Dodaj do ulubionych

Wkrótce nowy rozkład PKP. Będą zmiany, ponoć ko...

22.11.11, 14:44
pr też podały rozkład będzie taka sama iliść połączeń do kostrzyna ,krzyża i zbąszynka co obecnie,2 pociągi będą przedłuzone jak dotycgczas do poznania,a w piątki i niedziele będzie kursował ir do poznania z gorzowa około 19.30 z poznania okolo 16,30 pociag będzie zatrzymywał sie tylko na paru stacjach. Mnie zastanawia tylko jedno po co jest polączenie do warszawy przez bydgoszcz? z tego co wiem to i tak większość ludzi wybiera przesiadke w krzyżu i jedzie przez poznań bo jest szybciej,pkp tłumaczy się że jest remont w poznaniu i nie mają miejsca na zmiane loku,ale 9 par pociagów szczecin-wawa własnie w poznaniu ma przestawianą lokomotywe na druga strone tak samo jak obecnie jezdzący pociag z wawy w pt. i nd czyli jednak mozna,a gwarantuje ze jakby te połaczenie bylo przez poznań to więcej ludzi by jeździlo,no i brakuje niestety po raz kolejny połączenia z krakowem
Edytor zaawansowany
  • Gość: mmmmmm000 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.11, 15:13
    W Poznaniu nie chodzi o miejsce na zmianę lokomotywy, bo akurat tego jest dość. Chodzi o brak... peronów. Peron "7" jest przebudowywany pod szybki tramwaj. 7a to teraz zupełnie nowy dworzec (dla wielkopolskiej kolei regionalnej). Perony 2, 3 i 1 są właśnie remontowane, a nad peronami 3a i 2a trwa budowa nowego budynku dworca. Pociągi dą dosłownie upychane, a wiele wypadło z rozkładu. Wszystko wróci do normy dopiero w połowie przyszłego roku.
  • sebn 22.11.11, 17:32
    no wiem że jest remont ale peronu 3a i 7a w poznaniu nie ma obecne perony to 1-obecnie remontowany do końca roku,2,2a,3 i 4b juz po remoncie ,pozostaja do remontu perony 4,4a,5i jeden tor 6 ,drugi tor peronu 6 i peron 7 będą slużyc tak jak piszesz szybkiemu tramwajowi,ale ja uwazam że i tak by dali rade z puszczeniem pociągu z wawy na gorzów,prawdopodobnie juz do końca przyszłego starego rozkładu juz nic się nie zmeni
  • Gość: mmmmmm000 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.11, 10:55
    W Poznaniu (również na stronach GW) była na ten temat wielka dyskusja. Z powodu remontu dworca dotąd nie ruszyła kolej aglomeracyjna, bo po prostu nie ma dla niej miejsca. Obawiano się, że trzeba będzie przełożyć trasy aż 20-25% prociągów. Tylko dzięki temu, że węzeł w Poznaniu jest całkowicie sterowany elektronicznie, a rozjazdy i cała sygnalizacja przestawiają się automatycznie, można było zagęścić ruch pociągów. To jest zdaje się największa operacja logistyczna dla tej stacji w całej jej historii. Udało się upchać zdecydowaną większość pociągów. Niestety pewien ich procent trzeba było jednak z dworca "wyrzucić". W okresie najbliższych kilku miesięcy nic się w tej kwestii nie zmieni, a jeśli już to na gorsze, ponieważ nowy budynek dworca na razie budowany jest między torowiskami, a niedługo zacznie się jego montaż ponad torami i wtedy pewnie nie będzie można na nich utrzymywać ruchu. Do normy wszystko wróci w czerwcu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka