Dodaj do ulubionych

Prokurator ujawnia nazwisko sprawcy wypadku

12.05.08, 17:38
Ja jestem ciekaw dlaczego chłopak pił ? Dlatego ,że miał ciężkie
życie ? Czy dlatego ,że brał przykład z "góry" (czyt. prezydent z
chorą golenią) ? Czy może dlatego ,że alkohol (czyt. narkotyk) jest
ogólnie dostępny i nie zakazany jak twarde narkotyki ,mimo że
powoduje w społeczeństwie takie samo spustoszenie ?
Obserwuj wątek
      • Gość: p jakos tak w tej polsce jest.... IP: *.broadband.pl 12.05.08, 19:12
        ze jak jest 50, to mozna jechac 300,
        ze jak nie wolno jezdzic po pijaku to i tak jezdza.
        Ale to podobno tak jest, ze jak sie siada za kierownica, to
        testosteron uszami tryska co niektorym. I wiadomo: przepisy
        przpisami, a ja bym tez przestrzegal, ale ja to troche lepiej jezdze
        niz ci dla ktorych przypisy wymyslono.

-Czy wiecie, ze kobiety za kierownica powoduja najwyzej stluczki?

p
        • Gość: M&m Re: jakos tak w tej polsce jest.... IP: *.2a.pl 12.05.08, 19:29
          > -Czy wiecie, ze kobiety za kierownica powoduja najwyzej stluczki?
          >
          > p

Nie przesadzasz troche? Ostatnio byla na gazecie informacji o pani co wjechala
          na czerwonym swietle w inny samochod, bo... slonce ja oslepilo i sa kupil te
          linie obrony. Pasezerka tamtego samochodu lezala pare miesiecy w szpitalu. To
          nie byla "najwyzej stluczka".
            • Gość: M&m Re: jakos tak w tej polsce jest.... IP: *.2a.pl 12.05.08, 22:43
              Tez uwazam, ze sa lepszymi kierowcami. Bo jak zauwazylem te ktore maja slabe
              umiejetnosci jezdza poprostu duzo wolniej. Jednak pisanie, ze jedynie powoduja
              stluczki to przesada.

Co do pijanych kobiet powodujacych wypadki to znam Aleksandre Jaku... O
              przepraszam sledztwa chyba jeszcze niepokonczone Aleksandre J. byla poslanke SLD...
                  • dzikowy Agdyby ofiara nie była w ciąży... 13.05.08, 09:23
                    Gdyby ofiara nie była w ciąży, to dam sobie głowę uciąć, że prokuraturze nawet
                    do głowy by nie przyszło ujawniać dane przed wyrokiem - kościółkowe pierdoły
                    uderzyły do łbów. Dla kierowcy polecam linię obrony - Wysokim Sądzie, nie
                    wiedziałem, że ofiara była w ciąży, następnym razem będę celował w nieciężarne.

--
                    Nie uznaję widea, loga, psycholożki i innych zboczeń!
                          • Gość: Policyjny Serwis I 1,4 promila miał pijany policjant, który zabił IP: 81.219.149.* 13.05.08, 16:45
                            1,4 promila miał pijany policjant, który zabił kobietę w Ziębicach patm
                            2008-02-11, ostatnia aktualizacja 2008-02-11 11:33:21.0 Pijany kierowca potrącił
                            w Ziębicach kobietę. W wyniku obrażeń kobieta zmarła. Sprawca uciekł z miejsca
                            wypadku, ale szybko został złapany - okazało się, że jest policjantemNa co dzień
                            pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. - Najpierw
                            ustaliliśmy markę pojazdu jakim się poruszał, potem zaczęły się poszukiwania. Po
                            kilku godzinach znaleźliśmy samochód, który miał uszkodzenia, a także samego
                            sprawcę - mówi Artur Staniszewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej
                            Policji we Wrocławiu. - Okazał się nim 41 letni mężczyzna, który pracuje w
                            policji. Nie był trzeźwy w chwili zatrzymania.Badanie na obecność alkoholu we
                            krwi wykazało w jego organizmie około 1,4 promila. Policja bada okoliczności
                            wypadku. Sprawą zajmuje się też prokuratura w Ząbkowicach Śląskich.patm

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl © Agora SA

Policyjny Serwis Informacyjny :

Dzieci patrzyły, a policja biła Murzyna

www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3
                            • Gość: Policyjny Serwis I 1,4 promila miał pijany policjant, który zabił IP: 81.219.149.* 13.05.08, 16:46
                              ====== 1,4 promila miał pijany policjant, który zabił kobietę w Ziębicach
                              patm 2008-02-11, ostatnia aktualizacja 2008-02-11 11:33:21.0 Pijany kierowca
                              potrącił w Ziębicach kobietę. W wyniku obrażeń kobieta zmarła. Sprawca uciekł z
                              miejsca wypadku, ale szybko został złapany - okazało się, że jest policjantemNa
                              co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. -
                              Najpierw ustaliliśmy markę pojazdu jakim się poruszał, potem zaczęły się
                              poszukiwania. Po kilku godzinach znaleźliśmy samochód, który miał uszkodzenia, a
                              także samego sprawcę - mówi Artur Staniszewski z zespołu prasowego Komendy
                              Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Okazał się nim 41 letni mężczyzna, który
                              pracuje w policji. Nie był trzeźwy w chwili zatrzymania.Badanie na obecność
                              alkoholu we krwi wykazało w jego organizmie około 1,4 promila. Policja bada
                              okoliczności wypadku. Sprawą zajmuje się też prokuratura w Ząbkowicach Śląskich.patm

• Gość: Policyjny Serwis I 1,4 promila miał pijany policjant, który zabił IP: 81.219.149.* 13.05.08, 16:47
                              -==- 1,4 promila miał pijany policjant, który zabił kobietę w Ziębicach
                              patm 2008-02-11, ostatnia aktualizacja 2008-02-11 11:33:21.0 Pijany kierowca
                              potrącił w Ziębicach kobietę. W wyniku obrażeń kobieta zmarła. Sprawca uciekł z
                              miejsca wypadku, ale szybko został złapany - okazało się, że jest policjantemNa
                              co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. -
                              Najpierw ustaliliśmy markę pojazdu jakim się poruszał, potem zaczęły się
                              poszukiwania. Po kilku godzinach znaleźliśmy samochód, który miał uszkodzenia, a
                              także samego sprawcę - mówi Artur Staniszewski z zespołu prasowego Komendy
                              Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Okazał się nim 41 letni mężczyzna, który
                              pracuje w policji. Nie był trzeźwy w chwili zatrzymania.Badanie na obecność
                              alkoholu we krwi wykazało w jego organizmie około 1,4 promila. Policja bada
                              okoliczności wypadku. Sprawą zajmuje się też prokuratura w Ząbkowicach Śląskich.patm

• Gość: julcia_p Re: Agdyby ofiara nie była w ciąży... IP: *.warszawa.sko.gov.pl 13.05.08, 09:33
                      dzikowy napisał:

> Gdyby ofiara nie była w ciąży, to dam sobie głowę uciąć, że
                      prokuraturze nawet
                      > do głowy by nie przyszło ujawniać dane przed wyrokiem -
                      kościółkowe pierdoły
                      > uderzyły do łbów. Dla kierowcy polecam linię obrony - Wysokim
                      Sądzie, nie
                      > wiedziałem, że ofiara była w ciąży, następnym razem będę celował w
                      nieciężarne.
                      Imię i pełne nazwisko każdego, kogo się złapie na jeździe po pijaku
                      powinno być podowane do publicznej wiadomości.
                      >
                  • Gość: julcia_p Re: Czemu to ma służyć? IP: *.warszawa.sko.gov.pl 13.05.08, 09:30
                    Gość portalu: kosmosiki napisał(a):

> Czemu ma służyć ujawnienie danych i to PRZED tym jak zapadł wyrok
                    (jak by nie
                    > był ewidentny)? Prokuratura to ma zebrać dowody i ma swoją rolę w
                    sądzie. To
                    > jest jakieś stawianie na głowie ról - to sąd wymierza karę, nie
                    prokuratura.
                    Ujawnienie danych ma słuzyć dodatkowemu, słusznemu napiętnowaniu
                    gó..arza, który prowadząc samochód po pijanemu zabił dwoje ludzi.
                    Okoliczności sprawy są jasne. Tak ci żal biednego Daniela? A ciekawe
                    czy byłbyś taki liberalny, gdyby to Twoja żona, partnreka, względnie
                    córka i twoje dziecko znalazły śmierć pod kołami tego samochcodu.
                  • zegrz Re: Czemu to ma służyć? 13.05.08, 10:21
                    Jeśli był pijany to jest WINNY bez względu na prawdziwą przyczynę wypadku. I w
                    takim razie dane można spokojnie ujawnić bo sąd i tak go skaże.
                    Osobiście uważam że powinno się publikować dane (ze zdjęciem, adresem
                    zamieszkania i miejscem pracy) KAŻDEGO kierowcy złapanego na jeździe po pijaku.
                    Może to by coś pomogło. Niektórzy jeszcze wiedzą co to znaczy wstyd.
                    • Gość: akacja A co Ty zrobisz??? IP: *.chello.pl 13.05.08, 11:41
                      Pijany kierowca to jak wariat z odbezpieczonym karabinem, pytanie tylko w co
                      celuje...
                      Powinny być podawane nazwiska, zdjęcia do publicznej wiadomości i nie przekonuje
                      mnie to , że rodzina sprawcy przeżyje jakąś traumę z tego powodu! Ile jest osób
                      w rodzinach, które wiedzą , że ich bliscy lubią wsiąść za kółko po
                      kielichu....?????? I co, kto zabierze ojcu , bratu czy teściowi kluczyki???? Ja
                      nie wsiadłabym do samochodu za żadne skarby z pijanym kierowcą i nikt by mnie
                      nie zmusił do tego, naprawdę NIKT!!!!!!
                      Ja nawet za cenę "dobrych" układów towarzyskich nie wahałabym się wyrzucić
                      kluczyków przez okno czy nawet zagrozić wezwaniem policji.
                      Ludzie! Przecież większość tych KIEROWCÓW PIJAKÓW ma rodziny i znajomych i mało
                      który wsiada pijany do samochodu przez nikogo nie zauważony!!!!
                      Zacznijmy tylko stosować tego typu proste zasady i będzie widać różnicę. ale to
                      trzeba umieć się przeciwstawić i już! To takie proste!!!!
                      PS. Mam prawo jazdy i jeżdżę od ponad 25-ciu lat więc nie piszę o tym
                      teoretycznie....
            • Gość: bar Re: jakos tak w tej polsce jest.... IP: *.adsl.inetia.pl 13.05.08, 13:59
              "Kobiety lepszymi kierowcami"
              Ha, ha, ha, ha
              Opisane było w gazecie, jak to pani, słyszać nadjeżdżającą karetkę
              nie wiedziała co ma zrobić, czy zjechać na pobocze, czy sunąć dalej
              po ulicy, w rezultacie karetka uderzyła w jej pojazd, a to tylko
              dlatego, bo kierowniczka nie zastosowała się do przepuszczenia
              uprzywilejowanego pojazdu.
              Bardzo często widzę Panie, które wahają się w trudnych sytuacjach,
              jakoś tak mają trudności w sytuacjach stresowych, a na drogach
              często wymaga się błyskawicznej decyzji.
              Ktoś napisał, że statystyki są za Paniami, a czy ktoś sprawdził, czy
              testatystyki, to nie tak, że spośród 100 wypadków, Panie były
              uczestniczkami 20 wypadków?
              Z tym, że nie wzięto pod uwagę kwestii, że na 100 kierowców,
              zaledwie 10 to Panie, a więc ta statystyka jest nic nie warta.
              Facet zabił kobietę w ciąży, ja bym go za to wykastrował, macie
              pojęcie co teraz czuje jej mąż?
              A jakiś burak jeszcze pisze, że to źle bo ujawnili jego dane
              personalne, "buraku mam 3 dzieci, spotkaj się ze mną, to Ci chętnie
              pokażę czym jest dla prawdziwego człowieka macierzyństwo, czym są
              dzieci, czym jest prawdziwa miłość, i jej utrata"
              Częśto widzę, że ludzie piszącu po forach to ateiści, ale to są
              zagubieni ludzie czyt.idioci, którzy cenią samych siebie, nie
              zwracają uwagi na innych, na bliskich, na sąsiadów, i to właśnie Ci
              ludzie powodują takie wypadki, gdyby gość rozumiał czym jest życie
              innych, może by nie wsiadł po pijaku za kierownicę.
              Dla takich to trzeba stworzyć kamieniołomy, kazać robić po 12 godzin
              dziennie, żeby odczuli karę na własnej skórze.
              • Gość: ateista Re: jakos tak w tej polsce jest.... IP: *.npgo.pl 13.05.08, 20:17
                Co to niby ma znaczyć to "Częśto widzę, że ludzie piszącu po forach to ateiści,
                ale to są zagubieni ludzie czyt.idioci"? Według mnie, to ty jesteś idiotą pisząc
                tego typu wywody. Jestem ateistą mam żonę i dwójkę dzieci i sam zasuwam, żeby
                utrzymać rodzinę. Więc nie pisz, że ateiści myślą tylko o sobie, bo się
                kompromitujesz. Znasz takie słowo "hedonista"? Chyba nie. Ty chyba nie wiesz
                także co to znaczy "ateista". Żal mi takich jak ty - ludzi o bardzo małym rozumku.

Co do ujawnienia danych tego debila, to jestem "za". Powinno się piętnować tego
                typu przypadki (i nie tylko tego typu) najmocniej jak się da. Koleś powinien do
                końca życia odczuwać skutki swojego czynu, w końcu pozbawił życia dwoje ludzi.
                Przecież ta kobieta miała męża, rodziców, przyjaciół. Jaki wpływ na ich życie
                będzie miała ta tragedia?
                W moim przekonaniu absolutnie NIC go nie usprawiedliwia.
        • Gość: julcia_p Re: jakos tak w tej polsce jest.... IP: *.warszawa.sko.gov.pl 13.05.08, 09:41
          Gość portalu: p napisał(a):

> ze jak jest 50, to mozna jechac 300,
          > ze jak nie wolno jezdzic po pijaku to i tak jezdza.
          > Ale to podobno tak jest, ze jak sie siada za kierownica, to
          > testosteron uszami tryska co niektorym. I wiadomo: przepisy
          > przpisami, a ja bym tez przestrzegal, ale ja to troche lepiej
          jezdze
          > niz ci dla ktorych przypisy wymyslono.
          >
          > -Czy wiecie, ze kobiety za kierownica powoduja najwyzej stluczki?
          >
          > p
          Co się czepiasz, stary/stara? Pani Magdalena Środa, tłumacząc Tuska
          powiedziała, że przecież w POlsce istnieje duże społeczne
          przyzwolenie na spozywanie alkoholu, a kierowcy jarający trawkę
          powodują nawet mniej wypadków niż ci pijący, w każdym razie na pewno
          tak by wyszło, gdyby to zbadać. Zabawne było czytać, jak poważan
          kobieta, zamiast po prostu powiedzieć, że większość młodych ludzi
          miewa różne wyskoki, zaczęła szukac usprawiedliwień.
        • jokanda102 nie znosze takich tekstow, to co piszesz jest 12.05.08, 20:11
          chamskie i prymitywne, rzeczywiscie poziom szamba i rynsztoka razem
          wzietych...

przestepca powinien dostac maksymalny wyrok bez ZADNEJ mozliwosci
          wczesniejszego zwolnienia i dozywotni zakaz prowadzenia samochodu,
          jak rowniez nalezy mu skonfiskowac pojazd. i tak samo konsekwentnie
          postepowac z kazdym pijaczkiem za kierownica. a twarze i nazwiska
          upubliczniac.

natomiast fantazjowanie o gwaltach na wiezniu, jak to sam robisz,
          jest CHORE i obrzydliwe, bleeeeee...
          • Gość: bolec lol IP: *.ds.pg.gda.pl 12.05.08, 22:09
            jak tam sie rwiesz do karania to bylo sie dostac na prawo na uniwerek pozniej zrobic aplikacje sedziowska i bys dawala maksymalne wyroki ile wlezie ;) a tak to wiesz morda w kubeł :)sąd zadecyduje i zrobi to lepiej niz my amatorzy. ja bym go poprostu powiesil i tyle ;P dobrze ze nie poszedlem na uniwerek :P
          • Gość: M&m A ja nie znosze pseudohumanitaryzmy... IP: *.2a.pl 12.05.08, 22:35
            ... ktory pozwala takim ludziom jak daniel goralczyk sadzic ze sa cos warci. To
            nastepnie pozwala ludziom sadzic, ze moga tak postepowac.

1) Nie dostanie maksymalnego wymiaru kary bo przyznal sie do winy i wyrazil
            skruche (to bardzo wzruszajace)

2) Ja nie fantazjuje tylko tak bedzie. Osoby krzywdzace dzieci i kobiety wlasnie
            tak sa traktowane w wiezieniu, a straznicy juz dbaja o to, zeby wspolwiezniowie
            dowiedzieli sie za co kto jest. Oczywiscie istnieje pewna gradacja np.
            alimenciarz ma lepiej niz pedofil.

3) Jakos mnie to nie martwi w tym przypadku i nie jest to chore. Nie trafiaja do
            mnie pseudohumenitarne bzdury.

Ps. Przywodcy III Rzeszy tez sie skarzyli, ze w Spandau sa ciezkie warunki.
            Biedaczki...
    • Gość: onka Prokurator ujawnia nazwisko sprawcy wypadku IP: *.lodz.msk.pl 12.05.08, 17:47
      To i tak za mało...
      nie wróci to życia kobiecie i jej dziecku
      oprócz kary pozbawienia wolności powinien dostać dożywotni zakaz
      prowadzenia pojazdów, a samochód którym jechał powinien zostać mu
      odebrany
      może gdyby kary "zapobiegawcze" dla pijanych kierowców były surowsze
      ktoś z nich lub z bliskich by sie zastanowił zanim pozwolił by
      takiemu wsiąść za kierownicę
      • Gość: wojtek Może 12 lat to za mało, ale co, uważasz, że... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.08, 18:49
        ... w tzw. państwie prawa należałoby ludzi skazywać na maksymalny wymiar kary niezależnie od tego, jak i dlaczego zabili? Jakaś gradacja być musi, no po prostu nie ma innej możliwości, albo cofniemy się do średniowiecza. Sam nie mam pobłażliwości dla pijanych piratów drogowych, ale do ogólnie poczytalnego seryjnego zabójcy trochę jednak im brakuje.

Gdyby oprócz dożywocia i 25 lat było coś jeszcze, np. 40 lat, to już inna bajka - mnie chodzi tylko o fundamenty prawa.
      • purus Re: Prokurator ujawnia nazwisko sprawcy wypadku 12.05.08, 19:47
        nie znam w pełni zresocjalizowanego sprawcy jakiegokolwiek przestępstwa .Czy
        mamy czekać na recydywę?Dlaczego nie mogła mieć szansy na życie młoda kobieta i
        jej nienarodzone dziecko.Sprawy żołnierzy nie należy porównywać do tego wypadku.
        W Iraku żołnierze działają w
        skrajnych warunkach.
        • Gość: cx Re: Prokurator ujawnia nazwisko sprawcy wypadku IP: *.e-wro.net.pl 12.05.08, 20:37
          no to zdziwiłbyś się, ilu jest zresocjalizowanych sprawców takich
          przestępstw jak posiadanie lufki narkotyków, podrobienie podpisu,
          pomyłka w deklaracji podatkowej na legitymacji itp. Czy masz w
          kompie wszystko legalne? Bo jak nie to sam jesteś przestępcą.
          Co nie zmienia faktu, że mnóstwo ludzi w Polsce jest przestępcami
          wobec powszechnego przyzwolenia społecznego na dokonywanie różnych
          zachowań.
    • Gość: dziodzio Prokurator ujawnia nazwisko sprawcy wypadku IP: *.tktelekom.pl 12.05.08, 18:53
      Byłem świadkiem "czołówki", z jednego z aut wypełzło trzech ledwo
      trzymających się na nogach gnojków i zwiało do lasku. Z ustaleniem
      kto to był nie było chyba żadnego problemu. Kilkanaście dni później
      gadałem z "miejscową" kobitką: "Tak, był wypadek, to był ten i ten" -
      mówi. Pytam co z nimi? "A nic, łażą sobie po okolicy spokojnie".
      Moje pytanie: dlaczego? Dlaczego potencjalni mordercy spokojnie
      sobie żyją? Że nikt nie zginął to wszystko jest OK? Kiedy skończy
      sie pobłażanie za jazdę po pijaku?
      • zigzaur Re: Prokurator ujawnia nazwisko sprawcy wypadku 12.05.08, 19:34
        Bo widocznie jeszcze nie nadszedł termin procesu.

Tymczasowe aresztowanie jest kosztowne i potrzebne tylko w razie
        niebezpieczeństwa ucieczki podejrzanego lub możliwości utrudniania przez niego
        śledztwa.

W dodatku, okres tymczasowego aresztowania jest zaliczany do odbycia kary.

W areszcie jednak jest lepsze traktowanie niż w zakładzie karnym. Lepiej, aby
        przestępca odsiedział cały wyrok w ostrym zakładzie karnym niż część w "ulgowym"
        areszcie.

Poza tym istnieje ryzyko konieczności wypłaty odszkodowania za niesłuszne
        aresztowanie, jeśli zapadnie uniewinnienie.
    • 1europejczyk "Ja jestem ciekaw dlaczego chłopak pił ?" 12.05.08, 18:54
      Pil bo nic innego nie umial i nie umie robic jak niemala czesc odmozdonych
      rodakow dla ktorych oprocz konfesjonalu alkohol jest jedynym lekarstwem na
      wlasne leki i wlasne samcze potrzeby samookrelenia sie i dowartosciowania
      procentami bo niczym wiecej nie potrafia.
      Kierowanie samochodem w tym stanie jest realizacja samczej potrzeby
      "dominowania" realizowanej za kierownica, bezposrednio wynikajacej z problemow z
      erekcja!

Re: Prokurator ujawnia nazwisko sprawcy wypadku
        • adegie Kolejny kretyn 12.05.08, 19:03
          Czy nie widzisz funkcjonalny analfabeto, że nie bronię tego mordercy???!!!
          Bronię logiki i definicji przestępstw przed rozemocjonowanymi kretynami. Gościu
          powinien odsiedzieć swoje w pierdlu pracując jednocześnie fizycznie na rzecz
          społeczeństwa, ale nazywanie tego przestępstwa morderstwem z premedytacją to
          zwyczajne kretyństwo i inflacja pojęć.
        • adegie Dodatkowo 12.05.08, 19:08
          jak twoim zdaniem wygląda życzenie śmierci bliskich kogoś, kto popełnił straszną
          zbrodnię wytknięcia ci błędów w myśleniu? Jak byś to w swoim czarno-białym
          rozumowaniu określił?
        • adegie Piękna metafora 12.05.08, 19:06
          Na poziomie wypracowania z polskiego w gimnazjum. Niestety nie zmienia faktu, że
          samochód z pijanym kierowcą to nie jest odbezpieczona broń. Pijany idiota który
          wsiada do samochodu, nie zamierza nikogo zabić, zamierza gdzieś pojechać i albo
          nie dostrzega faktu, że ktoś może przez niego zginąć, albo to ryzyko
          bagatelizuje, albo ma to w nosie. W żadnym wypadku jednak nie planuje
          morderstwa, nie ma interesu w morderstwie. A to jest definicja premedytacji.
          Proponuję mniej emocji i wycieczek osobistych a więcej myślenia.
          • Gość: M&m Re: Piękna metafora IP: *.2a.pl 12.05.08, 19:16
            Juz dobrze wszyscy wiemy, ze jestes taki och i ach i jedynie ty masz dystans...

Jak myslisz idioto czemu przekroczenie predkosci nie jest przestepstwem mimo, ze
            moze spowodowac podobny wypadek, a jazda po pijaku jest przestepstwem?
            • adegie Re: Piękna metafora 12.05.08, 19:33
              > masz dystans
              Nie wiem czy mam dystans, tez mnie to zdarzenie porusza. Natomiast w odróżnieniu
              od gościa którego na początku zjechałem, nie odjeżdżam z tego powodu na jakieś
              wyżyny niedorzeczności i demagogii. Zamiast durnego licytowania się na to, kto
              nazwie tego gościa większym zbrodniarzem (co nikomu życia nie wróci ani nie
              ocali) warto lepiej się zastanowić na przykład czy szwedzki pomysł wbudowanych w
              samochód alkomatów uniemożliwiających odpalenie silnika nietrzeźwemu kierowcy
              nie jest dobrym pomysłem (co pewnie te dwa życia by ocaliło).

>
              > Jak myslisz idioto czemu przekroczenie predkosci nie jest >przestepstwem mimo,
              ze moze spowodowac podobny wypadek, a jazda po >pijaku jest przestepstwem?

Hmm, czyli z tego że jest przestępstwem od razu wyniki że jest potrącenie kogoś
              ze skutkiem śmiertelnym jest morderstwem z premedytacją? Ciekawe kojarzenie
              faktów, brawo.

A poważnie, jest tak dlatego że jazda po pijaku wprowadza do ruchu drogowego bez
              porównania większe niebezpieczeństwo niż przekroczenie prędkości. Założę się
              jednak, że wśród forumowiczów portali wypowiadających się po artykule o wypadku,
              w którym przez nadmierną prędkość zginie na przykład troje dzieci, znajdzie się
              wielu którzy przekraczanie prędkości też ochoczo nazwie "odbezpieczonym
              pistoletem" a powstały w następstwie wypadek "morderstwem z premedytacją".
          • purus Re: Piękna metafora 12.05.08, 19:28
            nie zgadzam się ze słowami więcej do myślenia kto ma myśleć -rodzina pogrążona w
            żałobie czy sprawca wypadku ,który wcześniej nie myślał.
            Na myślenie sprawca wypadku będzie miał czas po wyroku oby jak njdłuższym
            • adegie Re: Piękna metafora 12.05.08, 19:35
              purus napisała:

> nie zgadzam się ze słowami więcej do myślenia kto ma myśleć

Myśleć mają wypowiadający się publicznie forumowicze. Dzięki temu uzyskamy w tym
              pięknym a umęczonym kraju troszkę wyższy poziom debaty a w efekcie kiedyś
              skuteczniejsze sposoby walki z pijanymi kierowcami.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka