Dodaj do ulubionych

Pamietnik mojej diety

IP: *.* 07.01.03, 00:53
Dzien 5 z 60Widze ze ktos mnie juz ubiegl z pamietnikiemsmile)) Oczywiscie zartujesmile) uwazam ze to swietny pomysl. Dzis 5 dzien dietowania. Dieta 1000 cal plus cwiczenia powinny zrobic swoje. prawde mowiac jestem z siebie dumna. Idzie mi calkiem niezle. JAk to ja przygotowalam sie solennie do tematusmile)) Odgrzebane magazyny poswiecone zdrowiu i diecie ( np shape czytane a niewykorzystane od tego sie nie chudnie) odkurzony rowerek i ciezarki plus kasety z cwiczeniami. Od 5 dni dieta plus wariacja cwiczeniowa, ktora musze przyznac wplywa znakomicie na moje samopoczucie. Nie jestem juz ociezala. wrecz przeciwnie tryskam energia.Mam ndzieje ze te moje cwiczenia nie przemienia sie w obsesje jak poprzednim razemsmile Tak wiec do dziela zapisuejmy spostrzezenia, co zjadlam, jak cwiczylam itd itd.Poniedzialek dzien 5 z 60 8.00 SniadankoKawa z mala iloscia mleka 20 cal3 chrupkie chlebki 69 calpol lyz margar 15 calsalata + ogorek + pomidor 15 calpol parowkicielecej 100cal --------------- 219 calmialam wyrzuty sumienia po tej parowce bo wiadomo ze to sam tluszcz. No ale coz stalo siesmile) Wsiadlam wiec na rowerek i przejechalam 20 min gubiac 250 cal.13 LunchZupa Krem z zielonego groszku 190 calpol piersi kurcz z grila 100 calsalata z tuczacym sosem 100 calczarny chleb z slonecznikiem i rodzynkami 160 cal ----------- 550 calNo wlasnie jedzenie na miescie jest (bedzie ) wykluczone. i po co mi to. Chlebus daja za darmo wiec sie go je bo jest pyszny. Poza tym czuje sie zle bo mam przepelniony zoladek.Jak dotad 769 cal zle i nie zle. teraz jest 17 i nadal nie czuje glodu. Nie wiem czy to jedzenie mnie tak napelnilo, czy podswiadomosc broni mnie przed dodatkowymi kaloriamismile)A zapomnialam dodac. Zrezygnowalam prawie cakowicie z nabialu. Cos kiedys czytalam ze osoby o danej gr krwi powinny wykluczyc niekore pokarmy z diety. Przy mojej O rh-powinno sie unikac nabialu. Nie wierzylam dopoki dopoty nie bylam na jakis tam antybiotykach przy ktorych nie wolno bylo jesc nabialu. Zjechalam 5 kg. Ale w tym wypadku choroba swoje zrobila tez. Teraz troche o cwiczeniach.Generalnie kazdego ranka poswiecam 10 min na przysiady 3 rozne kombinacje plus pompki 3*10 i brzuszki. Dziesiec min moze zdzialac cuda.Wieczorami jak maly pojdzie spac siadam na rower 30 min srednio 350 cal. Z tym rowerem jest smiesznie. Zawsze sie nudze wiec teraz kolo rowerku stawiam sobie krzeslo na nim komputer i czytam forum ha ha Po rowerze cwiczenia ksztaltujace sylwetke. Rozne ale wg pewnego harmonogramu. Jednego dnia pracuje nad brzuchem, tylkiem i ramionami a innego nad udami, biodrami i ramionami.Dzis wieczorem planuje rower i calanetics (jak go przezyje bo trudno)plus o 18 2 jablka i zmiescilam sie w 1000 cal.Troszke dzis pisze chaotycznie ale jutor bedzie lepiejtrzymaj sie Effka w postanowieniusmile)
Edytor zaawansowany
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 07.01.03, 23:37
    Dzien 6 z 60Oj ten calanetics nie taki latwy. Strasznie ciezko. StAralam sie jak moglam ale mistrzem swiata w tej dyscyplinie nie bede. Bolalo jak diabli. Pocieszenie jest takie ze jak boli znaczy cos sie dzieje. Miesnie pracuja i tak ma byc.Dzis rano obudzilam sie z pewnoscia ze bede miala straszne zakwasy. O dziwo nie. Troszke miesnie bolaly ale zaden straszny bol. Zwleklam sie z malym na sniadanko bo zoladek pusty domagal sie jedzenia. Pytanie jak dzisiaj zaszalecsmile))) A poza tym zmierzylam sie. TAk tak zmierzylam nie zwazylam. Bo o cm tu chodzi nie wage. Jesli bede miala silne miesnie i zero tkanki tluszczowej moge nawet wazyc stowke. Tak wiec biodra 96,5 zwalamy tluszcz do 93talia 71 chce 60jedno udo 58,5 chce 50lydka 33 nicZaluje ze nie zrobilam tego na poczatku. na pewno po 6 dniach cwiczen ludki zrobily sie smuklejsze o jakies 2,5 cm pamietam bylo jakies 36 cm. Moze ktos powie wariacja tak mierzyc ale za to wiem co daje rezultaty i jakie partie ciala ida w dol. Acha :)Z tego canaleticsu sie dowiedzialam ze linia posladkow powinna byc rowna koncowi kosci lonowej. Wtedy tylek jest zgrabny. Moj jak widac troszke obwisasmile) Nic to popracujemy i nad tym.Ale gdzie ja bylam.....a sniadankoSniadanie ok 8.30kawa + mleko 20 calpol banana 50 cal2 kromki chl chrupk ryzowego 46 callistek salaty 7 calpor 5 calkeczup lyczeczka 5,58 cal1/2 lyz marg 15 cal1/2 dzemu 12,5 calogor kiszony 5 cal ================= 158,08 calMisnie dalej troche bola. Postanowilam je troche rozruszac. Pewnie niektore z was widzialy kasete Cindy Crowford. Mowie o tym 10 min programie z konca. Rewelacja. Rozgrzane miesnie momentalnie "sie uspokoily".:)))Przez jakis czas bylam syta. Pozniej juz zaczelo ssac w zoladku jak diabli. Pomyslalam sobie nie dam sie. Zabralam sie za sprzatanie i oddekorowywanie chalupy ze swiatecznych siwecidelek girland i innych bajerow. Zeszlo mi 4 godz. Z wywieszonym jezorem targalam pudla po schodach do piwnicy niezla gimnastyka. Pozniej podloga, ogkurzanie itd. Wsciekle glodna "rzucilam" sie na jablko i pomaranczajablko 80 calpomarancz 60 cal======================== 140 calOdchudzanie w Ameryce jest wzglednie latwe. Na kazdym bez wyjatku produkcie jest podana kalorycznosc. Nic lepszego dla odchudzajacych sie.Inna sprawa to to ze, sklepy zawalone sa slodyczami, ciastami, cola, Fast food na kazdym kroku. Czasami naprawde trudno sie oprzec. Malo tego. Amerykanie tyja z dnia na dzien. dlaczego? malo ruchu. Wsiadaja tacy w samochod i jada do drive thru. Nie wysiadajac z samochodu zalatwia sprawe w banku, odbiora ksiazki z biblioteki (to odkrylam wczoraj i mnie zamurowalo), zamowia jedzenie, odbiora leki z apteki itd itd. Przyklady mozna mnozyc. Ale nie o tym chce pisac.Momentalnie po tym skromnym jabluszku moje mysli juz skierowaly sie w strone obiadku.Doczekalam 16kalafior 50 calsadzone jajko 100 calsalata 10pomidor 40ogorek 15============================= 215 calPoczulam sie wspaniale syta. Oj jak dobrze. Kalafior to cudowna sprawa. Syci a niskokaloryczny. Cudo naturyKolacyjkajabluszko 80Calosc zaledwie 593Malo nie wiem czy nie zaszkodze sobie tym. w koncu dieta powinna byc w granicach 1000 calNic to wskakuje na rowerek ale bez cwiczen bo jestem zmeczona.Kolejny dzien dietowania minal. Zyjesmile)))) W koncu jemy po to zeby zyc a nie zyjemy aby jescsmile) Tym optymistycznym powiedzonkiem konczeAcha zapijam sie litrami wody niegazowanej
  • Gość edziecko: burek IP: *.* 09.01.03, 01:19
    Jeju Effka!!!!Podziwiam i trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.Ania-burek
  • Gość edziecko: vaana IP: *.* 09.01.03, 02:37
    Effka badz dzielna! Wybralas chyba najtrudniejsza z metod odchudzania, podziwiam Twoj zapal. Ja zaczelam 2 dni przed Toba (wersje mniej drastyczna, jesli chodzi o gimnastyke) i wyobraz sobie, ze po mnie strasznie widac. Jestem niemozliwie szczesliwa :hap: Nie poddawaj sie, warto wytrwac, masz juz dwoch kibicow.Malgorzata.
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 09.01.03, 16:40
    Burek, Vaana serdecznoscismilenawiazujac do dnia poprzedniego. Stwierdzilam, ze nie bede cwiczyla bo nie mam sily.Fakt. Nawet rowerek zrobvilam z niecheciasmile Ale jak tylko sie polozylam do wyreczka zaczelam miec male wyrzuty sumienia i zrobilam pare brzuszkow. Troszeczke zeby stalo sie zadoscsmileOk dzis magiczny dzien 7. Pojadlam sobie dzis. Przekroczylam troszke ponad 1000 cal czyli generalnie ok. Okazuje sie ze, aby dobrze zjesc ( i byc sytym) nie trzeba jesc wielkich porcji. Moje laknienie bylo spowodowane najprawdopodobniej zbizajacym sie okresem. bylam tez bardzo rozdrazniona. Ale ten stan na szczecie minalsmileNo ale do dziela 8.00kawusia +mleko 20 calplatki 3/4 szklanki 120 calmleko 30 cal=============================================== 170 calPotem tradycyjnie juz 10 min cwiczenia Cindy Crowford. Fajnie sie cwiczy z synciemsmile Uwiesi sie taki na nodze i czeka na zabawesmileO 11.30 zrobilam sie przerazliwie glodna. Maly obudzony z porannej drzemki tez domagal sie jedzonka.11.30salata+ogor+pomidor+por 30 calpol banana 50 cala teraz moj najwiekszy blad:zrobilam dziecku grzanki z zoltym serkiem Krafta. O dziwo ulubiona przekaska nie zyskala aprobaty. Ja dalej glodna ZJADLAM WSTRETNA NIEDOZWOLONA GRZANKE Z TUCZACYM SEREM. Nie bede sie pocieszac ze usmazylam ja na 0% cal sprayu do smazenia. nabilam sobie 310 dodatkowych a niepotrzenbnych cal2 kromki chleba 130 cal3 plasterki sera Kraft 180 cal============================================ 310 calNo to co w takim razie idziemy na spacer. Dlugiiiiii spacer. MarZeniasmile)) Moje dziecie nie znosi bezczynnego siedzenia w swojej karecie. Tym bardziej ze wiatr mu wial prosto w nos. Troszke zabawilismy na placu zabaw i jazda do domu.Po powrocie troche posprzatalam, pokrecilam sie w kolko i tak wybila 14,30Nie ma co jem obiad. Co za dzien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!14.30stek wolowy pieczony na ruszcie 319 calkalafior 60 caltradycyjna salata 25 cal======================================================== 404Maz pojawil sie wczesniej w domciu wiec mowie chodz gdzies bo zaraz zjem cala lodowke. Slubny swoim zwyczajem zajrzal do lodowki i stwierdzil ze jedziemy po zakupy.Ok to mi pasuje tym bardziej ze pojechalismy z napelnionymi zoladkami. Oznacza to ze kupimy tylko potrzebne rzeczy bez dodatkowych mas ciastek ciast czekolad chrupek i chipsow (milosc mojego meza). W sklepie popelina. Wielka waga przed wejsciem. Malzonej po wrzuceniu 75 centow wskakuje na wage i z radoscia obwieszcza, ze po rzuceniu palenia przybylo mu pare funtow. To by nie bylo takie jak juz powiedzialam popelinowe. Kiedy skonczyl zaproponowal: Wiesz jak wejdziesz na wage jak ja jeszcze na niej stoje to za darmo i ty sie zwazysz. WSKAKUJ! NO CO TY WSKAKUJ!! Czy ten czlowiek nie rozumie ze ja sie odchudzam????????? Ze od chwili cwiczen moje miesnie waza wiecej? Ze jest popoludnie i cialo wazy wiecej???????? Ze jestem w ubraniu????????/ Ze moja kurtka wazy przynajmniej 2 funty????????Buty to samo????????? A co nawazniejsze ze to nie moja ulubiona waga. Powiedzialam wiec dziekuje i czmychnelam robic zakupy. Zabralo to nam jak zwykle sporo czasu. Do domciu zawitalismy przed 18.00Obiecalam sobie ze nic juz nie rusze. Prawie mi sie udalo. Maz przemycil ciastka nadziewane figami. Pozwolilam sobie na 1 ciastko 90 calNo to co podliczamy ====================================== 1054 calW tym momencie zaczelam odczuwac chcec cwiczen. Niestety trzeba dziecko przyszykowac do snu. Napoic, nakarmic, umyc itditd. Kiedy juz wszytsko bylo gotowe polozylam misia spac tyle ze ten ani mysli spac. Podejscia byly 3. Za kazdym razem kiedy wydawalo mi sie ze spi on otwieral oczka. W koncu mowie nie chcesz spac ok, ale podrzucam cie tacie. Tatko troche niezadowolony bo ogladal jakis "pasjonujacy" film. Ale w koncu tez jest rodzicem.Zostawilam wiec moich zolnierzy samych i poszlam sobie cwiczyc. Mialam dylemat z rowerem. dzisiejsza rozmowa na chacie z joanne dala mi do myslenia czy nie powinnam przedluzyc jazdy do ok godziny. Niby po rowerku cwicze ale zawsze wiecej bedzie spalone. Zdecydowalam sie jednak trzymac swojego planu. Przypomnialo mi sie bowiem jak po ciazy 10 funtow pozostalosci spalilam w ciagu 2 mies jadac codziennie wlasnie 30 min. 10 funtow to chyba jakies 4,5 kgPo rowerze zabralam sie do cwiczen. Dzisiaj pracuje nad dupcia, udami zew i wew strona a takze wzmacniam rece i brzuch. KAsete nazywa sie posladki z zelaza. To co facet na tej tasmie proponuje to mistrzostwo swiata. Miesnie przy cwiczeniach malo powiedziane ze bola. PALA. Nie jestem w stanie zrobic wszystkich powtorzen. Po cwiczeniach chwycilam za jabludzko?????????????????? 80 cal. Koniec dnia wiec ksztaltuje sie na poziomie1134 cal. No coz dzien krytycznysmileKiedy to pisze jest dzien 8. Rano obejrzalam sie w lustrze. Uda i posladki jakby bardziej napiete. Zbite a nie rozmemlane..........Mierzyc sie bede za tydz wiec wtedy stwierdzimy jaka jest roznica
  • Gość edziecko: niki1 IP: *.* 10.01.03, 08:41
    Witaj!Effko czy możesz mi powiedzieć czy w trakcie tej swojej drakońskiej diety brałaś witaminy? Bo widzisz też próbuję się odchudzić, ale jak mało jem to po prostu wczoraj kręciło mi się w głowie jak na karuzeli. Czy ty nie odczuwałaś żadnego dyskomfortu w związku z tak ścisłą dietą?Napisz jak sobie z tym radziłaś.PozdrawiamNiki
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 10.01.03, 16:11
    Niki!Zgadzam sie z Toba dla niektorych moze sie wydawac drakonska. Nie pisze tez tego pamietnika bron boze po to aby mnie ktos kopiowal. Niki jak zwyczjnie znam swoj organizm. widzisz jak bylam na drugim roku studiow mialam nadwage przy 165 cm wazylam 67 kg. Mialam tego dosyc i po 1,5 mies rezimu wyrzeczen i naprawde ciezkiej pracy zjechalam do 58 kg. jadlam te same ilosci jedzenia tyle ze cwiczylam znacznie ciezej. Bylo lato nie bylam mezatka wiec mialam sporo czasu. Rano cwiczylam pozniej na godzinny spacer z psem pozniej rower (taki normalny nie stacjonarny) a pod wieczor godz. poltorej cwiczen. Nigdy nie czulam sie zle. Wprost przeciwnie czulam ze nie jestem wstretnie ociezala i moge o wiele wiecej zrobic. Od tamtej pory moja waga przybrala jakies 3 kg. Nie jest to efekt jojo! Niestety po ciazy troche mi sie przytylo (tez to zrzucilam ale nie wszystko) plus odkad urodzil sie Dylan pofolgowalam sobie i przybylo nastepne 2,3 kg.Dlatego zaczelam sie odchudzac ponownie. Kazde cialo jest indywiduum. trzeba je obsrewowac i wschluchiwac sie w nie. Skoro masz zawroty glowy moze to oznaczac brak jakiegos pierwiastka w organizmie np zelaza i wcale nie jest to podyktowane dieta.I jeszcze na koniec. Instytut Zywnoci zaleca diete 1000% cal!!! Sama dieta jak podaje instytut powoduej ze tracisz 1 kg mies. Ok ale z drugiej strony teraz popatrzmy na swoje cialo ktore przybralo na wadze i stwierdzamy ze w wymiku nadwagi jest nieatrakcyjne i wcale nie jedrne i brzydko mowiac mamlowate. Cellulitis, rozstepy itd itd. Smutna prawda. Niestety tego nie da sie zredukowac tylko za pomoca diety. Potrzebne sa cwiczenia. Zreszta dla mnie dieta bes wysilku fizycznego jest bez sensu. To co dla ciebie wydaje sie drakonskie dla mnie jest w normie. Dla Twojej informacji takze. Moja waga domowa nie potwierdza tegosmile)) Cwiczenia sprawily ze miesnie nareszcie sie ruszyly i zaczynaja przybierac na wadze. Rezultat jest wiec taki ze mam np cm mniej tu i owdzie ale waze wiecejsmile)) niez przed dieta. No ale to juz jest nie na temat.Koncze Niki i jeszcze raz odpowiadam. Czuje sie b dobrze. Nie jest moja intencja wyrzadzac sobie krzywde. gdybym zauwazyla jakis niepokojace zmiany tj: zawroty, slabniecia itd nie kontynuowala bym diety. Ja czuje sie znakomicie (nareszcie)Litry wody odtruwaja organizm. Jeszce raz podkreslam i zaznaczam. kazdy powinien sie odchudzac wlasnym tempemi na swoj wlasny sposobNiki zycze powodzenia w Twoim przedsiewzieciuUcalowania. napisz jakie sa efektyEFFkaSory ze tak haotycznie i czasami niestylistycznie Niki ale troszke sie spieszylam.
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 11.01.03, 17:27
    dZIEN 9 (60)Zastanowilam sie na d slowami Niki i postanowilam zmniejszyc drastycznosc swojej diety. Nie z cwiczeniami bo odkrylam pewna szokujaca niespodzianke o ktorej pozniej. Sprobowalam jesc 5 posilkow dziennie. Zblizyc sie bardziej do 1000 cal. Wiec do dziela oto co zjadlam:8.00kawa+mleko 20 cal3/4 szklan.substytutu jajek 70 cal1 1/2 pieczywa wasa 34,5 cal============================================= 124,5 calNie dalam rady zjesc calych jajek podzielilam sie z malym. I jeszcze zostalo na talerzu. te sybstytuty jajek uwazam za genialny wynalazek. Czy ktos z was moze sie najesc jednym jajkiem? He nie ja. Lubie jaja ale jedno dla mnie to jak dla kogos jeden chipssmile) POza tym jajka to bomba cholesterowa. Jedno malunie jajeczko zawiera 210 mg cholesterolu. Szok. Dlatego ja wybralam substytut.Dla porownaniaSubstytut 1/4 szkl Jajko (jedno)cal 30 80tluszcz 0g 5gcholest 0 210 mgproteiny 6g 6gitd itd. Oprocz tego substytuty zawieraja sporo zelaza vit a , calcium itd itdGeneralnie czulam sie bardzo najedzona.Posilki staram sie jesc regularnie o stalych porach. To chyba pasuje mojemu cialkusmile))))Naturalnie 10 min cwiczen ale to juz pomijam bo robie to rutynowo kazdego dnia.12.00Lunch2 chleby wasa 46 cal1/2 lyz. marg 15 calsalata 2 calpol pomidora 11 calogorek 10 cal2 plastry kielb szynk z indyka 46 cal======================================================= 129 calZabralam sie za odgrzewanie zupy dla krolewicza. Rosolek pachnial niebiansko. Ale nie dla psa kielbasa :))))) Rosolek troche byl podtluszczony. Nie omieszkalam jednak sprobowac pare lyzeczek. Dziecko nie zje dopoki mama nie pokaze ze sama jesmile))) Zachowuje sie moj syncio jak faraonsmile) Oni tez mili swoich koziolkow ofiarnych do sprawdzania czy aby nie zatrutesmile))))Nie wiem czy te pare lyzeczek liczyc do jadlospisu czy nie? Nie mam pojecia ile tego bylo. Policzmy to na rachunek niezjedzonych jajek.15.30obiadeknozki z kurczaczka (bez udek same hmm lydki???????smile) ) juz dochadza w piekarnikusmile))) nie smaze a pieke coby wytopic tluszcz. Pozwalam sobie na 2 nozki 250 calwielki pomidor 30 cal2 ogorki 20 cal===================================================== 300 caluczta jak nie wiem co. Popelnilam jeden blad. Pieklam je ze skora (skory nie jem i tak. Najwiecej kalorii) Przed upieczeniem powinnam ja zdjac. Nie pomyslalam.17.00przegryzka/podwieczorekpomarancz 70 calok 20 zabralam sie do moich cwiczen. Rowerek cwiczenia na uda, tyleczek itd. Po cwiczeniach poszlam do lazienki zeby wziac prysznic i tak z ciekawosci obejrzalam sie w lustrze. Wiecie jak wyglada w miare zaawansowany celulit? JAk skora pomaranczy albo derek wiejski prawda?smile)) Przed cwiczeniami ja tak wygladalam. Co prawda stosowalam kremy itd i przez chwile wydawalo mi sie ze to zniknelo. Skad po nacisnieciu skory ta sama serowa konsystencja. Az tu nagle szok. Skora wyrownana. Na udach nie ma sladu nierownosci.Pupa jedrniejsza i zbita, bez rozlazlosci. Mysle sobie zludzenie optyczne. Scisnelam skore i nie wierzylam wlasnym oczom. Wg mnie celulilit zostal zredukowany przenajmniej o 3/4. Nie mowie ze calkowicie bo to by bylo klamstwo i hipokryzja. Uda tez sa jedrne. Czuje sie jak mlody bogsmile))))))) Zmierzylam sie tez przy tej okazji. Sa efekty. Ale wyniki beda ogloszone jak bedzie 2 tyg dietowaniasmile))))))
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 11.01.03, 17:30
    Zapomnialam dodac. Po cwiczeniach jak zwykle ogormny glod. Nie dalam rady. Zjadlam wiec miesko kurczaka. 125 calCalosc 748 calNajadlam sie dzis bardzo. 5 posilkow co hm jakies 3 godz.
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 12.01.03, 16:21
    Dzien 10 (60)Heh zaczelo sie niewinniesmile)) a zjadlam wcale nie chcac ponad 1000 cal. Nie tam zebym rozpaczala, czy zalamywala recesmile)) Zwyczajnie jak sie nie liczy to sie przedobrzy. Wczoraj dorwalam ksiazke pt Dieta Diamondow. Straszych rzeczy sie tam dowiedzialam. O miesie, nabiale itd. Nie wiem czy to co pisza to prawda czy to kolejny chwyt aby zaszokowac i zebrac najwiecej pieniedzzy ze sprzedazy? W kazdym razie cala noc snily mi sie koszmary zwiazane z dietami. Nie moglam spac. No bo jak tu spokjnie spac jak sie czyta ze mieso to zrodlo najgrozniejszych trucizn a mleko i przetwory mleczne powoduja osteoporoze?????? Fakt wiem ze mleko mi nie sprzyja wiec dolewam do kawusi i czasami dodaje do moich ukochanych platkow. Apropo"s platkowsmile))) Wg Diamondow platki to jedna wielka bujda na kolkach. Sztuczny twor zawierajacy cukier i inne swinstwa. Zaluje ze to przeczytalamsmile)Dzis sie zwazylam. Bladsmile)) Cm leca w dol waga w goresmile) masz ci los. Jak tak dalej pojdzie bede si emierzyc 3 razy na dziensmile)) Najgorsze jest to ze po tym pedalowaniu na rowerze moje lydki chudna. Moglyby zostac jakie (nigdy na nie narzekalam) sa bo jak uda nie schudna to to bedzie wygladac groteskowosmile))) i nieproporcjonalnie.ok to jedziemy z koksem10 dzien8.30kawa+mleko 10 cal3/4szkl platkow 120 cal1/2 szkl mleka 65 cal================================================== 185 caltradycyjnie 10 min cwiczenDzis jest sobota wiec nie da rady zeby sie nie wymigac od jedzenia na miescie. Maz milosnik kuchni poza domowej(jak chyba kazdy amerykanin) juz od rana zaznaczyl, ze dzis idziemy jesc outsmile))13.00rosol z makaronem 175,20 calsalata (bez dressingu) 40 calbula pumpernikiel 120 calchrupka sezamowa 30 cal======================================================= 365,20Bula?????????? Wszystko przez moje dziecko bo sie domagalosmile)) Ugryzlam kawaleczek zeby zobaczyc czy sie dl aniego nadaje i przepadlamsmile))pozniej przegryzlam sobie kawalek parowki drobiowe ot taksmile)) stare zwyczje wracaja. otworzylam lodowe i zwyczjnie siegnelam po paroweczkeparowka 90trudno jest sie pozbyc starych nalogow. Tu neci, tam neci.Zauwazylam, ze moj problem jest nastepujacy: nawet jak nie jestem glodna a ktos cos "zuje" ja mam ochote robic to samo.Obiad 17.001/2 melona 224banan 80======================================= 304 cal ho ho.......... cwiczenia rower plus brzuszkiprzed snem ogor kiszonysmile) 20 cal===============================================calosc yyyyyyyy??????? 964,20????????????Toz ja bylam przekonana ze to bedzie grubo ponad tysiaczka.Dziwnesmile)) ale fajnie. Swoja droga ciezko mi sie cwiczylo. moglabym juz dostac okres bo troche czuje sie napuchnieta.
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 13.01.03, 16:55
    Oj to juz 11 dzen. Az sie werzyc nie chce. CZas leci jak szalony. Dzis Niedziela. Rodzinny obiadsmile)) Restauracyjny. Co niedziela sie zbieramy w restauracji co niedz. i jemy. W tym wypadku nie mialam co protestowac. Zostanie w domu tez nie wchodzilo w gre. Wybrali najbardziej "dietetyczne" miejsce na swiecie. Kuchnia wloska!!??? WRRR. Jestem troche zmeczona. Znowu nie spalam. w domu zakwaterowali nam sie nieznajomi goscie. Zimno spowodowalo ze przez jaks dziure myszy wlazly, a na poddaszu slychac bitwy i dziwne dzwieki chyba skunksow??????? Strasznie sie balam spac. balam sie, ze mysz wlezie do lozka albo skunks wydrapie dziure w suficie. Tu sufity i sciany papierowe. Wszystko mozliwesmile)) RAnek powitalam z ulga.Pobieglam na sniadanko.8.00kawa plus mleko 10 cal2 chlebki wasa 46 cal2 plast szynki z kurcz 60 cal1/2 lyz marg 15 calogoras swiezy 4 cal=============================================== 135 calCwiczenia 10 minZabralam sie za mycie podlog. 12.00 lunch2 pomidorki 42 calogorek 20 calpor 5===================================================== 67 calo 16 pojechalismy na obiad. Musze powiedziec ze calkiem juz zglodnialam. Ssalo w zoladku porzadnie. Mialam ochote zamowic wszystko po kolei. Znowu ten chleb!!!!!!!!!!!!!!! Cieply, pachnoca serwowany z maselkiem czosnkowym. Maz nalozyl mi na talerzyk kromeczke..........Mniam. Znalazlam tez pewien sposob. Zamowilam makaron ktory podawaany byl ze zgrilowana piersia z kurczaka. Wciagne kurczaka a na makaron powiem nie mam juz silysmile))ok 16.00Zupa minestrone 233 calpiers kurczaka z grill 150 calmakaron (3,4 widelce?) 150 cal (umownie nie wiem ile to jest)chlebek 100 calice tea 0=================================================== 633 calPozniej zabralam sie za cwiczenia ale niestety nie dokonczylam. dziecko obudzilo sie po godzinie z wielkim rykiem i nici z cwiczen Uspokoilam go troche i probowalam cwiczyc z nim ale sie nie dalo. No nic zdarza siePo cwiczeniach wypilam szklanke wody. Glodna nie bylamcalosc================================================= 835 cal
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 14.01.03, 17:41
    Dzien 12 (60)Generalnie nic nie jadlam. Nie cwiczylam. Tesciowa byla w szpitalu. Maz szaleje, mi stoi gula w gardle. Nie moge jesc. Jutro po nia jedziemy. Spedzilam/spedzilismy ok 4 godz w izbie przyjec. Biurokracja, biurokracja........ .Zly stan tesciowej, wystraszony maly, zestresowany maz. Wszystko to na mojej glowie. Mam nadzieje ze nic jej nie bedzie. Na tym koncze.
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 16.01.03, 16:20
    Przywiezlismy tesciowa......,mame....., do domu. Okazalo sie, ze nic powaznego. Frustracja, a raczej histeria spowodowana kalectwem. W tym wypadku utrata mowy i paralizem prawej strony jakies 6 lat temu. Idioci szpitalni wezwali PSYCHOLOGA!!!! do kobiety z ktora sie nie mozna porozumiec!. Wylew spowodowal duze zniszczenia w mozgu. Ona czasami nie rozumie co sie do niej mowi, a oni chca zeby odpowiadala na pytania!!!!! W glowie sie nie miesci. Na szczescie juz jest w domu z ludzmi ktorzy ja rozumieja.Ale na temat. Zboczylam troche na inne tory.Sniadanie 8.00kawa mleko 20 calsuche ceral 120 cal================================================= 140 callunch 12.00pomidor 21 cal1/2 ogorka 60 calpor 5 cal=================================================== 86 cal Doprawilam sobie to wszystko sola i pieprzem. Pycha.Pojechalismy do szpitala. Oj dlugo tam bylismy. Rozmowy z lekarzami, psychologiem. Tzn moj maz rozmawial. Ja tylko rznelam glupka bo nie rozumiem ang terminologii medycznej. Dobra mina do zlej grysmile)))Wyjechalismy do domu dobrze po 17. Glodna jak 5 wilkow. Po drodze kupilismy kurczaka z rozna. Po odtawieniu nas do dmu maz pojechal gdzies na sek oczywiscie zabierajac z soba KURCZAKA. Wsciekle glodna podgrzalam 2 parowki z indyka.18.002 parowki 240za jakies 15 min: :)kawalek kurczaka 100====================================================== 340 calJak zobaczylam to biedne stworzenie (kurczaka znaczy) pomyslalam, ze on jest na dieciesmile)) Niegdy nie widzialam tak skurczonego ptakasmile)) Nigdy ju znie kupimy w tym samym miejscu. Sucha ochyda.pojezdzilam na rowerze i trafilo mnie na slodkie. Myslalam, ze nie wytrzymam. Zjadlam jablkojablko 80 cal2 herbatniki slodkie 50 cal2 misie haribosmile) 12 cal================================================ 142 calNie pomoglo!!!!!!!!!!!!!! Przypomnialo mi sie, ze kupilam dziecku paczke owsianych ciasteczek nadziewanych owocami. Zjadlam jeden. Mniam to zaspokoilo moja rzadze slodkoscismile)))ciastko 70 cal=========================================================== CALOSC 778 cal
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 16.01.03, 16:24
    Przywiezlismy tesciowa......,mame....., do domu. Okazalo sie, ze nic powaznego. Frustracja, a raczej histeria spowodowana kalectwem. W tym wypadku utrata mowy i paralizem prawej strony jakies 6 lat temu. Idioci szpitalni wezwali PSYCHOLOGA!!!! do kobiety z ktora sie nie mozna porozumiec!. Wylew spowodowal duze zniszczenia w mozgu. Ona czasami nie rozumie co sie do niej mowi, a oni chca zeby odpowiadala na pytania!!!!! W glowie sie nie miesci. Na szczescie juz jest w domu z ludzmi ktorzy ja rozumieja.Ale na temat. Zboczylam troche na inne tory.Sniadanie 8.00kawa mleko 20 calsuche ceral 120 cal================================================= 140 callunch 12.00pomidor 21 cal1/2 ogorka 60 calpor 5 cal=================================================== 86 cal Doprawilam sobie to wszystko sola i pieprzem. Pycha.Pojechalismy do szpitala. Oj dlugo tam bylismy. Rozmowy z lekarzami, psychologiem. Tzn moj maz rozmawial. Ja tylko rznelam glupka bo nie rozumiem ang terminologii medycznej. Dobra mina do zlej grysmile)))Wyjechalismy do domu dobrze po 17. Glodna jak 5 wilkow. Po drodze kupilismy kurczaka z rozna. Po odtawieniu nas do dmu maz pojechal gdzies na sek oczywiscie zabierajac z soba KURCZAKA. Wsciekle glodna podgrzalam 2 parowki z indyka.18.002 parowki 240za jakies 15 min: :)kawalek kurczaka 100====================================================== 340 calJak zobaczylam to biedne stworzenie (kurczaka znaczy) pomyslalam, ze on jest na dieciesmile)) Niegdy nie widzialam tak skurczonego ptakasmile)) Nigdy ju znie kupimy w tym samym miejscu. Sucha ochyda.pojezdzilam na rowerze i trafilo mnie na slodkie. Myslalam, ze nie wytrzymam. Zjadlam jablkojablko 80 cal2 herbatniki slodkie 50 cal2 misie haribosmile) 12 cal================================================ 142 calNie pomoglo!!!!!!!!!!!!!! Przypomnialo mi sie, ze kupilam dziecku paczke owsianych ciasteczek nadziewanych owocami. Zjadlam jeden. Mniam to zaspokoilo moja rzadze slodkoscismile)))ciastko 70 cal=========================================================== CALOSC 778 cal
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 16.01.03, 17:37
    Dzien 14 (60)Zmierzylam moje byle ulubione dzinsy biodrowki. Byle ulubione bo ciasne jak diabli. Po godz ich noszenia mialam dosyc. Wdzialam sie w nie i...... ojej gdzie jest moj brzuch???????????????? Ratunku ktos mi brzuch ukradlsmile))) Tam gdzie byla dolna duza, wystajaca powloka brzuszna jest (prawie)plaskosmile)) Spodnie biodrowki sa hm pod biodrami.Sylwetka mi sie sporo zmienila. Cialo jest ujedrnione. Oprocz zmierzenia spodni zmierzylam sie tez centymetremsmile)Nie sa to oszalamiajace wyniki. Ale...... nie na darmo dalam sobie 60 dni na doprowadzenie sie do stanu uzywalnosci. Stan moich miesni byl w zastraszajacym stanie. Jedziemy od gorysmile)Pod biustem. Kurcze nie zmierzylam sie poprzenio ale podejrzewam ze jakies 2, 3 cm ubylo. Biust bez zmian. Chyba jednak jedrniejszy od pompek.Talia. Bylo 71 teraz 70. Ale... Tam gdzie bylo miekkie teraz jest twardesmile))) Po przechyleniu w jedna strone sa malutkie faldki a nie 2 duzesmile))Przyrost miesni robi swoje.Biodra.bylo 96,5 teraz jest 96. Znowu zauwazam zmiany. Posladki podniesione. Poza tym mam swoj wlasny testsmile)) Klade sie na twardej podlodze. Kiedys posladki wychodzily za linie kosci biodrowej. Teraz raczej sa wklesle w druga stronesmile)) Znaczy ze miesnie zastepuja tluszcz.Udo 58,5 to bylo. Jest 56. W porywach 55. Jestem b zaskoczone.Lydka bylo 33 jest 32CZuje sie znakomicie. Chociaz to na razie jest milionowa czesc tego co chce osiognac siesze sie niesamowicie.A teraz co zjadlam8.00subst. jajek 60 calkawa+mleko 20 calchleb wasa 50 cal================================================= 130 calPojechalam do sklepu. Mialam straszna ochote na kefir. Przy okazji kupilam troche innych ciekawostek dietowych. Tak na zapas. Zlecialo mi troche. Pare dobrych godzin. Po przyjezdzie do domu okazalo sie ze tzw "zapas" chudej wedliny z kurczaka i indyka wynosi 2 kg. Slownie dwa kilo!Wszystko zamrozone. Czy ja jestem ninormalna?Zabralam sie za przygotowywanie obiado/lunchuA zapomnialam dodac, ze nie znalazlam kefiru wiec kupilam jogurt naturalny. Nie to samo ale zawsze cos. genealnie nie powinnam jesc nabialu ale co mi tam.15.00 lunch/obiadpomidor 21 cal1/2 ogorka 50 calpol szklanki jogurtu 70 calszczypior 7 cal2 chr wasa 50 cal=========================================== 198 calA zapomnialam dalam dziecku paroweczki gerbera z indyka. Bylam zaskoczona. Sa naprawde dobre. Podkradlam mu 22 parowki 40 calRuszylam dalej w droge. Pozalatwialam jakies sprawy. Ale to nieostotne. Chce napisac o czyms innym. Zabralam sie za bibliteke mojej tesciowej. Ona byla specem w odchudzaniu. Ok 20 kaset z cwiczeniami. Ksiazki na temat chyba kazdej mozliwej diety. Jak juz wczesniej pisalam po przeczytaniu kisazki Diamondow mialam w nocy koszmary. Ok zabralam sie za ksiazke dr Atkinsa. Ten juz jak dla mnie pisze dostepniej i argumentacja jest bardziej przekonowujaca. Wg niego powinnismy unikac carbohydrates bo one powoduje otylosc. mamy wiec liczyc dzienne ich spozycie w gramach. Nie chce mi sie. Wychodzi na to ze powinnam jesc na sniadanie steka z bekonem. Wg doktora od tego sie chudnie. heh moze zastosowac przyrtyc do niewiadomo jakich rozmiarow i faceta sadzicsmile)) Tu takie przypadki sa b znane. Jedna babka zasadzila producenta batonikoe czekoladowych twierdzac ze na opakowaniu podali zanizona kalorycznosc i od tego przytyla. Wygrala niesamowite odszkodowaniesmile)))))No nic jedziemy do nastepnego "poradnika cud" Tytul Ksiazki w wolnym tlumaczeniu hm ...bylby bez sensu. Chodzi o to zeby zamienic tluszcz w miesnie. Dieta zamieniajaca tluszcz w miesnie o tak lepiej. The fat to muscle diet. Tak brzmi oryginalny tytul. Nie czytalam jej jeszcze ale przejazalam co i jak. Musze przyznac ze zapowiada sie ciekawie. Sensowna, zachcecajaca do cwiczen. Tylko ze tu z kolei zachecaja do jedzenia carbohydratessmile))))) Co ksiazka to inna opiniasmile))))Dzis chcialam urozmaicic swoje cwiczenia i zabralam sie za areobic. Cwiczenia mialy trwac godz. Zrezygnowalam po 15 min. Jesoo jak nudno. Fakt mozna sie zziajac niesamowicie ale to jest nudne ziajanie. CZy mozna byc zmeczonym i zarowno znudzonm jak mops? Chyba moznasmile)))POzniej wskoczylam na 30 min rowerowej przyjemnoscismile))Przypomnialo mie sie ze w szafie mam taki specjalny dres ktory nie przepuszcza powietrza i bardziej sie czlowiek poci. Cos jak saunasmile)) Ten dres jak i rower kupilam pod KONIEC ciazy???????????!!!!!!!! Stwierdzilam bowiem ze zaczynam wygladac jak klucha. CZasami rozumuje jak hm Forest Gum? Zamiast zapobiegac i cwiczyc przez cala ciaze ja sie zabralam za to w chyba 9 mies. Nie pamietam. Zreszta no comments.Poznym wieczorem zjadlam jablko i ........???!#%A ogorka kiszonego?????????? rowna stowka (100 cal) Dziwne mam upodobania. A moze dostalabym tak okres? Ostatno jak pisalam o laknieniu przedmiesiaczkowym musialam chyba upasc na glowe. cos mi sie daty pomylilysmile)))) Dzis jest 16 czyli teraz wypada 24 dzien cyklu. A moze nie dostane........?ogorki kiszone w nocy............Teraz to do mnie trafilo. Dziwne. No nic. PodsumujmyCALOSC hm cos ponad 500? cos mi nie idzie liczenie
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 17.01.03, 16:32
    Po dziesiejszym dniu dostalam niestrawnosci. Nie tkne ogorkow kiszonych chocby nie wiem co. OGOREK KISZONY=WROGSniadanko wciagnelam bez problemow8.00kawa+mleko 20 cal2 chleby wasa 50 cal1/2 lyzeczki marg 15 calpoledwica z indyka 35 calogorek 10 calpol pomidora 10 cal====================================================== 140 calPozniej zdecydowalam si epojechac z kolezanka do piekarni zamowic tort dla syncia na pierwsze urodzinki. Prawdziwy torcik nie zaden niezjadliwy gniot slodki jak dlabli. Spedzilismy tam z malym sporo czasu. Wybieralam ksztalt, masy...... mniam nie moge sie doczekac. Zblizala sie juz 13 a wizyta w piekarni zaostrzyla mi apetyt. Zanim sie zapakowalismy i ruszylismy w droge powrotna zaczelo mnie porzadnie sciskac w zoladku. Moja kumpelka tez nie miala nic przeciwko przegryzieniu czegos. Wyladowalismy w najgorszym miejsci jakie moze byc chinskim bufecie gdzie mozna jesc do oporu. Pomimo, ze zjadlam malo mialam swiadomosc ze potrawy sa przygotowywane na oleju, prawdopodobnie starym. Zjadlam troche zupy. Ryz z kurczakiem i cos tam jeszcze. Nie wiem ile to kalorii. Zapewne jakies 600 cal jak nie wiecej. Po tym posilku nic nie jadlam do poznego wieczora. Przed cwiczeniami zjadlam kawalek jablka ok 70 calPrzejechalam 40 mnn na rowerze a pozniej zabralam sie za cw na posladki uda i biodra.Po cwiczeniach zaczelismy ogladac film i cos by sie przegryzlosmile))))))) Nieszczesny ogorek kiszony. Obudzilam sie w nocy i cierpialam do rana. Pozniej juz tylko mogla mnie zbawic toaleta. Nie jem juz ogorkow. NIGDY.
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 19.01.03, 19:40
    cos jakby pocztki grypy? Wymioty, goraczka bole miesni. Nic nie jadlam i oczywiscie nie cwiczylamsmile))) O sory zjadlam dziecka ciasteczko owsiane Gerbera. 70 cal
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 20.01.03, 00:21
    DZIEN 17 (60)Oj dzis sie czuje znacznie lepiej. W nocy mialam spore dreszcze ale do rana przeszlo. Wstalam naprawde szczesliwa ze mi przeszlo.Zolodeczek domagal sie zarelka. Dzis sobie nie pozaluje. Za wszystkie moje wczorajsze cierpienia10.00Substytut jajek 60 calkawa ze smietanka 20 caltost 100 cal===================================================== 180 calJajka naturalnie musialam podzielic. Dziecko z dzikim okrzykiem obwiescilo ze tez chce. Czego sie dla takiego nie zrobi???????pozniej ok 15.00 zjadlam lunchpol kalafiora!!! 70 calNa obiad 18.00 zupa warzywna z tofu 250 calice tea 0 calcalosc 500 calO dziwo nie jestesm gloda. Chcialabym zjesc wiecej ale jestem pelna. Dwie miseczki zupy mnie bardzo wypelnily. Kalafior tez swoje zrobilsmile))) Zabralam sie za cwiczenia. Rower i cwiczenia z tasmy. Jutro urodzinu Dylana bedzie kamerowanie mam nadzieje ze nie wyjde jak....no ze nie wyjde zle.
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 20.01.03, 16:21
    Dzien 8 z (60)Czy ja prowadze drakonska diete? CZy za duzo cwicze i za malo jem? generalnie nie jestem glodna juz po godz 15. Do tego czasu staram sie jesc 3 posilki o niskiej zawatrosci kalorii. Po co mi bula na sniadanie z pasztetem? Jadlam tak a jakze. I co teraz? 5 kg za duzo. Po tek magicznej 15 glod zaczynam dopiero odczuwac po cwiczeniach. Druga sprawa. Glowe sobie daje uciac ze osoba ktora je (powiedzmy zdrowo) 3 posilki dziennie (podstawowe posilki czylo sniadanie obiad i kolacja) jest w stanie zmiescic sie w tys kalorii. Nasza wina jest podjadanie. Tu gryzek, tam gryzek, po obiadku jakas kanapeczka, ciasteczko, czekolada, bombonierka do ksiazki. Chipsy do ogladania filmu itd itd. Tak wiec wnioskuje ze nie, moja dieta nie jest drakonska. Czuje sie dobrze. Malo tego. Nocne wstawanie do malego wykanczalo mnie i wieczorem nie mialam sily na nic. He W sylwestra planowalam si epolozyc o 22.30. na nic nie mialam sily i bylam ociezala. A teraz? Czuje sie bardzo dobrze. Dalej mam problemy z wstawaniem (kto ich nie ma) ale w ciagu dnia???????? Pelna energii. Nie mowie, ze to za sprawa niejedzenia tzw junk food. Wydaje mi sie, ze to wszystko dzieki cwiczeniom cwiczeniom i jeszcze raz cwiczeniom. Rower jest najpiekniejszym urzadzeniem do cwiczen kardio. Krew szybciej przeplywa, poprawia sie wydolnosc organizmu. Gimnastyka natomiast wzmacnia miesnie (juz nie boli mnie kregoslup od dzwigania malego). HE brzmi to tak jakbym usprawiedliwiala sama siebie ze staram sie lepiej wygladacsmile)))))))))))Do dziela8 dzien byl latwy. Rano nie czulam glodu. Zwlekalam z zejsciem na sniadanie. W koncu Dylki dopomnial sie o swoje i tak znalezlismy sie w kuchnismile) Tym razem nie mialam problemow z wyborem. 8.00szklanka platkow z suszonymi 110 caltruskawkami (masa witamin)mleko z vit D 1/2 szklanki 60 calkawusia+mleczko 20cal======================================================== 190 calTroszke posprzatalam, troszke zajrzalam na forum. Generalnie staram sie byc caly czas zajeta. Cos robie i nie mysle o jedzeniu co dla mnie przed poludniem jest ciezkie. O 13 rozmowa kwalifikacyjna o prace. Specjalnie juz od tyg nie tankuje samochodu. Nie ma benzyny nie ma jezdzenia. W moich warunkach jest to zabojstwemsmile))) Mieszkanie na przedmiesciach Chicago ma to do siebie, ze w niektorych miejscach nie ma chodnikow. Na rozmowe poszlam na piechote. Jakies 15 min w jedna strone szybkiego marszu. Oh jak dawno tego nie robilam. To samo z powrotem.Ach zapomnialabym o 12 lunch12.152 chrupkie chleb ryzowe wasa 46 calmargaryna 1/2 lyzeczki 15 cal2 duze`plastry szynki z kurczaka 69,76 calkeczup 10 calpor 2 calogorek 5 calsalata 2 cal======================================================= 149.76 calZ rozmowy wrocilam po 14. Pranie. Oj nazbieralo sie. bawimy sie z malym i o 15 jemy obiad.15.00parowka z indyka 1 szt 120 cal2 pomidory 42 cal2 ogorki kiszone 20 calkeczup 10 cal======================================================= 197 calCzulam sie syta ale nie najedzona. Dobrze z przepelnionym zoladkiem czuje sie zle. Fakt jest mile uczucie napelnienia, ale ..........Dzis diabel maz zaczal mnie kusic na mexykanskie jedznie. Mamy taka ulubiona knajpke z niebianskim zarelkiem. co z tego jak od tego niebianskiego dupcia rosnie w zastraszajacym tempie. Dlatego pewnie 99% Mexykaninow ma nadwage. Powiem prawde ze przez chwile sie zawachalam. Podliczylam ile zjadlam i wyszlo na to ze jest spory zapas do tysiaca...... Odmowilam. Zanm siebie bede miala wyrzuty sumienia. to jest moj problem. jak cos robie to jest albo biale albo czarne. Odstepstwo od normy zaczyna ,mnie zniechecac i czuje sie zle. Narzucilam sobie to co narzucilam (nazwijmy to rezmim) i musze wytrwac. ten pamietnik bardzo mi w tym pomaga. Slowa otuchy i nie tylko dopinguja.Maz zostal dluzej w pracy wiec musialam jednak zatanowac karete zeby tesciowa odebrac od fryzjera. Czuje ze z cwiczen dzisiaj nici. Niedobrzesmile)) Maly zasnal w samochodzie. Jest ok 17 wiec jak sie obudzi nie pojdzie ponownie spac przed 21,30. Musze jeszcze ugotowac obiad dla slubnego i zupe na jutro dla syncia.Moje przewidywania sprawdzily sie. Moglam sobi epozwolic na 15 min rowerku i brzuszki bo dziecko domagalo sie zabawy.Notabene poszlo spac po 22???????????????????????????? co sie dziejesmile))))))))) Okolo 20 zjadlam jablko (duze) 100 cali plowe ciastka owsianego 50 cal=========================================== 150 calcalosc 686.76Nie jestem glodna nie mam ciemnosci przed oczyma i zawrotow glowy. Jeszce raz ale ostatnismile))) to zaznaczamjutro kolejny piekny dziensmile))
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 21.01.03, 03:11
    DZIEN 18 (60)Niedziela. Misio ma urodzinki. torcicho zamowionie trzeba je tylko odebrac. Juz mi slina po polecach leci. Nareszcie prawdziwy torcik z bita smietana........... . Apropo"s slodkosci. Zauwazylam, ze mam ogromny problem. jestem uzalezniona od cukru. Nie musze slodzic kawy czy herbaty ale zjedzenie kawaleczka czegos slidkiego powoduje.......lawine jedzeniowa. to tak jakby komus dac jednego czipsa. No z reka na sercu niech ktos mi powie da sie? Nie. daltego wole nie jestc w ogole. Ale ten tort........Zaczelo sie normalnie dietowo.8.002 chrupki wasa 50 cal2 plast wedl z indyk 60 calkecz 10 calogor 5 calkawa z mlekiem 20 cal================================================== 135 calMaz pojechal po tort. Zabral malego z soba mam wiec troche czasu na posprzatanie. Uff ale sie zmachalam. Juz sa. Czekoladowe ciasto przelozone musem z`bialej czekolady. Na wierzchu leciutka bita smietana. Poezja. Niestetysmile)) gosci jeszcze nie ma wiec musz epoczekacsmileZbliza sie 13 pora lunchupol kalafiora 100 cal================================================== 100 calImpreza sie rozpoczyna. goscie zasiedli mozna kroic. Ha ha tak smiesznie. Jak bym w zyciu torta nie jadla. Ale co tam od dwoch lat nic tak pysznego nie jadlam. To co tutaj uchodzi za tort urodzinowy jest zwyczjna profanacja hm tortusmile) Tak sie napalilam, a wcale nie zjadlam duzo. Z rteka na sercu. Ukroilam maly kawalek. Bo to pozniej beda wyrzuty sumieniasmile))) I tak pewnie to slodkie szalenstwo kosztowalo mnie ile 400? nie mam pojecia.Pozniej zjadlam sobie paczke mm"s i popilam cola. Wcale sie nie bede usprawiedliwiac tym ze mm;sy byly miniaturowesmile)) a cola diet bo i tak wszytsko ma kaloriesmile)Chyba wywale ten tort bo mnie bedzie kusil......... duzo zostalo. A niech to pisze o nim i mi slina cieknie. Nie cwicze dzis. Za duzo wrazen i emocji. W koncu tylko raz dziecko konczy ROCZEK
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 21.01.03, 23:15
    Dzien 19 (60)Dzis Poniedzialek. Zaczynamy kolejny tydziensmile))) teraz juz mam naprawde wiekie laknienie przedmiesiaczkowe. Jestem napuchnieta i troche ociezala. Rano pocwiczylam zjadlam sniadanko8.30pomidor 50pol szklanki jogurtu 80 calszczypior 5 calkawa z mlekiem 20 cal=================================== 155 calWyszlam z domu po zakupy. Zajrzalam do polskiego sklepu po gazetki a tam neci kielbaska, kabanoskismile)))) Kupilam kefir dla pocieszenia. I chcebek wasa, no i oczywiscie nowe czasopisemka o dzidziusiach. Lunch zjadlam praktycznie w samochodzi.2 chr chlebki wasa 50 calok szklanki kefiru 110 cal============================================= 160 calDo domu wrocilismy dosyc pozno. Glodna jak .........Zgrilowalam piers z kurczaka zmieszalam z salata i upiklam pieczywko czosnkowe. Pieczywko czulam na zoladku do poznego wieczora18.00kurczak 150 calsalata 40 calpieczywo czosnk 250 cal========================================= 450 calPozniej rower i cwiczenia. Calosc 765 cal
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 22.01.03, 18:05
    Dzien 20 (60)Dzis dostalam okres. CZuje sie ociezale i zle. Najchetniej polknelabym lodowke. Ciagle jestem glodna. Caly dzien chodzilo za mna jedzeniesmile)))Sniadanie 10.302 cchr wasa 50 calwedl z indyka 60 calmarg 10 calogor swiez 5 calkeczup 20 calszczypior 5 cal================================================= 150 calcaly czas mysle o torccie ha ha ha . Ukroilam sobie kawaleczek. Musik jest niesamowity.tort 200 calLunchkefir szklanka 120 cal2 chleb wasa 50 cal================================================ 170 calobiad16.00zupa 180 caldobilam sie jablkiem 100 cal==================================================== 280 calwieczorem serek homogenizowany na spolke z synciem. Jakies 200 calWieczorem zabralam sie za areobic. Nie znosze tego ale sprawe potraktowalam ambicjonalnie. Mam wytrzymac. Po 40 min mialam dosyc. Nudne nudne i jeszcze raz nudne. Boli i jestem zmeczona ok tak ma byc ale te uklady sa tragiczne. ===========================================================Calosc rowny 1000smile)))))
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 24.01.03, 17:07
    DZien 21 (60)Zwazylam sie wariatkasmile)) Spuchnieta od zatrzymanej wody w ubraniu i pod wieczor a i po cwiczeniachsmile))) 5 mniej.Dzis jak to mowi moj dziadek poznaniak podmaslilam sobie. Znaczy dogodzilam jedzeniowosmileSniadanie2 jaja substytuty 60 cal2 chl wasa 50 calkawa z mlekiem 20 cal=================================================== 130 ca;Lunchpomidor 30 caalogorek 10 calkefir 110 calszczyp 5 cal====================================== 175 cal15obiadfasolka szparag 30 calmarchew 12 calryba 150 calbula 120 calkawa z mlekiem 20 cal========================================= 332 calkolacjaserek 210 cal2 chl wasa 50 cal========================================= 260 calCalosc 995 calOczywiscie cwiczenia i rower
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 24.01.03, 17:16
    22 (60) Od picia wody robi mi sie niedobrze. JUz sok z cytryny nie skutkuje nawet. Ile mozna pic tej wody.Dzis pozwolilam sobie na ciasteczka zeby poprawic troche humorek. Zaczynamy wiec od ranaSniadnaie 8.00kawa z mlekiem 20 cal2 chleb wasa 50 calmargaryna 10 calwedlna z kurczaka 70 calogorek 10 cal========================================== 160 calNie mialam pozniej czasu na jedzenie. Lunch zjadlam dopiero ok 15to samo co na sniadanie plus keczup i szczypior czyli razem175 calPod wieczor 3ciasteczka 240 calZabralam sie za cwiczenia 40 min roweru i cwiczenia rozciagajacePrzed pojsciem do spania strasznie mi sie glodno zrobiloChleb 50 calwedl z kurczaka 100 cal================================= 150 calCalosc 725 cal
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 25.01.03, 02:59
    Zaczynam nabierac smaka na jedzienie mojego Dylka. Paroweczki Gerbera sa niesamowite. Hm wlasciwie smakuja jak pasztetsmile) ale cos w sobie maja. Dobralam sie juz do parowek z kurczaka i indyka. Calkiem niezle. Dzielimy sie wiec z malym sloiczkiem na spole. Po wczorajszych cwiczeniach mam zakwasy. Sprobowalam czegos innego, a dzis bola mnie ramiona i miesnie plecow. A zapomnialam podziekowac mamieJulii za mile slowa dzis na chacie. Bardzo mnie podniosla na duchu i zmobilizowala. Nie przerwe diety........:) co to to niesmile)) ale czasami zwyczjnie mi sie nie chce cwiczyc. Wlasciwie chce mi sie ale jak pomysle ze juz wieczor i polozylsabym sie spac to mi sie odechciewasmile))) Heh ale maslo maslane. Zalozylam swoje dawne leviski jescze z czasow he he prosperitysmile)) Tzn z czasow kiedy dobrze lezaly. Sa luzne troche workowate rzeklabym. Moze sie zbiegna po praniu?No nic coz to dzis byla za uczta........:))8.00kawa z mlekiem 20 calsok pomaranczowy 120 cal2 chleb wasa 50marg 10====================================== 200 calZawsze mam problem pustego zoladka gdzies tak do godz 13,14. Wredy mam najwiekszy apetyt. Wieczorem tez ok 22 ale to chyab jest lakomstwo bardziej niz glod. Doczekalam sie w koncu mojej 12 i czas na lunch.12.00jablko 100 cal2 paroweczki gerberasmile) 40 cal====================================== 140 calJeszcze ktos pomysli ze dziecko objadam h ah a.Pokroilam jescze jedno jablko w plasterki i sobie je podjadalam co jakis czas100 calGeneralnie zaczelam tak gotowac zeby moz sie podzielic z malym. Wybieram wiec chude miesko i warzywaNa obiadek wybralam mielone z indyka bardzo chudziutkie i brokulkimoja porcja wynioslaindyk 230 calbrokuly ok 80 cal------------------------------------- 310 calna deser 4 casteczka 50 cal A indyk byl smazony na 0% sprayu do smazenia wiec licze tylko wartosc miesa. Czy vegete tez sie liczy? Chyba nie? Na kolacje wtrynialm jablko 100 i Calosc 900 calOczywiscie rano 10 min gimnastylki a wieczorem tym razem tylko rower.Niech to juz bedzie 60 dzien...........
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 26.01.03, 05:22
    Dzien 24 z 60Glod mi chyba odebral zdolnosc liczenia. Dopiero zauwazylam, ze dietowalam dwa razy w ciagu jednego dnia ha ha. Dzis byl dzien krytyczny. Weszylam za jedzieniem. Chodzilam i ogladalam spizarke, otwieralam lodowke, zamrazarke. Wariacja. Chleba ze smalochem by sie zjadlo :) Wszystko przez to ze to leniwa sobota. Nie lubie sobot i niedziel. Chyba odwrotnie niz reszta populacji na swiecie. Zreszta ja zawsze pod prad.... JAk inni wybieraja 13- stke ja zawsZe cos wydziwiesmile))) i mecze sie przez 2 miechysmile))Zazdroszcze dziewczynom ich szybkich skutkow. Bach 13 dni i 5 kg mniej, bach 7 mniej. JA sie boje. Za bardzo mi to smierdzi herbalifesmile)) Oczywiscie metoda inna ale skutki natychmiastowe. A jakze stosowalam herbalife jeszcze na studiach. BYlam laska przez miesiac moze??????? Pozniej wszytsko wrocilo do normy, a raczej ponadnormy. Napiszcie dziewczyny 13-nastki czy wam sie udaje utrzymac wage po tej diecie. Jak juz wczesniej pisalam dzis weszylam znaczy mialam dzien podskubywania. Tu cos tam cos. WRRRR pod kontrola ale zawsze.....Sniadanie 8.30kawa mleko 20 calkubek platkow (bez mleka) 120 cal============================================= 140 calPo sniadanku pocwiczylaam 10 min. To mi dobrze zrobilo bo nadal mam zakwasy w barkach i ramionach.A TERAZ TO DO MNIE DOTARLO!!!!!!!! W tych platkach jest mnostwo cukru. Opakowanie mowi naturalnie slodzone ale przejrzalam sklad i tam jest 12 g cukru. Rany moze dlatego mnie tak wzielo na jedzenie po tym cukrze?Ok jedziemy dalej. Zbliza sie magiczna 12smile)) znaczy czas na male co nieco. Mam salate ale brak czegokolwiek do niej. Skonczylo sie. Dalam malemu ser zolty (odtluszczony)do raczki. On to uwielbia. I patrzylam sie na niego i na ten ser.............Zjadlam serser 200 caljablko 100 cal------------------------------------ 300Te kalorie sera to wzielam z kosmosu. Nie wiem ile one bo wyrzucilam opakowanie. jeden plaster sera pelnotlustego ma cos 100 a to byl ser 40% tluszczu mniej i zjadlam go troche wieciej niz 2 plasterki........przypuscmy zie jest ok Pozniej z 1/4 szklanki kefiru 302 chleby wasa 50 cal------------------------------------------------ 80ok 16 zjadlam obiadzupa warzywna 180 calNo cos by sie jeszcze zjadlosmile))))))))) Czyms sie tam zajelam i pod wieczor zdecydowalam sie zjesc kurczaka na kolacje. Tym razem madra bylam pieklam w piekarniku bez skory. Tzn kurczak bez skory nie piekarniksmile Podzielilam sie z synciem. Zawsze mniej do zjedzeniasmile Moj maz stwierdzil ze zaczynam go mobilizowac do pracy nad soba. Dziwie sie mu. 10 lat uprawial kulturystyke. Doszedl do czarnego pasa w .......czyms tam nie pamietam tych nazw sztuk walk o juz wiem hapkido i cos jeszcze a po roku jak mnie poznal zdziadzialsmile))))))))). Stwierdzil ze wraca do pracy nad soba i zapisal sie do klubu. Hm zobaczymysmile)kolacja 18.00piers z kurczaka 120 calPo tym dziabnelam kawalek ciastka grahamka slodzonego miodem 40======================================== 160 calCALOSC 980Wieczorem pocwiczylam. Nie wiedzialam ze maaly mi majstrowal przy rowerze. Bawil sie pokretelkiem i okazalo sie ze jechalam na podwojnym niz zawsze obciazeniu. A ja sie glupia dziwilam co tak ciezko. Pozniej zlepek cwiczen z roznych kaset i koniec dnia. Nic nie zjadlam po cwiczeniachsmile)))))
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 28.01.03, 17:35
    dzien 25 (60)Dzis jak w tej piosence:...."ale za to niedziela, .....niedziela bedzie dla nas"Pozwolilam sobie dzis na troche wiecej niz powinnam. DZisiaj jest Superbowl. Cos jak finaly w pilce noznej. Tu sie rozchodzi o futbol amerykanski. No i zaczelo sie szlenstwosmile)) Maz umowil sie z kilkoma znajomymi na tzw rodzinne sniadanko. Chodzilo chyba jednak o to, zeby sie panowie porzadnie najedli przed meczemsmile)) No i poszlo jajeczka (prawdziwe) serek wiejski z owocami tost francuski kawusia. Jak nic 500 cal strzelilo. Pozniej chociaz wcal enie chcialam pojechalismy do domu znajomych. Tam nie bylo mowy o odchudzaniu. Zarcia mnostwo bo byl sped ludzi ale nic dietowegosmile))) Zjadlam pizze. Wypilam sprite i fajnie jestsmile)) Troche sie zle czulam. Kalorii oczywiscie nie liczylam bo nie bylo sensu. Jutro bedzie lepiej
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 28.01.03, 17:49
    No no juz przwie polmetek. Dzis sie zwazylam. Po tym wczorajszym obzarstwie pewnie poszlo w gore. Jest 6 funtow mniej czyli prawie 3 kg mniej. Duzo miesni przybylo tez z czego jestm b zadowolona. Najlepszy jest moj maz nie wiem czy to jego glupota czy co? Wie ze sie odchudzam i cwicze i pyta mnie ostatnio :czy ty robilas jakies brzuszki? Bo tak wyglada........No wziac i zabic takiego. Widzi mnie codziennie jak cwicze i zadaje takie durne pytaniasmile))))Dzis chcialam przeoriwadzic glodowke oczyszczajaca ale zrezygnowalam. Wypilam za to ok 4 litry wodysmile))))))Sniadanie 8.30kawa z mlekiem 20sok pomarancz 110--------------------------------- 130lunch 122 chl wasa 502 plast wedl z kurcz 70marg 15keczup 15szczypior 5--------------------------------------- 155Obiad 15piers z kurczaka 150buraki 80------------------------------------------- 230kolacja1/2 piersi z kurcz 751 chl wasa 25------------------------------------------- 100Pozniej cwiczenia i rower. Bardzo trudno cos dzis szlo. Zrezygnowalam z roweru po 20 min.Calosc 615 cal
  • Gość edziecko: Ewulka IP: *.* 28.01.03, 19:53
    Cześć ! Szczerze Cię podziwiam! Mam nadzieję, że nie masz nic przeciw temu, że skorzystam z Twoich doświadczeń i diety. Może Twój przykład wpłynie na mnie mobilizująco?Pozdrawiam i trzymaj się!!!(A jak tam spadek wagi?)
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 29.01.03, 16:36
    DZEN 27(60)To dietowanie wcale mi juz nie przeszkadza. Fakt czasami czuje glod ale wtedy pije wode....duszkiemsmile) zeby miec to za sobasmile). Jej smak przyprawia mnie o mdlosci. Co innego popijac wode, co innego zapijac siesmile) traci to lekko wyznaniem alkoholika he he . Nie zjem juz burakow. Na wszytskich dzialaja one przeczyszczajaco na mne oczywiscie wrecz odwrotnie. Droga do perfekcji jest ha ha trudna. Wczoraj przez przypadek natknelam sie w tv na jakies wybory fitness. Wylaczylam. Kobiety tak wygladajace powinny zniknac z powierzchnismile)) To samo bylo jak bylam w ciazy. Kiedy ja roslam i puchlam moim ginekologiem byla przecudnej urody babeczka o nienagannej figurzesmile)) Smailysmy sie z tego ze deprymuje pacjentkismile)))Wczoraj wynalazlam nowa tasme z cwiczeniami areobowymy. Jestem cieniak. Ale uklad jest na tyle ciekawy, ze postanowilam zmienic swoje cwiczenia. Rano jak maly pojdzie spac 30 min rower a wieczorem areobic plus cwiczenia jak zwykle. Znalazlam tez piekne stwierdzenie na jednej ze stron poswieconej fitnessWiększa masa mięśni = więcej spalonych kalorii.Im większa masa mięśni w stosunku do masy tłuszczu, tym większe zużycie energii i kalorii, i tym wyższa termogeneza. Tylko komórki mięśniowe są zdolne do efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Za mała masa mięśni może sprzyjać nadwadzeTeraz wiem ze robie dobrze. CZasami nie chce sie ruszyc doopska z fotela ale co tam. Postanowilam tez, ze jezlei nie osiagne tego co sobie zalozylam na poczatku oczywiscie bede dietowac do skutku. Znalazlam strone www.grubasy.pl i tam sa wypowiedzi ludzi ktorym sie udalo. 13, 20, 47 kg udowodnione zdjeciami. Kurcze mozna. Moja waga przesunela sie nieznacznie w lewa strone dobijajac leciutko do 7 zrzuconego funcika. ALe my tu gadu gadu a trzeba podliczyc kalorieSniadanie 8.30platki owsiane z brzoskwiniami 130kawa czarna 02 chl wasa 50---------------------------------------------------- 180Lunch troche pozniej niz zwykle ok 14buraki (nigdy wiecej) 50 caltost pszenny 70 cal-------------------------------------------------------- 130 calPojechalismy po zakupy. Lodowa zaczela swiecic pustkami. Brak warzywek i owockow. Trzeba uzupelnic. Pojechalismy w sklepie na 2 wozkismile))) Rezultat? np 3 opkowania parowek i 2 sloiki ogorkow roznej wielkosci Kilka innych produktow sie tez zdublowalosmile) bedzie na pozniej.Kupowanie zajelo nam duuuuzo czasu. Zjawilismy sie w domu dobrze po 3 godz. Jutro bedzie dzien owocowy.wieczorkiem dobilam sie (chociaz o dziwo nie bylam glodna)truskawkami 50 calarbuz 80 cal------------------------ 130 calCalosc 440 i bylo dobrze bez glodu. Jak sie nie mysli o jedzeniu to sie nie ma takiego laknienia.
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 30.01.03, 16:21
    Prawie dokonalam czyny niemozliwego. Zalozylam sobie dziec owocowo-warzywny ale.........mala paroweczka stanela mi na drodze. Przerabialam tez ten upiorny areobic. Rany...zadyszka, kolka prawie umarlam i to wszystko w ciagu 30 min. Miesnie mnie dzis lekko bola, lydki najbardziej od tego skakania. Ale wytrzymam.Sniadanie 8.30kawa,mleko 20 calarbuz 70 caltruskawki 40 caal------------------------------------------------- 130 calLunch 12.00grapefriut 120 calslodzizk 0---------------------------------------------- 120Ratunku niech juz bedzie 15 bo zaraz nie wyrobie. Zaczelo mnie porzadnie mdlic. Nawet woda nie pomaga. Pare min o po uczuciu sytosci. Doszlam do wprawy wypicia pol litra plynu duszkiem. Co tam pol litra calego litra. Nareszcie 15smile)15.00fasolka 60 calmarchewka 10 calkalafior 100 cal-------------------------------------------- 170 calPodwieczorek 17.00arbuz 100 calparowka drobiowa??!! 120 cal---------------------------------- 220 caalkolacjajogurt 0% tluszczu 120 calZ tym jogurtem to dziwnie. Naturalny jogurt na wiecej cukru niz smakowy. HMM?Areobic pol godz i cwiczenia niedokonczone zreszta bo nie mialam sily.CAlosc 760 cal
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 01.02.03, 18:10
    DZIEN 29 (60)Dzis ...dalam ciala. Tak glupio chwycialm jedzenie jakbym nie jadla przez pol roku. Nie wiem co we mnie wstapilo. Caly dzien trzymalam fason, a wieczorem? tragedia. Wszystko przez ta glupia tv. Usiadlam ogladac jakis film (po raz pierwszy zreszta od jakiegos dobrego czasu). Film byl straszny wiec pobieglam do lodowki. Jaki ma to zwiazek? Chyba zaden. Zwyczajnie chyba chcialam byc obzarta.Sniadanie 8.00kawa plus mleko 40pomarancz 60garpefriut-pol 60----------------------------- 160lunchbanan 100 calNa obiad zachcialo mi sie czegos tresciwego, czegos czego nie jadlam od dlugiego czasu, czegos wrecz zabronionegosmile))Wybralam bulke pszenna ha ha Obiadbulka 140wedl z kurcz 70marg 20ogorek sw 5------------------------------ 235podwieczorekarbuz 1001/2 jablka 30-------------------------------- 130Potem zaczelam cwiczyc. Areobic mnie wykonczyl znowu. No nie moge. bardzo trudno mi to idzie. Ale trwam. Po areob przerobilam inne cwiczenia i zabralam sie za ogladanie filmu. Na tym etapie moglabym zakonczyyc ale gdzie tam. Poczulam ze musze zrec. Na pierwszy plan poszedl jogurcikjogurt 90 To jeszcze nie to cos innego moze?chrupki sniadaniowe 110ta..... a moze cos bardziej konkretnego?PAROWKA 120chleb 70PO tym akcie desperacji sie opamietalamCALOSC 1065
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 01.02.03, 18:11
    Witam. Jestem po II dniu 13 i mam nadzieję że dotrwam do końca.Jednak mam kilka wątpliwości, proszę więc o radę.1 Jak robicie szpinak - czy można dodać trochę masła.2.Czy fliet można ugotować.3.Jaka ilość jogurtu - 2/3 szkanki to duży jogurt.4.O jakie owoce w puszce chodzi.5.Plaster szynki to ile.Chętnie skorzystam z wszystkich rad . Pozdrawiam Jotl
  • Gość edziecko: EFFka27 IP: *.* 01.02.03, 18:35
    DZIEN 30 (60)Wstalam rano i ...umarlam. Tak mnie miesnie bolaly. Dzis daje sobie spokoj z wszelkimi cwiczeniami. Postaram sie tez nie jesc jak opetana.Sniadanieplatki z rodzynkami 190mleko 25kawa 20------------------------------------- 235lunchparoweczka 120chlebcio 70ogorek 20------------------------------ 210obiadryba 90ogorek 20szczyp 5fefir 20fasolka 40------------------------------- 175powieczorekjablko 80pomarancz 60-------------------------- 140Calosc 751 Zero cwiczen

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka