Casting do reklamy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam.
    Zgłosiłem syna na casting do reklamy. Przeszedł pierwszy etap i
    zakwalifikował się do drugiego jako jeden z sześciorga (ma by wybrane troje).
    I tu pojawił się problem, przed drugim etapem mam zrobi portfolio za 350 PLN.
    Jak to jest to normalna praktyka czy ktoś chce mnie naciągnąc. Gdzie można
    dowiedzie się czegoś o agencji. Czy oni naprawdę odzywają się później. MOże
    ktoś ma jakieś doświadczenia
    • Witam
      Zadna szanujaca sie firma reklamowa nie bierze kasy za portfolio,bo zarabia na
      prowizji od reklamy,na ktora wysle dziecko.Portfolio robi sie modelka z
      dorobkiem.
      Pisze to bo wiem dokladnie,poniewaz moj syn nalezy do jednej z Warszawskich
      agencji reklamowej.
      Napisz mi nazwe tej agencji to sie czego dowiem o niej.Wg.ludzi
      z 'naszej'agencji to kariera syna zakonczy sie po wlaceniu tych pieniedzy,a
      firma szybko zniknie jak szybko sie pojawila
      Pozdrawiam
      • hej
        moja poprzedniczka ma racje, nawet zadzwonilam w tej sprawie do znajomego
        fotografika pracujacego w jednej z agencji, oni nie zyja z pobierania kasy
        przed od potencjalnych klientow tylko z prowizji firm zlecajacych casting. Wiec
        jak najszybciej zabierz z tamtad syna zdjecia bo podobno takim agencjom zdarza
        sie sprzedawac zdjecia dzieci bez zgody ich rodzicow i mozna sie wtedy zdziwic
        widzac swoja pocieche w jednych z pism bez zadnych pieniadzy dla ciebie.
        pzdr.
        dorota
        • No posłuchasz takich ludzi i możliwe, że zrobisz błąd. Jestem studentem, w
          liceum też byłem w jednej agencji. Żeby tylko do niej przystąpić wyłożyłem 400
          złotych na portfolio. Po dwóch tygodniach grałem już jako statysta w
          telewizyjnej reklamówce, za którą dostałem 500 zotych i już 100 do przodu. Po
          prostu dowiedz się czy ta agencja jest znana i czy nie naciągają.

Sam jestem teraz właścicielem takiej agenci i powiem Ci, że koszt związany z
          portfolio to często dużo więcej niż 1000 złotych. Ja mam swoje studio, swojego
          fotografa na wyłączność a i tak musze brać od ludzi po 200 złotych za sesje. Bo
          wizażystka, oświetleniowiec i stylista nie będą pracować za darmo. A w sprzęt
          studyjny trzeba było zainwestować mnóstwo kasy + koszy lokalu i innych
          pierdółek...
      • Czy możesz mi podać namiary na agencję do której chodzi twój syn. Bo moja mała
        ma dwa latka i może bym spróbowała zapisać ja do jakiejś agencji. Czemu nie???
        anetad@op.pl lub gazetowy
        dzięki
        • jesli jestes z Warszawy napisz na priva dan Ci namiar na ta do ktorej nalezy
          moj syn.My nic nie placilismy za zdjecia ,pobieraja od nas jedynie prowizje od
          reklamy.
          A do mojego przedmowcy to chcialam sie zapytac czemu tylko 500 zl za reklame
          TV,stawki sa znacznie wieksze,czyzby agencja brala DUZE prowizje?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.