Dodaj do ulubionych

Debata Michale i co dalej ?

08.03.13, 08:04
Wrzucam tę myśl na forum i na Facebook-a.

Debata zorganizowana przez Stowarzyszenie, którego Prezesem jest Michał Obiegło była wartościowym wydarzeniem w życiu regionu nie dzięki wypowiedziom polityków, tylko dzięki materiałowi przygotowanemu przez organizatora i dzięki namiastce dyskusji z udziałem widowni.

Zielonogórski Sejmik zgodził się na to abyśmy nie mieli w całym regionie ani jednego szpitala publicznego. Tak zdecydowała partyjna arytmetyka.

Teraz jednak sprawy przybierają dramatyczny obrót. Spółka z o.o., która ma zajmować się leczeniem mieszkańców Regionu Gorzowskiego może nie mieć oddziału ratownictwa medycznego (SOR).
Najbliższy SOR ponoć jest w Drezdenku (ponad 50 km od Gorzowa, marne drogi).
Smaczku dodaje fakt, że pracownicy tegoż SOR-u mieszkają nie dalej niż 10 km od gorzowskiej Katedry.

No jak tam Panie Michale, zero reakcji - zbudowaliście pozycje i nie chcecie już nikomu się narazić ?
Sami młodzi ludzie, więc może czekają, że kiedyś to się wszystko samo ułoży, Zych odejdzie do krainy wiecznej zieleni, a dyrektor piszący złowrogie oświadczenia zrobi karierę w show-biznesie.

Pytanie tylko, czy zostanie nas gorzowian chociaż ze 100 tys. ?
Edytor zaawansowany
 • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 08.03.13, 12:05
  Debata jest przed podjęciem decyzji. To nie była żadna debata, tylko kolejny think tank Platformy Obywatelskiej.

  W temacie województwa cała Polska miała okazję się dowiedzieć kto to są "Lubuszanie".

  Co dalej Michale?

 • e_werty 08.03.13, 14:25
  3.018 zł w Zielonej Górze, 2.959 zł w Gorzowie

  ... z chęcia podejme pracę za podane stawki!

  --
  Ostrzezenie! Czytanie mych postów i stosowanie ich w zyciu może być powodem strat finansowych oraz uszczerbku na ciele i umysle! Wybór należy do Ciebie! PRECZ Z TV!!! OLEJ WYBORY!!!
 • Gość: wszystko źle IP: *.aster.pl 08.03.13, 15:50
  Ach, ta Platforma...
 • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 08.03.13, 19:21
  jak to z tymbenetonem było? żółto niebieski miał być?a wyszło berlińskie pseudolotnisko!:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  wsioku ty.................. wsioku:-))))))))))))))))))))))
 • czarownica_z_lasu 08.03.13, 18:39
  W Drezdenku nie ma SOR-u.
 • marek_p 08.03.13, 20:55
  czarownica_z_lasu napisała:

  > W Drezdenku nie ma SOR-u.

  o.k. - nie wiedziałem.
  To gdzie jest najbliższy ?
 • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 09.03.13, 11:15
  o.k. - nie wiedziałem.
  > To gdzie jest najbliższy ?
  oj cenzor cenzor...........nie rób z siebie durnia.............
  jak wiemy to piszemy...nie wiemy nie piszemy ......proste?
  a swoją drogą sor jest w normalnym szpitalu potrzebny jak trzeci koń przy bryczce....
  to tak wyimaginowana otoka to zarabiania pieniędzy......izba przyjęć w 100% wystarczy.
  pacjent- diagnoza- badanie i oddział ..... proste? czy nic nie kumasz.........:-))))))))))
 • stravik 08.03.13, 21:41
  Marku, na debacie o szpitalu powiedziałeś, że należy leczyć przyczyny a nie skutki zadłużenia szpitala. Przyczyną nazwałeś powstanie tworu lubuskiego i tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Rozwiązanie tego tworu, z pewnością przyczyni się do rozwiązania wielu problemów Gorzowa Wlkp. i Ziemi Gorzowskiej. Ale do czego zmierzam. Powstanie stowarzyszenia, którego Prezesem jest Michał Obiegło, w moim przekonaniu zaczyna być manipulowane i wykorzystywane przez...polityków. Po czym tak sądzę? A no po tym, że zaczynają mieć sukcesy w zabieganiu w UM o... duperele !! Dni Tworu Lubuskiego w Gorzowie Wlkp., obrady sejmiku w Gorzowie Wlkp. (ponoć 3 razy) i niech jeszcze dołożą dożynki w Deszcznie, a okażą się, że są BARDZO SKUTECZNI. UM przychyla się do ich żądań, czy sugestii. Natomiast, już mniej słychać o elektryfikacji linii Kostrzyn Krzyż, gdzie na bazie tego problemu zaistniało to stowarzyszenie. Po debacie szpitalnej cisza, czyżby brak tematu? Co pan na to Panie Michale ?

  Jest jeszcze druga rzecz, to powstałe
  Stowarzyszenie Lubuskiego Instytutu Rozwoju Obywatelskiego, które firmuje niejaki Michał Wasilewski (drugi Michał). To następna organizacja, która jak się wydaje, zacznie umacniać lubuską tożsamość na Ziemi Gorzowskiej. Tak odczytuję sens ich deklaracji.
  Wniosek, jak nie gazety, to stowarzyszenia "APOLITYCZNE", będą umacniały wiarę, że jedyną i właściwą drogą rozwoju krainy gorzowskiej i jej stolicy, jest i będzie, jej byt w tworze lubuskim.
  Jak to trafnie nazwał Nicelus, to tylko kolejny think tank...tym razem Platformy Obywatelskiej (a dokładnie, ludzi z zielonogórska mentalnością). Obydwa stowarzyszenia powstają w Gorzowie Wlkp. w celu...kreowania debat publicznych, miedzy innymi na temat kierunków rozwoju województwa. Fajnie brzmi, ale czy te deklaracje są szczere ?
  Młodzi ludzie z naiwną nadzieją na lepsze, mogą dać się zmanipulować temu potworowi. Nie będą pierwsi i ostatni, którzy tego doświadczyli, potwór ma w tym kilkudziesięcioletnie doświadczenie.
  Życie pokazuje, że ośmiornica zielonogórska jest bardzo spostrzegawcza i szybko przechodzi do natarcia.

  --
  Gorzów ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce !!
 • stravik 09.03.13, 01:53
  PS. Na debacie o szpitalu zabrakło mi ze strony Michała, przysłowiowej kropki nad i.
  Wyglądało to raczej tak, że temat debaty został rzucony (wykresy a przy tym uwaga, że nie wszystkie dane udało się osiągnąć) , i...Michał zniknął. Michale, zabrakło mi Twojego zdania.

  Dziwne, że politycy i urzędnicy uczestniczący w przekształceniu szpitala w spółkę, tak licznie stawili się na debatę zorganizowaną przez stowarzyszenie, nie mającego żadnego wpływu na to co się dzieje w mieście i województwie. Ktoś o to zadbał. Czy to ty Michale ?

  _ _
  Gorzów ma w nazwie Wielkopolski i tam jest jego miejsce !!
 • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 09.03.13, 15:08
  stravik napisał:

  > Michał zniknął.

  Może dotarło do niego jak bardzo się mylił w sprawie istnienia tego województwa i spalił się ze wstydu?

  :D

 • Gość: morda IP: *.devs.futuro.pl 09.03.13, 11:41
  Panie Marku przykro to pisać, ale wojnę o likwidację województwa przegramy. Przegrywamy bitwy o szpital, środki, inwestycje, infrastrukturę. Zielonogórscy entuzjaści tego tworu mają oręż: media, urzędy, upolitycznionych urzędników. Zapewnili sobie wszystko co niezbędne do zarządzania masami i bezczelnie z tego korzystają. Od wyborów do wyborów.
  Możemy czekać na "odsiecz" z Warszawy. Na to, że ktoś zauważy nieprawidłowości, destrukcję regionu gorzowskiego, hipokryzję i tą całą patologię, która ma tu miejsce i powie dość, ale to również mrzonki, bo niby dlaczego miałby to robić ? Wszak mamy demokrację,.. której tu brak :)

  Wiele o tym pisano. Druga "linia frontu" to walka o Gorzowski Okręg Wyborczy. Jest to Idea, pod którą można zebrać wszystkie struktury partyjne w regionie. Być na swoim. Być niezależnym od central partyjnych w ZG, to dobry demokratyczny cel, do którego mamy prawo jako mieszkańcy Regionu gorzowskiego. Po kilkunastu latach wmawiania nam żeśmy lubuszanie, Gorzów nie posiada własnej reprezentacji parlamentarnej, a mamy tradycje. Był nawet premier z Gorzowa!
  Wzorem Bydgoszcz i Toruń, gdzie funkcjonują dwa okręgi. Gdzie lokalna klasa polityczna, może dyskutować o województwie jak równy z równym. Na argumenty, a nie na zagrania socjotechniczne rodem z PRL-u. • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 09.03.13, 13:58
  morda napisał(a):

  > Panie Marku przykro to pisać, ale wojnę o likwidację województwa przegramy.

  Ta wojna będzie wygrania na sto procent. Kiedyś przecież ktoś mądry będzie rządził Polską i nie tylko tu, ale generalnie zmieni cały podział administracyjny kraju. Pytanie jest tyko kiedy. Gdy w tym województwie na pobojowisku nie zostanie nic prócz długów - wtedy będzie to już tylko pyrrusowe zwycięstwo.

  > Możemy czekać na "odsiecz" z Warszawy. Na to, że ktoś zauważy nieprawidłowości,
  > destrukcję regionu gorzowskiego, hipokryzję i tą całą patologię, która ma tu
  > miejsce i powie dość, ale to również mrzonki, bo niby dlaczego miałby to robić ?

  Ponieważ politycy kłamią, więc prawda ma trudności by się przebić. Pokazaniu prawdy służą takie właśnie petycje. Należy też demaskować kłamstwa polityków.

  > Po kilkunastu latach wmawiania nam żeśmy lubuszanie,
  > Gorzów nie posiada własnej reprezentacji parlamentarnej,
  > a mamy tradycje. Był nawet premier z Gorzowa!

  Tymczasem Zielona Góra ma swojego przedstawiciela w parlamencie europejskim - Zawisza Zielony.

  ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka