• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Termometr bezdotykowy, jaki sprawdzony model?

• 22.01.11, 22:07

Dziewczyny używacie termometrów bezdotykowych? Możecie polecić jakiś sprawdzony model? Od 12 lat używam takiego dousznego, ale wkurzają mnie te ciągle rozbieżności pomiędzy pomiarami. Muszę kupić nowy i zastanawiam się nad zakupem tego bezdotykowego.
    Edytor zaawansowany
    • 23.01.11, 05:22
      Ja używam Microlife N100 i jestem bardzo zadowolona. Jest w miarę dokładny, nie mogę powiedzieć...a zdarzyło mi sie mierzyć dla porownania dodupnie smile Dla mnie jest rewelacyjny, jeśli chodzi o pomiar w nocy-wreszcie nie budzi mi się Młody jak kontroluję temperaturę...
      • 23.01.11, 13:37
        Trzy dni temu, po przeszukaniu forów, w celu zasięgnięcia opinii, kupiłam Microlife N100.
        Od trzech dni jestem też chora, więc mam okazję go sprawdzić.
        Jeśli mam być całkiem szczera, to nie jestem bardzo zachwycona.
        Liczyłam na bardziej stabilne i dokładniejsze pomiary.
        Są rozbieżności pomiędzy prawą a lewą stroną głowy, no i oczywiście pomiędzy pomiarami z innymi termometrami.
        Nie do końca to wina termometru, bo jego pomiary powinno porównywać się tylko do pomiarów termometrów czołowych, ale chciałoby się wiedzieć kiedy podać lek a kiedy czekać nie?
        Różna temperatura wychodzi w buzi / pod pachą / na czole / na skroni / w uchu - porównywałam różne termometry i temperatury - każda była inna ;-(
        Tak jak wspomniałam z prawej strony głowy - inna temperatura, a z lewej inna ;-(
        Trzeba mieć jednak alternatywę termometru, szczególnie przy dziecku. Myślę, że pownno się mieć bezdotykowy, ale i też porządny douszny, dodatkowo zwykły elektroniczny.
        • 27.01.11, 02:54
          a myślałam, że chociaż te się sprawdzą-ehh. Mamy douszny, potem kupiliśmy czołowy i co?... oczywiście rozbieżności, np jak głęboko włożymy do ucha-sobie wyczujesz a dziecku na siłę nie będziesz wciskać. Do czoła - najlepiej mi mierzyć od tego dołka nad skronią lecąc nad brwiami do połowy czoła i spowrotem. Jak leżyć na jednej stronie głowy, to się nagrzewa i pokazuje więcej, więc tam nie mierzę. A tak normalnie, to mierzę 3 razy i wyciągam wypadkową. Też mnie to wkurza.
          Piszecie o tym termometrze na podczerwień?
          Może ktoś jednak ma dokładny? - może inny model?
          Rtęciowe się wybiły i nie ma do czego przyrównać. A one jednak były dokładne.
        • 27.01.11, 08:27
          lupa87 - nie zdajesz sobie sprawy z tego, że temperatury na czole/pod pachą różnią się od tej w buzi czy w pupie nawet o pół stopnia?
          • 27.01.11, 11:11
            nie zdajesz sobie sprawy z tego, że temperatury na czole/pod pachą różnią się od tej w buzi czy w pupie nawet o pół stopnia?
            Ależ właśnie zdaję sobie sprawę i dlatego piszę, że pomiary termometru bezdotykowego powinno się porównywać co najwyżej z pomiarami termometru czołowego oraz to, że ten brak pewności co do dokładnego pomiaru to nie do końca wina termometru.
      • 27.01.11, 08:25
        również mam Microlife do mierzenia na czole i mierzę zawsze 3-4 pod rząd razy bo wyniki róźnią się o mniej więcej 3 kreski, przeważnie wyciągam średnią z wyników; nigdy nie ufam jednemu pomiarowi
    • 27.01.11, 12:51
      ja od półtora roku uzywam czolowego Topcom Kidzzz. Jestem zadowolona, ale musze przyznac, ze trzeba trzymac sie instrukcji, tzn. zachowac odstepy między pomiarami min. 30 sek, przebywac w tym samym pomieszczeniu co termometr min. 30 minut przed pomiarem. nie trzymac za dlugo w ręce przed mierzeniem. po prostu temperatura termometru przed pomiarem nie moze byc zakłócona. termometr musi tez dobrze przylegac do czoła przy pomiarze.
      czasem są różnice ale nie wiecej niz 1-2 kreski. fajna jest tez opcja latarki i podswietlania wyświetlacza - niezastąpiony w nocy.
      --
      • 14.12.13, 22:36
        Szukałam właśnie dziś opinii na temat rożnych termometrów i trafiłam na opinie tego, który 3 dni temu wyleciał z mojego okna lotem koszącym!!!! Posiadam go i ja i moja siostra i żadna z nas nie jest z niego zadowolona, ale mnie zawiódł ostatnio na całej linii. Moje córka miała temperaturę 39 stopni a on pokazał…..37,3 big_grin. Bez komentarza!!!
    • 13.06.11, 09:52
      Najtańszy z tych, które widziałem termometr bezdotykowy był w Lidlu.
    • 14.06.11, 12:43
      też mam microlife n100. Miałam jeszcze jakiś do ucha (porażka), inny do czoła (niestety nie pamiętam firmy, ale beznadziejny był) i ten microlife jest najlepszy, aczkolwiek do rtęciowego się nie umywa. Wyniki różnią sie o kilka kresek, dlatego na ogól mierzę kilka razy, ale świetnie sprawdza się w nocy, do szybkiego, orientacyjnego sprawdzenia temperatury. W ciągu dnia gdy temperatura jest na granicy podania/niepodania leku przeciwgorączkowego sprawdzam jeszcze pod pachą rteciowym. Różnice bywają naprawdę spore... czasami są to 3 kreski (to zrozumiałe, bo inne miejsce pomiaru), ale czasem prawie stopień. Podczas ostatniej choroby np. na czole 38,5, pod pachą 39,2... Ale i tak nie wyobrażam sobie bez niego życia wink
    • 14.06.11, 12:49
      Ja mam Thermoflasha. Drogi, ale wiarygodny i szybki. Polecam.
      --
      http://lb2f.lilypie.com/lkRhp2.png
      http://lbyf.lilypie.com/Pwf5p2.png
      http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=60384bff8795459c1.png
    • 01.11.13, 20:40
      Witam,
      Odpowiedz troche po fakcie, ale byc może osobom, które trafią na tą dyskusję w sposób, w jaki ja na nią trafiłem, przyda się link.
      Ostatnimi czasy stworzyłem stronę porównującą najpopularniejsze termometry bezdotykowe w Polsce. Dla niektórych z nich przygotowana zostala także recenzja.
      Życzę miłego przegladania i proszę o komentarze. Chcialbym, aby ta strona w przyszłości dogłębnie wyczerpywała temat.

termometrbezdotykowy.pl/
    • 13.11.13, 14:56
      Polecam taki: allegro.pl/bezdotykowy-termometr-beurer-ft90-ft-90-kurier-i3674277412.html
      nie jest tani, ale dokładny i solidnie wykonany, z długą gwarancją.
      • 15.12.13, 00:02
        Ja tez mam termoflash, jestem zachwycona, jest super. Kupiony jeszcze jak były tańsze za ok. 140 zł.
    • 24.03.14, 20:30
      Matko, jak ja "błogosławię" faceta, który u mnie na rynku sprzedawał, całkiem niedawno rtęciówki po 4zł. Kupiłam wszystkie 8 sztuk, jakie miał. Wszystkie nówki. Zostawiłam sobie 2, a pozostałymi obdarowałam koleżanki z pracy.
    • 24.03.14, 20:34
      www.redcoon.pl/B121103-Braun-ThermoScan-IRT-4520_Termometry?refId=ceneo
      Do ucha, mam od 5 lat, rewelacja, tylko trzeba pamiętać o kalibracji na samym początku.
      A trzeba pamiętać, że prawidłowa temp w uchu to 37,1 oczywiście są wyjątki po to początkowa kalibracja.
    • 03.10.14, 12:48
      a microlife sie zepsuł po 2 latach i kupilam ten sam model, ale jest inny... mierzy dziwnie, na czole pokazuje 37,4 rtęciowy 38,2... wiec nie wiem co o tym myśleć, poprzedni z szybką nie wklęśniętą był o niebo dokładniejszy..
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.