Komunia 2012 - ubrania:)

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
      • 10.02.12, 18:27 Odpowiedz
        Mój też generalnie nie nosi garniturów, ale przecież I komunia to taka sama ważna uroczystość, jak czyjś ślub (a nawet ważniejsza), więc nie ma innej opcji.
        • 11.02.12, 14:18 Odpowiedz
          Moje pytanie jest z "innej beczki" kiedy macie podawany termin komunii że możecie sobie pozwolić na rezerwowanie restauracji w lecie?? U nas dokładny termin podają ok pażdziernika listopada
          • 11.02.12, 14:26 Odpowiedz
            W naszej parafii jest to ZAWSZE druga niedziela maja, więc termin się zna nawet na 5 lat wcześniej smile
            Sporo parafii ma taki stały termin komunii, że jest to zawsze któraś tam niedziela maja, czy czerwca.
            • 12.02.12, 12:19 Odpowiedz
              iwek33 napisała:

> W naszej parafii jest to ZAWSZE druga niedziela maja, więc termin się zna nawet
              > na 5 lat wcześniej smile
              > Sporo parafii ma taki stały termin komunii, że jest to zawsze któraś tam niedzi
              > ela maja, czy czerwca.

z tym ZAWSZE to byłabym ostrożna - radziłabym poczekać do czerwca bo w tym czasie biskup diecezjalny "robi porządki" z księżmi. Najstarszy rocznik w seminarium jest wyświęcany i w związku z tym, przenosi się po parafiach księży, żeby koty gdzieś upchnąć. Ma to takie znaczenie, ze może z parafii odejść proboszcz a nowy proboszcz robi swoje porządki w tym może zmieniać zwyczaje I Komunii.

Niestety przykład z własnej parafii z ubiegłego roku.
          • 11.02.12, 15:44 Odpowiedz
            Nam podano we wrześniu smile
            U nas jest to pierwsza niedziela maja.
          • 12.02.12, 13:07 Odpowiedz
            U nas od lat termin taki sam - ostatnia niedziela maja.
        • 12.02.12, 13:12 Odpowiedz
          blankaz napisała:

> Mój też generalnie nie nosi garniturów, ale przecież I komunia to taka sama waż
          > na uroczystość, jak czyjś ślub (a nawet ważniejsza), więc nie ma innej opcji.

Oczywiście, że są inne, eleganckie opcje, ale 95% facetów wbiło sobie do mózgu, że odpowiedni strój to tylko i wyłącznie garnitur - najlepiej 3 cz. z obowiązkowym krawatem.
    • 12.02.12, 13:45 Odpowiedz
      te, które kupiła pia_ widziałam dziś w Krakowie, cena 59 pln

Iza
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/l22ndf9h6w1vt6qz.png
      • 17.02.12, 23:41 Odpowiedz
        czy elefanten ma też modele dla chłopców? chodzi oczywiście o komunijne
      • 18.02.12, 16:32 Odpowiedz
        Ja też widziałam - w Silesii, Katowice - moja niestety w 31 utonęła, ale kumpela wzięła dla swojej córki. Są cudne i neutralne - spokojnie do wykorzystania także pozakomunijnie. Ech, byłam niepocieszona. No i taka cena!
        Nam pozostaje chyba czekać na kolekcję komunijną, choć z 29 może być problrm - z tego, co zauważyłam, te białe są od 30 albo nawet 31sad
    • 13.02.12, 19:50 Odpowiedz
      Wiem, ze Komunia nie polega na obdarowywaniu, ale..... przecież coś zawsze się kupuje. smile
      Nie mam za bardzo pomysłu. Z racji tego, ze uroczystość robimy w restauracji i koszt spory, to nie stać mnie na jakieś wypasione rzeczy. Najbardziej chciałabym kupić bilet do Disnaylendu ale nie stać mnie.
      Młody marzy o telefonie dotykowym. Ja jednak uważam, ze to nie jest odpowiedni telefon dla 9 latka.
      Jakieś propozycje?
      • 13.02.12, 21:16 Odpowiedz
        jak wyżej, nie ma sensu rozwijać w tym wątku tematu prezentów, tym bardziej, ze to kontrowersyjny temat i zaraz będą kłótnie. Zresztą można przeglądnąć wątki ubiegłoroczne.
        • 18.02.12, 19:30 Odpowiedz
          Nie podoba mi sie ten zalinkowany uncertain. 299 zl (rozm 134) za 80% poliestru.... nie....
          A gdybym szukala sukienki, uderzylabym do solara. Piekna jest najnowsza kolekcja wiosna-lato smile. Czekam na wyprzedaz wink
    • 17.02.12, 23:37 Odpowiedz
      Prezenty to jest rzeczywiście temat rzeka, ale wydaje mi się że nie taki diabeł straszny. W zeszłym roku byliśmy na komunii u chrześniaka - świetny dzieciak, byłam zaskoczona, za prezenty ładnie podziękował wszystkim i nawet ich nie rozpakował - pozaglądał i tyle.

A w tym roku komunia mojego starszego syna i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie innego stroju niż garnitur. Eleganckie czarne spodnie może nosić na codzień, a teraz szyją takie garnitury ze kopara opada.
      Mamy już upatrzony, kolor raczej ciemny, do tego jaśniutki krawat i biała koszula. Oczywiście eleganckie buty, no i jakby było zimno to mam w zapasie kamizelkę cieplejszą. Tylko z tym też nie można przesadzać, bo w Kościele jest z reguły gorąco....mam jednak wielką nadzieję, że w tym roku maj będzie bardziej majowy niż listopadowy smile
      a garnitur podoba mi się taki:
      znajoma ma garniturek z tej firmy - piękny

jeśli chodzi o mnie, to po pierwsze muszę schudnąć z 10 kilo i dopiero wtedy poszukam jakiejś kreacji, koniecznie buty na wysokim obcasie i chyba jakiś kostium ze spodniami, bo niezbyt dobrze czuję się w sukienkach, czy spódnicach ... no ale może się przełamię
      sukienka to jednak sukienka
    • 23.02.12, 08:24 Odpowiedz
      Pojawiły się juz zestawy z eleganckimi sukienkami: biało-granatowe z granatowym bolerkiem i biało-czerwono-czarne z czerwonym bolerkiem po 129 zł/kpl oraz jasnobeżowe sukienki z miękkiego tiulu, do tego mozna dokupic pasujący żakiecik granatowy z jasnobeżowymi lamówkami, cen nie pamiętam.
    • 15.03.12, 09:49 Odpowiedz
      Może komus się przyda wiadomość. Pojawiły się juz białe sweterki, jeśli ktoś potrzebuje do sukienki czy alby, są w Zarze i Cubusie, ale mają niestety bardzo wąskie rękawy. Udało mi się kupić bolerkowaty sweterek z szerszymi u góry rękawami w Mothercere. Największy rozmiar 140 będzie tez pasować na dziecko noszące rozmiar 146.
    • 15.03.12, 12:34 Odpowiedz
      carpediem30 napisał:
      > Poradźcie proszę, a może ktoś widział te pierwsze (Emel) gdzieś tanmiej niż za
      > 179 zł?

Są na allegro za 119 zł
      allegro.pl/buty-do-komunii-emel-komunijne-rozm-31-e1952-i2161885763.html
      • 15.03.12, 12:42 Odpowiedz

no właśnie rozmiaru 35 nie ma sad
        • 16.03.12, 11:34 Odpowiedz
          W wątku znalazłam już 2 sklepy w Maximusie w Nadarzynie. Warto więc pewnie tam pojechać. Czy znacie jakieś inne dziecięco - komunijne sklepy tam?
          • 16.03.12, 19:23 Odpowiedz
            Można zrobić samemy w obliczu ostatecznej rozpaczy wink
            www.pakamera.pl/dla-dziecka-rozne-do-pierwszej-komunii-nr606592.htm
            • 16.03.12, 21:00 Odpowiedz
              Ech dziewczyny, Wy to i tak macie fajnie, bo ubieracie dziewczynki. ja mam syna. dziś udał sie z ojcem na tzw. miarę strojów komunijnych. okazało sie, że z powodu róznicy zdań n/t tego czy spodnie maja być białe czy jakie kto chce, będą alby do kosteksadPrzykro mi, ale nic i nikt nie przekona mnie do takiej koncepcji stroju dla chłopaka. sami zainteresowani tez zniesmaczeni - no bo jak to, chłopak w sukience??!wink No ale cóż, poddaję się woli ogółu i będzie alba. W tej sytuacji pozostaje mi znalezienie fajnych butów-ale jakie buty nosi sie do takiej alby? macie jakies doświadczenia? Dodam, że ja z tych , które nie sa miłośniczkami polyestrowych trzyczęściowych garniturków, much pod szyją ośmiolatka i lakierek na nogachwink
              • 16.03.12, 21:47 Odpowiedz
                kolega mojej córki miał granatowe mokasyny takie w stylu primigi, fajnie wyglądał.
                --
              • 17.03.12, 10:27 Odpowiedz
                To chyba rzemienne sandały jak do habitów zakonników wink
                A tak serio to buty jednolite, czarne, brązowe czy granatowe. Takie, w których bedzie mógł potem spkojnie chodzić.
                • 18.03.12, 12:24 Odpowiedz
                  Mój ma mieć albę z białymi spodniami i do takich to chyba tylko białe buty uncertain

--
                  Z widokiem na Mont Blanc - kup, przeczytaj, pomóż
                  • 19.03.12, 21:58 Odpowiedz
                    Dziewczyny dzięki wielkie, bo i mnie udało się zamówić jeszcze białe baleriny elefanten w rozmiarze 35. Dzisiaj do nas dotarły i leżą idealnie, córce również bardzo się podobająsmile
                    --
                    Julia
                    Magdalena
                    Mateusz
                    • 19.03.12, 22:24 Odpowiedz
                      Przypomnijcie mi proszę kod tych butów oraz cenę.
                      • 19.03.12, 22:35 Odpowiedz
                        kod: 1530090 1; cena 59 zł.
                        --
                        Julia
                        Magdalena
                        Mateusz
                        • 20.03.12, 00:01 Odpowiedz
                          Wreszcie znalazłam buty - dużym problemem są całkiem białe ale dla mniejszej panny - na wczesną komunię. Miałam już wizję, że pójdzie w słynnych "czeszkach" bo nic mniejszego nie było w sklepach. Pojawiły się kolekcje wiosenne, oczywiście wszędzie całkiem białe modele dopiero od rozmiaru 30 - córka w nich tonęła.
                          Wreszcie znalazłam tanie, w miarę proste i "nieodpustowe" lakierki z maleńką kokardką i cienkim paseczkiem wokół kostki - Bobbi Shoes, Deichmann, cena 39zł. Oczywiście, niestety nie skóra, alle są mięciutkie i ze skórzaną wkładką w środku córka mówi, ze wygodne.Na ten tydzień - akuratwink
                          Rozmiar 28. Rozmiarówka od 24 do 29, więc idealnie dla sześcio - siedmioletnuch :komunistek" z drobną stópką.
                  • 20.03.12, 09:00 Odpowiedz
                    No właśnie u nas też alby z białymi spodniami. Do tego tylko białe butysad
                    Ale dla chłopaka białe - eleganckie "lakierki" to zupełnie porażka i dosłownie jednorazowe wyjściesad Dziewczynka takie białe balerinki do sukienki w lecie, czy do szkoły na "elegancko" włożysad Czarne chłopięce - eleganckie- też od biedy jeszcze na jakąś akademie bym wmusiłacrying Ale białe ?sad
                    Jak myślicie ? Całkiem białe adidasy uszły by ? Na all można takie znaleźć- niestety po sklepach ciężko- każde mają jakiś czarny lub szary znaczeksad
                    • 20.03.12, 09:22 Odpowiedz
                      Oj chyba adidasy to nie bardzosad nawet całe białe...
                      A nie możesz w sklepach z tanim obuwiem poszukać białych pantofli albo ecru? Ja swojemu kupiłam czarne za 59 zł z założeniem, że maja starczyć na tydzień. Celowo nie szukałam skórzanych żeby drogie nie były. Do tych pantofli planuję dokupić czarne albo grafitowe spodnie - do tego alba i jakoś obleci.
                      • 20.03.12, 09:34 Odpowiedz
                        NO chyba tak zrobię - odwiedzę - Krakowską Tandetę. Ostatni raz byłam tam z 10 lat temusmile
                        Mam nadzieję, że da się znaleźć białe "elegantki" chłopięce (w rozmiarze 36 wyglądają koszmarnie) za niedrogie pieniądzesmile Na all widziałam najtańsze takie w Krakowie niestety za 75 pln (co jest dużo, biorąc pod uwagę, że za 100 można kupić fajne skórzane sportowe butysmile).
                        Może któraś z mam podpowie, gdzie mogę znaleźć tanie białe chłopięce trzewiki w Krakowie ?
                        • 20.03.12, 09:46 Odpowiedz
                          A jakichś centrów chińskich to u was nie ma?
                          Ja ze wschodu jestem i u nas tego sporo... Oby wytrzymał w kościele bo potem i tak planuje kawalera mniej sztywno przebrać.
                    • 20.03.12, 09:45 Odpowiedz
                      A dlaczego nie moga być jasnobeżowe, proste buty, które potem się przydadzą? Do białej lub ecri alby i takich spodni pasowałyby.
                      • 20.03.12, 10:17 Odpowiedz
                        uważam ,ze do białych spodni i alby fajnie wyglądać mogą bezowe mokasynki miękkie.
                        • 20.03.12, 12:18 Odpowiedz
                          Gdyby ktoś chciał, to są jeszcze na allegro, cena 89zł (z przesyłką 100) rozmiar 31,32,33,35
                          --
                          Julia
                          Magdalena
                          Mateusz
                          • 23.03.12, 18:20 Odpowiedz
                            Widziałam dzisiaj w H&M na Bielanach Wrocławskich białe balerinki z kokardkami zakończonymi srebrnymi kuleczkami, bardzo ładne, cena 39,90, z kuponem -30% się opłaci. W Auchan są takze białe balerinki za 19 zł (w zeszłym tygodniu ponoć były po 15 zł), są śliczne, takze w innych kolorach: beżowe, srebrne, czarne, granatowe, czerwone, różowe, fioletowe i turkusowe, dla dorosłych takie same. Oczywiście są to buty jednorazowe, ale bardzo estetycznie wykonane.
    • 25.03.12, 17:29 Odpowiedz
      Właśnie wróciłam ze smyka. Są ładne spodnie do komunii. Niestety nie dla mojego syna. Mają wysoki stan i jak założył to w kroku zrobił mu się wór. Obeszłam wszystkie sklepy dziecięce w naszej galerii, np. h&m, reserved, quadri... i nic. NIe mają żadnych kolekcji komunijnych i mieć nie będą. Gdzie znajdę ładne spodnie dla chłopca do komunii?
      • 25.03.12, 19:27 Odpowiedz
        Mój syn też w tym roku idzie do Komunii, wymagana jest alba+czarne spodnie
        buty kupiłam czarne, akurat trafiłam na 50% obniżkę w ecco smile
        ze spodniami też bym miała problem, bo rzeczywiście w sklepach kupić coś ładnego graniczy z cudem...
        ale udało mi się kupić w lumpku za 9zł smile super nóweczki z kolekcji szkolnej M&Spencer

nie wiem tylko co pod albę jeśli byłoby zimno, kamizelkę sweterkową? jakie macie pomysły lub doświadczenia?
        Komunię mamy 6 maja, może być zimno, nie mam pojęcia co założyć na albę lub pod ?
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-186

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.