Dodaj do ulubionych

Jakie książki dla 11 letnich dziewczynek??

25.05.11, 12:05
Czym interesuja się 11 letnie dziewczynki?? Co by je nabardziej ucieszyło na dzień dziecka?? Jaka książka ewentualnie płyta?? Czy to jest jeszcze etap HM i HSM czy już nie??
--
Bartuś 25.01.2006
Igorek 22.09.2009
Obserwuj wątek
  • 9-x-2 to proponowałam dla 10-letnich 26.05.11, 23:48

   Skarby drzewa
   Autor: Małgorzata Lutowska
   Wydawnictwo:AD REM
   Liczba stron: 204
   Cena 33 zł
   Powieść o tym, jak trójka młodych ludzi przez przypadek zostaje wciągnięta w fascynującą przygodę poszukiwania zaginionego skarbu. Czy znajdą tajemniczą książęcą szkatułę, przekazywaną z rąk do rąk przez kolejne wieki? Jaki jest prawdziwy cel gry, którą podjęli? I czym są skarby drzewa?

   Złodziejka książek

   Autor: Markus Zusak
   Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
   Liczba stron: 494
   Cena 33,10 zł
   Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno - dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz dzięki książkom, które kradnie.

   Mary Poppins
   Autor: Pamela L. Travers
   Wydawnictwo:Jaguar
   Liczba stron:222
   Cena: 31,30 zł
   Jak wygląda wymarzona niania? Dla Michasia, Janeczki i Bliźniąt nie ma to wielkiego znaczenia. O wiele istotniejsze jest to, by miała w sobie to coś, coś, co zamienia każdy szary dzień w wizytę w wesołym miasteczku. W pewne wietrzne popołudnie do domu państwa Banks przybywa niezwykły gość. Przez okno jadalni dzieci widzą postać w wielkim kapeluszu, z dywanikową torbą i parasolem o rączce w kształcie papuziej głowy - to Mary Poppins, nowa guwernantka.


   Naprawdę krótka historia prawie wszystkiego
   Autor: Bill Bryson
   Wydawnictwo:Zysk i S-ka
   Liczba stron: 170
   Cena: 43 zł
   Dzięki talentowi Billa Brysona odpowiedzi na pytania "Jak?" i - co równie ważne - "Kto?" stają się i zajmujące, i zrozumiałe dla czytelników w każdym wieku. W tym ekscytującym, nowym ilustrowanym wydaniu światowego bestsellera "Krótka historia prawie wszystkiego", które zostało skrócone i zaadaptowane dla młodszych czytelników, Bill Bryson odkrywa tajemnice czasu i przestrzeni oraz wyjaśnia, w jaki sposób, wbrew wszelkim przeciwnościom, życie pojawiło się na cudownej planecie, która jest naszym domem.
   Poznajemy niezwykłych naukowców - geniuszy, dziwaków, łotrów, głupców - autorów ekscentrycznych teorii, które utrzymały się o wiele za długo, oraz przypadkowych odkryć, które zrewolucjonizowały naukę i zmieniły świat.
   "Podróż do źródeł nauki, z dowcipnym, elokwentnym, dobrze poinformowanym przewodnikiem". - "The Times"


   O wielkich Polakach dzieciom
   Autor: Ewa Skarżyńska
   Wydawnictwo:Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
   Liczba stron: 208
   Cena:38 zł
   Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka adresowana do dzieci, z której także dorośli wiele mogą się dowiedzieć. Książka, która nie tylko pobudza do myślenia, ale i uczy myśleć. Książka o tych, którzy zasłynęli na polach bitew i w przestworzach, w największych na świecie salach koncertowych i na międzynarodowych wystawach sztuki. Dokonywali odkryć w laboratoriach i docierali do odległych lądów. Pracowali w szpitalach i szkołach, ale także na królewskich dworach. Mikołaj Kopernik i Maria Skłodowska-Curie, Zawisza Czarny i Emilia Plater, Karol Wojtyła i Faustyna Kowalska, Witold Pilecki i Helena Modrzejewska... Znani i nieznani. Wielcy - bo nie przelękli się trudności. Zdobyli to, co wydawało się nie do zdobycia. Siłą woli i charakteru. Odwagą i cierpliwym wysiłkiem. Niezwykli i bohaterscy. Genialni i święci. Zadziwili Europę i świat. WIELCY POLACY. 88 postaci godnych podziwu i naśladowania opisanych zostało w książce językiem przystępnym w formie gawędy i stanowi niewyczerpalne źródło wiadomości niezbędnych dla lepszego poznania i pokochania własnej Ojczyzny. Książka zawiera praktyczny Słowniczek, w którym autorka wyjaśnia dzieciom trudniejsze pojęcia i nazwy.

   Autor: Janusz Onufrowicz
   Wydawnictwo: AGORA
   Liczba stron: 450
   Cena 34,90
   Gęsta od magii i przygód, porywająca błyskotliwymi dialogami i ciętymi ripostami opowieść o zadziornej i pyskatej Margo z burzą włosów na głowie i burzą pomysłów w głowie. Margo na czele grupki dzieciaków odebranych rodzicom i umieszczonych w upiornej Szkole staje do walki ze złą Moną Many - szaloną władczynią zamku Zazuzizuzal i wyspy Mururu. W najtrudniejszych chwilach może liczyć na babcię Jolę, która mimo rozlicznych przeciwności losu zawsze jest przy niej. I nie jest taką zwykłą babcią... Fantastyczna "powieść łobuzerska" dla dzieci i młodzieży w każdym wieku.   Czerwonobrody czarodziej. Baśnie celtyckie
   Autor: Renata Fucikowa (ilustr.)
   Wydawnictwo:Media Rodzina
   Liczba stron: 482
   Cena 42,20
   Kolejny, obok baśni chińskich i afrykańskich, zbiór baśni - tym razem z bliższego nam kręgu kulturowego. W dawnych czasach kultura Celtów była obecna na dużym obszarze świata. Ich zwyczaje i prawa nie zostały jednak przedstawione w formie pisemnej. Dlatego właśnie tylko z tych najdawniejszych opowieści przekazywanych z ust do ust możemy dowiedzieć się, kim byli nasi przodkowie żyjący w starożytności, jak żyli i jaka była ich wizja świata. Te pełne czaru opowieści o czerwonobrodym czarodzieju, warownych zamkach, księżniczkach, olbrzymach, koniach króla Conala czy tajemniczej przepaści Gowana mają w sobie coś, co od tych odległych czasów po dzień dzisiejszy łączy mieszkańców współczesnej Europy.


   PORTRETY ASTRID LINDGREN

   Autorzy: Johan Erseus Margareta Strömstedt
   Tłumacz: Anna Węgleńska
   liczba stron: 272
   przedział wiekowy: 14-100
   Cena 20 zł (wyprzedaż)

   Prawdziwa saga o Astrid Lindgren jest równie fantastyczna jak historie, które sama napisała. Dziewczyna ze wsi zostawia wesoła zagrodę dzieciństwa, zachodzi w ciążę z człowiekiem, o którym nie chce nawet słyszeć, opuszcza rodzinny dom, jest zmuszona oddać syna do rodziny zastępczej. W wielkim mieście głoduje, walczy o to, by odzyskać dziecko, wychodzi za mąż, snuje opowieści dla chorej córki, zaczyna pisać i staje się najbardziej poczytną autorką w kraju, a jej utwory są najchętniej filmowanymi. Odbiera hołdy i jest kochana przez cały świat, obsypywana pieniędzmi i nagrodami, obala rząd, ma wpływ na stanowienie praw i jest najpopularniejszą postacią w Szwecji. W duszy i sercu pozostała chłopską dziewczyną ze Smalandii.
   To jest opowieść o jej życiu - w obrazach.
   "[…] możliwość zanurzenia się w wielkiej rzece zdjęć, które istnieją, zdjęć pokazujących Astrid Lindgren, a także jej otoczenie, i tak była jak sen [...] Kilka lat poszukiwań, grzebania i szperania wśród tysięcy zdjęć […] przyniosło efekt w postaci tej obfitującej w fotografie dokumentalnej książki, która ukazuje nie tylko naszą największą autorkę, ale także jedynego w swoim rodzaju człowieka. »Portrety Astrid Lindgren« po prostu opisują obrazami życie kochanej osoby, która wspaniałomyślnie, często wyraźnie rozbawiona, pozwala się fotografować we wszelkich możliwych sytuacjach".


   Tajemnica zielonej pieczęci
   Autor: Ożogowska Hanna
   Wydawnictwo:Zielona Sowa
   Liczba stron: 440
   Cena 24,5 zł

   Stefan Żórawiec otrzymuje niespodziewane podarunki na zakończenie piątej klasy. Dyrektor szkoły wręcza mu słownik i pokaźny zeszyt z poleceniem prowadzenia pamiętnika. Pomoże to Stefanowi uniknąć popełniania błędów ortograficznych. Zapiski chłopca w pewnym momencie zamieniają się we frapującą, detektywistyczną opowieść. W okolicy zaczęło działać tajne stowarzyszenie posługujące się szyfrem i zieloną pieczęcią. Chłopiec stara się rozwikłać zagadkę i ratować swoją przyjaciółkę, szantażowaną przez ?Zielonych? chuliganów.

   Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa. Książę Kaspian. Podróż. Pakiet 3 książek
   Autor: C.S. Lewis
   Wydawnictwo:Media Rodzina
   Liczba stron: 650

   Z okazji premiery filmowej trzeciej części Opowieści z Narnii - Podróży "Wędrowca do świtu", proponujemy pakiet trzech książek. W jego skład wchodzą pierwsze części słynnego narnijskiego cyklu. Wszystkim wydaniom towarzyszą fotosy z filmu oraz "filmowa" okładka.


   Wielcy odkrywcy

   Autor: Jim Pipe
   Wydawnictwo:National Geographic
   Liczba stron: 128
   Cena 42,60

   Sprawdź, w jaki sposób odkrywcy korzystali z dorobku podróżniczego swych poprzedników, by kreślić mapy niebezpiec
   • 9-x-2 Re: to proponowałam dla 10-letnich 26.05.11, 23:50


    Opowieści z Narnii
    Autor: C.S. Lewis
    Wydawnictwo: Media Rodzina
    Liczba stron: 866
    Cena: 50,80
    Jednotomowe wydanie wszystkich siedmiu części "Opowieści z Narnii". Okładkę tej edycji zdobi piękny plakat z najnowszej ekranizacji "Podróży Wędrowca do świtu".
    W 1949 roku C.S. Lewis napisał powieść dla dzieci, którą zatytułował tajemniczo "Lew, Czarownica i stara szafa". Była to historia rodzeństwa, które przypadkiem trafiło do magicznej krainy zwanej Narnią i po niezwykłych przygodach uchroniło ją przed zagrożeniem ze strony Białej Czarownicy. świat Narnii, z jej mówiącymi zwierzętami, faunami i innymi fantastycznymi stworzeniami, świat, nad którym czuwa lew Aslan i w którym dobro znajduje zawsze sposób, by pokazać swoją siłę, zafascynował nie tylko młodszych, ale także i starszych czytelników. C.S. Lewis stworzył później jeszcze sześć kolejnych tomów swojej historii, które znane są obecnie jako cykl "Opowieści z Narnii".
    Dziś, ponad pięćdziesiąt lat od pierwszego wydania, "Opowieści z Narnii" weszły na stałe do kanonu literatury światowej i zajmują tam poczesne miejsce obok innych arcydzieł.


    Pionierzy nauki
    Autor: Mike Goldsmith
    Wydawnictwo:National Geographic
    Liczba stron: 128
    Cena 42,60
    Dowiedz się, jak mikroskop pomaga odkryć funkcjonowanie ludzkiego ciała. Idź tropem uczonych, którzy odkryli budowę DNA. Newton powiedział: Jeśli widziałem dalej, to tylko dlatego, że stałem na ramionach gigantów. Pionierzy nauki przedstawiają życie i motywację wielu niezwykłych kobiet i mężczyzn, których dokonania zmieniały świat.Poznaj największych uczonych. Przeczytaj, w jakich warunkach żyli i pracowali. Odkryj, jak doszło do stworzenia szczepionek. Dowiedz się, kto odkrył pierwszą witaminę. Porównaj teorie na temat wszechświata. Zrozum zasadę układu okresowego pierwiastków. Dr Mike Goldsmith jest autorem ponad 20 popularyzatorskich książek dla dzieci. Zajmował się badaniami fal dźwiękowych i ogromnych gwiazd, czyli nadolbrzymów oraz pisaniem książek o wynalazcach i podróżach kosmicznych. Jego pasją jest przybliżanie czytelnikom fascynującego świata nauki. Był dwukrotnie nominowany do specjalistycznej nagrody wydawniczej.

    Atramentowe serce
    Autor Kornelia Funke
    Liczba stron: 510
    Cena 41 zł
    Niesamowita pełna przygód i czarów książka! Mortimer Folchart mieszka ze swoją córką Meggie w wynajętym domu i zajmuje się restauracją starych książek. To spokojne życie zmienia się, gdy odwiedza ich dziwny gość - Smolipaluch. Okazuje się, że Mortimer posiada niezwykły dar, dzięki któremu może ożywiać postaci z książek. Od tej chwili rozpoczyna się sensacyjna akcja, w której bohaterowie książkowi walczą i spiskują przeciwko Mortimerowi i jego córce, i nikt już na pewno nie wie, co jest rzeczywistością, a co fikcją literacką.


    Ósma wyspa czyli tajemnice Qanarii
    Autor:Richard A. Antonius
    Wydawnictwo: VIDEOGRAF II ,
    Liczba stron: 626
    Cena 38,49 zł
    Qanaria to mityczna Ósma Wyspa na Atlantyku, zanurzająca się co kilkadziesiąt lat w innym wymiarze, na której żyją potomkowie Atlantydów. Wyruszyła tam europejska ekspedycja, która miała zbadać florę i faunę wyspy oraz język jej mieszkańców - atlango. Niestety, nikt z niej nie powrócił...
    Marcin, syn jednego z uczestników wyprawy, wiedzie nudne życie ucznia. Zakłada stronę internetową, na której opowiada o ekspedycji ojca. Pewnego dnia jego mama niespodziewanie wygrywa wycieczkę na tajemniczą, słoneczną wyspę...
    Jadą tam wraz z Nikodemem Clippertonem, znawcą labiryntów i dawnym przyjacielem taty Marcina. Na miejscu okazuje się, że wyspa, na której toczy się walka o władzę, jest pełna niebezpieczeństw. Marcin staje przed wielkim wyzwaniem ? czy uda mu się uratować mamę, Nikodema i Qasilindę, córkę prezydenta Qanarii, z rąk brutalnego generała Qadolfa? Czy rozwiąże zagadkę i odkryje skarb Diablopirata? Zanim to nastąpi, Marcin musi pokonać liczne przeszkody, jak chociażby olbrzymie mięsożerne kameladony...
    Pasjonująca powieść fantasy dla czytelników z wyobraźnią. Książka przeznaczona głównie dla młodzieży, może zainteresować także dorosłego czytelnika.  


    Omega
    Autor: Marcin Szczygielski
    Wydawnictwo: LATARNIK,
    Liczba stron: 596
    Cena 38,49 zł
    Omega w dniu swoich dwunastych urodzin dostaje e-mail z linkiem do tajemniczej gry komputerowej. Instaluje aplikację, uruchamia ją i... zmienia rzeczywistość. świat staje się polem niebezpiecznej gry, którą rządzą nieodgadnione, nielogiczne zasady. Czy jednak rzeczywiście ustala je zakapturzony, anonimowy Wróg? A może robi to sama Omega?
    Przygodowa powieść Marcina Szczygielskiego, wspaniale zilustrowana przez Bartka Arobala, to nie tylko pasjonująca lektura, ale i trafny portret współczesnych nastolatków, dla których granica między realem a rzeczywistością wirtualną staje się coraz bardziej umowna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka