Więc tak sobie skalkulowałam, że można dać pod
                    warunkiem, że nie grubiutki.

Ja używam dużo więcej tłuszczów, bo tuczę wcześniaka, a i na mózg mu
                    też nie zaszkodziwink
                    A jeśli można uzyskać tę tuczącą Babciną dietę to poproszęsmile

• babcia47 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 27.03.09, 01:54
                      szkoda dziecka faszerować pustymi kaloriami, które odłożą sie
                      jedynie jako sadełko w fałdkach..jeżeli już to najlepsze sadełko
                      jest to odkładajace sie na karku i miedzy łopatkami a to powstaje z
                      tłuszczy nienasyconych, wykorzystywane jest w momencie gdy jest
                      potrzebne, przy wiekszym wydatku energii, marznieciu, wysiłku
                      fizycznym..dla wcześniaka dobre jest masło, jezeli nie ma skazy, bo
                      zawarty w nim cholesterol (tak tak!!) jest niezbędny dla dzieci do 3-
                      ego roku życia do budowania układu nerwowego, można go dodawac do
                      puree zieniaczanego, zupli, papek, do polewania warzywek, do
                      kanapek..i tu juz łatwo przesadzić gdy nie liczy się podanej ilosci
                      a przeciez tłuszcz zawieraja tez inne wspomniane przeze mnie wyżej
                      produkty, żółtko.. Gdy ja miałam problem ze zdrowie, lekarz
                      ostrzegał mnie przed warzywami gotowanymi w wodzie, zupach..bo cukry
                      w nich zawarte łatwo zmieniają sie w cukry proste i są wbrew pozorom
                      bardzo tuczące, to samo dotyczy białego pieczywa, niektórych owoców
                      (banany), warzyw strączkowych, kasz oczyszczonych i oczywiscie
                      tłuszczów zwierzecych, nasyconych..pozatym własnie w tłuszczach jest
                      zazwyczaj najwięcej smaku..i dlatego tłuste potrawy najbardziej
                      smakują..ale wtedy wystarczy warzywka ugotowac na parze, polać
                      smacznie doprawionym masełkiem lub oliwą, dodać troche weglowodanów
                      w postaci kasz i ładnie podać by było ciekawie i kolorowo..niestety
                      wtedy diecko wetnie nawet tą część, która się nałozyło wiecej "na
                      rozkurz", gdy przewiduje sie, ze troche rozsypie po okolicy jedząc
                      własną łyżeczką..szczególnie gdy dostanie do posiłku jeszcze
                      kefirek, równiez zawierajacy troche tłuszczu..i sprawiajacy, ze chce
                      się jeść więcej, bo wydziela się więcej ślinki..dla dorosłych i dla
                      dzieci najkorzystniejsze sa tez tłuste ryby zawierajace najwiecej
                      kwasów omega3..i najsmaczniejsze, wtedy zje się ich
                      najwięcej..tłuszcz sprawia, ze pożywienie jest chętniej jedzone ale
                      trzeba też pilnowac by nie przesadzic i by głównie przyrastała masa
                      mięśniowa, kosci, skóra była w dobrym stanie..fałdeczki są urocze
                      ale niezbyt korzystne ze względów zdrowotnych..jeżeli musisz
                      podtuczyć malucha to lepiej nastawic sie by chetniej jadł większe
                      ilości innych produktów, w czym dodatek tłuszczów moze pomóc ale nie
                      na to by w niego obrastał
                      --
                      • karro80 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 27.03.09, 09:39
                        He, fałdeczki to jej nie grożą. W ogóle jak na niemowlę to ma dziwną
                        figurę, bo przypomina umięśnionego pływakawink

Na parze własnie gotuję, bo smaczniejsze. Trochę mi dziewczyny porad
                        dietetyka wyslały i w związku z tym tłuszcze stosuję rozmaite
                        (masełko, oliwa, wspomniany olej lniany i też winogronowy) i po
                        trochu pestek słonecznika i dyni do serków czy jogurtów i kiełki do
                        zupek, czy drugiego.

Alergii nie ma na nic - urodzeniowo juz ponad rok ma i tak idziemy z
                        dietą (korygowane 9 mies), apetyt nie najgorszy, ale na ilość nie
                        mogę iść, bo żołądek mały i skłonności do wymiotów (lekki refluks
                        plus odruch wymiotny po intubacji-4 mies wisiala na respiratorze),
                        częściej nie zje, bo od początku ma stałe przerwy w jedzeniu i
                        częsciej niż 4 h nie je-ja wiem, że to zdrowowink- waży raptem 7kg.

No i dużo spala, bo strasznie ruchliwa jest.

Jak dałam ostatnio bardziej na luz z dietą - w sensie urozmaicona,
                        ale nie liczyłam kalorii to niestety przybrała tylko troszkę.
                        No i od wizyty u lekarza tuczę znów.

Dlatego pytam jak ktoś coś więcej o diecie wie, to zawsze coś się do
                        kupy pozbiera i wykorzystać można, zwłaszcza, że dziewczyny z
                        wcześniaków zauważają skoki rozwojowe właśnie po bardzo urozmaiconej
                        i bogatej diecie. Moja mała miała 600g jak się urodziła, a to
                        karmienie poza łonem matki niestety powoduje duże braki-jak to
                        określił neurolog, że w sumie dziecko wtedy jest trochę niedożywione.
                        Ja wiem, że żarełkiem można wiele, bo już nam się udało z pomocą
                        diety dwie choroby przepędzićsmilewynikające właśnie z wcześniactwa.

Także fajnie, że się Pani Babciu47 dzieli wiedzą, jak coś jeszcze
                        się przypomni to bardzo proszębig_grin

Pozdrawiam i dziękuję
                        • babcia47 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 27.03.09, 15:53
                          ..jeżeli nie da sie pójść w ilość to musisz iść w kaloryczność ale
                          nie zapominając o smaku i wyglądzie jedzenia. Dzieci bardzo często
                          lubią zdecydowane smaki, mój wnuk przepada za kwaśnym i zje każdą
                          potrawę doprawioną na kwaśno kub z dodatkiem kefiru, jogurtu
                          naturalnego, nawet jeżeli przed chwilą jej stanowczo odmawiał. Ja
                          byłam straszliwym niejadkiem i podobny problem miałam ze starszym
                          synem..w moim przypadku pediatra wręcz zalecał np. kiszone ogórki.
                          Jeżeli Twoja córka idzie z dietą stosowaną jak u 9 miesięczniaka to
                          mozesz zapytać lekarza, czy możesz jej podać juz sok z kiszonej
                          kapusty, który w tym wieku wprowadza sie u niemowlaków, oczywiscie
                          jeżeli masz dostep do kapusty przetworzonej w domowy sposób..wtedy
                          nawet niejadek więcej i chetniej zje no i mozna zupkę "wzbogacić" o
                          kaszkę oprócz warzyw mięska i/lub żółtka.. lekko podprawić mąką lub
                          dodać lane kluseczki z żółtka i mąki..Powinnaś podawać sporo bananów
                          (kaloryczny owoc), robić kisielki, na soku przecierowym z dodatkiem
                          skrobi lub kisiele mleczne (budyń) z żółkiem, mąką i skrobia
                          ziemniaczana..mozna go tez robic na mleku modyfikowanym dodanym juz
                          po ugotowaniu reszty rozpuszczone z małą iloscia wody i do niego
                          dodac też owoce lub polac po wierzchu przecierkiem z malin lub
                          wisni, jak gęstym soczkiem..albo nieco rozcienczona zawartością
                          deserku ze słoiczka..mąka, żółtko, mleko i cukry owocowe to bomba
                          kaloryczna..jak sie uprzesz to mozna na koniec dodac tez trochę
                          tłuszczu smile) puree z ziemniaczka z masłem i odrobiną mleka
                          doprawione ziołami i podane z kwaskowym kefirkiem są u nas hitowa
                          potrawą..ziemniaczki podane z kefirem bardzo zyskują, nie
                          sa "suche"..ja poczatkowo nabierałam na łyzeczke porcję papki
                          ziemniaczanej i lekko moczyłam w kefirku..teraz podaję tez tak samo,
                          stosując to tez do innych produktów z talerza, podaję oddzielnie
                          łyżeczką łyk kefirku między gryzami lub wnuk popija z zatyczki od
                          butelki, która "udaje" jego szklaneczkę..no i co pisałam już
                          wyżej..w przypadku niejadka super ważną sprawą jest sposób podania,
                          ciekawy, zabawny (ale nie chodzi o zabawianie) o stałych porach z
                          zachowaniem swoistego rytuału i kolorystyka tego co znajduje się na
                          talerzu
                          --
                          • babcia47 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 27.03.09, 16:10
                            ps, do dokwaszania potraw moga też służyć kwaśne jabłka lub sok z
                            nich dodany nawet do potraw pikantnych..np. mięsko drobiowe bardzo
                            zyskuje na takim dodatku, buraczki ugotowane w skórce, obrane i
                            starte na najdrobniejszej tarce z dodatkiem wiórków kwaskowego
                            jabłka mój wnuk jadł duzo chetniej gdy nie dodawałam jeszcze soku z
                            cytryny..ostatnio zamiast jabłka zmieszałam z kwaśnym jogurtem..i
                            tez okazał się hitem..czepiam sie tego zakwaszania, bo pamietam, ze
                            ja od najmłodszych lat jako niejadek jadłam wszystko co było
                            przyprawione na na ostro a w przypadku mojego syna-niejadka smiałam
                            sie, ze na kanapke wrzuciłby sobie pół słoika musztardy, kilka
                            ostrych paryk i posypał szpilkami a wtedy byłaby najlepsza..tez
                            lubił bardzo intensywne smaki..dzieci przewaznie lubia bardzo zupy
                            ogórkową, pomidorową, kapuśniak..ale na nie w Waszym przypadku chyba
                            jeszcze za wcześnie..a mozna te lubiane potrawy wzbogać kalorycznie,
                            wiedząc, że dziecko chętnie je zje
                            --
                            • karro80 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 27.03.09, 19:00
                              My idziemy z dietą według urodzeniowego czyli ma ponad rok.
                              Ogórkowa się sprawdza, pomidorowa też, kapusniak jeszcze przed nami
                              (sok już był wprowadzony, kiszona kapucha sama po 9 lub od 9 więc w
                              obu przypadkach się nadajesmile)
                              Ale i krupnik jest hiciorem, nie powiem - taki na skrzydełku.
                              Jajecznica na parze wprowadzona także jest -i cieszy się uznaniem.

Fajny pomysł z tym kefirkiem do ziemniaków, ja dawałam raczej na
                              łagodnie, ale do niedawna nie tolerowała kwasiorów w niczym -
                              przeczulica przełyku prawdopodobnie. Najbardziej pasowały kaszki na
                              gęsto, ale ile można...(choć wtedy najładniej przybierała, ale
                              kaszki 5xdziennie plus owoce i obiad to trochę zamulające było)

Do jabłka przyzwyczajam - bo nie lubi za bardzo. Za to bananki kocha.

Ale wypróbuje i buraczki i resztę.
                              A zakwaszanie dobre jestsmile Na odporność bardzo dobrze działa.

Widzisz, Babciu 47 ja też w dzieciństwie na ostro: najlepszy śledź,
                              ogórki kiszone i grapefruity, mięsko z chrzanem, albo czosnkiem
                              posiekanym. Nawet mleko musieli mi solić to pamiętam. Dopiero
                              później byłam wszystkożernawink

Pozdrawiam i dziękuję.
                              • babcia47 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 27.03.09, 20:36
                                eno ja to się nie znam na tych korygowanych dietach..znaczy jecie
                                juz właściwie wszelkie składniki..to mozesz poszaleć..kwaśne bardzo
                                nie musi być tylko kwaskowate..do ogórkowej możesz dodać ryż oprócz
                                ziemniaczka to dostanie więcej weglowodanów, pomidorowa z lanymi
                                kluskami z pietruszką, bedzie przez dodatek jajka bardziej
                                kaloryczna, mozna dodac jogurt zamiast śmietany (białko i trochę
                                tłuszczu), jabłko zakwasza a nie sprawia, ze potrawa jest kwaśna..a
                                kefirek jest lekko kwaśny..samej mi zarełko lepiej "wchodzi" gdy nim
                                popijam posiłek, przez to że juz w ustach żuty pokarm dostaje enzymy
                                wspomagające trawienie..do kisielku możesz dla utozmaicenia wmieszać
                                jogurt..ja tak urozmaicałam gdy zrobiła mi sie zbyt duza porcja i
                                wnuk musiałby go jeść, taki sam przez dwa dni po dwa posiłki..bardzo
                                zyskuje na tym dodatku..szcególnie kisiel z gruszką i bananem. wnuk
                                lubi tez doprawianie czosnkiem, choc potem "zieje"..dodaje odrobinę
                                świerzego, rozgniecionego lub malutka szczypte suszonego bez soli i
                                nie konserwowanego siarką. Zmienia smak potrawy, która mogła
                                sie "przejeść" i zaostrza..dodaję czosnek czasem do kefirku gdy go
                                przyrządzan a.la biały chłodnik z ziołami, do jajeczniczki czasem
                                dla odmiany, do wywarów (cały ząbek lekko zmiażdżony uderzając przez
                                szeroki nóż położony na płask, gdy gotuję wiekszą ilość i potem
                                zamrazam), do marynaty przy przygotowaniu rybnych potraw, do
                                pieczonych mięs..czosnek wspomaga odporność i to niezaleznie od
                                postaci w jakiej się go poda, nie traci swoich własciwosci nawet
                                przy obróbce termicznej..na drugie danie mozna zrobić ziemniaczka,
                                jajecznicę i marchewke z groszkiem oprószoną..gotuje sie marchewkę z
                                groszkiem w małej ilosci wody z odrobina tłuszczu do miekkości na
                                koniec posypuje delikatnie mąką i dodaje masło, wywaru powinno byc
                                jak najmniej, i miesza chwile zagotowując..wytwarza się bardzo
                                smaczny sosik, do tego kefir, można tez podac jakąś surówke lub inne
                                ugotowane warzywko dla koloru np. brokuła..proste danie a w sumie
                                dziecko dostaje wszystko: warzywka, białko, tłuszcz, witaminy,
                                węglowodany..chetnie jedzone bo kolorowe..a jakie sycące !!..serwuję
                                to czasem moim dorosłym synom (od wieku szkolnego "odkurzaczom",
                                trudno im nastarczyć) i ledwo wstają od stołu tak są najedzeni..ja
                                też
                                --
    • alfa1674 Re: jakie posilki bezmleczne dla 8-miesieczniaka? 29.03.09, 23:41
      Mój syn też ma alergię na białko mleka krowiego, dlatego wszystkie kaszki mleczne odpadły. Kiedy wróciłam do pracy moja mama musiała go czymś karmić (zupkami i przecierami pluł, nic też nie chciał pić)a codzienne odciąganie pokarmu odpadało, dlatego kupiłam w aptece mleko dla dzieci ze skazą bebilon pepti 2(na receptę cena 50%). Małemu w połączeniu z kaszką o smaku jabłkowym tak zasmakowało, że nie chciał jeść nic innego. Teraz je już przeciery owocowe, zupki, ale nie chce niestety pić ani herbatek, ani soków i kiedy nie ma mnie dłużej w domu i nie mogę go nakarmić piersią babcia trochę go oszukuje i daje jeść bardzo rozcieńczoną mlekiem modyfikowanym kaszkę. Jak na razie to się sprawdza, mały skonczył 8 miesięcy i dostaje zanim pójdę do pracy pierś, potem około 9 rano kaszkę lub kleik na mleku modyfikowanym, w połódnie zupka, po południu przecier owocowy, o 17.00 wracam z pracy to oczywiście pierś, wieczorem kaszka a potem nocny maraton karmienia piersię, tak z 3-4 razy do rana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka