• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Tani wakacyjny wózek - parasolka dla starszaka

• 12.06.11, 23:33
    Chciałam Was prosić o radę.

Chcę kupić jakiś tani wózek przewozowy dla córki. Będzie używany wyłącznie na wakacjach. Do plaży mamy 3km w jedną stronę, przez miasto. Żadna przyjemność - byle do celu wink

Córka ma 102 cm wzrostu i waży 16kg. Wózek nie musi być wybajerowany, ważne żeby "dał radę" z takim obciążeniem i nie był badziewny. Istotna jest także możliwie niska cena - bo to zakup tylko na wakacje.

Wyczytałam, że Euro Baby Sorento jest niezły - ale może coś lepszego zasugerujecie? Będę wdzięczna. Dziękuję.
    Edytor zaawansowany
    • 13.06.11, 08:09
      Witaj, ja używałam spacerówki Coneco, synek był dosyć ciężki a mimo to wytrzymała wyprawy wakacyjne smile
      Pozdrawiam,
      Monika
      • 13.06.11, 08:35
        A której dokładnie? Bo Coneco tych parasolek to ma od groma wink

Wczoraj jeszcze szukałam, to Hauck Buggy Run miał dobre opinie na niemieckich serwisach... I na Allegro Prampol Clarena też pisze, że do 20kg.
    • 13.06.11, 09:05
      popytaj, poczytaj tu:
      forum.gazeta.pl/forum/f,22462,Wozki_dzieciece.html
      --
      Muminki cię widzą, muminki cię śledzą,
      muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą!
      • 13.06.11, 10:14
        jak tani i wytrzymaly to polecam mamas& papas pipi. dal rade wozic nawet moja starsza corke, ktora wazyla wtedy 20 kg.
    • 13.06.11, 10:28
      Polecam Mamas&Papas Beat kupiłam go niedawno własnie z mysla o wakacjach. Udało mi sie trafic nowego w fajnej cenie, a wózek mam sprawdzony bo miałam go juz wczesniej i w sumie żałowałam ze sprzedałam. Na razie byłam na dwóch wypadach z podobnym gabarytowo dzieckiem i jest super.
      Na wakacje lecimy za 3 tyg takze tam bedzie dokładniej testowany wink
      M&P Pipi nie polecam, bo cięzko sie go podbija. Cudów typu Arti i inne tez raczej radze unikac
      • 13.06.11, 15:47
        Zrobiłam dziś maraton po pobliskich sklepach i napiszę co i jak wink

W hurtowni Bajka we Wrocławiu znalazłam Coto Rythm - bardzo to małe, młoda wyglądała w nim jak kura na grzędzie. Poza tym z takich minimalistycznych parasolek był 4baby Rio - w nim mieściła się ładnie i mówiła, że wygodnie. Oba wózki jakościowo mnie nie przekonywały - trudno, żeby przekonujące było coś, co się już w sklepie gibie na wszystkie strony wink

W Smyku obmacałam Maclarena Volo i w pełni rozumiem zachwyty nad nim - skromny i prosty, ale pięknie trzyma się kupy, taki konkret.

I w końcu w Realu znalazłam Hauck Buggy Run, o ten:
        http://www.pabfer.nazwa.pl/foto/hauck/run/blue.jpg
        był po 119zł (i jeszcze jakaś podobna wersja z nieco większymi kółkami i parasolką po 159zł). I powiem Wam, że zupełnie OK się wydał, bardzo duże siedzisko (młoda miała spory zapas po bokach), podbić się dało wink no i nic się nie chybotało ani nie gibało, taki stabilny się wydawał. Tyle, że te plastikowe rączki takie średnio wygodne.

Szkoda, że tego Sorento nie mam gdzie przymierzyć... Hmm... Jeszcze się porozglądam smile

Dziękuję za wszystkie sugestie, na bieżąco oglądam wózeczki które proponujecie i zastanawiam się nad nimi smile
        • 13.06.11, 16:03
          MAMAS&papas beat lub pipismile na allegro z Angli chodza od 69 zł nawet.
          --
          ......................................................................
          Daniel,Dawid,Patrycjasmile-moja Trójca świetasmile
          • 13.06.11, 16:33
            Wlasnie tego Hauk my wlasnie mamy. Kupilismy specjalnie na wakacje w zeszlym roku. Zalezalo mi zeby byl taniutki i zajmowal minimum miejsca, bo do lotniska jechalismy wlasnym autem, wiec z bagazami i naszym normalnym wozkiem (peg perego P3) bysmy sie na 100% nie zmiescili.
            Powiem tak: jakosciowo jest super. Parasolke mozna doczepic, siatke na drobiazgi tez.
            Na codzien nim nie jezdze, bo poprostu jest niewygodny dla mnie (czesto kopie w te poprzeczke nad kolkami), ale naprawde, na ten urlop znow go wezmiemy, bo na takie wypady szkoda przeplacac, jesli oczywiscie nie ma kolejnych dzieci w planie na najblizszy czas.

--
        • 26.09.11, 23:56
          wiesz co , kup lepiej takiego używańca allegro.pl/wozek-parasolka-mclaren-anglia-okazja-i1791044767.html bedziesz 100 razy bardziej zadowlona niz z nowego badziewia. (nie mam nic wspólnego z ta aukcją).
    • 14.06.11, 21:53
      A rozmiarowo ten Pipi da radę z takim większym dzieckiem? Bo czytam po forach i czasem pojawiają się opinie, że jest wąski - jak się do tego ustosunkujesz? I co z tym podbijaniem?

• 14.06.11, 22:47
        To moze ja swoje 2 grosze o pipi. Mała osóbka o wadze 15 kg i wzroście 97 cm była zdecydowanie niekompatybilna z tym wózkiem - narzekała, że jej ciasno, o drzemce nie było mowy, a prowadzenie wózka z takim ciezarem to spore wyzwanie - testowane na wysokich krawężnikach.
    • 26.09.11, 23:17
      Nie wiem czy jeszcze aktualna sprawa, ale siostra ma córę o podobnych gabarytach i wiem że jeżdżą x-landerem ale tym lżejszym x-go. To taka parasolko - spacerówka. Cena nie jest jakaś masakryczna, a objechał z nimi chorwację i na chodnikach też daje radę! Z tego co widziałam to fajny wózeczek!
    • 28.09.11, 19:03
      na codzień był x-lander xa, a na wyjazdy mieliśmy chicco parasolkę z dużym rozkładanm siedziskiem (multiway), sprawdzał się na wielu wyjazdach, w tym wyprawach na plaże obładowany bagażami dla kilkuosobowej rodziny wink czy na lotnisku; plus był taki, że mała mogła sokojnie w nim spać. wytrzymał 3 sezony letnich wyjazdów i z nami i z dziadkami oraz 2 sezony wyjazdów zimowych, dodatkowo okazjonalnie wyjazdy. teraz posłuży drugiemu
      --
      życie jest piekne gdy kochasz i jesteś kochany
    • 29.09.11, 09:43
      Jesli podoba ci się Volo, to pomysl o tym, jako o czasowej lokacie kapitału, który się zwróci smile Taki wózek, szczególnie jeśli będzie malo uzywany, w BDB stanie, na pewno korzystnie sprzedasz, pewnie za pól ceny nowego, może lepiej, jesli będzie w atrakcyjnej kolorystyce i faktycznie w świetnym stanie. Ja swojego Volo kupiłam za ok. 400 zł (nowy, na Allegro), a sprzedałam za 150 czy 200 zł. W efekcie nie wychodzi tak drogo, tylko trzeba na pocz. wyłozyc większą kwotę.
      A z wózka byłam baaardzo zadowolona (wypróbowałam w sumie kilka), swietnie sobie radził na moich bardzo nierównych drogach, do tego był bardzo pakowny (na siedzisku dziecko, w koszyku zakupy, a za siedziskiem jeszcze umieszczałam plecak szkolny starszej córki, który, dzięki paskowi do noszenia wózka, nie spadał, choc był tylko oparty o górny rant koszyka, a na raczkach jeszcze wieszałam swoją torebkę smile.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.