Dodaj do ulubionych

matury z matematyki i polskiego rozszerzony

08.05.12, 20:06
Dziś była matematyka na maturze - obowiązkowa od 2010 r.
Nowa matura z matmy nie ma porównania do starej matury z matmy - która była nie do zdania a ja tą maturę zdałem. Na 11 podchodzących z całej szkoły do matematyki zdały 4 osoby na oceny dostateczne. Z ustnej miałem pierwszy piątkę i wyszedłem a tamtych jeszcze młócił. Cała 4-ka zdała ustną (nie wiem na jaką ocenę).

Z matury (starej) z języka polskiego miałem 4. Dwie czwórki były na całą szkołę i jedna piątka. A większość oceny niedostateczne. Miałem bardzo trudny temat wypracowania które się pisało (nie to co nowa matura - jakieś testy z kropeczkami do wpisania). Całe 4 albo 6 stron A4 (nie pamiętam już ile ich było) wypracowania który temat miał nazwany w tak zawiły sposób że tylko się domyślałem że on dotyczy wpływu Boga na literaturę poszczególnych epok.

Słaba szkoła ale dobry uczeń.
wolfstein3d

--
artykuł z arkuszami matury z matmy 2012 i polskiego poziom rozszerzony wraz z odpowiedziami

gorzowianie.com.pl/379,matura_2012_jezyk_polski_rozszerzony_i_matematyka.html
<*>
Edytor zaawansowany
 • wolfenstein3d 08.05.12, 20:10
  dodam jeszcze że stara matura z matmy była nieobowiązkowa a wolfstein się do jej pisania sam zgłosił - wszyscy pisali łatwą geografię - bez przygotowania się do niej dostawali 4-ki (ale z polskiego dostawali pały i w rezultacie matury mieli niezdane).

 • danny_boy 08.05.12, 21:20
  A czemu mama kazała ci do 14-ki chodzić?
 • wolfenstein3d 08.05.12, 22:52
  Wybierz sobie temat i spróbuj coś napisać ( bez pomocy internetu)

  "Pisarz tylko zaczyna, dopiero czytelnik dzieła dopełnia, rozwija i wzbogaca" - przekonuje Ryszard Kapuściński. Podejmij dialog z sądem pisarza, przywołując stosowne utwory.
  Czym dla bohaterów literackich różnych epok jest pamięć o życiowych doświadczeniach: darem, brzemieniem, przekleństwem? Omawiając zagadnienie wykorzystaj znane teksty literackie.


  Literatura XIX wieku jako strażniczka narodowego pamiątek kościoła. Rozważ problem odwołując się do wybranych utworów.
  A) Jan Kochanowski " Pieśń XXV" , Kazimierz Wierzyński " Modlitwa". Interpretując wiersze Jana Kochanowskiego i Kazimierza Wierzyńskiego wyjaśnij czym jest wiara dla poety XVI i XX wieku.
  B) Albert Camus " Dżuma" (fragment). Zło jako wyzwanie, wobec którego człowiek powinien wyraźnie się opowiedzieć - rozważania na kanwie " Dżumy" i innych utworów literatury XIX i XX wieku.
 • Gość: kozamaradio IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 09.05.12, 07:28
  To ja zdawałem barrrrrrdzo starą. Bo matematyka była obowiazkowa i obowiazkowo był zadanie z przebiegu zmiennosci funkcji.
 • wolfenstein3d 09.05.12, 11:36
  >> obowiazkowo był zadanie z przebiegu zmiennosci funkcji.

  to jest bardzo łatwe i nie na poziom maturalny


  --
  gorzowianie.com.pl
  <*>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.