Ile nalezy sie dni wolnych po smierci ojca, dziadka, teścia??? Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pytanie jak wyżej, ile dni się nalezy i gdzie mogę znaleźć taki zapis w ustawie...?Jak wyegzekwowac takie wolne u pracodawcy?Czy jakies dokumenty nalezy przedłożyć?Czy przysługuje też wolne na moich dziadków dla mojego męża????Z góry dziękuję!
  • Zdarzenie: śmierć ojca - 2 dni wolne od pracy,śmierć dziadka - 1 dzień wolny, teścia - również 1 dzieńtroszkę gdybam, ale "na twoich dziadków dla twojego męża" żaden wolny dzień się "nie nalezy"Tych norm nie znajdziesz w żadnej ustawie, a już na pewno nie w kodeksie pracy!! Jest takie rozporządzenie wykonawcze do kodeksu pracy, tytułu nie pomnę, bom niedouczona i prawem pracy się nie param. W tym rozporzadzeniu jest właśnie ujęte, komu i w jakich okolicznościach przysługuje płatne zwolnienie od pracy (ta instytucja figuruje na większości druczków wniosków urlopowych jako urlop okolicznościowy, a tak naprawdę tym urlopem w ogóle nie jest!) Pracodawcy przedstawiasz odpis akt zgonu osoby, a na wniosku urlopowym piszesz,jaki USC tenże akt wydał (miejscowość i nr aktu zgonu). Z grubsza to wszystko, pozdrawiam.Coś niedouczona :hello:Agnieszka, mama Szymka

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.