Dodaj do ulubionych

"Paradyż" kulturalny, czyli nie wiemy co jest g...

12.02.12, 15:34
"Chcemy porozmawiać o finansach, bazie, strukturze organizacyjnej".
Proszę nie mydlić oczu! Takie właśnie zmiany w odniesieniu do jazz klubu są likwidacją filarów. Klub straciłby samodzielność i zostałby wchłonięty przez filharmonię. To oznacza likwidację dotychczasowych filarów. Proszę nazywać rzeczy po imieniu.
Edytor zaawansowany
 • Gość: bart IP: *.gorzow.mm.pl 12.02.12, 17:31
  Pierwszym elementarnym punktem kultury jako takiej, jest podać się do dymisji jeśli na osobie publicznej ciążą zarzuty prokuratorskie nie mówiąc już o skazaniu na 6 lat bezwzględnego więzienia i zwrotu prawie miliona złotych i nie ważne czy to wyrok prawomocny czy nie... ale tak robią ludzie kulturalni ... ja wiem szkoda kasy co miesiąc, można jeszcze podoić podatnika
 • Gość: brygida IP: *.gorzow.mm.pl 12.02.12, 18:03
  Ludzie chcą chodzić do instytucji kultury... hahahaha... w Gorzówku ?? Gdzie za 1.400 złotych zasuwania cały miesiąc w fabryce człowiek tylko kombinuje jak związać koniec z końcem.
 • Gość: stachanowiec IP: *.gorzow.mm.pl 12.02.12, 20:58
  1400 to i tak dużo a 1200 z groszami to nie łaska
 • Gość: aj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.12, 21:26
  Prezydent natomiast wrócił do idei stworzenia swego rodzaju szlaku kulturalnego: od amfiteatru w parku Siemiradzkiego poprzez kładkę nad ul. Walczaka, do Filharmonii Gorzowskiej, potem do Muzeum Lubuskiego i dalej do Teatru Osterwy skąd już tylko krok na bulwar nadwarciański. - Jakie inne miasto może się czymś takim pochwalić?

  A tak, to dobry pomysł, taka "nowa" ścieżka, żeby nie przechodzić przez brudne i zaniedbane do niemożliwości miasto, gdzie straszą walące się kamienice, chodniki brudne i pełne dziur. Tak, tak. Zamknijmy oczy na to co jest i brnijmy dalej w wirtualny świat powalającej grzowskiej kultury. Miasto to całość, klimat, spokojny powrót do domu po koncercie a nie konieczność czmychania samochodem, bo niebezpiecznie po zmierzchu na Chrobrego, w centrum. Tutaj wszysto co powstaje jest jakieś takie niedorobione, wyjęte z kontekstu.
 • stravik 12.02.12, 21:55
  Juz raz obradowano w Paradyzu, co w efekcie zaowocowalo bublem samorzadowym o nazwie Lubuskie (min. TJ byl jego tworca). Teraz tam wraca i chce stworzyc jeszcze jeden bubel...kulturalny, ktory rozlozy kulture w miesci. Te wszystkie jego nieomylne wizje juz sa odczuwalne , wiec powiedzmy mu, DOSC, DOSC OBLUDY!!

  Gorzow ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce!
 • mmmmmm000 12.02.12, 22:50
  Człowieku, zejdź na ziemię! Jak długo można żyć w sferze marzeń? Jak można nie widzieć realnej sytuacji swojego własnego miasta???

  Ostatnia królowa francuska, kiedy jej powiedziano, że jej poddani nie mają chleba, odparła, by... jedli ciastka...
  Kompletne oderwanie władzy od rzeczywistości!

  W szkołach marzną dzieci, a tu roztacza się kolejne wizje generujące koszty. Ciekawe, że nikt z słuchających tych chorych wywodów osób nie spytał wprost z czego te plany mają być niby realizowane. Pomysł ukulturalnienia miasta dobry, ale jak się ma na to pieniądze... Z budżetu trzeba wydawać na najbardziej potrzebne rzeczy, na które i tak nie starczy.

  Żeby zyskać przychylność mieszkańców, nie trzeba od razu robić wielkich spektakularnych rzeczy. Przykładem może być prezydent Wrocławia, który zaczął swą pierwszą kadencję od rewitalizacji starówki...
 • Gość: Reksio IP: *.dynamic.mm.pl 13.02.12, 11:11
  Ale Wrocław przede wszystkim zaczął od promocji miasta poprzez kulturę, W Gorzowie mylnie rozpoczęto promocję miasta poprzez sport, to było i jest największą wtopą tego miasta!!! Wrocław, zainwestował środki i pieniądze w to aby miasto było postrzegane jako kreatywne i ciekawe!!! W Gorzowie tylko się o tym mówi, ponieważ obrana strategia miasta, nie jest realizowana w 100 procentach min. za sprawą radnych którzy walczą miedzy sobą, i walczą i walczą, gdyby realizowano w 100 procentach plan rozwoju miasta, od początku, to było by inaczej. Co do marnego stanu miasta i głównych ulic, to jest to wina województwa, bo chociaż gorzów ma już obwodnicę, średnicówkę itd. to nadal województwo nie przyznało środków na odbudowę dróg które zostały zniszczone, wystarczy sobie popatrzeć jak wyglądało miasto jeszcze 30 lat temu, było w o wiele lepszym stanie!!
 • Gość: stravik IP: 62.243.123.* 13.02.12, 11:49
  Gość portalu: Reksio napisał(a):
  W Gorzowie tylko się o tym mówi, ponieważ obrana strategia miasta, nie jest realizowana w 100 procentach...
  Gdyby TJ zrealizowal ja w 100% to dzisaj Gorzow Wlkp. bylby bankrutem. Utworzenie woj. lubuskiego i dojscie do wladzy TJ dewastuje miasto z dnia na dzien.

  Gorzow ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce.
 • Gość: bart IP: *.gorzow.mm.pl 13.02.12, 13:14
  ... motorki to nie sport ...
 • Gość: mmmmmm000 IP: *.net.pbthawe.eu 13.02.12, 14:28
  Odnośnie Wrocławia podałem przykład na uzyskanie poparcia przez władze u obywateli, a nie na promocję... Żeby coś promować, to trzeba to najpierw posiadać.

  Promowanie kultury w Gorzowie podobnie jak promocja turystyki, bez kultury i turystyki to pomyłka. Gdyby 130 milionów zamiast w budynek filharmonii (pustą skorupę) władować bezpośrednio w twórców czyli tych, co tworzą kulturę, to może dałoby się w tym mieście zrobić na prawdę coś wielkiego. Gorzów ze swoim stanem kultury nie ma najmniejszych szans stać się ośrodkiem ponadregionalnym, bo tylko wysoka kultura ma szansę być zauważona. Są oczywiście wyjątki ponadregionalne typu jazz, ale to nie stanowi o całości.

  Hm. Szczerze mówiąc, to już mnie nudzą tłumaczenia w rodzaju "województwo nie dało". 100 milionów można było wywalić na filharmonię i jakoś nikt nie utyskiwał, że nie ma pieniędzy. Za tyle, to można 3 takie Kostrzyńskie wyremontować zupełnie bez niczyjej łaski.

  Ja się próbuję od jakiegoś czasu dowiedzieć na czym właściwie opiera się strategia tego miasta... Próbuję namówić redakcję GW do rozpętania dyskusji na ten temat, ale jakoś nikt się nie kwapi. Wiadomo, że ostatnia "strategia" miasta była pisana pod dyktando władz i właściwie częściowo nawet wbrew logice. Czy ktokolwiek wie czym to miasto ma być, jakie ma być, jakie ma priorytety, jakie główne wyzwania... ??
 • e_werty 13.02.12, 15:25
  rozpętania dyskusji na ten temat, ale jakoś nikt się nie kwapi

  ... bo ci co mogliby podjąć temat i coś zmienic sami czerpia z tego bałaganu. Decydenci nie będą podcinac gałęzi albo wycinac drzewa z ktorego zyją!
  Razem siedza przy jednym korycie - i tylko czasami sie ozywia jak zauważą że konkurencja wyłowiła smakowitszy kasek!
  Albo awansowala na powierzchnę szamba Magistratu.


  --
  Ostrzezenie! Czytanie mych postów i stosowanie ich w zyciu może być powodem strat finansowych oraz uszczerbku na ciele i umysle! Wybór należy do Ciebie! PRECZ Z TV!!! OLEJ WYBORY!!!
 • Gość: stravik IP: 2.108.76.* 13.02.12, 18:59
  Gość portalu: mmmmmm000 napisał(a):
  Ja się próbuję od jakiegoś czasu dowiedzieć na czym właściwie opiera się strategia tego miasta... Próbuję namówić redakcję GW do rozpętania dyskusji na ten temat, ale jakoś nikt się nie kwapi.
  Wlasnie, bo jak narazie to sie dowiadujemy, ze to schody, ze to Klodawka, ze to ZG zaplanowala to i tamto. A co z Gorzowem Wlkp.? Zadnej przyszlosci ? Wiemy, ze jest kryzys (oficjalnie nie ma kryzysu), jest budzet oszczednosciowy. A czy jest a jezeli tak, jakis dlugoletni plan rozwoju miasta? Sprobowlem poczytac:
  "Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Gorzowa Wlkp. na lata 2010-2020" zamieszczonego na portalu Gorzow Przystan. I powiem szczerze, ze takiego bla bla bla juz dawno nie czytalem. Okazuje sie, ze jestem mieszkancem miasta, ktore ma ogromny potencjal. Jest tylko pytanie, jak go wykorzystac? Tam sa tylko same ogolniki, brak konkretow.
  Nie ma nawet tego, co miejscy radni i TJ zaproponowali do Strategi Rozwoju Lubuskiego (chodzi o te propozycje dotyczace miasta). Mamy KRYZYS, DEWASTACJE MIASTA i...to tyle pozostawi po sobie TJ i swita.
  Brak propozycji rozwojowych dla Ziemi Gorzowskiej. Ktos powie, Aglomeracja Gorzowska. Odpowiadam, to propagandowa fikcja. Ladnie brzmi w mediach, co innego w rzeczywistosci. Nie chce porownywac tego, co mozna poczytac na stronach ZG. Maja wiele koncepcji i maja wsparcie Marszalka. My nie mamy nic !! To co proponuje TJ i swita to degradacja miasta do miasteczka prowincjonalnego, bez wyrazu. Gorzowianie obudzcie sie !!

  Gorzow ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce!
 • e_werty 12.02.12, 23:04
  Spotkanie przebiegło w spokojnej atmosferze... obcych nie zaproszono?

  .. sama kamaryla Prezia!
  Jak za starych czerwonych lat!
  Ktos samokrytyke zlozył?
  ALE JAJA!!!

  --
  Ostrzezenie! Czytanie mych postów i stosowanie ich w zyciu może być powodem strat finansowych oraz uszczerbku na ciele i umysle! Wybór należy do Ciebie! PRECZ Z TV!!! OLEJ WYBORY!!!
 • Gość: thebird IP: *.gorzow.mm.pl 13.02.12, 10:02
  Gdzie za 1.400 złotych zasuwania cały miesiąc w fabryce człowiek tylko kombinuje jak związać koniec z końcem.
  Nalezało sie uczyć i teraz nie kombinować z wiązaniami .
  Zadając pytanie Gdzie ? odpowiadam : w szkole
 • e_werty 13.02.12, 10:12
  Gdzie za 1.400 złotych

  .. netto? Wchodze w to...

  --
  Ostrzezenie! Czytanie mych postów i stosowanie ich w zyciu może być powodem strat finansowych oraz uszczerbku na ciele i umysle! Wybór należy do Ciebie! PRECZ Z TV!!! OLEJ WYBORY!!!
 • Gość: Wolna Białorus IP: *.aster.pl 13.02.12, 11:12
  wiadomosci.onet.pl/forum/bialoruska-tv-polska-finansowala-protest-w-2010-ro,2,598360,0,czytaj-najnowsze.html
 • e_werty 13.02.12, 11:16
  Autor: Gość: Wolna Białorus

  ... Wol na Białorus?

  --
  Ostrzezenie! Czytanie mych postów i stosowanie ich w zyciu może być powodem strat finansowych oraz uszczerbku na ciele i umysle! Wybór należy do Ciebie! PRECZ Z TV!!! OLEJ WYBORY!!!
 • Gość: ele Apel IP: *.aster.pl 13.02.12, 12:03
  forum.gazeta.pl/forum/w,752,133295192,133309771,Re_O_czym_jest_ten_tekst_.html
  ŻADAMY ! PRAWA DO REFERENDUM syjonisci ! a jak nie to wypad do Izraela !!! paszoł won
 • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 13.02.12, 19:05
  i żebym cie tu więcej nie musiał czytać!...................................................................................................................................................................................................................................
  żartowałem stary palancie;-)))
  jak się tak czyta te twoje wypociny to aż żyć się chce(bez i)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.