Dodaj do ulubionych

Nawilżacz powietrza - czy osłabia kurzenie?

22.11.11, 10:24
Mam pytanie do posiadaczek nawilżaczy powietrza: czy tego typu urządzenia powodują, że w mieszkaniu się mniej kurzy? Mam ostatnio jakąś masakrę w mieszkaniu - w zasadzie codziennie powinnam latać ze szmatą i wszystko odkurzać sad Nawet w lecie gdy okna były non stop otwarte tak nie było. Czy zakup nawilżacza zniweluje ten problem?
Czy mogłybyście mi polecić jakieś konkretne modele?
--
Tunieczek - kochany syneczek
Aleksander - mały człowiek, wielkie imię
Edytor zaawansowany
  • tweety_28 22.11.11, 10:45
    Typowy nawilżacz nie wiem, ale my mamy Ventę u córki w pokoju i uwielbiam ją za to, że nie muszę tam prawie wcale ścierać kurzusmile Nawet nie chce myśleć ile bym się przy tym narobiła biorąc pod uwagę ogrom zabawek stojących na odkrytych półkach.
  • donkaczka 22.11.11, 11:41
    tez mamy vente, zbiera pylki z powietrza i faktycznie sie mniej kurzy
    --
    "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • gaga-sie 22.11.11, 12:28
    Nie ma białego nalotu na meblach i podłodze?
  • tweety_28 22.11.11, 12:44
    Przy Vencie nie ma nalotu na przedmiotach. Dodatkowo w powietrzu nie wyczuwa się oblepiającej wilgoci, która pojawia się przy tradycyjnych nawilżaczach.
  • gaga-sie 22.11.11, 13:06
    Dzięki, w taki razie muszę mu się bliżej "przyjrzeć".
  • stas2008 22.11.11, 13:15
    Przy typowym ultradźwiękowym nawilżaczu- kurzu jest od groma takiego klejącego wszędzie, może powodowac rozwój pleśni- tam gdzie nie dasz rady sprzątnąć, nie polecam--
    Aga-
  • donkaczka 22.11.11, 18:28
    venta "pierze" powietrze, mieli powietrze z woda, brudki zostaja w wodzie, a aerozol wody trafia do powietrza
    jest super, konstrukcja prosta, nie awaryjna, niezniszczalnia niemalze, niestety dosc droga, ale wycudowane nawilzacze juz ja doganiaja wink
    --
    "tak jak siano ma się suszyć na grabiach, tak dziecko ma rosnąć na rękach" by prababcia Luśki
  • szarlotka77 22.11.11, 23:22
    A który masz model? Czy ten najmniejszy myślisz ze jest ok? Nie chce wydawać wiecej jak 600 sad
  • donkaczka 22.11.11, 23:24
    musisz dopasowac do wielkosci pokoju, podaja przy parametrach
    ja mam sredni, pokoj ma niecale 20 metrow
    droga jest, ale nasza ma 5 lat i hula, nic sie nie zuzylo, nic nie zepsulo, pewnie jeszcze 20 lat pochodzi
    wczesniej szukalam nawilzaczy, kupowalam rozne modele, sredni czas zycia do zepsucia to dwa lata
    --
  • szarlotka77 22.11.11, 23:29
    Dzięki. Potrzebuje do pokoju 12m2 więc ten najmniejszy powinien być ok.
  • tweety_28 22.11.11, 23:41
    Najmniejszy model w pokoju o powierzchni 12 m kw. powinien dać radęsmile
  • tweety_28 22.11.11, 23:38
    My również kupiliśmy urządzenie zgodnie z zaleceniami producenta ( rozmiar dopasowany do powierzchni pomieszczenia ) i efekt supersmile Nasza Venta ma 4 lata i tak jak u Donkaczki ma się świetnie. Dodatkowym plusem tej "maszyny" jest to, że nie potrzebuje żadnych filtrów.
  • dexon 22.11.11, 22:17
    Jak ja włączę nawilżacz na noc, to kurz rano osiąga rozmiary gigantyczne.Najbardziej widać na telewizorze i lustrach.
  • gaga-sie 22.11.11, 23:05
    A jaki masz nawilżacz? Bo my mamy zwykły Climatic i jakiś drugi, wcale nie tani, który miał rozbijać cząsteczki wody i coś tam coś tam... Po użyciu wszystko w białym osadzie, zwłaszcza po tym niby lepszym nawilżaczu ( nie pamiętam nazwy).
  • donkaczka 22.11.11, 23:19
    ultradzwiekowe razem z woda wrzucaja w powietrze kamiec, stad kurz
    najlepsze w kwestii nawilzania i oczyszczania sa nawilzacze mielace powietrze z woda

--
  • moniamyszkens 23.11.11, 09:09
    dziewczyny a venta jest lepsza czy boneco ? ten 2 mamy i jestesmy zadowoleni ale potrzebujemy jescze jednego (dom co prawda niewielki ale 2 poziomy i na razie dzieci korzystaja tylko z nawilzacza ;D) i czy rezczywiscie ta Venta taka glosna jak pisza na forach ?jak dla mnie boneco tez głosny...mamy ten model 7142.Ja juz prawie zdecydowana jestem na Vente ale maz maridzi ze 'traktora' nie chce winkbo nie zasnie wink
  • tweety_28 23.11.11, 09:22
    Jak dla mnie to ona raczej szumi niż terkocesmile
    Według mnie pracuje raczej cicho, ale to kwestia gustu ( porównywalnie ze standardowym wiatrakiem, które są w leci bardzo popularne ). Córka przez połowę roku śpi przy włączonej Vencie ( czasem my też i ja mimo bardzo "lekkiego" snu nie mam z tym problemu ).

Osobiście nie zamienię Venty na inny nawilżaczsmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka