• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

czy nie-mężatka może się starać o adopcję dziecka? Dodaj do ulubionych

• 02.12.03, 15:06
    czy kobieta może się starać o adopcję dziecka nie będąc mężatką? czy jest od
    razu skreślona?
    Zaawansowany formularz
    • 04.12.03, 09:16
      Pytanie, czy myślisz o adopcji jako osoba samotna, czy będąca w związku
      niezformalizowanym?
      Zasadniczo ośrodki adopcyjne wymagają (a w każdym razie preferują) pary ze
      stażem małżeńskim minimum pięcioletnim. Ta kwestia jest jednak w miarę ruchoma
      (może mniejszy staz, ale sa razem długo, od biedy może zyją w konkubinacie z
      jakichś wzgledów, to juz sprawa indywidualna, omawiana z pracownikiem OAO na
      spotkaniu).
      A jeśli chodzi o osobę samotną, to chyba obecnie w Polsce nie ma takiej
      możliwośći (można chyba być rodziną zastępczą (i, albo) założyć rodzinny dom
      dziecka. Nawet jesli nie jest to niedopuszczalne prawnie, to podejrzewam, ze
      jednak w sytuacj, gdy bardzo dużo par czeka na dzieci, raczej nie powierzaja
      ich "rodzinie niepełnej".
      Najlepiej zadzwonić do jakiegoś osrodka i dopytać, możesz też zrobić to
      anonimowo na stronie www.nasz-bocian.pl. Na forum jest ekspert - pracowniczka
      jednego z osrodków i odpowiada na nurtujące nas pytania. A to link do strony:
      www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=25
      Pozdrawiam
      Joanna
      • 05.12.03, 16:56
        dzięki
        swoją drogą - tyle par tak długo czeka na dziecko, a tyle dzieci tak długo
        czeka na nową rodzinę... czy to nie paranoja?
        • 06.12.03, 15:09
          mkawi, zdrowe niemowlęta z uregulowaną sytuacją prawną nie czekają...Czekają
          dzieci starsze, chore albo takie, w przypadku ktorych niemożliwa jest adpcja bo
          rodzice nie zrzekli się praw, albo nie zostały im one odebrane...
    • 09.12.03, 12:04
      Osoba samotna tj. nie pozostająca w związku małżeńskim może również
      przysposobić dziecko.
    • 28.12.03, 22:18
      Cześć Mikawi,

dopiero dzisiaj przeczytałam Twoje pytanie. Może już gdzieś zdobyłas odpowiedź
      na swoje pytanie, ale jeśli nie to chciałam Cie pocieszyć. Z prawnego punktu
      widzenia w Polsce samotna kobieta może adoptować dziecko. W praktce jednakże
      jest to bardzo trudne, szczegolnie w przypadku malych, zdrowych dzieci. Ale
      jesli chcialabyś kilkuletnie, to wykazując dużą cierpliwość masz szanse. Sama
      jestem w podobnej sytuacji. Jeśli chciałabyś podzielić się swoimi
      doświadczeniami i poznać drogę, którą ja juz przeszłam to pisz na moja skrzynkę
      w Gazecie.
      Skrzynka67
    • 29.12.03, 12:57
      Witaj mikawi, przeczytałam to , co do ciebie napisano i widzę, że muszę rozwiać
      mity, jestem też zdegustowana,że w tak ważnej sprawie wypowiadają się osoby nie
      mające najwyraźniej pojęcia o temacie. Ja jestem osobą samotną, od 3 lat mam
      dziecko, adoptowałam je sama- klikumiesięczne i zdrowe !!!!. Oczywiście nie
      było łatwo, szczególnie poradzić sobie z emocjami, ale w ośrodku adopcyjnym
      poznałam fantastyczne panie, które uznały, że samotna baba to też człowiek i
      poooszło.Jeśli poważnie myślisz o adopcji napisz, może moje doświadczenia się
      przydadzą. Pozdrawiam akmor
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.