Dodaj do ulubionych

Znasz język obcy? Nie? To dlaczego kłamiesz w CV?

25.05.13, 16:54
Na fotografii "brzydkie Angielki".
Bo Angielki są brzydkie.

--
Tolerancja to cnota ludzi bez przekonań

Gilbert K. Chesterton
Edytor zaawansowany
  • Gość: nicelus IP: *.dip0.t-ipconnect.de 25.05.13, 20:05
    "Znajomość języków przekłada się praktycznie bezpośrednio na wielkość zarobków."

Jeżeli ktoś nie zna nawet polskiego, to jedynie prezydentem RP może zostać.

• Gość: ksiądz Marian IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.13, 18:39
    > Jeżeli ktoś nie zna nawet polskiego, to jedynie prezydentem RP może zostać.

O przepraszam, jeszcze księdzem i to bardzo wysoko postawionym nawet.
  • Gość: .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.13, 23:20
    no nie do końca .Ksiądz na studiach obowiazkowo ma łacinę:)
  • Gość: www IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.13, 03:41
    Kłamią bo pracodawcy mają chore wymagania przy rekrutacji do pracy i to co oferują po spełnieniu tych wymagań to pożal się boże.

Pracodawca często sam nie zna języka i przydałby mu się ktoś do pomocy za przysłowiową miskę ryżu
  • Gość: Bernard IP: *.net.albertacom.com 26.05.13, 04:42
    Hey,
    Przypatrujac sie produkcjom pisarczykow gorzpowskiej wersji Gazety latwo zauwazyc ze te sieroty jezykow "obcych" nie znaja..
    Staraja sie czasami jakies "obce" slowo wrzucic tu czy tam ale to chyba dla glupszych od siebie....
    Wyglada to zalosnie, sensu nie ma ale skoro pisarczyki gazety wiedza ze nikt tego I tak nie zrozumie....wiec wstawiaja...
    Ich zasada jest prosta: Jesli czytelnicy nie zrozumieja to za "madre" uznaja...
    I to sa jaja...
    PS. Pisarczyki Gazety nie znaja jezykow.... Z polskim wlacznie....
    Jaja jaja jaja
  • shootthemall 27.05.13, 03:39
    Gość portalu: Bernard napisał(a):

> PS. Pisarczyki Gazety nie znaja jezykow.... Z polskim wlacznie....
    > Jaja jaja jaja
    w takim razie wiele ciebie łączy z tymi pisarczykami durniu :)
  • Gość: Bernard IP: *.net.albertacom.com 27.05.13, 20:07
    Hey shootthemall ,
    Ja od dlugich lat 23.5 godziny na dobe uzywam angielskiego....
    Wyjatkiem sa moje "wystepy" na forum....
    Wierz mi...Nikt w Gorzowie angielskiego mnie uczyc nie bedzie..
    Przede wszystkim niedouki -pisarczyki z powiatowej wersji Gazety....
    Oni "po polsku" glupio wygladaja a "po angielsku" calkowicie zalosnie...
    Sa jak gowniarze ktorzy probuja popisywac sie tym cvzego nie potrafia...
    I to sa jaja
    :):):):):)
  • Gość: cośumie IP: *.kwidzyn.mm.pl 02.06.13, 22:28
    Tak się składa, że ja akurat znam język angielski i trochę niemiecki. Jeśli chodzi o angielski to mogę wpisywać profficiency lub bardzo dobra w mowie i piśmie. Niemieckiego niekiedy w ogóle nie wpisuję. Pracy nigdzie nie mogę dostać. I tu ciekawostka - profficiency - niektórzy pracodawcy nie wiedzą w czym rzecz. Niech mi ktoś wytłumaczy o co tu chodzi bo ja nie ogarniam otaczającej rzeczywistości.
  • ubrana_prawda 26.05.13, 09:42
    Rząd kłamie. Partie polit. kłamią. Kościół kłamie. Pracodawcy kłamią. Pan Jasio z oficyny kłamie.... Życie w Polsce polega na tym, że wszyscy wszystkich chcą zrobić w konia.
  • Gość: login_t IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 26.05.13, 10:03
    Rastaman...
  • Gość: goś IP: *.toya.net.pl 26.05.13, 09:49
    Jak oni nawet polskiego nie znają, to jak mogą dobrze znać języki obce? Setki razy widziałam na różnych forach posty osób po anglistyce, germanistyce, i piszą tak: na prawdę, wacham się, wogule, wogóle, poprostu, "mimo, że"... itp. No ale mniemanie o sobie mają, oni znają języki! Tak o sobie piszą, że są inteligentni, po kilku kierunkach i znają języki "na prawdę" bardzo dobrze :D
  • szefunio1 26.05.13, 10:25
    No cóż, za "komuny" było tak, że:
    Pracownicy udawali, ze pracują a (państwowy) pracodawca udawał, że im płaci.

Dziś się trochę zmieniło:
    Pracodawca udaje, że potrzebuje nie-wiadomo-jakich umiejętności u pracowników, a pracownicy udają, że je posiadają.
  • washington84 26.05.13, 16:25
    Często zatrudniam i zawsze stosuje zasady: "należy przesłać CV i list motywacyjny w obu językach", oraz dodać ze "interview będzie przeprowadzone w języku angielskim". W ten sposób na atrakcyjne pozycje z pensja 5-6 tys otrzymuje 2-3 podania. Reszta nawet nie raczy podesłać dokumentów po dodatkowej prośbie.
  • e_werty 26.05.13, 16:46
    Często zatrudniam i zawsze stosuje zasady:

... nie płacić - chętnych jest wielu...

--
    Ostrzezenie! Czytanie mych postów i stosowanie ich w zyciu może być powodem strat finansowych oraz uszczerbku na ciele i umysle! Wybór należy do Ciebie! PRECZ Z TV!!! OLEJ WYBORY!!!
  • shootthemall 27.05.13, 03:40
    e_werty napisał:

> Często zatrudniam i zawsze stosuje zasady:
    >
    > ... nie płacić - chętnych jest wielu...
    >
    >
    kilka gramów ołowiu pomogłoby cię wyleczyć z tej przypadłości
  • zydgejmasoncyklista 26.05.13, 21:59
    Pewnie należysz do tych co w mojej poprzedniej firmie - wymagania co do języka obcego mieli jak z kosmosu (i nie wiadomo po co), ale problem był żeby ktokolwiek z HR-u był w stanie to zweryfikować ;-D
  • Gość: wanton IP: *.yolau.net 27.05.13, 05:35
    To samo mówiłem. Nadęty głąb coś pokrzykuje, że bedzie innych weryfikował,
    a nadaje się do tego jak krowa do śpiewania arii.
  • Gość: wanton IP: *.yolau.net 27.05.13, 05:31
    Ludzie, a kto weryfikuje tę znajomość?
    Głąby, których ego, pycha i głupota przebijają sufit?
    Znam takich.
  • zalogopeda 26.05.13, 18:42
    moim skromnym zdaniem, mlodzi (?) Polacy biora przyklad z pewnej gazety wyborczej, zatrudniajacej osoby, ktore nie radza sobie (uwaga, eufemizm) z jezykiem ojczystym (polskim). Czytaja i mysla sobie - no prosze, skoro takie powane "medjum" zatrudnia "takich", to czemu ja nie mam napisac, zem biegly w starocerkiewnym i urdu? Tez pewnie dostane dobra prace za godziwe pieniadze, jak w GW. Przyklad idzie z gory.
  • cezar85 26.05.13, 22:11
    kłamię, bo niby jak mają mnie sprawdzić ci, którzy też kłamali, że znają
  • babai 26.05.13, 22:32
    W moim miasteczku większość znanych mi dyrektorów, kierowników i prezesów nie zna języków, bo to ludzie starej daty, często po szkółkach niedzielnych robionych dla picu na stare lata. Zarabiają bardzo dobrze, a w razie co mają sekretarki, które znają języki albo po prostu zarudniają tłumacza. Na prowincji tezy z artykułu się nie sprawdzają. Zagranicznych gości nie ma, wystraczy umieć sie dogadać po polsku i mieć znajomości a wysokie zarobki są juz gwarantowane. Inaczej nawet Oxford nie pomoże...
  • danny_boy 27.05.13, 00:30
    babai napisała:
    > W moim miasteczku
    > zarudniają tłumacza. Na prowincji tezy z artykułu się nie sprawdzają.
    > Zagranicznych gości nie ma, wystraczy
    Pozostań w swoim miasteczku ze swoimi tezami.
  • danny_boy 27.05.13, 00:31
    Gość portalu: -E- napisał(a):
    > mój stan umysłowy nie jest najlepszy
  • shootthemall 27.05.13, 03:43
    Gość portalu: -E- napisał(a):

> zydowska firma kurierska zgubila projekt polskich studentow
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13987207,Robota_na_konkurs_NASA_zgubil_im_kurier__Zbudowali.html#MT
    > przypomne panstwu ze niedawno inna firma zgubila ulubiona rakiete Radwanskiej g
    > dy ta przyjechala na rozgrywki do izraela.
    > W tej sytuacji wypada tylko zapytac: czy w konkursie brali tez udzial studenci
    > zydowscy?

W tej sytuacji wypada tylko zapytać: czy od dawna masz tak narąbane pod czaszką?
  • Gość: Bernard IP: *.net.albertacom.com 27.05.13, 20:29
    Hey,
    Szczegolnie gdy sa piekne I spiewaja....
    I w dodatku czarne....
    Tak, Zydow mozesz spokac w "roznych kolorach"...Takze zoltych...
    Wyobraz sobie faszysto: tyle nienawisci moglbys na jednej osobie skoncentrowac...
    Jaka wydajnosc...
    he he he
    :):):):)
    PS. Ty faszysto zakichany ogladajac ten klip z pewnoscia zastanawiasz sie gdzie znajduje sie najblizsza Synagoga I jak sie do zydowskiego klubu zapisac....
    Nie dla smierdzacego faszystowskiego psa ta koszerna kielbasa...
    he he he he
    I to sa jaja
    www.funnyordie.com/videos/d056b3dd60/black-and-jewish-black-and-yellow-parody

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka