Komunia 2012 - ubrania:) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
    • te, które kupiła pia_ widziałam dziś w Krakowie, cena 59 pln

Iza
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
      • czy elefanten ma też modele dla chłopców? chodzi oczywiście o komunijne
      • Ja też widziałam - w Silesii, Katowice - moja niestety w 31 utonęła, ale kumpela wzięła dla swojej córki. Są cudne i neutralne - spokojnie do wykorzystania także pozakomunijnie. Ech, byłam niepocieszona. No i taka cena!
        Nam pozostaje chyba czekać na kolekcję komunijną, choć z 29 może być problrm - z tego, co zauważyłam, te białe są od 30 albo nawet 31sad
    • Wiem, ze Komunia nie polega na obdarowywaniu, ale..... przecież coś zawsze się kupuje. smile
      Nie mam za bardzo pomysłu. Z racji tego, ze uroczystość robimy w restauracji i koszt spory, to nie stać mnie na jakieś wypasione rzeczy. Najbardziej chciałabym kupić bilet do Disnaylendu ale nie stać mnie.
      Młody marzy o telefonie dotykowym. Ja jednak uważam, ze to nie jest odpowiedni telefon dla 9 latka.
      Jakieś propozycje?
    • Prezenty to jest rzeczywiście temat rzeka, ale wydaje mi się że nie taki diabeł straszny. W zeszłym roku byliśmy na komunii u chrześniaka - świetny dzieciak, byłam zaskoczona, za prezenty ładnie podziękował wszystkim i nawet ich nie rozpakował - pozaglądał i tyle.

A w tym roku komunia mojego starszego syna i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie innego stroju niż garnitur. Eleganckie czarne spodnie może nosić na codzień, a teraz szyją takie garnitury ze kopara opada.
      Mamy już upatrzony, kolor raczej ciemny, do tego jaśniutki krawat i biała koszula. Oczywiście eleganckie buty, no i jakby było zimno to mam w zapasie kamizelkę cieplejszą. Tylko z tym też nie można przesadzać, bo w Kościele jest z reguły gorąco....mam jednak wielką nadzieję, że w tym roku maj będzie bardziej majowy niż listopadowy smile
      a garnitur podoba mi się taki:
      znajoma ma garniturek z tej firmy - piękny

jeśli chodzi o mnie, to po pierwsze muszę schudnąć z 10 kilo i dopiero wtedy poszukam jakiejś kreacji, koniecznie buty na wysokim obcasie i chyba jakiś kostium ze spodniami, bo niezbyt dobrze czuję się w sukienkach, czy spódnicach ... no ale może się przełamię
      sukienka to jednak sukienka
      • myślałam o takim zestawieniu jeszze wcześniej,
        to jest taka kamizelka
        albo poczekać na nowe kolekcje coccodrillo, wójcik?
        to zestawienie mi się podoba na stronie 53 oczywiście spodnie bym zmieniła, no i rozmiar musi być co najmniej 134, wójcik jeszcze nie pokazał co ma dla starszych chłopaków.
        u nas komunia w pierwszą niedzielę maja, a tam takie eleganckie rzeczy to raczej koło czerwca się pojawiają, na zakończenie roku
        w H&M totalna porażka, nie dość że szmaty, to jeszcze jakieś żaboty przy białych koszulach chłopięcych, spodnie jak dla transwestytów - może ja jakaś zacofana jestem, ale nie podoba mi się, to co te sieciówki serwują dla dzieci
        jeśli ktoś ma namiar na eleganckie, sznurowane buty dla chłopca (takie sprawdzone) to bardzo proszę
    • Pojawiły się juz zestawy z eleganckimi sukienkami: biało-granatowe z granatowym bolerkiem i biało-czerwono-czarne z czerwonym bolerkiem po 129 zł/kpl oraz jasnobeżowe sukienki z miękkiego tiulu, do tego mozna dokupic pasujący żakiecik granatowy z jasnobeżowymi lamówkami, cen nie pamiętam.
      • Byłam w Deichamnie tydzień temu, jeszcze nie było balerinek o których wspominałyście. A co Wy ubieracie? Korci mnie sukienka, ale raczej wybiorę racjonalnie kostium (spodnie i żakiecik) przyda się do pracy. Czekam na Wasze inspiracje.
        • Ja przy okazji wyprzedaży nabyłam w Mohito fajny zestaw - marynarka, sukienka, spodnie - wszystko do siebie wymiennie pasuje, w tonacjach uniwersalnych - do tego biała bluzka tamże z jakimiś ozdobnikami w okolicach szyi, w bacie też przecena - dopasowałam idealnie szaro/czarne buty - i jestem mega happy, bo za bardzo małą część normalnej ceny mam idealny zestaw, który i na komunię i na wiele innych pracowo/uroczystych okazji wykorzystam.
          Nie chciałąm sukienki "na ten jeden raz" - dla mnie to wywalona kasa, wolę jednak coś pasującego do mnie i do innych okazji również.
        • Tych balerinek nie ma juz w sklepach, bo są z wyprzedaży ubiegłorocznej kolekcji. Jeśli ktoś chciałby je sprowadzić do sklepu, to trzeba napisać maila do deichmanna i podać nr modelu oraz rozmiar i lokalizację sklepu.
          Co do ubrania, to mam zamiar wyciągnąć z szafy coś co będzie w miarę eleganckie, wygodne i odpowiednie do pogody. Nie idę na swój ślub, ani na wesele, aby się tak zastanawiać, co na siebie włożyć wink
          • pia_ napisała:

> Tych balerinek nie ma juz w sklepach

Dwa tygodnie temu widziałam w Galerii Dominikańskiej 32 albo 33 rozmiar -przecenione na 59zł. Zamówiłam w sklepie dwa rozmiary (34 i 35). Już po tygodniu buciki czekały w sklepie smile Jednak z tym rozmiarem trudno trafić. Rozmiar 34 okazał się na dziś idealny, ale stópka szybko rośnie - kupiłam 35 z dość dużym zapasem - może do maja będzie ok. Tak czy inaczej z nogi nie spadną wink Gdyby ktoś chciał poszukać podaję numer tych balerinek: 1530090 1 (tak na paragonie).
            I kolejne podziękowanie dla Pia_!!! Za podsunięcie dobrego pomysłu smile Tak, wiem, "odgapiam" (jak mówi córka) i to już nie pierwszy raz!!!! big_grin

ps: zna ktoś dobrą (niedrogą) krawcową we Wrocławiu? - 'wymyśliłam' sukienkę dla młodej na Komunię.
            • Takie odgapianie to nie grzech smile
              A krawcową znam bardzo dobrą, ale myślę, ze raczej drogą, choć możesz zadzwonić i się zapytać
              www.zdzislawafal.pl/oferta.html
              Tutaj babki w zeszłym roku szyły sukienki komunijne
              www.salon.staragarbarnia.pl/index.php?go=home
              Do pracowni Mereżka idę zawsze jak mam bardziej skomplikowane przeróbki, bo dobrze to robią, szyją też sukienki komunijne, ale musiałabyś się pośpieszyć, mi powiedziały, abym przyniosła sukienkę młodej do dopasowania przed świętami, potem już będą tylko szyły zamówione wcześniej sukienki komunijne.
              mapa.docelu.pl/firma/3789022,Mere%C5%BCka.+Pracownia+krawiecka,Wroc%C5%82aw.html
      • Szukam czegoś na luźną imprezę pokomunijna robioną w naszym ogrodzie, dzieciaki będą szaleć na trampolinie, boisku i huśtawkach, wiec szukam czegoś wygodnego, przewiewnego i zdatnego do późniejszego noszenia. Młoda upiera się, że kiecka musi być biała i jak najkrótsza wink
        Co myślicie o tej sukience (jest z angielskiego haftu, na bawełnianej podszewce)?
        lp.hm.com/hmprod?set=source[/environment/2012/G10_0487_047R_0.jpg],rotate[0.55],width[2036],height[2381],x[2766],y[317],type[FASHION_FRONT]&call=url[file:/product/full]
        • lubię taki bezpretensjonalny styl, ładna smile
          --
          --
              www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-S2012/189558/632463/SUKIENKA%2BZ%2BHAFTEM%2BU%2BDO%C5%81U
              ta druga jest fajniejsza i chyba tę zostawimy
        • Ładna ta sukienka! Tylko czy na trampolinę się nadaje? wink Do tej krótkiej sukienki dodałabym jeszcze białe (albo czarne) krótkie leginsy.
          • Włożymy potem do wybielacza i będzie ok wink. Faktem jest, ze ta sukienka lepiej wygląda na zdjęciu niz w realu i to mnie nieco niepokoi. Ale materiał jest bardzo fajny.
            • Moja mierzyła taką w TK MAXX - kosztuje 69,90
              http://img851.imageshack.us/img851/3503/6minx.jpg
            • pia_, wczoraj ogladałam na zywo tę sukienke z H&M i ona taka w sumie plażowo-wakacyjna mi sie wydała. Duzo fajniejsza jest ta, ale nie wiem, czy wam by odpowiadała:
              www.hm.com/de/product/97007?article=97007-A
              A w Zarze :

www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-S2012/189558/711510/SUKIENKA%2BSZYDE%C5%81KOWA
              ale na żywo nie widziałam

i ta:

www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-S2012/189558/755006/SUKIENKA%2BZ%2BFALBANKAMI%2BI%2BKOKARDK%C4%84
              tylko nie wiem, czy na trampolinie te malutkie falbaneczki nie podarłyby się.
              • pojawiły się w Zarze nowe, moim zdaniem ta jest sliczna i skromna :
                www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/pl/pl/zara-S2012/189558/778502
                --
    • Może komus się przyda wiadomość. Pojawiły się juz białe sweterki, jeśli ktoś potrzebuje do sukienki czy alby, są w Zarze i Cubusie, ale mają niestety bardzo wąskie rękawy. Udało mi się kupić bolerkowaty sweterek z szerszymi u góry rękawami w Mothercere. Największy rozmiar 140 będzie tez pasować na dziecko noszące rozmiar 146.
      • Sweterek jest w takim samym fasonie, tylko oczywiście biały
        www.mothercare.com/Mothercare-Harajuku-Blue-Dress-Bolero/dp/B006MHDM6Y?ie=UTF8&ref=sr_1_46&nodeId=44490031&sr=1-46&qid=1331804363
        • biale sweterki, bolerka, peleryny, są juz w peleryny, sa już w pelnej ofercie w salonach z sukienkami komunijnymi. Bardziej i mniej strojne, normalne i typowo komunijne, jakie kto chce. Ceny od 35 zł.
          • To co widzę w tych salonach jeśli chodzi o zwykłe sweterki jest dosyć okropne, przynajmniej dla mnie. Wolę wydać 25 zł więcej i mieć uniwersalny sweterek dobrej jakości, pasujący potem do wszystkiego. Na Allegro juz mozna zobaczyć przeglad tego, co w większości oferują stacjonarne salony.
            • Ten z Mothercare tez ma falbankę, co niestety u nas nie przejdzie.
              • Niestety ma falbankę, u nas akurat jest w miarę ok, bo podobna mini-kryza jest przy dekolcie sukienki, ale faktycznie wolałabym cały gładki, Za to długość ma idealną, nie za krótką jak bolerka z Zary i nie za długą jak spencerki z Cubusa. Z tyłu sukienki jest u nas wiazana szarfa (służąca do dopasowania szerokości w talii), więc sweter musi się kończyć tuz nad nią.
                Wiadomo kazdy szuka czegość co mu pasuje, jak widzę coś fajnego w sklepach to piszę, bo moze akurat komuś takie info się przyda.
                Aaa i jeszcze jak ktoś ma dostęp do outleu Gatty i Calzedonii, to radzę zaglądać. W Gattcie kupiłam cieniutkie jak mgiełka białe, gładkie rajstopy Antonella za 6,50, a w Calzedonii bardziej kryjące białe za 6,90.
      • www.camiza.com/oferta.php?id=&dzial=14&page=3
        ja miałam z Camizy w tamtym roku-naprawdę piękne białe swetry komunijne
        --
        Ania ma już
        Zosia ma już
        • Tak, ale to są ozdobne sweterki, z falbankami, wstawkami i ażurkami. Nie ma zwykłego prostego sweterka typu spencer. Na allegro spencerki mają hafty, albo ażurkowe wzorki sad
          • W katalogu nie ma bez falbanek, ja miałam przepiękny sweterek z Camizy bez falbanek,
            przecudny , niedrogi kupowałam na stanowisku 101 Załęże katowice, wybór był spory
            Ania ma już
            Zosia ma już
    • carpediem30 napisał:
      > Poradźcie proszę, a może ktoś widział te pierwsze (Emel) gdzieś tanmiej niż za
      > 179 zł?

Są na allegro za 119 zł
      allegro.pl/buty-do-komunii-emel-komunijne-rozm-31-e1952-i2161885763.html

• no właśnie rozmiaru 35 nie ma sad
        • W wątku znalazłam już 2 sklepy w Maximusie w Nadarzynie. Warto więc pewnie tam pojechać. Czy znacie jakieś inne dziecięco - komunijne sklepy tam?
          • Można zrobić samemy w obliczu ostatecznej rozpaczy wink
            www.pakamera.pl/dla-dziecka-rozne-do-pierwszej-komunii-nr606592.htm
            • Ech dziewczyny, Wy to i tak macie fajnie, bo ubieracie dziewczynki. ja mam syna. dziś udał sie z ojcem na tzw. miarę strojów komunijnych. okazało sie, że z powodu róznicy zdań n/t tego czy spodnie maja być białe czy jakie kto chce, będą alby do kosteksadPrzykro mi, ale nic i nikt nie przekona mnie do takiej koncepcji stroju dla chłopaka. sami zainteresowani tez zniesmaczeni - no bo jak to, chłopak w sukience??!wink No ale cóż, poddaję się woli ogółu i będzie alba. W tej sytuacji pozostaje mi znalezienie fajnych butów-ale jakie buty nosi sie do takiej alby? macie jakies doświadczenia? Dodam, że ja z tych , które nie sa miłośniczkami polyestrowych trzyczęściowych garniturków, much pod szyją ośmiolatka i lakierek na nogachwink
              • kolega mojej córki miał granatowe mokasyny takie w stylu primigi, fajnie wyglądał.
                --
                • Mój ma mieć albę z białymi spodniami i do takich to chyba tylko białe buty uncertain

--
                  Z widokiem na Mont Blanc - kup, przeczytaj, pomóż
                  • Dziewczyny dzięki wielkie, bo i mnie udało się zamówić jeszcze białe baleriny elefanten w rozmiarze 35. Dzisiaj do nas dotarły i leżą idealnie, córce również bardzo się podobająsmile
                    --
                    Julia
                    Magdalena
                    Mateusz
                    • Przypomnijcie mi proszę kod tych butów oraz cenę.
                      • kod: 1530090 1; cena 59 zł.
                        --
                        Julia
                        Magdalena
                        Mateusz
                        • Wreszcie znalazłam buty - dużym problemem są całkiem białe ale dla mniejszej panny - na wczesną komunię. Miałam już wizję, że pójdzie w słynnych "czeszkach" bo nic mniejszego nie było w sklepach. Pojawiły się kolekcje wiosenne, oczywiście wszędzie całkiem białe modele dopiero od rozmiaru 30 - córka w nich tonęła.
                          Wreszcie znalazłam tanie, w miarę proste i "nieodpustowe" lakierki z maleńką kokardką i cienkim paseczkiem wokół kostki - Bobbi Shoes, Deichmann, cena 39zł. Oczywiście, niestety nie skóra, alle są mięciutkie i ze skórzaną wkładką w środku córka mówi, ze wygodne.Na ten tydzień - akuratwink
                          Rozmiar 28. Rozmiarówka od 24 do 29, więc idealnie dla sześcio - siedmioletnuch :komunistek" z drobną stópką.
                  • No właśnie u nas też alby z białymi spodniami. Do tego tylko białe butysad
                    Ale dla chłopaka białe - eleganckie "lakierki" to zupełnie porażka i dosłownie jednorazowe wyjściesad Dziewczynka takie białe balerinki do sukienki w lecie, czy do szkoły na "elegancko" włożysad Czarne chłopięce - eleganckie- też od biedy jeszcze na jakąś akademie bym wmusiłacrying Ale białe ?sad
                    Jak myślicie ? Całkiem białe adidasy uszły by ? Na all można takie znaleźć- niestety po sklepach ciężko- każde mają jakiś czarny lub szary znaczeksad
                    • Oj chyba adidasy to nie bardzosad nawet całe białe...
                      A nie możesz w sklepach z tanim obuwiem poszukać białych pantofli albo ecru? Ja swojemu kupiłam czarne za 59 zł z założeniem, że maja starczyć na tydzień. Celowo nie szukałam skórzanych żeby drogie nie były. Do tych pantofli planuję dokupić czarne albo grafitowe spodnie - do tego alba i jakoś obleci.
                      • NO chyba tak zrobię - odwiedzę - Krakowską Tandetę. Ostatni raz byłam tam z 10 lat temusmile
                        Mam nadzieję, że da się znaleźć białe "elegantki" chłopięce (w rozmiarze 36 wyglądają koszmarnie) za niedrogie pieniądzesmile Na all widziałam najtańsze takie w Krakowie niestety za 75 pln (co jest dużo, biorąc pod uwagę, że za 100 można kupić fajne skórzane sportowe butysmile).
                        Może któraś z mam podpowie, gdzie mogę znaleźć tanie białe chłopięce trzewiki w Krakowie ?
                    • A dlaczego nie moga być jasnobeżowe, proste buty, które potem się przydadzą? Do białej lub ecri alby i takich spodni pasowałyby.
    • Właśnie wróciłam ze smyka. Są ładne spodnie do komunii. Niestety nie dla mojego syna. Mają wysoki stan i jak założył to w kroku zrobił mu się wór. Obeszłam wszystkie sklepy dziecięce w naszej galerii, np. h&m, reserved, quadri... i nic. NIe mają żadnych kolekcji komunijnych i mieć nie będą. Gdzie znajdę ładne spodnie dla chłopca do komunii?
      • Mój syn też w tym roku idzie do Komunii, wymagana jest alba+czarne spodnie
        buty kupiłam czarne, akurat trafiłam na 50% obniżkę w ecco smile
        ze spodniami też bym miała problem, bo rzeczywiście w sklepach kupić coś ładnego graniczy z cudem...
        ale udało mi się kupić w lumpku za 9zł smile super nóweczki z kolekcji szkolnej M&Spencer

nie wiem tylko co pod albę jeśli byłoby zimno, kamizelkę sweterkową? jakie macie pomysły lub doświadczenia?
        Komunię mamy 6 maja, może być zimno, nie mam pojęcia co założyć na albę lub pod ?
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-186

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.