• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak odnaleźć rodzeństwo ??????? Dodaj do ulubionych

• 02.12.03, 16:17
    Podpowiedzcie, proszę, w jaki sposób można odnaleźć rodzeństwo (płeć nie
    znana) oddane prawdopodobnie do domu dziecka.
    Jedyną pewną daną jest nazwisko matki, rok urodzenia dziecka, prawdopodobnie
    miejsce urodzenia tj. szpital w danym mieście.
    Dziecko urodziło się 24 lub 23 lata temu. Nie jest już mieszkańcem Domu
    Dziecka, a być moze w domu tym przebywało bardzo krótko.
    Jeśli dziecko to znalazło rodziców (mam taką nadzieję !!!!) to jaka jest
    możliwość/szansa jego odnalezienia.
    Wiem, ze stawiam same pytania a żadnych konkretów, ale nie mam nawet 100%
    pewności, ze informacja jaka do mnie dotarła jest prawdziwą. Za wszelką cenę
    chce ją sprawdzić i jeśli okaże się, ze gdzieś w świecie mam rodzeństwo to
    bedę SUPER ZADOWOLONA (o ile on/ona będzie chciał/a mnie poznać)
    pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 04.12.03, 09:21
      Proponuję udać się do ośrodka adopcyjnego (w swoim mieście, w mieście urodzenia
      tamtego dziecka), oni na pewno podpowiedzą jak to zrobić. Na pewno ślad takiego
      wydarzenia jest w sądzie, a jesli dziecko zostało adoptowane, równiez w ośrodku
      adopcyjnym, który tę sprawę prowadził. Jeśli było w domu dziecka, to pewnie
      równiez w domu dziecka.
      A to link na adresy wszystkich ośrodków adopcyjnych w kraju:
      www.nasz-bocian.pl/modules.php?nameshockAO
      Pozdrawiam i życzę powodzenia.
      Joanna
    • 04.12.03, 12:47
      Dziękuje za odpowiedź. Skontaktowałam sie juz z Domem Dziecka funkcjonującym w
      roku urodzenia brata lub siostry. Jeśli tam nie będzie śladu udam się do sądu,
      gdyż jak powiedziała mi pani w ówczesnym okresie były przedziwe rejonizację
      dzieci oddanych, więc może się okazać, ze brat/siostra trafił do domu/ośrodka
      poza miejscem urodzenia i wóczas jedynie sąd może udzielić mi informacji
      Czekam niecierpliwie na odpoiwedź z DD.
      pozdrawiam
      Mal
      • 26.03.04, 09:46
        nie jestem poławiaczem sensacji. Zwykle, życzliwie trzymam kciuki. Więc odezwij
        się jak sprawa się skończyła.
        Powodzenia!!
    • 11.03.04, 21:23
      Wiedziałam, że mam 2 lata starszego brata, który został oddany do adopcji z
      domu dziecka, znałam tylko przybliżoną datę urodzenia. Pomógł mi dom dziecka.
      Pani pedagog, która w nim pracowała, odnalazła rodzinę adopcyjną, skontaktowała
      się z nimi, uprzedzając mnie że jeśli tamci rodzice nie wyrażą zgody (byliśmy
      już mocno dorosłymi ludźmi) to furtka się zamyka. Dziś już jesteśmy w stałych
      kontaktach, choć nie jesteśmy tak mocno związani emocjonalnie jak rodzeństwa,
      które wychowują się razem, to jednak odzyskałam spokój ducha. Jesteśmy nawzajem
      chrzestnymi naszych dzieci, ja bratanicy, mój brat mojej córeczki. Trzymam
      kciuki, jeśli się chce to na pewno jakoś się uda. Ludzie potrafią być życzliwi,
      pozdrawiam.
    • 30.03.04, 08:49
      Cześc,
      Minęło już tyle czasu, a ja nie posiadam żadnych informacji. Dom Dziecka
      ówczesny na tamte czasy totalnie ignoruje moje telefony i listy. Sąd....kaze
      uzyskac info z DD. Czasami sobie myślę, ze jakims dziwnym zbiegiem okoliczności
      informacja o moich poszukiwaniach trafiła do niej/niego i ona/on nie chca
      nawiązać kontaktu. Uczepiłam sie tej mysli i sama nie wiem, czy dalej drążyć
      temat. Mama nie zyje, siostre poinformowałam o swoich przypuszczeniach i
      trzępkach informacji (reakcja pozytywna), ojciec....zrobi z tego sensację na
      pól Polski. Może wiosna coś we mnie obudzi...
      pozdrawiam
      • 01.04.04, 09:55
        Nie rezygnuj, próbuj, próbuj!
        jest tyle słońca, doda ci sił i ochoty.
        Trzymaj się.
    • 14.08.04, 22:15
      Cześc, nazywam się Sylwia, mam 24 lata, dwadzieścia dwa lata temu trafiłam do
      rodziny zastępczej, obecnie szukam biologicznego rodzeństwa...
      proszę o kontaktsmile
      • 05.01.14, 17:52
        Cześć, nazywam się Grzegorz Tosik, mam obecnie 34 lata. 32 lata temu trafiłem do rodziny zastępczej, obecnie szukam biologicznej siostry o tym samym imieniu co Ty. Proszę Cię o kontakt. Mój telefon: 796-861-232. Mój e-mail: tosik-grzegorz@o2.pl
        • 02.01.15, 19:44
          Witam i zapraszam do społeczności, chętnie pomogę w każdy możliwy sposób. Zapraszam każdą osobę, która poszukuje swojej biologicznej rodziny
          adopcyjni.streemo.pl/
      • 05.01.14, 23:47
        Poszukuję siostry Sylwii, która wiekowo odpowiada Twojemu opisowi. Byłem zabrany do rodziny zastępczej z ośrodka adopcyjnego lub Domu Dziecka w Stargardzie Szczecińskim. Prawdopodobnie moja siostra też tam była. Nasza mama to Izabela Szczęsna, mieszkająca w tym czasie w miejscowości Łobez. Ojcem był Zbigniew Tosik, mieszkający w tej samej miejscowości.
        Proponuję udać się do ośrodka adopcyjnego ( w mieście urodzenia ), oni na pewno podpowiedzą jak to zrobić. Na pewno ślad takiego wydarzenia jest w sądzie, a jeśli dziecko zostało adoptowane, również w ośrodku adopcyjnym, który tę sprawę prowadził. Jeśli było w domu dziecka, to pewnie również w domu dziecka.
        Domy Dziecka w Stargardzie Szczecińskim :
        Strona www BIP : bip.jmk.pl/dd1_stargard_szczec...
        Strona www BIP : dom-dziecka2.w.interia....

A to link na adresy wszystkich ośrodków adopcyjnych w kraju:
        www.nasz-bocian.pl/oao
        Pozdrawiam i życzę powodzenia.
        Grzegorz.
    • 14.05.15, 18:02
      Dowiedziałam się na razie tyle daty urodzenia i zmiana Domu Dziecka
      Przepraszam za zmiany ale sama dowiaduję się informacji

Witam was kochani !!!! proszę podawać dalej!!!!!!
      Już czas na odnalezienie mojego brata i siostry. Niestety nie mam wielu informacji pamiętam tylko że przebywali przed adopcja na Międzyparkowej 5 dom dziecka numer 16. Agnieszka ur.8.12.1996 Patryk 26.10.1995.Zostali adoptowani ale nie wiem czy zmienili imię itp. Nazwisko ich albo Szestakowki/a lub Wiśniewski/a bardzo proszę minęło sporo lat ale wierze że się zobaczę z nimi jeżeli coś wiecie pisać z góry dziękuję jeżeli wiecie coś. Wiem że zostali adoptowani razem.
    • 14.05.15, 18:02
      Dowiedziałam się na razie tyle daty urodzenia i zmiana Domu Dziecka
      Przepraszam za zmiany ale sama dowiaduję się informacji

Witam was kochani !!!! proszę podawać dalej!!!!!!
      Już czas na odnalezienie mojego brata i siostry. Niestety nie mam wielu informacji pamiętam tylko że przebywali przed adopcja na Międzyparkowej 5 dom dziecka numer 16. Agnieszka ur.8.12.1996 Patryk 26.10.1995.Zostali adoptowani ale nie wiem czy zmienili imię itp. Nazwisko ich albo Szestakowki/a lub Wiśniewski/a bardzo proszę minęło sporo lat ale wierze że się zobaczę z nimi jeżeli coś wiecie pisać z góry dziękuję jeżeli wiecie coś. Wiem że zostali adoptowani razem.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.