Dodaj do ulubionych

Michal Kwiatkowski z Gorzowa W. robi furore we FR

IP: *.w81-51.abo.wanadoo.fr 01.10.03, 17:14
Tak kochani Gorzowianie. W maju 2001r. Michal spiewal w Szansie na Sukces a
teraz podbija serca publicznosci francuskiej.

Od trzech lat tv fr. programuje w m-cach IX-XII reality-show zatytulowany
"Star Academy" popularnie nazywanym "starak". Otoz tegorocznym faworytem
publiki jest 19 letni Michal Kwiatkowski.

W wieku 10 lat stracil mame, wychowywali go dziadkowie; byl absolwentem
szkoly muzycznej, byc moze ktos z Was wie kto byl jego profesorem pianina ?

Rok temu rozpoczal studia na paryskiej Sorbonie - kierunek literatura.
Podczas kastingu do programu zostal wybrany sposrod 100 tys. kandydatur
ktore naplynely z calej Fr. Znalazl sie posrod 16 wybrancow do tego mega
reality showu.

W podparyskim palacyku uczestniczy ucza sie tanczyc, spiewac, doskonala gre
na instrumentach, nagrywaja album, ktory niebawem ukarze sie w sprzedazy...
i przede wszystkim przygotowuja cotygodniowy show telewizyjny - life
pokazywany w sobotni wieczor o 21.
Michal (nazywany przez Fr. Miszal) podbil serca publicznosci juz pierwszego
dnia, kiedy to zaspiewal piosenke "Lucie" Pascala Obispo towarzyszac sobie
na pianinie. No a furore zrobil kiedy to zachecony przez
prowadzacego "starak-show" wykonal "Marsz turecki" Mozarka.
Do tego dodac jego uroczy akcent fr. i publike mial i ma w kieszeni :))

Oczywiscie co tydzien odpada jedna osoba, ale Michal (jak na razie) nie musi
sie obawiac o wlasna skore ! Jest typowany jako jeden z finalistow !

We fr. prasie niemalze co tydzien jest na pierwszej stronie gazet i
czasopism !:))

Jesli chodzi o mnie, zycze mu duzo, duzo szczescia i pozostania glownym
wygranym tej trzeciej edycji "Staraka" !

powodzenia Miszal :)

oto adres gdzie mozna zobaczyc Michala spiewajacego i grajacego na pianinie.

perso.wanadoo.fr/les-mots-a-l-aguet/existe-pas.asf

a tutaj adres do strony programu w ktorym uczestniczy

staracademy.tf1.fr/

Jesli chcecie poogladac go na innych link'ach dajcie znac :-))

Obserwuj wątek
    • Gość: oouups Re: Michal Kwiatkowski z Gorzowa W. robi furore IP: *.w81-49.abo.wanadoo.fr 06.10.03, 17:18
      Pourriez vous m'indiquer quelques liens (URL) concernant le passage de Michal
      Kwiatkowski dans l'emission Szansa na succes.

Merci d'avance :)

Quelques liens retracant le début de carrière de Michal

3eme prix pour le Xème concours international de la chanson française de
      Split (4 mai 2003
      -Michal Kwiatkowski obtient le troisième prix (catégorie étranger) pour "Place
      des lilas", chanson dont il est à la fois l'auteur et l'interprète et qui lui
      vaut un séjour d'une semaine pour deux personnes à Split;
      www.ambafrance.hr/fr/francais/split2003.htm
      Info sur Michal dans ses precedentes prestations en France ...
      perso.wanadoo.fr/voixdusud/juin_03_paris/
      La compo gagnante de ce concours, par Michal Himself :[/b]
      Place des Lilas
      perso.wanadoo.fr/voixdusud/juin_03_paris/12.html
      Une co-interpretation lors de ces rencontres d'Astaffort :
      perso.wanadoo.fr/voixdusud/juin_03_paris/06.htmlPhotos
      perso.wanadoo.fr/voixdusud/juin_03_paris/images/jeudi03.jpg
      perso.wanadoo.fr/voixdusud/juin_03_paris/images/jeudi02.jpg
        • Gość: oouups Re: Michal Kwiatkowski z Gorzowa W. robi furore IP: *.w80-14.abo.wanadoo.fr 06.10.03, 20:00
          bart.q napisał:
          > Ui, ui, Briżit Bardo.
          :)
          Sorry, I don't speak polish :(

Michal Kwiatkowski won the Firt Prize in a TV show call "
          Szansa na succes " 2 or 3 years ago. Could you please help me to find web pages
          about this show when Mitzal Kwiatkowski win?

This year, in june, Michal has win the third prize for the "10 european french
          songs contest". That's why I gave you links :)

Best regards from a french guy :x LOL
          • Gość: goska @oups :)) IP: *.w81-51.abo.wanadoo.fr 06.10.03, 21:05
            mon cher oups le monde d'internet est tout petit:))

je pense que c'est une peine perdue d'avance d'écrire ici !
            j'ai déjà assayé et peu d'infos j'ai collecté :(( hélas !

trouver quelconque photo de Michal Kwiatkowski sur le net polonais me semble
            mission impossible

• Gość: oouups Re: @goska :D IP: *.w81-48.abo.wanadoo.fr 07.10.03, 08:23
                  ;) Bien evidement je te donne une adresse courriel ou me joindre :
                  oouups@free.fr

Puisque la curiosité nous a amené à ce même point, forcons une nouvelle la
                  porte du destin. "Goska" n'est pas un pseudonyme qu'il me semble avoir croisé
                  auparavant, je suis curieux de mettre un nom plus habituel.
                  Bonne journée à toi aussi,
                  Cordialement.

(pensées sympathiques pour les polonais non francophones qui lisent notre
                  échange en se demandant "que se passe t'il ?" :) )
                    • Gość: dio Re: Michal : videos IP: *.68.224.13.brutele.be 07.10.03, 10:12
                      I got a present for you : new videos of Michal, his grand'ma and little brother
                      at the Star Academy :
                      (the visit of the grand'ma and the brother was a surprise for Michal, best
                      student of the week)

staracademy.tf1.fr/commun/meta/meta_705.asx
                      staracademy.tf1.fr/commun/meta/meta_724.asx
                      staracademy.tf1.fr/commun/meta/meta_725.asx
                      staracademy.tf1.fr/commun/meta/meta_726.asx
                      dio, friends of ooups and fan of Michal :)

• darth4 Re: Michal : videos 11.10.03, 08:58
                        Nie wiem ilu forumowiczów to interesuje, ale dziwne że Wybiórcza nie wybrała
                        tematu ani inna lokalna prasa. Czyżbyśmy sie nie cieszyli z wrodzonej zawiści ?
                        Ja tam nie przepadam za muzyką w wykonaniu Michała, ale warto byłoby pocieszyć
                        sie że Gorzowianinowi idzie w świecie. Tem bardziej że to juz nie pierwszy.
                        Pamiętam jak kiedyś jechałem w taxi z gościem co sie bardzo spieszył i dlatego
                        poprosił żebym mu pozwolił zabrać się "po drodze". Był to czas gdy koło katedry
                        czekało zawsze z 10 osób na taxi ( kto pamieta jak sie stało w kolejce po taxi,
                        a jakie były kłótnie że "panie byłem pierwszy rodem z MISIA i REJSU :)
                        I okazało sie że ten gość to tenor światowej sławy a rodem z Gorzowa. Nie
                        pamiętam, może ktoś wie o kogo chodzi. Ten gość chyba nie dostał żadnego tytułu
                        zasłużonego dla Gorzowa, bo po ten zacny tytuł trzeba cmoknąć kogoś w łapę
                        klęcząc na co najmniej jednym kolanie :)
                        No mniejsza. W każdym razie napisane poniżej że gość >dio przedstawia nam nowe
                        videosy z Michałem, jego babcią i małym braciszkiem, których wizyta była dla
                        niego niespodzianka podczas tego "Star Academy" gdy został "najlepszym
                        studentem tygodnia" cokolwiek to znaczy.
                        ---------------------------------------------------------------
                        Gość portalu: dio napisał(a):

> I got a present for you : new videos of Michal, his grand'ma and little
                        brother
                        > at the Star Academy :
                        > (the visit of the grand'ma and the brother was a surprise for Michal, best
                        > student of the week)
                  • mati0070 Re: @goska :D 06.11.04, 22:23
                    bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
                    bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
                    bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

• darth4 Re: @oups :)) i goska 11.10.03, 08:43
              Gość portalu: goska napisał(a):
              > mission impossible

To mi sie spodobało z waszej rozmowy :)
              Najlepiej chyba napisac majla do WDK albo jeszcze lepiej do Prezydenta Gorzowa.
              Skoro nam jakas Warszawa "podkrada" talent pewnie Prezydent udzieli daleko
              idacej pomocy żeby promować gorzowianina i Gorzów przy okazji, a ma do
              dyspozycji np. Centrum Promocji Gorzowa czy jakoś tak.
              Mam nadzieję :)
              • Gość: goska Re: @oups :)) i goska IP: *.w81-51.abo.wanadoo.fr 11.10.03, 17:06
                Darth4 niestety tak jak napisalam to jest mission impossible !

napisalam i wyslalam setki majli do przeroznych osobistosci Gorzowa, ludzac
                sie, ze ktokolwiek odpisze, a jesli nie zamiesci jakas notke na temat Michala
                Kwiatkowskiego ! No przeciez wychowal go " GORZOW" ! Pisze to ogolnikowo, ale
                w tamtejszej szkole muzycznej robil pierwsze kroki, wystepowal na estradach
                Waszego regionu i wydaje mi sie ze nikomu korona z glowy by nie spadla piszac
                o nim, tym bardziej ze wiele danych juz zamiescilam i tu na forum i w owych
                listach, a notka uzupelniajaca jego biografie bylaby niebywale cenna dla jego
                francuskich zwolennikow. Przeciez wiadomo, ze w Gorzowie nie mogl zrobic
                kariery na skale narodowa ! Trzeba jechac do Warszawy i pukac do wszystkich
                emisji ! Dac sie poznac publicznosci.
                Takich przypadkow jak Michal jest w Polsce niewiele i swoja popularnosc na
                zachodzie rowniez buduje szczebel po szczeblu !
                We Francji posiada jue swoj fanklub, ktorzy czekaja na najmniejsza informacje
                z Polski o nim i z jakim reazultatem ?? Ano ! Zadnym !
                Wyslalam rowniez majle do TVP z pytaniem o Michala i na 50 osob jedna Pani (
                ktorej stokrotnie dziekuje - odpisala na list nakreslajac jego polskie wystepy
                telewizyjne )
                Jestem tez rozczarowana postawa VIP'a, ktorzy szczycza sie najswiezszymi
                wiadomosciami ze swiata artystycznego a tutaj sylwetka chlopaka z prowincji
                zostala przez nich zignorowana - olana !

Tak ! widac, ze i w Gorzowie dalej jak wlasny pepek informacja nie dochodzi !

• martha4 Re: @oups :)) i goska 11.10.03, 21:44

> napisalam i wyslalam setki majli do przeroznych osobistosci Gorzowa, ludzac
                  > sie, ze ktokolwiek odpisze, a jesli nie zamiesci jakas notke na temat Michala
                  > Kwiatkowskiego !

Dzisiejsza "Gazeta Lubuska" napisała. Obszerny artykuł. Cała strona. Jest
                  dostępny na stronach internetowych "Lubuskiej" pod tytułem "Ja jestem maczo!".
                • bart.q Re: @oups :)) i goska 12.10.03, 08:37

> napisalam i wyslalam setki majli do przeroznych osobistosci Gorzowa, ludzac
                  > sie, ze ktokolwiek odpisze, a jesli nie zamiesci jakas notke na temat Michala
                  > Kwiatkowskiego !

Widzę, że bardzo mocno Ci na tym zależy. Ok, zapytam kilka dobrze
                  poinformowanych osób i napiszę Ci co nieco.
                  Tymczasem rzuć sobie okiem na plan atrakcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej
                  Pomocy ze stycznia 2001. Może zauważysz na nim jakieś znajome nazwisko. :)
                  (link pewnie trzeba będzie sklejać w pasku adresowym przeglądarski)

www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/artikkel?SearchID=73150030572375&Avis=GL&Dato=20010106&Kategori=REGION05&Lopenr=101060005
                  &Ref=AR
                  • michelino Re: @oups :)) i goska 12.10.03, 08:52
                    Lubuska pisala juz 2.09. Jest w necie. A moze warto odwiedzic czytelnie, sporo
                    jest w gazetach, ktore nie maja stron: Ziemia Gorzowska, Tylko Gorzow... Bylo
                    tez cos w Wyborczej i Cogito.
                    Pozdrawiam
                    MM

Dał się zamknąć
                    Dwudziestoletni gorzowianin Michał Kwiatkowski powinien obecnie rozpocząć II
                    rok studiów na Sorbonie. Od soboty jest jednak zamknięty w zamku Dammarie-les-
                    Lys. Jako jedyny Polak występuje w niezwykle popularnym we Francji programie
                    Akademia Gwiazd.
                    Program realizuje telewizję tf1. Początek trzeciej już edycji oglądało w
                    sobotni wieczór niemal 6,5 mln widzów. Akademia Gwiazd (Star Academy) to
                    program przypominający polskiego Idola i Big Brothera w jednym. Gorzowianin
                    pokonał w castingu tysiące kandydatów. W sobotę do zamku weszła finałowa
                    szesnastka. W większości są to Francuzi, jest jedna Szwedka i jeden
                    Brazylijczyk.
                    Wszystko w tajemnicy
                    Michał jeszcze w ubiegłym tygodniu nie był skory do rozmowy. – Udało się!
                    Wyjeżdżam jutro rano. Nic dokładnie nie wiem, tylko tyle, że nie mogę
                    informować prasy do niedzieli – mówił nam we wtorek podekscytowany. Nawet
                    babcia Michała o jego udziale w Star Academy dowiedziała się dopiero w
                    niedzielę. – Zadzwonił do mnie i zapytał, czy oglądam go w telewizji – opowiada
                    Anna Kwiatkowska z Gorzowa. Teraz rodzina specjalnie zainstalowała antenę, żeby
                    móc oglądać francuską telewizję.
                    Ulubieniec profesorów
                    ,,Akademików”, bo tak nazywani są uczestnicy programu, czekają warsztaty
                    wokalne, taneczne, sceniczne i teatralne. Michał w wywiadzie udzielonym tf1
                    powiedział, że najbardziej obawia się teatru, ale ma nadzieję nadrobić śpiewem.
                    Jest lubiany przez innych kandydatów na gwiazdy, cieszy się wielkim
                    uznaniem ,,profesorów’’. Z podziwem podchodzą też do Michała internauci. Już
                    teraz przewidują, że wygra tę edycję. Musi jednak wytrwać w zamku cztery
                    miesiące. Nagrodą w Star Academy, jak w przypadku polskiego Idola, jest
                    kontrakt z firmą fonograficzną.
                • Gość: Ela_q Re: @oups :)) i goska IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 13.10.03, 00:30
                  Chętnie dołożę moje wspomnienia związane z Michałem. Usłyszałam go po raz
                  pierwszy cztery lata temu podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego
                  Konkursu Recytatorskiego w Gorzowie. Ponieważ sama przygotowuję recytatorów i
                  śpiewam poezję, chętnie przystałam na jego prośbę, aby udzielić mu wskazówek
                  przed występem, zanim oceni go jury OKR. Zaśpiewał dwie swoje piosenki i już
                  wtedy wiedziałam, że to talent. Miał naturalną umiejętność interpretacji, nie
                  nakładaną sztucznie, bo komuś serca brakuje. On miał (i ma!) naturalną
                  umiejętność podkładania uczuć pod słowa, był przy tym cudownie świeżo
                  romantyczny. Wiersz też mówił wystarczająco dobrze, tak że w zasadzie nie
                  miałam roboty :) O ile dobrze pamiętam, drugą piosenką (bo wg regulaminu można
                  było tylko jedną własnego autorstwa śpiewać i pomagałam mu wybrać, którą)
                  zaśpiewaną przez niego w konkursie, byli "Flamandowie" Brela. I nie było dla
                  mnie niespodzianką, gdy Michał został zakwalifikowany do eliminacji
                  wojewódzkich OKR. Wyjeżdżaliśmy do Żar (tam się odbywają elim. wojewódzkie)
                  całą ekipą, ja też, bo niemal wszyscy recytatorzy to byli moi podopieczni.
                  Michał był najmłodszy, więc opiekowaliśmy się nim specjalnie, tym bardziej, że
                  chodził o kuli - był w trakcie rehabilitacji nogi. Ale wszędzie dotrzymywał
                  nam kroku, nawet gdy w środku nocy zachciało nam się iść do sklepu nocnego na
                  samym końcu miasta... Dziewczyny szczególnie przepadały za nim, jedna z moich
                  recytatorek - Dagmara - żartowała, że zrobi z niego mężczyznę ;) Uwielbialiśmy
                  śpiewać razem z nim przebój Michała Bajora "To nasza miłość", wszyscy do nas
                  dołączali, gdy śpiewaliśmy w przerwach między przesłuchaniami. Został zauważony
                  na tych elimanacjach, nie pomnę już jaką nagrodą, chyba zakwalifikował się
                  dalej. Myślę, że ten wyjazd ośmielił go, pozwolił uwierzyć w siebie. Potem już
                  było łatwiej. Zaczął dawać recitale, śpiewał na moim benefisie, został
                  zaproszony do zabawnego programu "Noc z kiczem", gdzie śpiewał w towarzystwie
                  aktorów i muzyków gorzowskich przeboje (nie zawsze ambitne ;) z lat 70.
                  Bawiliśmy się setnie, gdy Michał w towarzystwie trzech aktorów, prześmiesznie
                  przebranych, śpiewał "Kolorowe sny, kiedy ja dotykam ciebie", z całym układem
                  choreograficznym. A kiedy śpiewał "Za zdrowie pań" - między innymi ja
                  służyłam mu za chórek ;) Bywałam też na jego wieczorach w gorzowskim pubie "Pod
                  zielonym abażurem", gdzie dawał recitale jak zawodowy taper... Potem straciłam
                  go z oczu, czasem tylko spotykaliśmy się przy wznawianych "Nocach z kiczem",
                  choć coraz rzadziej, bo pochłonęła go piosenka francuska, a potem matura.
                  Słyszałam od jego bliskiego kolegi Przemka M., że wyjechał do Francji, a potem,
                  że się dostał do programu. I że dzwonił do niego z tego 'zamkniętego kręgu' ;)
                  Cieszę się, że udało mu się ocalić tę świeżość i naturalność, która jest jego
                  dużym atutem. Osiągnął już wiele, a jeśli zdobędzie więcej, będę się bardzo
                  cieszyć.
                  Pozdrawiam
                  Ela
                  • Gość: goska Re: @ oouups i goska IP: *.w81-249.abo.wanadoo.fr 13.10.03, 06:34
                    Ela dziekuje serdecznie za ten opis. Tak masz racje. Michal posiada w sobie
                    duzo skromnosci i jak pokazala ostatnia emisja tego programu, to najbardziej
                    wesoly, rozesmiany uczestnik tej edycji.
                    Wiadomosci, ktore podalas spewnoscia zainteresuja Oouups'a/ Olivier gdyz jest
                    olbrzymim fanem Michala. Niestety bariera jezyka jest przeszkoda dla niego w
                    poszukiwaniu wiadomosci na temat Michala na polskich stronach netu. Stad
                    dokladam wielu staran i tlumacze nowinki z zycia Michala w Polsce.

Ostatnio Michal wyznal w rozmowie z kolega, ze pochodzi ze skromnej rodziny.
                    Poniewaz byl zafascynowany gra na pianinie, burmistrz/prezydent miasta Gorzowa
                    podarowal mu... pianino. Moze wiecie w jakich okolicznosciach odbylo sie
                    wreczenie tego 'swoistego daru' ? Juz sam fakt, ze wladze miasta Gorzowa
                    podarowaly mu ten instrument swiadczy, o talecie tego Gorzowianina.

i jeszcze raz dziekuje za "kazda" nowinke o Michale ! :)
                        • darth4 Re: @ oouups i goska 13.10.03, 08:51
                          > czy w Gorzowie, jest szkola muzyczna ? czy Michal byl jej absolwentem ?

Szkoła muzyczna o statusie średniej jest. Niestety nic więcej nie wiem, ale są
                          przecież różne info w necie. Coś za bardzo nie szukałaś choć piszesz że
                          wysłałaś listy do wielu osób. Być może jednak nie jesteśmy wszyscy fanami
                          Michała, a Ci którzy są może nie zaglądają na forum i stąd tu nie znajdziesz
                          zbyt wiele informacji. Oczekujesz życzliwej pomocy, to może napisz coś więcej o
                          sobie. Dlaczego ? Czy jesteś po prostu fanką, czy twoje zainteresowanie jest na
                          gruncie "profi". No i w końcu podaj namiary na te najważniejsze "różne osoby"
                          które Ci nie odpowiedziały. Zobaczymy czy działałaś jak "fanka" czy
                          bardziej "profi".
                          Od tego też może zależy traktowanie twojej korespondencji przez te "różne
                          osoby". Być może możemy Ci pomóc, ale ja np. jako że nie jestem "fanem" ani
                          rodziną muszę wiedzieć czy angażuję swój czas dla "fanki" Michała czy
                          dla "promocji Gorzowa i Michała".
                          Mam nadzieję że to zrozumiesz i nie urazi Cie to postawienie sprawy.
                      • darth4 Re: @ oouups i goska 13.10.03, 08:38
                        michelino napisał:
                        > Pianino dla mu wojewoda gorzowski,

a może jakieś bliższe okoliczności w temacie ? Od wojewody raczej nikt się tego
                        nie dowie. No chyba że chodziłoby o współpracę regionalną pomiędzy
                        departamentem Paryż a województwem Gorzów :)))

> prezydent kiedys ofiarowal mu stypendium artystyczne. Poza tym miasto raczej
                        go nie dostrzegalo...

Hej ! Jak wiesz w "naszej rzeczywistości" otrzymanie stypendium artystycznego
                        to nie zwolnienie z opłaty za przejazd tramwajem ! Znaczy że "miasto" jednak go
                        dostrzegło "na miarę naszych potrzeb i marzeń".
                        A tak w ogóle to niema sie co dziwić że Michał nie jest jeszcze publiczną
                        gwiazdą w Gorzowie. Przecież jest młody. Jest wielu młodych i utalentowanych, a
                        także tych którzy otrzymują stypendia. Mieliśmy już rodzimych Mistrzów Świata w
                        różnych sportach czy sławne Gwiazdy. Tak naprawdę Michał dopiero zaczyna
                        karierę i dopiero teraz może promować siebie i Gorzów.
                        I o ile będzie promował, Gorzów może i powinien mu sie za to odwdzięczyć ot
                        choćby pomocą w uzyskaniu informacji o karierze czy wyznaczeniu osoby w
                        magistracie która będzie z nim w tzw. kontakcie. A nuż będzie chciał wrócić do
                        Gorzowa po tej Sorbonie.
                        Michał to dopiero moze byc "dobry wspólny biznes" dla Gorzowa, o ile Michał
                        zechce i nie zapomni o Gorzowie mieszkając bądź co bądź w Paryżu, a Gorzów
                        potrafi stanąć na wysokości tego zadania.
                        • oouups @darth4 13.10.03, 09:31
                          Bonjour,
                          Dzień Dobry :)
                          Nie mówię po polsku ... -ai-je besoin de le preciser ;) -

Free translation french<=>polish :
                          www.freelanguagetranslation.net
                          J'ai compris l'essentiel de votre message, je crois.
                          Lorsque les émotions sont pures qui pourrait rester insensibles ?
                          Avons nous reellement cette attitude de "fan" ou plutôt, avec sagesse et
                          raison, le souhait de vous faire partager ces émotions là, parcequ'elles sont
                          rares.
                          Nos efforts conjugués ne seront donc pas suffisant, mais faut-il alors se
                          résigner et se dire qu'à Gorzow seul l'aspect économique pourrait faire croitre
                          un certain interêt pour un de ses enfants ?
                          Je n'ai pas la réponse.
                          • bart.q Re: @darth4 13.10.03, 16:09
                            oouups napisała:

> Bonjour,
                            > Dzień Dobry :)
                            > Nie mówię po polsku ... -ai-je besoin de le preciser ;) -

I'd be very grateful if you used English rather than French.
                            Otherwise I've no idea what you're saying.
                          • darth4 Re: @oouups 13.10.03, 19:40
                            oouups napisała:
                            > Bonjour,

Bonjour.
                            Je n'ai pas concept si ce sera intelligible, mais épreuve utilisant
                            freelanguagetranslation ;)
                            Je salue, ayez le droit. Problème c'est cela dans la Pologne peu de personnes
                            qu'il utilise avec netu pour l'échange d'informations.
                            Je voudrais aider, mais je ne suis pas fanem Michala.
                            J'aiderai donc dans mozliwo de la jauge.
                            Intéressant si ces sie donneront lu.
                            Je salue.
                        • Gość: goska Re: @ darth4 IP: *.w81-249.abo.wanadoo.fr 13.10.03, 09:37
                          darth4, absolutnie nie uraziles mnie w zaden sposob :) Twoje pytania sa
                          calkowicie uzasadnione, gdyz wypytywac o kogos i w tak nachalny sposob jak to
                          robie, moze sie okazac nieco podejrzane :)
                          tak wiec toczka-po-toczce sprobuje powiedziec wiecej o sobie i o moim
                          zainteresowaniu Michalem :)

Kiedy rozpoczal sie program SA z poczatkiem sierpnia, produkcja zrobila profil
                          Michala. Byl tak lakoniczny i mowil o jego warszawskich korzeniach - niemalze
                          im uwierzylam:)
                          Na forum warszawskim przestawilam profil Michala ludzac sie, ze ktorys z
                          Warszawiakow go rozpozna :) o naiwnosci ! wsrod niewielu listow 'ktos' zapytal
                          czy to ten Michal, ktory bral udzial w Szansie na Sukces interpretujac 'Macho ?
                          Pierwszy slad Michala w Polsce.
                          W miedzyczasie na forach fr. zaczely krazyc roznego rodzaju plotki o Michale,
                          ze jest podopiecznym jednego z boss'ow Endemola na terenie Polski(producenta
                          Star Academy we Francji), ze ojciec jego jest dyplomata i zalatwil mu lewe
                          wejscie do programu, ze uczyl sie w Warszwskim Konserwatorium ... i wiele
                          wiele innych. Moglam przyjac to jako 'doslowna prawde', ale ciekawosc pchnela
                          mnie do napisania do Warszawy do TVP. Z netu dowiedzialam sie, ze producentem
                          programu jest TVP stad moje kroki skierowane do nich. Na stronie TVP jest masa
                          nikow do pracownikow TVP. Napisalam do wszystkich z pytaniem o Warszawiaka
                          Michala ( nie znalam nazwiska). Pierwsza notka jaka dostalam byla ta :

Bardzo sie ciesze ,że francuzi poznali się na ogramnym uroku i wdzieku michala.
                          Michal kwiatkowski pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego ,
                          wystapil w programie "Szansa na sukces", który na antenie TVP jest juz od 11
                          lat! w maju 2001 wygrał odcinek w ktorym spiewano piosenki KASY spiewal
                          kawalek Macho - zaspiewal rewelacyjnie ,W co rocznym finale ktory odbywa sie w
                          sali kongresowej w warszawie przy 4 tys. publicznosci był drugi - czyli
                          przyslowiowo spoznil sie o te minute na pociag.
                          Mam nadzieje ze we Francji pojdzie mu lepiej.
                          Jesli bedzie Pani chciala jeszcze jakis informacji.moze zdjecia z programu z
                          Polski prosze skontaktowac sie z Telewizyjna Agencja Fotograficzną 547 69 46
                          z wyrazami szacunku

Takze mit Warszawiaka upadl! wyslalam te wiadomosc do wielu fanklubow Michala,
                          z prosba o zmiane tego oficjalnej i klamliwej notki. I na miejsce Warszawy
                          wskoczyl Gorzow Wielkopolski. Ponadto wyslalam adres internetowy miasta
                          Gorzowa.
                          Na tej tez stronie znalazlam kilka adresow majlowych i napisalam listy z
                          prosba o informacje na temat Michala.
                          W tej mojej internetowej zgaduj-zgaduli poznalam Olivier, ktory ja jednym z
                          forum fr. jest zagorzalym fanem Michala i 'jak lew' broni Michala przez
                          atakami jego przeciwnikow. O ciezkich atakach na Michala ze strony co
                          poniektorych fr. nie bede pisala ! (niektore sa niebywale bolesne)
                          Ponadto przyblizamy sylwetke Michala innym jego fanom; ktorych nie brakuje we
                          Francji. np. wczoraj przelumaczylam artkul jaki ukazal sie w Gzecie Lubuskiej.
                          Dzis w nocy Olivier przytoczyl list Eli, ktory czeka na moje tlumaczenie.
                          Robie to wylacznie w celu przyblizenia Polski, Gorzowa, Michala publice
                          francuskiej.
                          Ponadto w sobotnim wydaniu 'Liberation'ukazal sie artykulik na temat Michala.
                          Takze teraz Wasza dobra wola moze tylko zadecydowac, czy zechcecie przylizyc
                          mlodosc gorzowska Michala rzeszom jego fanow.
                          Jesli macie inne pytania chetnie odpowiem :))

• darth4 Re: @ darth4 13.10.03, 20:19
                            > gdyz wypytywac o kogos i w tak nachalny sposob jak to robie, moze sie okazac
                            nieco podejrzane :)

Bardzo sie cieszę ze zrozumienia. Nie miałem na myśli twojej "nachalności" w
                            pytaniach, bo tak wcale nie jest. Chodziło mi raczej o to, że oczekujesz od
                            forumowiczów z Gorzowa że zrozumieją fanów Michała i będą działali jak fani. No
                            cóż, Polska to jeszcze nie Francja. We Francji dostęp do netu to standard. W
                            Polsce raczej margines. Ludzie którzy siedzą w necie to przeważnie fani
                            komputerów. Stąd i ograniczone zainteresowanie sprawami "świata zewnętrznego".
                            Dodatkowo sa to przeważnie osoby dość "zajęte", a wolny czas poświęcają raczej
                            na rzeczy które ich interesują. Stąd statystycznie o wiele trudniej niż we
                            Francji wymienić uwagi z fanem Michała. Równie wiele uwag wymienisz tu o Trufli
                            spożywczej czy znakomitym miejscu na Warcie w którym biorą szczupaki. Po prostu
                            przeciętny mieszkaniec Gorzowa nie ma dostępu do netu i dlatego wielu fanów i
                            kumpli Michała nawet nie wie że info o nim jest na ... kliknięcie.
                            Co do władz miast w Polsce ... to jeszcze też się nie zmieniło. Wprawdzie już
                            każdy Urząd podaje "bezpośrednie" majle i telefony, ale w praktyce dalej Jego
                            Majestat Wysoki Urzędnik czyli KAŻDY pracownik Urzędów jest ZA WYSOKI na niskie
                            społeczne nogi. To niestety relikt z czasów PRL i dopóki władza nie zrozumie że
                            władze miejskie to SŁUŻBA DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA, to nikt ci nie pomoże.
                            Najpierw jednak muszą to zrozumieć wyborcy czyli społeczeństwo miasta i wymagać
                            tego od swoich "wybrańców". To jeszcze tylko jakieś 3 kadencje czyli z 12 lat :)

> tak wiec toczka-po-toczce sprobuje powiedziec wiecej o sobie i o moim
                            > zainteresowaniu Michalem :)

A więc jesteś "fanką" :) a nie np. "media". W takim razie musisz uzbroić się w
                            cierpliwość i zbierać informacje. Napisz do IV LO. Link poniżej.

www.genetrix.arx.pl/~becek/
                            Twierdzą że maja najlepsza stronę szkoły web w Polsce. Myślę że oni będą
                            zachwyceni jeśli napiszesz im że ich absolwent jest na topie we Francji. Na
                            pewno będa chcieli to umieścić w swoim serwisie a może nawet założą fanklub ?
                            W końcu ile ma się sławnych osób z mojej budy ? Współpraca z nimi, to jest moim
                            zdaniem to co mogłoby być cool dla fanów Michała a przy okazji promocja dla
                            szkoły w Gorzowie i także w konsekwencji Gorzowa. Daj znać co o tym myślisz i
                            co ew. z tego wyjdzie.

> Robie to wylacznie w celu przyblizenia Polski, Gorzowa, Michala publice
                            > francuskiej.

Czy już ktoś zainteresował sie Gorzowem ? :)))
                            A więc może jakaś wymiana informacji, może jakaś współpraca miast ?
                            Paryż jest super ( byłem parę razy, widziałem, smakowałem :)i chętnie wziął bym
                            udział w takiej współpracy :) Promocja Paryża w Gorzowie i Gorzowa w Paryżu.
                            Brzmi ciekawie. Nie żartuję ! :)
                            Pozdrowienia i jak tylko wpadnę jeszcze na jakiś pomysł to napiszę.
                            • Gość: goska Re: @ darth4 IP: *.w81-51.abo.wanadoo.fr 14.10.03, 07:03
                              Darth4 'promowac' i slowo jest powiedziane na wyrost to bardzo ciezka rzecz !
                              Przede wszystkim dostep do informacji jest hermetyczny, ale kazde najmniejsze
                              wspomnienie o Michale jest dla jego fanow na wage zlota !
                              Poswiecic troszke swojego czasu dla 'kogos' kto jest mi zupelnie obcy, to w
                              jakis sposob moja rekompensata, za to, ze kiedys w zyciu, kiedy i ja mialam
                              ciezkie chwile, znalazl sie ktos, kto dal mi odrobine swojego czasu !
                              Uwazam, ze Michal tutaj we Francji zasluguje na cos wiecej, niz tylko na
                              miano 'obcokrajowca' ! Ciesze sie, ze Francuzi doceniaja jego talent i
                              dopinguja go. Nie kryje, ze jest mi latwiej szukac info o Michale, grzebac w
                              polskim internecie a pozniej udostepnaioc te wiadomosci Francuzom niz
                              robic 'te droge krzyzowa' przez Francuza bez znajomosci polskiego.

Jakie beda wyniki tych poszukiwan ? Nie wiem !! Czy inni zainteresuja sie
                              Gorzowem Wielkopolskim ? Jakikolwiek bedzie wynik, uwazam ze powoli nalezy isc
                              do przodu i kontynuowac te mozolna prace. Informacjom nalezy dac swiatlo
                              dzienne i udostepnic je wszystkim zainteresowanym.

Jesli chodzi o Liceum Ogolnoksztalcace im. Tadeusza Kotarbiskiego w Waszym
                              miescie ( ktorego to Michal byl absolwentem) oczywiscie, ze zamiescilam notke
                              o Michale w ich serwisie forumowym. Z miernym jak na razie rezultatem. Moglam
                              sie spodziewac ze Michal pojdzie na pierwszy ogien zawisci, zlosliwosci,
                              prymitywnosci ludzkiej ! Niestety ! Z zadnego spoleczenstwa nie mozna wytepic
                              cynizmu, sarkazmu, szyderczosci !

Stad Darth4 dluga droga do rzetelnej informacji o Michale !
                              A marzy mi sie obejrzec jego wystep w Szansie na Sukces, w Sali Kongresowej (
                              ktorej nota bene od srodka nie widzialam od ponad 20 lat !!!)
                              Kilka zdjec Michala z jego okresu w liceum, pracy klubowej ... to wszystko
                              mzonki !:)

zaprzestac poszukiwan ? oznacza, ze zostalibysmy do tej pory z informacja, ze
                              Michal to Warszawiak ! Chyba najwyzszy czas zmienic mentalnosc i powiedziec
                              sobie, ze poza 'bramami' Warszawy tez zyja ludzie ! Ze nie wszystko to co na
                              export to produkt stolicy .

Dzieki jeszcze raz wszystkim osobom chetnym do pomocy i tym ktorzy dopinguja
                              mnie w moim marszu sladem Michala Kwiatkowskiego.

pozdrawiam
                              • darth4 Re: @ goska 18.10.03, 20:21
                                Hej Goska :) Jak tam nasz Michał ? Przeczytałem że jego rodzina kupiła
                                specjalnie na tą okazję satelitę. Ja nie musze specjalnie kupować, ale ...
                                gdzie można to obejrzeć i kiedy ??? Mam TV 5 , czy to to ?

> Jesli chodzi o Liceum Ogolnoksztalcace im. Tadeusza Kotarbiskiego w Waszym
                                > miescie ( ktorego to Michal byl absolwentem) oczywiscie, ze zamiescilam notke
                                > o Michale w ich serwisie forumowym. Z miernym jak na razie rezultatem. Moglam
                                > sie spodziewac ze Michal pojdzie na pierwszy ogien zawisci, zlosliwosci,
                                > prymitywnosci ludzkiej ! Niestety ! Z zadnego spoleczenstwa nie mozna wytepic
                                > cynizmu, sarkazmu, szyderczosci !

Daj spokój, nie przejmuj się uwagami tych co nic poza obsraniem innych nie mogą
                                osiągnąć. Ludziom w Polsce brakuje własnych osiągnięć, więc ciesza się
                                porażkami innych. Im czyjaś porazka większa tym czują się lepsi. A jak nie
                                porażka, to chociaż jej życzenie wyrażone w jakiejkolwiek formie jak ów ukraina.
                                Ludziom na zachodzie to w zasadzie wisi. Jeśli Ci jeszcze nie, to chyba jesteś
                                tam jeszcze za krótko, Ale nie martw się. W końcu i Ci zacznie to wisieć :)))
                                Ja nadal nie jestem fanem Michała ale lubię takie programy. A Michałowi
                                kibicuję bo jest z Gorzowa i Polski.
                                Na skokach narciarskich poznałem się jak większość Polaków dzięki Małyszowi
                                dopiero jak zaczął zajmować 1-wsze miejsca :) Może tak będzie i z Michałem.
                                No to jak mu idzie ?
                                • Gość: goska Re: @ darth4 IP: *.w81-248.abo.wanadoo.fr 20.10.03, 18:24
                                  o jak milo Darth, ze wspomniales Michala :)
                                  ano, ano, Michaś nieco spadl w klasyfikacji - w tym tygodniu na 4 miejscu.
                                  Zreszta to bylo do przewidzenia, gdyz program trwa juz poltora m-ca, niektorzy
                                  z francuskich uczestnikow nabieraja animuszu, staja sie bardziej pewni siebie
                                  na scenie, no i spiewaja bez akcentu; problem z Michalem, ze momentami jego
                                  akcent nieco deformuje slowa piosenki i tekst nieco odbiega od rytmiki, ktora
                                  Francuzi mieli w zwyczaju slyszec; absolutnie nie ma to nic wspolnego z
                                  falszowaniem :)
                                  w ostatnia sobote profesorzy orzekli gremialnie, ze pracowac z Michalem, to
                                  sama przyjemnosc, gdyz jest zawsze pogodny, rozesmiany, chetny do zajec, nie
                                  ma tendencji do narzekania; co bedzie dalej zobaczymy...
                                  program "Star Academy" nadawany jest na antenie TF1. (to fr. hercyjna prywatna
                                  stacja i niestety tego show'u nie nadaja na TV5, gdyz ten kanal to zlepek
                                  przeroznych programow, ale nadawanych przez stacje panstwowe tv.
                                  frankofonskich :(

w sumie przyjemnie posluchac i poczytac ze Michal ma tak duze grono
                                  wielbicieli we Francji. Na razie trzymam kciuki, zeby zalapal sie do osemki
                                  finalistow, ktora bedzie na wiosne przyszlego roku na trasie koncertowej.
                                  to juz nie byle jakie wyroznienie ! Jak na razie na 16 odpadlo 5 uczestnikow
                                  czyli jeszcze trzech do odstawki i oby Michal nie zostal poswiecony !

tfu-tfu na psa urok !!:))))))

pozdrawiam Gorzowian
    • Gość: goska do Eli IP: *.w81-51.abo.wanadoo.fr 13.10.03, 14:33
      Elu chcialam Ci goraco podziekowac w imieniu Olivier za tekst, ktory napisalas
      a wlasnie przed momentem skonczylam tlumaczenie.
      Wiele milego powiedzialas o Michale. Fakt niezaprzeczalny, ze ON posiada ten
      autentyczny, naturalny dar zabawy na scenie. Jest soba. Nie gra z niczyimi
      uczuciami. W zamku zostal okrzyczany najlepszym kumplem mimo bariery jezyka.
      Postaram sie poszukac adresu pubu "Pod zielonym abazurem".
      Szkoda ze nie mozemy znalesc zadnych zdjec z tego okresu, poza jego wystepem w
      Szansie na Sukces.
      Jeszcze raz stokrotne dzieki za opis !

pozdrawiam Gorzowian
      ------------------
      Goska
      • Gość: Ela_q Re: do Eli IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 14.10.03, 00:21
        Miło mi, że moje skrawki pamięci na coś się przydały.
        Jako ciekawostkę (miałam to wczoraj napisać)dodaję fakt, że w opisanym przeze
        mnie programie piosenkarskim z udziałem gorzowskich aktorów "Noc z kiczem", w
        którym śpiewaliśmy z Michałem, brała udział na początku Marzena Wieczorek -
        zwyciężczyni drugiej edycji polskiego 'Big Brother'.
        No i proszę - myśmy traktowali ten program z przymrużeniem oka, a tu -
        wylęgarnia gwiazd ;)
        Kiedy będę miała więcej czasu, zadzwonię do babci Michała, z którą jestem w
        dobrych układach (przynajmniej byłam). Może dowiem się nazwiska nauczycielki
        gry na fortepianie...
        Pozdrawiam Cię, Gosiu
        Ela
    • maklert Re: Michal Kwiatkowski z Gorzowa W. robi furore 14.10.03, 11:14
      Witaj!

> oto adres gdzie mozna zobaczyc Michala spiewajacego i grajacego na pianinie.
      >
      > perso.wanadoo.fr/les-mots-a-l-aguet/existe-pas.asf

Wow! To nasz gorzowski Michal :)
      Nie moge uwierzyc, jest rewelacyjny!

> a tutaj adres do strony programu w ktorym uczestniczy
      >
      > staracademy.tf1.fr/

Czy to nie ten program wypromowal wczesniej Alizee?

> Jesli chcecie poogladac go na innych link'ach dajcie znac :-))

Chcemy :)

Doprawdy jestem w szoku. Michala znam jak zapewne kazdy gorzowianin ogladajacy
      lokalna telewizje, czytajacy miejscowa prase i ogolnie interesujacy sie zyciem
      swojego miasta. Najdalej jak siegam pamiecia, to Michal wystepowal w spotach
      reklamowcyh jakiegos biznesmena, ktory chcial poprzez okreg gorzowski dostac
      sie do senatu. Nie pamietam nazwiska tego biznesmena, ale w spotach tych Michal
      ma jeszcze dlugie wlosy i spiewa "chlopiecym" glosikiem.
      Duzo materialow z wczesnych lat kariery Michala powinno byc w archiwum nie
      istniejacej juz lokalnej telewizji Vigor.

Czy w jednym z tych linkow Michal spiewa z prawdziwym Ricky Martinem?
    • Gość: goska "Król Lew II" - Michal spiewa piosenke filmu IP: *.w81-249.abo.wanadoo.fr 21.11.03, 20:43
      Mala ciekawostka dla milosnikow filmow Disneya

Korporacja Disneya wybrala Michala raczej jego glos do interpretacji
      piosenki do filmu << Krol Lew II >>

W Polsce tenze film juz jest w sprzedazy i z babskiej ciekawosci chcialam
      dowiedziec sie kto interpretuje polska wersje piosenki - niestety !:(
      nie znalazlam wiadomosci :(

A tak na marginesie - 'stand ovation' dla Michala :)
      Powoli zaczyna zagrzewac miejsce w show-biznesie francuskim i przechodzi do
      historii disneyowskiej :)

• Gość: jona Re: Michal Kwiatkowski z Gorzowa W. robi furore IP: *.240.81.adsl.skynet.be 22.11.03, 21:20
      Tak,nie mam czasu na ogladanie tv (pomimo,ze mam satelite numeryczna),ale
      codziennie w pracy kilku fanatykow tego programu-star academie zdaje mi relacje-
      na poczatku bylam tylko troche zadowolona,ze chwala jakiegos Polaka,a dopiero
      przed kilkoma dniami (podobno byla jakas relacja z Gorzowa podczas Michala
      pobytu)dowiedzialam sie,ze to gorzowiak i musze wam powiedziec,ze naprawde
      poczulam sie dumna,ze Belgowie mowia wlasnie o moim miescie-niech zyje Michal-
      pewnie gdyby nie on-najlepsza wizytowka i reklama mase ludzi na swiecie nie
      wiedzialoby,ze jakis tam Gorzow wogole istnieje
    • Gość: goska Gorzow Wielkopolski w tv francuskiej. IP: *.w81-250.abo.wanadoo.fr 24.11.03, 09:31
      W sobote podczas cotygodniowego show'u Star Academy ekipa towarzyszaca
      Michalowi w jego podrozy do Polski przygotowala reportaz z jego pobytu w
      Gorzowie Wielkopolskim. Program ten ogladalo ok. 6 mln Francuzow; do tej
      liczby nalezy dodac telewidzow wszystkich krajow sasiadujacych ( Szwajcarii,
      Belgii, Luxemburgu, Afryki Pln. ---> Maroko, Tunezja, Algiergia i terytoria
      pozamorskie Francji ---> Gwadelupa, Martynika, Gwineja... w ktorych to jest
      transmitowana ta emisja. Takze olbrzymia broszeta nacji poznala maly skrawek
      Polski pod nazwa Gorzow Wielkopolski.
      Reportaz wzbudzil wiele emocji. Michal - ze lzami w oczach - skomentowal swoja
      podroz do rodzinnego gniazda.
      Pierwsze zdjecia Polski to granica w Kostrzyniu. Pozniej droga do Gorzowa juz
      o zmierzchu dnia. Migawka tuz przed kamiennica w ktorej mieszka Michal i
      szczesliwy Gorzowianin pedzacy po schodach do mieszkania. Powitanie. Duzo
      placzu, usciskow. W mieszkaniu grono rodzinne, znajomi, przyjaciele. Wsrod
      uczestnikow tego hucznego powitania rozpoznaje tylko Marzene Wieczorek.
      W jednej z poprzednich emisji programu Star Academy publicznosc francuska
      poznala mlodszego brata Michala - siedmioletniego Dawida. Stad czesc reportazu
      zostala nakrecona w pokoju tegoz pierwszo-klasisty. I juz nastepny dzien i tym
      razem Michal w plenerze czyli promocja Gorzowa. Film ten musial byc nakrecony
      w dosc wczesnych godzinach porannych gdyz ulice miasta sa puste. Czerwony
      tramwaj nr3 smignal za plecami Michala. Kamera pokazuje szereg domow, ulic,
      gdzies w oddali widac drogowskaz na Gdansk. Wybrukowane ulice. Pomnik kobiety
      trzymajacej na swoich ramionach 'rownowaznie' z uczepionymi dwowa wiadrami. I
      wreszcie szkola Michala. IV liceum im. Kotarbinskiego w Gorzowie. Ta sama
      szkola ktora internauci francuscy poznali ze zdjec zamieszczonych w necie.
      Michal uchyla olbrzymie, brazowe drzwi ... o dziwo otwarte. Ze swojej
      strozowki wychodzi pani Kazia - dozorczyni liceum. W reportazu nie pokazano
      spotkania z dyrektorem szkoly, ktory rowniez byl na miejscu. Michal w rozmowie
      z dziennikarzami wspomina o tymze spotkaniu. Gorzowianin w swojej klasie i w
      swojej lawce szkolnej. I juz ostatnie zdjecia z pozegnania z rodzina. I znowu
      placz. Smutek. Rozterka rozstania. Pozegnaie z babcia - pania Anna, dziadkiem,
      tata, malym Dawidem i znajomymi. Za szyba samochodu wiozacego Michala na
      lotnisko berlinskie, smigaja ulice Gorzowa. Ostatnie migawki reportazu.

Wzruszajacy reportaz. W smutnej, jesiennej, melancholijnej atmosferze.
      Michal dorzuca od siebie, ze przywiosl z Polski kilka 'napojow' ( hehe
      domyslamy sie, ze nie o oranzadzie mowa :))) i swiezutki, pachnacy polski
      chleb. Ot, takie dwa symbole polskosci :)
      • Gość: PAF Re: Michal w necie IP: 5.5R* / *.club-internet.fr 21.12.03, 23:01

No i nie wygral. Le public a tranché (cholera, wyrwalo mi sie po francusku,
        przepraszam, wiem, ze to szczyt snobizmu ;)):)))
        Wynik glosowania publicznosci byl dla wielu osob zaskoczeniem. Na Michala
        stawiala dojrzala czesc publicznosci, a takze produkujace sie w zamku cialo
        artystyczno-pedagogiczne. Wedlug dyrektorki star'ac, ewentualna przegrana
        Michala mogla byc spowodowana ciagle obecnymi w spoleczenstwie francuskim
        tendencjami nacjonalistycznymi i ksenofobia. troche przesadzila, gdyz jak
        wiadomo, Elodie wygrala "o krotka glowe" (jak mowia Francuzi;), a sama
        zwyciezczyni postanowila oddac Michalowi polowe swojej nagrody (1 000 000 €).

Czy nie bedziecie mieli, szanowni panstwo Gorzowianie, pretensji do Michala,
        jesli nie przeznaczy on swoich 500 000 € na rewaloryzacje miasta Gorzowa ? :)))
        itd. ?

Macie juz, szanowni panstwo, drugiego reprezentanta waszgo miasta we Francji.
        Wczesniej byla niejaka panna Zawidzka Katarzyna, ongis Miss Polonia, dzisiaj
        pani po czterdziestce, wiec tematu rozwijac nie bede.

-----

Mkna po szynach gorzowskie tramwaje...
        :))))))
      • Gość: P A F Re: Michal w necie IP: 5.5R* / *.club-internet.fr 21.12.03, 23:04
        No i nie wygral. Le public a tranché (cholera, wyrwalo mi sie po francusku,
        przepraszam, wiem, ze to szczyt snobizmu ;)):)))
        Wynik glosowania publicznosci byl dla wielu osob zaskoczeniem. Na Michala
        stawiala dojrzala czesc publicznosci, a takze produkujace sie w zamku cialo
        artystyczno-pedagogiczne. Wedlug dyrektorki star'ac, ewentualna przegrana
        Michala mogla byc spowodowana ciagle obecnymi w spoleczenstwie francuskim
        tendencjami nacjonalistycznymi i ksenofobia. troche przesadzila, gdyz jak
        wiadomo, Elodie wygrala "o krotka glowe" (jak mowia Francuzi;), a sama
        zwyciezczyni postanowila oddac Michalowi polowe swojej nagrody (1 000 000 €).

Czy nie bedziecie mieli, szanowni panstwo Gorzowianie, pretensji do Michala,
        jesli nie przeznaczy on swoich 500 000 € na rewaloryzacje miasta Gorzowa ? :)))
        itd. ?

Macie juz, szanowni panstwo, drugiego reprezentanta waszgo miasta we Francji.
        Wczesniej byla niejaka panna Zawidzka Katarzyna, ongis Miss Polonia, dzisiaj
        pani po czterdziestce, wiec tematu rozwijac nie bede.

-----

Mkna po szynach gorzowskie tramwaje...
        :))))))
    • Gość: goska Polfinal - decydujacy tydzien dla Michala IP: *.w81-248.abo.wanadoo.fr 30.11.03, 11:28
      Po trzech miesiacach rywalizacji o finalowe miejsce, uczestnicy Star Academy
      dobrneli do polfinalow. W przyszla sobote o kwalifikacje do finalu beda
      zabiegac Michal i Patxi ( kandydat z kraju Baskow ). A za dwa tygodnie nastapi
      polfinal pan. Za trzy tygodnie Francja bedzie wybierac finaliste - zwyciezce
      showu, ktory zainkasuje 1mln € i kontrakt z firma Universal.
      Mam dwie wiadomosci jedna smutna - Michal juz zostal poddany glosom publiki
      francuskiej, belgijskiej, szwajcarskiej i wszystkich Francuzow z terytoriow
      pozamorskich Francji. I druga optymistyczna - we Francji aktualnie jest
      olbrzymia mobilizacja fanow Michala. W wyniku glosowania, ktore potrwa caly
      tydzien i zakonczy sie w przyszla sobote ( 06 grudnia ) ok. godz. 22.30,
      Michal musi zdystansowac swego francuskiego przeciwnika, aby dobrnac do
      finalu.
      Duza nadzieja w fun-klubie Michala i licznych anonimowych Francuzach, ktorzy
      sa pod urokiem Gorzowianina. Sa Oni urzeczeni sposobem bycia Michala, jego
      bezkonfliktowym charakterem, olbrzymia kultura osobista, pogodnym
      usposobieniem. Duza role odegrala rowniez bacia Michala - pani Anna. Jej
      spontanicznosc, werwa i duza doza optymizmu stanowia te wszystkie skladniki
      niezbedne do zaskarbienia sobie i swojemu wnukowi sympatii publicznosci.

Trzymam kciuki, wysylam sms'y i zycze powodzenia !

• oouups Michal stoi u progu zwyciestwa ! 01.12.03, 05:51
      **Michal est aux portes de la victoire !
      Michal stoi u progu zwyciestwa !

**Certains sites internet bien renseignés donnent depuis le mois de septembre
      l'information suivante : Michal sera le gagnant de la StarAcademy 2003.
      Wiele francuskich portali poswieconych Michalowi, podaje juz od wrzesnia
      nastepujaca informacje /
      Michal zostanie zwycieza edycji programu - StarAcademy 2003

**On se rapproche de plus en plus de cette finale et de cette victoire, et en
      France la mobilisation pour soutenir Michal a déja débuté hier soir. Et les
      polonais vivant en France sont de plus en plus présent dans les forums
      (www.i-services.net/membres/forum/sommaire.php3?user=37890) pour dire
      combien ils sont tres heureux pour ce gorzowien.
      Michal a confié recemment qu'il esperait que son album soit disponible en
      Pologne comme en France.

Zblizamy sie ku finalowi. We Francji rozpoczela sie mobilizacja fanow Michala,
      juz od wczoraj, od momentu, kiedy ogloszono, ze Michal zostal pofinalista
      programu. Polonia Francuska jest z dnia na dzien coraz liczniejsza na forum
      (ici l'adresse de forum) i mozna przeczytac jak bardzo sa dumni z sukcesow
      odnoszonych przez Gorzowianina.
      Michal oznajmil, ze jego marzeniem jest aby jego album ukazal sie nie tylko we
      Francji, ale rowniez na rodzimym polskim rynku fonograficznym.

**C'est magique ce qui lui arrive, et je suis personnellement tres ému et
      touché par sa personnalité, sa sensibilité, et toutes les émotion qu'il fait
      naitre quand il chante
      To jest cudowne co spotkalo Michala, osobiscie jestem wzruszony i oczarowany
      jego osoba, jego wrazliwoscia,
      i wszystkimi emocjami jakie emanuja z niego, kiedy spiewa.

**Cette semaine Raphaelle Ricci, professeur d'expression scenique, a été
      élogieuse et émue devant les chansons chantées au piano par Michal.
      Elle lui a dit "tu as un bel avenir de compositeur c'est certain, et un avenir
      d'interprete je n'en doute pas".
      Les autres participants a la StarAcademy sont tous d'accord : c'est Michal qui
      merite le plus de gagner, c'est Michal l'artiste le plus complet.

W tym tygodniu jego profesorka ekspresji scenicznej - Raphaelle Ricci
      rozplywala sie w pochwalach, byla niebywale pochlebna w stosunku do Michala
      kiedy to " Wasz rodak" zrobil maly recital. Tymi slowami mowila o Michale :
      " Masz przepiekna przyszlosc kompozytora - to pewne i Twoja przyszlosc
      wykonawcy - nie ulega zadnej watpliwosci. Wszyscy uczestnicy SA sa zgodni ze
      Michal najbardziej zasluguje na zwyciestwo, jest artysta w pelnym tego slowa
      znaczeniu.

**Ecoutez les commentaires de Raphaelle Ricci ... Tout est dit, son talent est
      immense, il faut le reconnaitre,
      posluchajcie slow Raphaelle Ricci... wszystko zostalo powiedziane, jego talent
      jest bez granic, i nalezy sobie zdac sprawe z tego faktu.

"you must love me" de MADONNA :
      oouups.free.fr/oactu/V2.wmv

"Manon" de Serge GAINSBOURG :
      oouups.free.fr/oactu/V3.wmv

"Un instant" de MICHAL (auteur compositeur, il avait 16 ans)
      oouups.free.fr/oactu/V4.wmv

Et bien sur "Place des Lilas" Compositeur & Interprete : Michal KWIATKOWSKI
      oouups.free.fr/oactu/V1.wmv
      (Auteur : Karine GIACOMI )
      • Gość: goska << L'orange >> Gilbert' a Becaud & Michal K. IP: *.w81-248.abo.wanadoo.fr 06.12.03, 10:41
        Dawno, dawno temu zyl sobie w Paryzu, a dokladnie na Sekwanie ... tak ! tak !
        Nic a nic nie zmyslam :)) no wiec zyl na statku swietnie odnowiomym i
        przerobionym w bajeczny 'loft' taki pan, ktorego nazywano we Francji
        100.000 wolt!
        Jego najpopularniejsza piosenka to historia moskiewskiej przewodniczki
        Nathalie spacerujacej po Placu Czerwonym czy tez odpoczywajacej w kafejce
        Puszkina ( ktora to nota bene naprawde istnieje ) tytul piosenki -
        " Nathalie ".

Ale tenze Pan - Gilbert Becaud jest autorem rowniez innej piosenki 'LOrange'
        ktora to ma sie ukazac w swojej 'remasteryzowanej' wersji we Francji juz ...
        tuz-tuz przed Swietami.
        I jaki zwiazek z Michalem - zapytacie ?
        odpowiem Wam jednym zdaniem - Michal "gra pierwsze skrzypce" w tym video-
        klipie.

Spiewa, gra komedie, tanczy i jest niesamowity !:))
        I mam nadzieje, ze ten klip bedzie rowniez rozpowszechniony przez UNIVERSAL
        Music w Polsce.

A poniewaz wyciagnelam ten watek z czelusci forum gorzowskiego przypomne Wam,
        ze dzisiaj .... Sądny Dzień dla Michala - albo final albo koniec Akademii
        Gwiazd !

Michal ! dzisaj wieczorem badz TY nastepca Becaud czyli 100.000 wolt Polakiem !

PoooooooWooooooooDZeeeeeeeeeNIaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!

• Gość: goska ________ FINALISTA_________ IP: *.w81-250.abo.wanadoo.fr 07.12.03, 13:35
                6 grudnia to byl pochmurny, deszczowy, grudniowy dzien. Rano dwaj finalisci
                zebrali wszystkie swoje fatalaszki i kierunek studio TF1 . Na twarzy Michala
                rysowal sie smutek. Zrozmiale! Mial jedna szanse na dwie wrocic do zamku, albo
                opuscic te przygode. Emocje braly gore nad nim i ... kilka lez splynelo po
                jego policzku. Elodie najblizsza mu "dusza" w zamku – ksiezniczka jak ja
                nazywa, wtulila sie w jego kolnierz i z trudem hamowala swoje uczucia.
                Ostatnie spojrzenie na zamek i wielka niewiadoma az do godz. 23.

Gwiazda wczorajszego prime'u byl Chrles Aznavour. Maly wzrotem ale
                gigantyczny talentem. Medley przebojow Charles'a spiewal Michal i Patxi u boku
                Aznavoura. Po prostu cymes !
                Wejscie do finalu to nie lada wyroznienie. Jednak aby pokonac ten pulap
                nalezy zaspiewac piosenke ktora zadecyduje o zdolnosciach wokalnych i
                artystycznych wykonawcy. Michal wykonal << Say you say me >> Lionela Richie.
                Choreografia byla fantastyczna; tancerze uwieszeni na elastycznych linach
                tanczyli w powietrzu, niekonczce sie metry czerwonych wstag powiewaly wokol
                Michala. Piosenka ta zrobil niesamowite wrazenie na publicznosci! Dyrektorka
                Star Academy 3 nie kryla swych blyszczacych oczu - byla niebywale wzruszona.

I im blizej sadnej godziny tym bardziej program zaczynal sie wydluzac ( to
                moja subiektywna opinia). I jeszcze Umberto Tozzi i Etienne Daho i inni
                artysci. Wreszcie osatnia piosenka spiewana przez naszych finalistow.
                Michal przy fortepianie i jego bezposredni konkurent baskijczyk Patxi
                akompaniuje na gitarze jedna z najpiekniejszych piosenek Francisa Cabrela –
                <<Je t’aime a mourir >> . I punkt kulminacyjny wieczoru - werdykt !
                Na sali fani krzycza Michal inni zagluszaja skandujac Patxi !
                54% kontra 46% !
                Michal jest w finale ! za dwa tygodnie naszego rodaka czeka nowy 'egzamin'
                przed publicznoscia. Tym razem Michal bedzie konkurowal o miejce finalisty
                trzeciej edycji francuskiej Star Academy !Kontrakt 1 mln euro i plyte solo !

My, jego fani we Francji glosujemy, a w Polsce i innych krajach ... po prostu
                trzymajcie kciuki. Michal to chlopak o nietuzinkowym talencie i wart jest
                najwyzszego podium.

• Gość: Ela_q Re: ________ FINALISTA_________ IP: *.gorzow.sdi.tpnet.pl 07.12.03, 14:29
                  Gosiu, przekaz Michalowi serdeczne gratulacje od Eli Kuczynskiej z Gorzowa!!
                  Ciesze sie ogromnie, zycze mu jak najlepiej. A nie bedzie mu latwo, popularnosc
                  miewa swoje minusy. Ale mam nadzieje, ze dobrze wykorzysta swoj czas i zrobi
                  duzo dobrego dla siebie i dla ludzi - bliskich i troche dalszych ;-)
                  I moze dzieki niemu swiat bedzie odrobine lepszy :))
                  • Gość: goska Re: ________ FINALISTA______do Eli-q IP: *.w81-50.abo.wanadoo.fr 09.12.03, 21:11
                    Ela do zamku nie mam niestety dostepu :( zreszta niewiele ludzi ma z nimi
                    kontakt; kiedy ta cala fala Staraku opadnie wszystko wroci do normy latwiej
                    bedzie o kontakt z Michalem - w kazdym razie mam taka nadzieje :))

ale Elu Tobie bedzie latwiej sie z nim zobaczyc, gdyz wg. deklaracji Michala
                    swieta zamierza spedzic w Gorzowie; mam nadzieje jako Zwyciezca programu !!

ponadto mozna napisac do Michala ( dopiero teraz wpadlam na ten pomysl ! )

adres
                    Château Star Academy
                    77 190 Dammarie - les - Lys
                    France

listy (ktorymi jest zalewany ) dostanie jesli juz nie w czasie programu to
                    napewno po.

Warto sprobowac ! :))

pozdrawiam
    • Gość: goska od Olivier/oouups dla Wojtka, Przemka ..... IP: *.w81-249.abo.wanadoo.fr 12.12.03, 09:10
      Wojciech : MERCI.

J'ai maintenant hâte de te voir et de te serrer la main

Quand Michal a dit :
      "Je remercie mes anges, ceux là-haut, ceux ici, et ceux devant leur télé."
      je suis sur qu'il pensait un peu à toi ...

Donne le bonjour à Przemek et à la famille de Michal de notre part .

Wczoraj wieczorem ucielismy gadke netowa wokol zdjec Michala pochodzacych z
      jego okresu mlodzienczego i przytaczam tutaj kilka slow Olivier;
      przede wszystkim olbrzymie < Merci > za fotki i za nowinki z Polski. ( nadawca
      sie rozpozna :)

Juz w mlodosci Michal wykazal olbrzymia charyzme i zamozaparcie - 4 klasy
      solfezu w jednym roku szkolnym ! Kto powie lepiej ? Jego "zamkowi" koledzy nie
      kryli slow uznania dla Michala przed jego talentem asymilacji - tekstow
      piosenek z ich partyturami, i przede wszystkim jezyka fr. Jego profesorka
      spiewu wielokrotnie zaznaczala ze sposrod uczestnikow StarAka Michal ma
      najlepsza dykcje ! I rozbrajajacy jest ten wieczny optymizm, usmiech i chec do
      pracy. Wielokrotnie, mimo iz mial wlasny repertuar do powtorzenia, spedzal
      czas z innymi, akompaniujac im na fortepianie, sluzac rada, pomoca. I to sie
      chwali ! :) Ani cienia egoizmu, cynizmu, egocentryzmu ...

Michal nie poddaj sie w ostaniej rundzie - juz za tydzien :))
      • Gość: goska juz tuz-tuz ... FINAL ! IP: *.w81-249.abo.wanadoo.fr 18.12.03, 21:32
        Felix wygrzebal watek poswiecony Michalowi, ale jego wpis zagubil sie gdzies w
        m-cu pazdzierniu :)

a co u Michala ? razem z Elodie daja mini koncerty na prawo i na lewo.
        Michal wystepowal w malych miasteczkach burgundzkich i regionu obok -
        Bourbonnais ( moje ulubione fr. strony :)) wczoraj obladowani zabawkami
        odwiedzili chorych cherubinkow jednego z paryskich szpitali. W poniedzialek
        Michal dal mini reczital w Ambasadzie Polskiej - pokazano migawki z duza
        gromadka dzieciaczkow spiewajacych polskie koledy w typowych strojach
        regionalnych ( krakowskie gorsety i goralskie kamizele dominowaly ) Za
        dekoracje do wystepu sluzyla olbrzymia szopka. Ponadto codziennie pracuja nad
        sobotnim finalem. Beda spiewali u boku Eltona Johna - chrzestnego tejze
        imprezy Star Academy. Glosowanie rozpocznie sie w sobote o godz. 20.50.
        Juz tylko dwie noce w zamku i MICHAL kontra ELODIE !

A moze producenci szykuja nam niespodzianke ? Chodza sluchy, ze.... ech -
        niewazne :))))

Michal zasluzyles na glowna wygrana ! Nie daj sie ! To juz ostatnia prosta !

pozdrawiam wszystkich, a wszczegolnosci fanow Michala Kwiatkowskiego
    • bart.q Re: przegrał? 21.12.03, 13:13
      esteban79 napisał:

> II miejsce, minimalna roznica glosow. w koncu kto mogl wygrac we
      > feancji jak nie francuzka.

No, no, standardowe wytłumaczenie. :))

Czy przegrał to się dopiero okaże. U nas zwycięzcy np. Idola zbytnich karier
      nie robią. Najlepiej idzie chyba brązowej medalistce pierwszej edycji
      wspomnianego Idola.
      • Gość: BODO Re: przegrał? IP: *.rtk.net.pl 21.12.03, 13:42
        MYŚLISZ O EWELINIE? - ONA BYŁA DRUGA W PIERWSZEJ EDYCJI...
        ale rzeczywiście - życie to wszystko zweryfikuje.
        mnie sie w StarAcademy podobała ostatnia cała trójka, i miałbym kolosalne
        trudności, by wskazać, kto z nich jest najlepszy!
        pisząc trójka, mam na myśli: Miichala, Elodie i Sophie (ten czwarty - mały
        jeszcze od nich odstawał);
        Elodie ma świetny głos w piosenkach lirycznych, na mnie zrobiła duże wrażenie
        (podobnie jak półfinalistka Sophie) - choć oczywiście sercem byłem za Michałem.
        ale przeciez osiągnął nieprwdopodobnie dużo!
        jeśli tak dalej pociągnie, nie poprzestanie - pewnie będziemy jeszcze z niego
        dumni!

DZIĘKI MICHALE!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: goska ____I juz po wszystkim / Miszal contra Michal____ IP: *.w81-249.abo.wanadoo.fr 21.12.03, 14:40
        Kiedy zainaugurowalam ten watek 1/10/03 na forum Gorzow, musze Wam wyznac, ze
        wczesniej przez okolo trzy tygodnie bladzilam po necie w poszukiwaniu
        najmniejszej wiadomosci na temat Michala/Miszala, wykreowanego na Warszawiaka
        przez media fracuskie. Znalam tylko Miszala ze Star Academy3, a chcialam
        poznac Michala. Kiedy wreszcie pani Marzena G. z TVP w Warszawie dala mi
        namiary - zobaczylam male swiatelko w tunelu netu. Zdecydowalam zalozyc ten
        watek i podzielic sie z Wami wiadomosciami na temat Miszala, a od Was uslyszec
        co-nie-co na temat Michala.
        Wspolpraca okazala sie obfitujaca w wiele ciekawych spotkan, wspomnien, zdjec,
        opinii, artykulow z prasy lokalnej...
        Kiedy wczoraj tuz przed polnoca czekalam z zapartym tchem na wynik nie wiedzac
        dlaczego mialam jeden obraz w wyobrazni; Michal czekajacy na rezultat
        finalu "szansy na sukces" w Sali Kongresowej w Warszawie i myslalam 'oby tylko
        historia sie nie powtorzyla !' W Kongresowce jak i w SA3 Michal ma za
        bezposredniego konkurenta dziewczyne i tysiace oczow sledzacych ten moment.
        Niestety ! Ja to sie mowi, historia kolem sie toczy czyli powtorka z rozrywki.
        48.9% dla Miszala. Przegral 40.000 tys. glosow ! Smutek, zal, ze ten
        sympatyczny chlopak, ktory zrobil na mnie niebywale wrazenie juz pierwszego
        dnia - wykonujac fragment Marsza Tureckiego Mozarta - przegral ! Porazka
        osobista dla Miszala, ale wiele pieknego czeka Michala.
        Przede wszystkim Michal ma ten rzadki dar - niepozostawia ludzi obojetnych.
        Jego grzecznosc, pracowitosc, takt, blyskotliwosc, szybkosc w nauce ( to slowa
        jego nauczycieli) sa olbrzymim atutem na przyszlosc, na kolejny etap w jego
        karierze.

Kiedy zblizal sie final, szowinistyczna prasa francuska nie dawala za wygrana
        Polaka. Wiele oszczerstw, zlosliwosci powiedzianych bylo pod adresem Michala.
        Najwieksza kalomnia pewnej prasy fr. to posadzenie Michala iz jego jakoby
        synem Roberta Kwiatkowskiego prezesa TVP !! Mimo zdementowania tej pogloski
        wiele gazet podchwycilo te mysl i bez sprawdzenia zrodel zaczelo ja
        kolportowac ! Zaczeto rowniez powielac i ubarwniac jego zycie prywatne,
        komentowac nieistotne sprawy - po prostu szukac dziury w calym !

Zwyciestwo Elodie jego finalowej rywalki rowniez jest zasluga Michala.
        Elodie z natury placzliwa, niepewna siebie, bez struktury osobistej dziewczyna
        w ostatnim tygodniu wrecz zablysnela dzieki Michalowi. Miala w nim repetytora,
        powiernika, druha, kompana, i jak sama okreslila "przyjaciela do grobowej
        deski"; w takim tez entuzjastycznym stanie, z asekuracja i pewnoscia siebie
        przystapila do finalu. Wielkie szlagiery piosenki fr. jakie przypadlo jej
        spiewac wykonala z perfekcja. Nie dziw, ze czesto dziekowala Michalowi za ten
        cudowny ostatni tydzien.

Miszal mimo przegranej, nie schodzi z ust Francuzow i pierwszych stron gazet.
        Juz za niespelna trzy miesiace czeka go olbrzymia trasa koncertowa po Francji,
        Belgii, Szwajcarii i terenach pozamorskich Francji.
        Poza F. Chopinem Francja poznala innego swietnego pianiste, nieszablonowa
        postac na miare naszych czasow. Od dawna nikt nie reprezentowal tak godnie
        Polski tutaj we Francji jak ten 20-letni Gorzowianin.
        M.Kwiatkowski jest fenomenalnym rzecznikiem Polski tutaj we Francji.

Miszal przegral, ale Michal jest bezprecedensowym zwyciezca w sercach wielu
        Francuzow.

po prostu nie da sie go zapomniec !

Goska
          • Gość: BODO Re: ____I juz po wszystkim / Miszal contra Micha IP: *.rtk.net.pl 21.12.03, 16:50
            Gosiu, jesteś rozbrajająco entuzjastyczna - ale weź posłuchaj trochę Chopina,
            może cię otrzeźwi w tych porównaniach...
            niemniej - dzięki Ci za wszystkie Twoje relacje o przygodach Michała.
            Ta plotka, że jest on synem R.Kwiatkowskiego to HIT ROKU!
            liczymy, źe poświęcisz nam dalej troche swego czasu i będziesz donosiła o
            rozwoju kariery Michała...
            • Gość: goska Re: ____I juz po wszystkim / Miszal contra Micha IP: *.w81-249.abo.wanadoo.fr 21.12.03, 17:51
              Panie/Panowie porownanie Michala do Chopina to taka wielka parabola
              stylistyczna - analogia zycia dwoch Polakow w Paryzu ktory zarabia na swoje
              zycie gra na pianinie :) Chopin to robil i Michal rowniez grywal w pub'ach
              Marais - dzielnicy Paryza - nie tak dawno zreszta odwiedzil jeden z tych
              klubow :) Ot zbieznosc losow. Nie waze sie porownywac ich dorobku
              artystycznego . Wcale a wcale - bron mnie panie bosze :))

Wiedza przecietnego Francuza w dziedzinie pochodzenia Frycka jest jednak
              znikoma. Spotkalam wielu, ktorzy tkwili w przekonaniu iz Fryderyk Ch. to
              rodowity Fr. A ze Michal utwikl w pamieci publiki jako wysmienity pianista -
              jest faktem niezaprzeczalnym. Wrecz oczekiwano wystepow Miszala na pianinie.
              Jego wystep z orkiestra symfoniczna byl jednym z piekniejszych momentow
              podczas prime'u. Zreszta wkrotce we Francji ukaze sie sigle Michala
              spiewajacego " Ainsi-sois-je " M. Farmer gdzie akompaniuje mu orkiestra
              symfoniczna. Na wielu forach fr. mozna posluchac dziesiatek utworow granych i
              spiewanych po polsku przez Michala - czesto poznym wieczorem siedzial w sali
              muzycznej i zabijal czas gra i spiewem. Dzieki niemu odswiezylam sobie w
              pamieci repertuar Bajmu, Manaam'u, Bajora... Matthieu profesor od spiewu,
              powtorek, przygotowan do prime'u niejednokrotnie twierdzil iz Michal ma
              niebywaly talent asymilacji nut, melodii, slow. Wiele utworow ktore byly w
              planie na sobotni wieczor, dopiero odkrywal ! Mial najciezszy kamien do
              zgryzienia - uczyc sie wszystkiego od podstaw !
              Utwory Halliday'a, Aznvoura, Sardou nie sa znane w Polsce. Wlozyl olbrzym
              pracy zeby dobrnac do finalu.
              Osobiscie jestem pod wrazeniem, bo talentu muzycznego nie posiadam nic-a-nic :)
              Toczka
              • Gość: felix Re: ____I juz po wszystkim / Miszal contra Micha IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 22.12.03, 00:57
                Gosiu!(a może Pani Małgosiu) dziękuję za Twój entuzjazm w opisywaniu
                (relacjonowaniu) muzycznej przygody Michałam. Cokolwiek maluczcy uszczypliwi-
                a tacy sa wszędzie- ludzie powiedzą to i tak jest to Jego i Jego BABCI ogromny
                sukces i reklama naszego Gorzowa. Bardzo proszę i chyba nie jestem
                w tej prośbie sam o dalsze relacje z rozwijającej się osobowości Michala.
                Ja osobiście wybieram sie na lipcowy koncert na stadionie PSG w Raryżu.
                A moze zorganizujemy jakiś zbiorowy wyjazd. Zobaczymy. Pozdrawiam.
    • Gość: goska _________Sensacyjna Wiadomosc !!! ________ IP: *.w81-51.abo.wanadoo.fr 21.12.03, 20:55
      Przed chwila w dzienniku telewizyjnym TF1 Elodie Frégé finalistka trzeciej
      edycji Star Academy3 oswiadczyla iz glowna nagrode czyli 1mln € dzieli do
      spolki z Michalem Kwiatkowskim 500 tys € dla kazdego !
      Niezwykly gest ze strony finalistki ! Elodie oswiadczyla iz we wczorajszym
      wotowaniu roznica glosow publicznosci miedzy nia a Michalem byla tak znikoma
      iz momentami ciezko bylo wylowic finaliste. Oswiadczyla rowniez ze Michal
      posiada niebywaly talent i zdolnosci artystczne stad zasluzyl w rownym stopniu
      jak Ona na czesc glownej wygranej !!
      Osobliwy krok finalistki :)

Elodie bravo za szczerosc, prostolinijnosc i ten zaskakujacy gest dobrej woli !

Jednym slowem < zakonczenie z happy-ende'em dla Michala tejze edycji showu >
          • Gość: Nataliee Cos nowego ... ? IP: *.icpnet.pl 22.12.03, 01:33
            Hmmm... Wlasciwie nie wiem, od czego zaczac... Moze tak - przeczytalam
            calusienki topic, post po poscie. Cieszy mnie, ze Michal odniosl sukces w
            StarAk. Dlaczego? Nie dlatego, ze jestem Polka czy Gorzowianka. Raczej
            dlatego, ze poznalam Michala baaaardzo dawno temu i wiem, ze sobie na to
            zasluzyl. No i teraz nawiazujac do tego, ze poznala go ladnych kilka lat temu -
            dziwi mnie bardzo fakt, ze nigdzie, w zadnym poscie, nie znalazlam zadnej
            wzmianki o tym, jak Michal zaczynal swoja "kariere". A bylo to juz w
            podstawowce. Mialam przyjemnosc (ogromna!) spiewac z nim kilka lat, wiele sie
            od niego nauczylam. Niewatpliwie chlopak ma talent. Tylko czy wyroslby na
            gwiazde (niewatpliwa..., szkoda, ze w Polsce o nim nie slychac :( ), gdyby nie
            czujne oko Pani Ewy, Pani Bozeny, Pana Sergiusza ... wiecej szczegolow nie
            podam, bo nie wiem, czy wspomniane osoby by sobie tego zyczyly. To one w
            kazdym badz razie zajmowaly sie nim na poczatku i sadze, ze Misiek wiele im
            zawdziecza.

Gdybys byla, Gosiu, zainteresowana, to dysponuje naszymi nagraniami i kilkoma
            fotkami Michala z tamtych lat. Podejrzewam, ze wspomniana Pani Ewunia ma
            takich materialow duzo, duzo wiecej... Gdybys chciala, daj znac na forum,
            podam Ci wtedy maila, moge Ci troszke o Michale opowiedziec i - jakkolwiek -
            przeslac to, co mam.

A siegnac do zrodel niewatpliwie trzeba :)

Pozdrawiam :)