Dodaj do ulubionych

Wspólny apel samorządów z Niemiec i Polski: "Ch...

02.04.13, 20:29
Wg mojego rozeznania Gorzow nie uzyska polaczenia z Berlinem do czasu az Z. Gora nie uzyska takiego samego polaczenia .Metne tlumaczenia urzednikow z Urzedu Marszalkowskiego maja jedynie zamydlic oczy gorzowianom ze chcemy ale sa przeszkody ,ktorych pokonac sie nie da. Pozdrawam optymistow
Obserwuj wątek
      • marek_p Re: Wspólny apel samorządów z Niemiec i Polski: " 03.04.13, 20:10
        Wartościowa inicjatywa Stowarzyszenia. To kolejna próba przebudzenia Gorzowa, przejaw istnienia na tych zapomnianych ziemiach Społeczeństwa Obywatelskiego.
        Dziękuję za podjęcie tej próby (to o pracy włożonej w przygotowanie materiałów i organizację konferencji).

W temacie połączenia jestem sceptykiem. Zielona Góra będzie blokować połączenie Gorzowa z Berlinem tak długo jak się da.
        Nie wiem, czy pamiętacie - niedawno była informacja, że zabytkowy wiadukt jeszcze 1-2 lata może być dopuszczony do użytkowania.
        Czyli jest rok 2015 bydgoskie szynobusy śmigają z Zielonej Góry do Frankfurtu i może nawet do Berlina, a my stajemy się pośmiewiskiem dla turystów z Berlina, bo kolej tu kończy bieg (dla niezorientowanych: z Berlina pójdzie dojechać, ale stacja Gorzów Wlkp. - Główny będzie ostatnią stacją w kierunku wschodnim, do Piły trzeba będzie jechać przez Zbąszynek i Poznań - to 2 a może nawet 3 razy większa odległość niż dziś).
        Wiem, że wygląda jak bym się naćpał, ale poczytajcie, proszę, Gazeta o tym pisała całkiem niedawno). To jest Polska, takie jest lubuskie.

W temacie katastrof infrastruktury kolejowej - wolałbym, żeby zablokowany był kierunek na Zbąszynek... jednak prawdopodobnie tamtą drogą będziemy jeździć do Warszawy przez wiele lat, nakręcając falubazowni potoki pasażerskie.

Każdy, kto przez pomyłkę wsiadł w Poznaniu do pociągu jadącego do Gorzowa przez Zbąszynek wie jakie to wyśmienite połączenie. Owszem zapłaciłem frycowe i wiem. Ostrzegałem swojego studenta, ale też zapłacił frycowe. Ponoć na informacji w Poznaniu jest promowane to połączenie, co jest oczywistym skandalem i działaniem na szkodę podróżnego (czas to pieniądz, po wertepach można podróżować w wakacje).

Kochani w takich właśnie barwach rysuje się komunikacyjna przyszłość Gorzowa.
        Ktoś powinien za to zapłacić, ale pewnie wybierzecie tych samych przedstawicieli Gorzowa w sejmie i senacie oraz falubaziewie.
    • pankamyk Też mi apel. 03.04.13, 23:02
      W lutym obecnego roku w Kostrzynie nad Odrą miała miejsce polsko - niemiecka konferencja w sprawie kolei wschodniej ( www.kostrzyn.pl/index.php/aktualnopci-usermenu-62/1-z-ostatnich-dni/3568-polsko-niemiecka-kooperacja-transgraniczna-na-przykadzie-kolei-wschodniej-ostbahn-2013 ) . W sprawę zaangażowane są liczne samorządy, nie tylko lubuskie ( www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/12929/Z-Pily-bezposrednio-do-Berlina-juz-w-2015.html ). Jest tez taka strona ( www.ostbahn.eu/ ).
      "APEL" jest przydatny tylko jako dodatkowy nacisk/wyrażenie opinii. Ale moim zdaniem ubrani w garniturki chłopcy mogą równie dobrze apelować o przyjście wiosny. To po prostu w żaden sposób nie zależy od żadnych apeli.
      No i oczywiście warto wspomnieć, że w zasyfionym i śmierdzącym mieście G. nad rzeczką Kłodawką nikt nic nie pisze o inicjatywie ponownego uruchomienia Ostbahn. No bo po co, ani to tramwaj ani żużel a ni filharmonia. Inne miasta na trasie tej kolei piszą o swoim udziale w tym, przedsięwzięciu.

--
      WYWALIĆ BERNARDA Z FORUM
      • pankamyk Re: Też mi apel. 03.04.13, 23:10
        I dopowiadając samemu sobie. Gorzów oczywiście jest w tym czymś. Ale po co chwalić się jakimiś cudzymi sukcesami? Wszak kontaktem Jacek Jeremicz jest. Ale proszę: oto prezentacja projektu tej kolei w PDF: ( www.ostbahn.eu/20110902_handout-TransOderana-EVTZ-09-2011-Polnisch.pdf )

I wracając do tych przemiłych chłopców, morał mam taki: zanim zrobisz medialny szum, sprawdź czy ktoś nie załatwiał sprawy przed tobą.
        --
        WYWALIĆ BERNARDA Z FORUM
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka